Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Galaxy DT-3020HD

mario21 (12)|16.11.2011 15:48
Ahoj. V podstatě nikde jsem nenašel nějakou obsáhlejší uživatelskou recenzi na DVB-T set-top box Evolve Galaxy, tak se s vámi chci podělit o nějaké ty osobní poznatky. Třeba to někomu pomůže.

Zápory
- Během nahrávání svítí stále ikona "REC" na obrazovce.
- Záznamy jsou rozděleny cca po 4 GB jak v případě TS, tak i PS (klasický MPEG). Prozatím se mi nepodařilo nikdy spojit delší nahrávku tak, aby nebyl vidět přechod (kostičkování v místě spojení). Se spojováním TS souborů nějaké zkušenosti mám (vlastním i DVB-S PVR rekordér Showbox, u kterého k žádnému kostičkování při spojení dvou nahraných TS souborů nedochází). Ke spojení jsem zkoušel TSSplitter, ProjectX, PVAStrumento, TS Doctor, Womble Video Wizard, Video ReDo…, ale bez úspěchu. V set-top boxu jsou ale samozřejmě nahrávky plynulé bez znatelných přechodů.
- Při stisknutí tlačítka REC se spustí záznam, který je vždy nastaven na 2 hodiny. Pokud je pořad delší je potřeba délku záznamu upravit, tzn. musíte na to pořád myslet.
- Titulky u DivX jsou velmi malé, bílé (neohraničené černou barvou) a na světlém pozadí nečitelné. Navíc se nezobrazují najednou, ale s jakýmsi efektem, který připomíná psaní na stroji, což obtěžuje.
- Při přehrávání MP3 není možné za použití dodaného DO ovládat hlasitost. Nahrávka hraje tak, jak byla nastavena hlasitost před spuštěním MP3.
- Ovladač není dobře řešený, ale to je subjektivní věc.
- Při stisknutí tlačítka INFO se zobrazí název aktuálního a následujícího pořadu. Při dalším stisknutí se však nezobrazí informace o aktuálním pořadu, ale zobrazí se síla a kvalita signálu pro daný transpondér. Opět dle mě nepraktické…
- Funkci TIMESHIFT lze přes menu buď vypnout, nebo zapnout. Defaultně je nastavena na VYP, ve skutečnosti si však pro sebe na připojeném disku alokuje velkou část místa (v závislosti na velikosti disku) a není tedy možné využít pro nahrávání celou velikost disku. Pokud chcete využít celou kapacitu disku, musíte funkci zapnout a následně opět vypnout. Poté TIMESHIFT uvolní místo na disku, které si pro sebe vyhradil. Problém ovšem je, že po vypnutí STB, si STB předchozí nastavení nepamatuje a musíte si jej znovu nastavit (v menu je opět funkce TIMESHIFT vypnutá, ale místo pro sebe si vyhrazuje).
- Obdobně se chová i nastavení jazyků. Taktéž si přístroj nepamatuje, jaký jazyk jste si nastavili jako primární (předpokládám, že češtinu) a vždy je opět nastavena angličtina. Zde není třeba STB ani vypínat, jinou volbu než angličtinu si přístroj nepamatuje.

Klady
- Bez problémů zvládá FAT32 i NTFS.
- Zkoušel jsem jak různé flash disky, tak i externí HDD WD Essentials 250GB bez vlastního napájení i WD My Book 500GB s vlastním napájením a všechny byly v pořádku rozpoznány a fungovaly bez problémů.
- STB běhá svižně (přepínání programů je rychlé), odezva na DO je přijatelná, ale je potřeba na STB mířit.
- Svižné je i EPG.
- Během nahrávání je možné sledovat jiný pořad v rámci téhož multiplexu. Opět rychlost je výborná.
- Během nahrávání je možné sledovat již dříve pořízený záznam.
- Aktuálně probíhající nahrávání je možné pozastavit, přetočit atd. Samozřejmě výsledná nahrávka ovlivněná není.
- Subjektivně citlivý tuner.
- HDMI
- DivX a ostatní formáty – přehrál téměř vše, co jsem vyzkoušel.

