Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678
Zobrazené výsledky: 106 až 118 z 118

Téma: Zrcadlovka na video

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od razorder Zobrazit příspěvek
    možná teď plácnu trošku mimo, ale nechci zbytečně základat nové vlákno.
    Kamarádka se vdává a tak jsem z kamarádstvý přijal výzvu zdokumentovat jí svatbu. V praxi mám již jednu svatbu odtočenou a vše dopadno dobře. Jenže tenkrát jsem měl ještě páskovou dv kameru, která vše dělala v podstatě automaticky. Dnes mám na nátáčení dslr canon 600D. Je to perfects, ale přeci jen na všechno potřebuji více času a ostření je v tomhle případě vcelku ošemetná věc. Tak bych rád poprosil kdo má nějakou zkušenost ohledně natáčení svatby zrcadlovkou ať jí zde přihodí budu moc vděčný. Dále mě napadlo že bych pro tuto příležitost koupil eye finder neboli hledáček. stím by se mohlo ostřit jistěji, nemáte stím též někdo nějakou zkušenost?
    Svatby točím jen DSLR (Canon 550D) a normální kameru mám jen jako sekundární. Výsledek je super, ale chce to cvik v ostření a expozicí. Hlavně východ z interiéru do exteriéru nedáš na jeden záběr.
    Musíš si to zkusit nanečisto na jiném tématu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele LOPOLO_2
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od janforman Zobrazit příspěvek
    Pěkné:
    http://www.similaar.com/foto/picture...urestyles.html
    Koukni sem, myslím že je to docela výstižný obzvlášť na průběh který produkuje Neutral vs. Technicolor

CineStyle is a picture profile that expands the dynamic range of the camera. But the image still has to be stored using an 8-bit codec, which means it has to assign a round number, from 0 to 255, to the value of each channel. Later, you can apply the LUT to quickly get a non-flat image; what this does is that it expands those values (0-255) to a new set of values, again (0-255), but with less concentration in the middle and more concentration in the ends. And this way you get something that is pretty close to what you would have got by using neutral with contrast = -2 in the first place.
    Ale jo, ja myslim, ze si rozumime. Jasneze jedno nastaveni nestaci na uplne vsechno (ja modelky v idealnim svetle netocim) .. ono uprimne receno, necelejch 17 milionu barevnejch kombinaci je pomerne dost, ne ze ne. Zvlast pro nekoho, kdo delal s obrazem s pevnou paletou 64 - 256 barev, ze jo? Problem je spis samotna komprese, nez profil jako takovej. Ja osobne LUT nepouzivam. Ohejbam to krivkou podle oka tak, aby mi to davalo smysl a pri svetelne narocnejsich scenach je to jednoznacne nejlepsi profil, co je k dispozici. Nedovedu si predstavit, ze bych nektery komercni veci delal bez nej.

Je tu občas
    Registrace
    May 2010

Citace Původně odesláno od LOPOLO_2 Zobrazit příspěvek
    Ale jo, ja myslim, ze si rozumime. Jasneze jedno nastaveni nestaci na uplne vsechno (ja modelky v idealnim svetle netocim) .. ono uprimne receno, necelejch 17 milionu barevnejch kombinaci je pomerne dost, ne ze ne. Zvlast pro nekoho, kdo delal s obrazem s pevnou paletou 64 - 256 barev, ze jo? Problem je spis samotna komprese, nez profil jako takovej. Ja osobne LUT nepouzivam. Ohejbam to krivkou podle oka tak, aby mi to davalo smysl a pri svetelne narocnejsich scenach je to jednoznacne nejlepsi profil, co je k dispozici. Nedovedu si predstavit, ze bych nektery komercni veci delal bez nej.
    Je pravda že ten AVCHD profil je nějakej dost ošizenej, při tak velkým datovým toku to nedává optimální výsledky. I menší kamerky s 24Mbit/s nevykazujou žádný pozůstatky po kompresi (tady jsou i při 44Mbit/s).
    Při nízké hloubce ostrosti je obraz velmi pěknej, ale o 1080p rozlišení se prostě mluvit nedá má to maximálně 720p (ale zas je to foťák za pár korun, zázraky čekat nelze).

Příklad
    (Canon XHA1) HDV 1440x1080x25p MPEG2 25Mbit/s 12-frame GOP (docela velké množství kompresních nedostatků, v běžných podmínkách slušné)
    (Canon HFS100) 1920x1080x25p MPEG4/AVCHD 24Mbit/s CABAC / 2referenční snímky (nejsou vidět žádné chyby ani v extrémních podmínkách obraz lepší než XHA1 na světle)
    (Canon 550D/600D/5Dmk2) 1920x1080x30p HDMOV/H264 44-48Mbit/s CABAC-vypnuto / 1referenční snímek (nějaké chyby vidět jsou, většinou nad šumem)
    Nejvyšší rozlišení poskytuje HFS100/XHA1 nejlepší barevnou věrnost má 600D/5D, XHA1 je barevně mezi HFS100 a 600D.
    Ještě mi tu leží HDV SONY HD1000, ale to je úplnej šrot (strašný barvy, strašný rozlišení umí jen prokládanej záznam)
    Naposledy upraveno uživatelem janforman: 13-05-2012 v 00:00

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Ja pred dvouma dni koupil krom foceni na video zrcadlovku Sony A57
    Tady je moje prvtni testovaci rychlo videjko :

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Existuje nejaky podobny program ako CineForm FirstLight kde by som jednoducho vlozil mpeg subor a upravoval obraz? Cineform podporuje len avi.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

sháním nějaký rozumný hybrid mezi foťákem a kamerou kolem 20ti tisíc. máte nějaká doporučení? zatím přemýšlím o Panasonicu G6

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

G6 je dobrá volba, dnes asi nejvýhodnější foto/video.

Je tu pořád Avatar uživatele joeh
    Registrace
    May 2011

Canon G15 - http://www.dpreview.com/products/can...acts/canon_g15 - recenzia obsahuje i originál foto + video

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

když už od canonu, tak jsem přemýšlel ještě o 700D http://www.techradar.com/reviews/cam...1139296/review

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od pan_gazpacho Zobrazit příspěvek
    když už od canonu, tak jsem přemýšlel ještě o 700D http://www.techradar.com/reviews/cam...1139296/review
    - ak ti nevadia ťažkosti - zrkadlovka a video, potom áno, ale tá cena 20k bude mimo...

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

právě že je to přesně do mého rozpočtu, viz http://www.patro.cz/objects/1076053049.html

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od pan_gazpacho Zobrazit příspěvek
    právě že je to přesně do mého rozpočtu, viz http://www.patro.cz/objects/1076053049.html
    Ale to je základný objektív.../seťák/

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

se zrcadlovkami právě nemám zatím žádné zkušenosti, tak myslím, že pro začátek by mi to stačilo (časem bych potom uviděl a přikoupil nějaký další objektiv), ale jak říkám, mým favoritem je zatím ten panák (vyjít by mohl snad už kolem příštího týdne)

Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678

Podobná témata

1. HDR FX7 nebo zrcadlovka
    Od Kamiil v sekci Videokamery
    Reakcí: 125
    Poslední příspěvek: 09-09-2011, 19:19
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 03-07-2009, 14:17
  3. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 19-01-2009, 16:09
  4. video (scart/comp. video/s-video) -->> vga/dvi