Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Firmware do Samsung UE40D6100

AmatérRobert (58)|1.12.2011 16:05
Stahol som zo stránky Samsung Slovensko fw 1013.1, nahral do USB 2.0 kľúča, kľúč zasunul do USB vstupu TV, cez menu spustil aktualizáciu cez USB. TV ukázala súčasný fw 1012 a začala hľadať aktualizačný súbor na kľúči s výsledkom, že žiadny súbor na aktualizáciu nie je dostupný. Môže niekto poradiť v čom môže byť problém?
P.S. Včera večer bol k dispozícii fw 1014 a dnes už len 1013.1. Skúšal som aj 1014 s rovnakým výsledkom.
golfLC (1941)|1.12.2011 16:24
[quote=AmatérRobert;381628]Stahol som zo stránky Samsung Slovensko fw 1013.1, nahral do USB 2.0 kľúča, kľúč zasunul do USB vstupu TV, cez menu spustil aktualizáciu cez USB. TV ukázala súčasný fw 1012 a začala hľadať aktualizačný súbor na kľúči s výsledkom, že žiadny súbor na aktualizáciu nie je dostupný. Môže niekto poradiť v čom môže byť problém?
P.S. Včera večer bol k dispozícii fw 1014 a dnes už len 1013.1. Skúšal som aj 1014 s rovnakým výsledkom.[/quote]

Je to samorozbalovaci subor, v PC ho spusti z kluca, vytvori si sam instalacny adresar na kluci a po zastrceni do TV uz aktualizacia nabehne.....
AmatérRobert (58)|1.12.2011 16:34
Ďakujem za radu, naozaj to takto funguje ! Len jedno ma zaráža, že kde sa to má taký blbec ako ja dozvedieť, že to takto funguje. Nemohol sa výrobca o tom zmieniť v návode, alebo na svojej stránke?
jito (999)|1.12.2011 16:59
Kdyby jsi si přečetl to,co je tam napsáno před rozbalením toho souboru,tak jsi se tady nemusel ptát....
Kdyby měl výrobce čehokoliv psát návod pro každého,tak nedělá nic jiného.Výrobce totiž předpokládá,když někdo jde dělat update firmware nebo podobný zásah do OS TV,tak má alespoň minimální znalosti práce s PC a soubory typu zip,rar a exe.
golfLC (1941)|1.12.2011 17:01
aspon podla mna je to z toho dôvodu, že v prípade, že stiahneš nekorektne - neuplne súbor aktualizácie, nevieš poškodiť stávajúci fw v TV. Az po "rozbaleni" na usb kluc v podstate prebehne kontrola súboru, čím je zaistené, že inštalačné súbory nie sú poškodene. Ak by bol súbor poškodený, nerozbalí ho korektne ani na kľúč. Ale ako píšeš, mohli aspon v skratke napísať postup v manuály....
jito (999)|1.12.2011 17:18
Před rozbalením souboru Valdeuc je napsáno toto:
How to prepare the USB Memory Drive ?
Firmware Version :T-VALDEUC-3011.0
1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
File Name :T-VALDEUC.exe
2. Connect the USB Memory Drive to the USB port of your PC.
Copy the file onto the USB Memory Drive.
3. Go to the USB Memory Drive and then double click the file.
4. Press the "Install" button.
5. Unzipping is in progress and program will close automatically after installation.
6. A folder containing the firmware files has been added to the USB memory drive.
Folder Name : T-VALDEUC
7. Safely disconnect the USB memory drive by right clicking the green check mark on the taskbar and then left click"Safely Remove".
Nestačí?
AmatérRobert (58)|1.12.2011 17:30
To "jito": minimálne znalosti práce s PC mám, ale predpokladal som, že keď výrobca vydá aktualizáciu fw bez ďalšieho vysvetlenia, tak je TV s ním schopná pracovať (možno aj skontrolovať úplnosť súboru). Myslím si, že aj manuál k TV, ktorý popisuje aktualizáciu je aj pre bežných užívateľov.
Dobre, nebudem už naťahovať doiskusiu - ďakujem aj za takéto pripomienky.
AmatérRobert (58)|1.12.2011 17:38
To "jito": ospravedlňujem sa, ale pri odosielaní odpovede som si nevšimol Tvoj ďalší príspevok. Samozrejme by mi tento návod úplne postačil, len by som musel najprv skúsiť ten súbor spustiť a nie sa spoliehať na TV.
Bulwa (65)|1.12.2011 20:43
Pokud by jsi chtěl fw 1014 mám ho stažený v PC. Na Samsung.cz taky zmizel a mají tam 1013.1...těžko říct proč.
GrizlyA (13)|1.12.2011 22:21
[quote=Bulwa;381698]Pokud by jsi chtěl fw 1014 mám ho stažený v PC. Na Samsung.cz taky zmizel a mají tam 1013.1...těžko říct proč.[/quote]

aky je zozdiel medzi 1013.1. a 1014 ja v Tv nieco nove ???? este jedno info mate v SMART HUB aj CT TV ???? lebo ja mam 6100a nemam to a niekde v predajni elektra som to tam videl ale neviem ci to nieje v vyssej rade ...Samsungu ......
Bulwa (65)|2.12.2011 19:01
Jaký je rozdíl nevím,jěště jsem neinstaloval,ale údajně žádný viditelný,jak mi tady na foru odpovídal kolega.