Mně osobně nejvíc vadí viditelné přechody při spojování nahraných částí pořadu v PC. Přeci jen je to PVR a k tomuto by nemělo docházet (ovšem nevím jak je to u jiných značek). Osobně si myslím, že všechny výše uvedené nedostatky jsou jen věcí firmware. Otázka ale je, zda bude nějaký nový vydán…
mario21 (12)|20.12.2011 20:33
Tak vyšel nový firmware pro tenhle přístroj (viz oficiální stránky EVOLVE). Prozatím jsem zaznamenal následující změny oproti původnímu FW:
- Je odstraněna ikona "REC" během nahrávání.
- Už je možné měnit hlasitost během přehrávání MP3.
- Nastavení funkce TIMESHIFT a nastavení jazyků (jak jsem uvedl výše v záporech) již funguje korektně.

Víc změn jsem zatím nezaznamenal, ale možná ještě nějaké budou. Pokud máte někdo nějaké další postřehy k tomuto STB, podělte se...
bedabeda (1)|17.1.2012 17:10
Ahoj, také jsem si koupil přístroj Evolve Galaxy. Skutečnosti popsané v předchozích příspěvcích mohu potvrdit. Dále jsem zjistil, že např. pokud již mám naladěné nějaké programy, u kterých jsem si provedl ručně seřazení na předvolby, tak jak jsem zvyklý a následně naladím programy další (viz např. nový program Prima Family), tyto programy jsou sice přidány do seznamu programů, ale úplně se zruší mé seřazení a musím tedy všechny programy řadit znovu!
Problém, který mi vadí u některých funkcí , že je napevno nastaven čas, po kterém skončí ona funkce a zmizí z obrazovky ono příslušné menu, i když člověk stále mačká na tlačítka na dálkovém ovladači. U jiných přístrojů bývá zvykem, že dokud člověk mačká na tlačítka ona funkce zůstává a teprve poté, co přestane mačkat se začne odpočítávat onen časový interval, po kterém menu zmizí. Dám příklad: mám nastaven čas menu na obrazovce na 5 vteřin: přehrávám dříve pořízenou nahrávku a chci se v ní posunout např. ze začátku na samotný konec, proto zmáčknu pravé tlačítko v hlavním kříži od tlačítka OK a přesouvám se, jenže než stihnu dojet posuvníkem na obrazovce na konec nahrávky (abych následně zmáčkl tlačítko OK pro přeskočení na tuto pozici v nahrávce) uplyne oněch 5 vteřin a funkce posunu v nahrávce na obrazovce skončí (i když jsem do poslední chvíle držel ono tlačítko) a místo ní naskočí standardní funkce zesílení settopboxu (což se dělá stejným tlačítkem)... takže výsdledek je, že v nahrávce jsem se nikam neposunul a místo toho zesiluji, což jsem vůbec neměl v úmyslu a musím tedy akci opakovat s tím, že nejprve skočím doprostřed nahrávky, abych to do 5 vteřin stihl a teprve napodruhé snad dojedu na konec nahrávky. Obdobně nepříjemné je to pokud např. ručně zapnu nahrávání a chci omezit délku nahrávání např. z 2 hodin na 5 minut. Stisknu tedy znovu tlačítko nahrávání, na obrazovce naskočí nápis 02:00, který chci přepsat číslicovými tlačítky na 00:05 (tedy potřebuji zmáčknout 4 číslicová tlačítka)... pokud tento úkon však nestihnu do 5 vteřin, ale né tak jako u jiných přístrojů, kdy pokud nastane prodleva větší než 5 vteřin po posledním zmáčknutí napis zmizí nezměněn, ale pokud nestihnu všechny 4 číslice do 5 vteřin (např. třetí číslici mačkám v páte vteřině a chci hned vzápětí do půl vteřiny mačkat poslední čtvrtou číslici, jenže mezitím vyprší ona 5. vteřina, neb už mi nezbývala ani ona půl vteřina), zmizne nápis pro délku nahrávání a musím udělat úkon znovu a modlit se, že tentokrát stihnu všehny 4 číslice namačkat do 5 vteřin. Řešením je sice prodloužení doby v menu, ale to je zas otravne např. u přepínání, kde mi zbytečně dlouho zůstavá menu s aktuálním pořadem na obrazovce a musel byh ho ukončovat tlačítkem "exit", aby zmizlo rychleji. Prostě bych očekával, že tak jako u jiných přístrojů je časová prodleva počítána až od doby, kdy přestane uživatel mačkat na tlačítka a nikoliv od začátku zvolení funkce, ať již stále uživatel mačká bez přerušení či nikoliv.
