Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): TP-LINK 1043ND & televize SAMSUNG LE40D550 - nefunguje DLNA

Neregistrovaný (0)|17.10.2011 23:57
Tazatel: MaSo

Znění dotazu: Zdarec,
koupil jsem si věci zmíněné v titulku. Router v kombinaci s USB diskem (NTFS, což by němel být problém) chci použít jako DLNA server a TV samozřejmě jako klienta přes LAN, jenže to nefunguje. Na routeru jsem spustil media server a TV v pohodě na soubory na USB disku vidí, ale při pokusu o přehrání čehokoliv (video, mp3), vyskočí na TV hláška "nepodporovaný formát souboru". Přitom, když ty samé soubory přehrávám přes samsungovský soft Allshare, vše chodí normálně. Funguje to i z flashky připojené přímo k TV. Firmware na routeru i TV aktuální. Už jsem ze zoufalství zkusil i registraci zařízení na divx.com, ale pořád to nejede. Allshare sice chodí, ale nechci kvůli přehrání hudby nebo filmu zapínat jakékoliv PC. Poradí někdo? Čelt jsem, že s DLNA mohou být problémy, ale článek byl už dost starý, tak pořád doufám...

Technika, které se dotaz týká: televize SAMSUNG LE40D550, router TP-LINK 1043ND
bastlir (3245)|18.10.2011 00:39
Sice jsi popsat typ routeru, ale nikoliv NASu. Podporuje vůbec DLNA? Asi Ti to nepomůže, ale mě to nefachčí také, a to jsem už ze zoufalství připojil NAS přímo do TV. Mně to ale nevadí, protože jsem s tím částečně počítal a používám MMC.
MaSo2 (0)|18.10.2011 07:19
No, typ NASu jsem neuvedl, protože žádný NAS nepoužívám...:-)

Mám tam jen, 1 TB WD Green v USB rámečku připojený k routeru. "NAS" z toho dělá až router, který nad tím diskem spouští DLNA server.
interfernet422 (1575)|18.10.2011 08:18
Mám stejný router, jako DLNA server bych si ho nedovolil použít, protože na tuto činnost nemá výkonný hw. Pokud chceš používat DLNA, pak doporučuji pořídit nějaký NAS, který to umí. Na to mám Synology DS211j. Přesto než přes DLNA na TV raději pouštím filmy přes MMC, protože DLNA má omezení.
Neregistrovaný (0)|18.10.2011 09:22
[quote=interfernet422;372548]Mám stejný router, jako DLNA server bych si ho nedovolil použít, protože na tuto činnost nemá výkonný hw. Pokud chceš používat DLNA, pak doporučuji pořídit nějaký NAS, který to umí. Na to mám Synology DS211j. Přesto než přes DLNA na TV raději pouštím filmy přes MMC, protože DLNA má omezení.[/quote]
MNo, že by výrobce narval do routeru funkci, na kterou nemá dostatečný HW? To se mi nějak nezdá...:-) Navíc to nevysvětluje, proč to nejede...

Po několika hodinách googlení, začínám mít strach, že DLNA od Samsungu a DLNA od TP-LINKu spolu mluvit nebudou...:-(
interfernet422 (1575)|18.10.2011 09:38
Postupoval jsi takhle? http://www.tp-link.com/en/article/?id=340

Problém bude asi v tomhle - [COLOR=Red]Media Server function is DLNA based[/COLOR], which enables sharing pictures, music and video to TV, game console and PCs in the same network.
interfernet422 (1575)|18.10.2011 09:52
[quote=Neregistrovaný;372560]MNo, že by výrobce narval do routeru funkci, na kterou nemá dostatečný HW? To se mi nějak nezdá...:-)[/quote]

Tak tomu bych se vůbec nedivil. Papír a marketing snese všechno. Hlavně prodat. A zákazníku ty se potom s tím trap. Však to není hlavní funkce zařízení.
bastlir (3245)|18.10.2011 10:21
[quote=interfernet422;372572]Tak tomu bych se vůbec nedivil. Papír a marketing snese všechno. Hlavně prodat. A zákazníku ty se potom s tím trap. Však to není hlavní funkce zařízení.[/quote]

Statá svatá pravda! :-)
bastlir (3245)|18.10.2011 10:25
[quote=MaSo2;372546]No, typ NASu jsem neuvedl, protože žádný NAS nepoužívám...:-)

Mám tam jen, 1 TB WD Green v USB rámečku připojený k routeru. "NAS" z toho dělá až router, který nad tím diskem spouští DLNA server.[/quote]

Do USB routeru jsem přímo vrazil flashku, abych eliminoval případné neduhy HDD, a přesto to nejde. Věřím, že se budeš ještě chvilku trápit, než si jako my s kolegou také pořídíš MMC. :-)
bastlir (3245)|18.10.2011 10:28
Myslím, že téma - "DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?" o tomto problému dost vypovídá.
vivid.sk (11472)|18.10.2011 11:01
Ja mam tiez 1043ND a skusal som media server len v kombinacii s XBMC (tam to fungovalo).
Neregistrovaný (0)|18.10.2011 11:04
[quote=bastlir;372587]Myslím, že téma - "DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?" o tomto problému dost vypovídá.[/quote]
Díky za tip na téma.

Tam jsem se dočetl, že DLNA spuštěném na Asus WL-500gP to se Samsungovskýma TV jede. To jsem fakt zvědav, protože tenhle router jsem nechal rodičům. Takže asi dostanou toho nového TP-LINKa, který mi je s nefungčním DLNA na ....
bastlir (3245)|18.10.2011 21:35
[quote=Neregistrovaný;372596]Díky za tip na téma.

Tam jsem se dočetl, že DLNA spuštěném na Asus WL-500gP to se Samsungovskýma TV jede. To jsem fakt zvědav, protože tenhle router jsem nechal rodičům. Takže asi dostanou toho nového TP-LINKa, který mi je s nefungčním DLNA na ....[/quote]

Tak hodně štěstí a spokojenost rodičům. :-)