Dále u mě nastává problém s flaskou (koupil jsem Transcend JetFlash 700 32GB již podporující USB 3.0 ... původní systém souborů FAT32 jsem změnil přeformátováním flashky na NTFS s velikostí clusteru 128 ... formátování jsem prováděl na počítači, nastavil jsem volbu na optimální výkon ve Windows, nevím, zda-li toto nastavení může mít nějaký vliv i v settopboxu???). Evolve Galaxy flashku našel a umožnil nahrávání. Ovšem asi po 5. pokusu něco nahrát (zkoušel jsem nahrát ručním zapnutím, ručním zapnutím s omezením času na např. 5 minut, náhrávání časovačem, po kterém se přístroj měl vypnout a i skutečně vypnul), jsem přístroj znovu zapnul a hle najednou sice kontrolka na flash problikala jako když se pokouší Galaxy načíst obsah, ale k nápisu "USB zařízení připojeno" již nedošlo a přístroj tudíž flash neviděl a nemohl z ní spustit ony nahrávky ani nahrávat další pořady (dokonce jsem flashku v tomto stavu zkusil i do jiných settopboxů a satelitních receiverů a ty obdobně flashku nenačetly, zatímco dříve ano). Přitom v počítači byla flashka vidět úplně normálně se všemi nahrávkami, pro jistotu jsem v počítači dal kontrolu souborového systému a poté znovu zkusil jednak v Evolve Galaxy a jednak v dalších settopboxech a satelitních receiverech a najednou flashka byl zase normálně načtena jako dříve. O to podivnější bylo, že si mi to přihodilo již podruhé zrovna včera, kdy jsem opět několikrát nahrával v přístroji Evolve Galaxy na flashku a najednou po asi 5. či 6. nahrávání, po kterém se přístroj vypnul, jsem ho zase zapnul a on již flash nenašel. Nevím, zda chyba může být ve velikosti flashky (že by 32 GB bylo moc, když má podporovat i externí HDD???) či v nastavení flashky (optimalizace pro výkon či pro rychlé odebrání? - nejsem si jistý, zda toto nastavení nemá vliv pouze ve Windows či zda i v settopboxu???) či v naformátování flashky (že by Evolvu vadilo přeci jen NTFS či velikost clusteru 128 při naformátování na NTFS či že flashka nebyla naformátována přímo v přístroji???) Odpověď zatím neznám, ale k něčemu na oné flashce musí dojít po x-tém nahrátí časovačem, že se znovu flashka nenačte ani v jiných přístrojích, dokud ji nezkusím připojit k PC (popř. tam s ní ještě něco udělat).
Podotýkám, že zatím nemám nahraný onen zmiňovaný nový firmware, uvidíme, jestli i některé z těchto věcí jsou tam vyřešeny!
andico (1)|30.5.2012 14:41
Zdravim,
Mate este niekto podobny problem s tymto Galaxy prijimacom?
- Nastavim Casovac na nahravanie v noci okolo 2 hodin
- rano vidim ze sa nahralo nieco, ale je to ina relacia!!
- Datum a cas je nastaveny dobre, casove pasmo som musel nastavit na "CESKA REPUBLIKA" lebo "SLOVENSKO ma hodinovy posun v tomto prijimaci. Nechapem preco, ale to neni problem.
- Nahravka bola nastavena na 2:45 a nahravalo asi hodinu
- Subor nahravky na Flash disku ma cas 4:45 (Date Modified)
- Ked som to pozeral, tak nahravka NEBOLA OD ZACIATKU! Takze nahravanie muselo zacat SKOR. Stalo sa mi to tak 2 krat.

Zaujimave ale je, ze ked nastavim nahravanie napr. vecer 20:00, tak to nahra presne od 20:00, ale aj tak Subor nahravky na Flash disku ma cas 22:00 (Date Modified)

Neviete mi poradit co mam zle nastavene? resp. je to chyba firmwaru?

Dakujem
mario21 (12)|7.6.2012 10:37
Po delší době jsem zabrouzdal na stránky Evolve a našel jsem nový fw (verze 1.2.9) pro tento STB. Bohužel, nikde jsem nenašel, co konkrétně fw opravuje nebo vylepšuje. Neměl jsem zatím čas si s tím hrát, ale jedna věc je evidentní - sice máte stále možnost nastavit si formát obrazu (4:3 vs 16:9), ovšem STB na toto vůbec nereaguje. Tzn. TV nastavená 16:9, STB nastavený 16:9 a pořad vysílaný ve formátu 4:3. Výsledkem je deformovaný obraz, roztažený na 16:9 místo toho, aby se zobrazil správně, t.j. 4:3 + přidané černé pruhy po stranách. Takže minimálně v tomto je nový fw 2 kroky zpět... Naštěstí se dá nahrát zpátky starší fw (verze 1.2.7), kde je toto v pořádku.
sanchez13 (1071)|8.6.2012 13:17
Skus najst ci ten STB nema moznost nastavit pomer stran "pillar box" vtedy by ti malo zobrazovat obraz korektne...
technikus (3)|16.6.2012 22:28
Zdravím,
bydlím v rodinném domě na Farkáni (Praha Radlice), kdy je ze střechy rozveden TV signál do jednotlivých bytů a pokojů. Známý si koupil novou televizi a chytá Nova HD, CT HD a Ocko, ale já všechny stejné kánaly mimo tyto 3. Oba používáme stejný zdroj, pouze on novou TV a já jedu přes set top box a z toho HDMI do TV.

Kde může být problém?
KamilZ (10277)|17.6.2012 06:26
Máš stb uvedený v názvu tohoto vlákna? Co to znamená "stejný zdroj"? Bydlíte oba se stejném RD a používáte společné rozvody, tzn. jede na stejnou anténu apod.?
technikus (3)|17.6.2012 11:22
Ano, vlastním Evolve 3020 HD s posledním fw 1.2.9. Stejný anténní zdroj = oba využíváme rozvedených drátů přímo do zásuvek v pokojích v bytech. On má novou Panasonic TV a chytne standard + 2x HD programy a Ocko, ja standard bez těchto tří programů. Může mít ta televize citlivější tuner a Evolve má nějaké min. parametry? Ale stejně by to bylo zvláštní, u něj HD ano Ocko např. nekostičkuje, tudíž si troufám říct že by to tím nemělo být. Nebo může být citlivější koaxiální kabel? Používám asi 5m a on cca 1m. Zkoušel jsem ladit okruh Ocka manuálně ale nic to nenajde, hlásí že není signál.
KamilZ (10277)|17.6.2012 11:45
Může to být cokoli, od citlivějšího tuneru v TV, přes nějak poškozený zásuvku nebo kabel u Tebe. Zkus Tvůj stb připojit k jeho TV na jeho větev jeho kabelem, jestli to půjde nebo ne.
Ivo Mašek (10205)|17.6.2012 11:46
Já "skrytě" podezírám vliv té délky koaxu (cesta menšího odporu). Ale to si teď jako "nechávám pro sebe" :-). Kdyby to bylo možné, vezmi svůj TV a jdi k sousedovi ho tam zapojit místo té jeho. A idealní by bylo tu jeho zapojit u tebe. Třeba nás to posune dál (a moje teorie bude pak jasná)
technikus (3)|17.6.2012 14:49
Tak jsem seběhl s Evolve ke známému vč. HDMI a jeho anténního kabelu od zásuvky k TV / nyní přepojeno k Evolve. Naladil pouze 9 programů, tedy bez 2ks HD a Očka. Z toho plyne, že Evolve musí mít slabý přijímač a jeho nová televize naladí programy i se slabším signálem - ukazuje mu na HD a Očku kanálech cca 40 - 80% signálu, dost to kolísá. Když se podívám v Evolve na těch 9 naladěných, jsou na 97% signálu.
Lumca_1 (218)|17.6.2012 16:43
Tyto STB mají velmi mizerný tuner, co se selektivity a citlivosti týče! Doporučuji v žádném případě nekupovat, koupit místo něj raději STB zn. Miton!! Má o třídu lepší tuner, ohledně citlivosti a selektivity.
f (117)|24.6.2012 20:24
Otázkou možná spíš je, zda tento přijímač daný multiplex vůbec umí naladit. Zde jde o MPX4 a ten některých settopboxům dělá problém (bez ohledu na sílu signálu či citlivost), přestože teoreticky by to umět měly .
Má někdo zkušenost?
peger (19)|21.10.2012 12:52
Mux4 to naladí v pohodě, včetně HD kanálů.
matos1980 (1)|28.2.2013 13:26
Dobrý den, hledám firmware na evolve galaxy 3020 hd verzi 1.2.7, pokud ho někdo máte, mohl by ste ho nahrát na nějaký server diky
palomik (26)|1.3.2013 07:42
tu je link na verziu 1.2.7
https://www.box.com/s/ele81ftmhl2bs20f4r0q
gorylismus (1)|25.2.2015 17:18
Prosím o radu jak restartovat dt-2030hd při lazení zamrzl . Nevím jak restartovat nebo postup na přehrání firmwaru .