Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS59D6900 nebo LG 60PZ950???

roman08 (15)|2.10.2011 12:01
Ahoj kluci,

poněvadž už nějaký ten měsíc řeším televizi a myslím, že si tím prošlo již mnoho z Vás, že z toho měli hlavu nafouknutou jako balón, stejně jako já nyní, tak bych Vás rád poprosil o radu, resp. názory, pro kterou televizi se rozhodnout.

Už před nějakým časem jsem se byl již témeř rozhodnutý pro Ledku od LG (55lx9500), ale nakonec jsem to prováhal,když čekal jsem až spadne cena ještě o něco níž a nakonec už tato TV není v nabídce a pokud ji ještě někdo má, tak za nekřesťanské peníze. Takže mé hledání dál pokračuje a už mi to vážně leze krkem. Momentálně jsem ve fázi, že vybírám mezi výše uvedenými TV, tedy D6900 a PZ950. Poraďte, která je podle Vás lepší, vhodnější, atd. U LG jsem slyšel, že snad může mít problémy s vypalováním a také, že LG taky mohou ve 25.měsíci odejít do důchodu. Na druhou stranu, pokud by to s těmito problémy nebylo až tak horké, tak bych šel raději do té LG, protože se mi víc zamlouvá.

Od Led-ek jsem přešel k plazmám, protože teď není moc Led-ek, které by mě zaujaly, protože se mi na nich nelibí clouding, který např. na té LX9500 nebyl, díky direct-led. Chtěl jsem počkat na LW980s, ale to bych čekal ještě další rok, než by se dostala na cenu, kterou bych byl ochoten zaplatit, tedy max.43tis. Ještě se mi líbí 55D7000 ledka od Sama, kde snad ten clouding taky snad skoro není, ale nevím, jestli to stojí za to - čekat až spadne na tu požadovanou částku, nebo jít raději do těch plazem, no babo raď, nebo spíš kluci raďte.
zatty (1215)|2.10.2011 17:23
čekat můžeš dlouho a na konec prováháš...D7000 je dosti dobrá telka a ty peníze za to stojí...¨¨

pokud se neplete spousta firem nabízí prodloužené záruky...jestli toho sama nebo tu LG těžko říct...každá má něco...LG už je na trhu nějakou chvílí a je to dobrá koupě za ty kačky dostaneš hodně muziky...co se týče obrazu to si musíš vybrat sám
eevil (92)|2.10.2011 18:58
No zrovna na Samsungu bych se toho cloudingu bál nejvíc. V takovéto velikosti bych se raději držel plazem. Na AVForums.com jsou na obě tyto TV recenze...Může ti to pomoc při tvém rozhodování.
111a111 (139)|2.10.2011 19:38
ja nahodou riesim podobny vyber - Sam PS51d570 vs LG 50PZ570, v priebehu tyzdna budem objednavat
prave som sa vratil z elektra, a vybral som si samsung. LG ma pri nom sedivy obraz. Na svetlych scenach to nepoznat, ale kde je viac farieb, (pustal mi tam nejake demo s balonmi) tam to je velmi zretelne. A hlavne cierna - mal som na USB imax Hubble 3D, a tam tie zabery z vesmiru boli na LG hrozne (vedla postavena ledka mala lepsi black level)... Este vyraznejsi rozdiel bolo 3D, na samsungu, neviem si to vysvetlit, bol efekt o triedu lepsi, obraz viac vystupoval, u LG to bolo len do hlbky. beriem to ako sekundarnu / bonusovu vybavu, ale je to lepsie nez som cakal. Som z neho nadseny, tesim sa ked bude doma.
vivid.sk (11472)|2.10.2011 20:02
Aktualne posledna review: Samsung PS51D550 (teda detto 570) so znamkou:
roman08 (15)|2.10.2011 21:34
No zatím jste mi teda moc nepomohli. Jeden říká, že D7000 je dobrá TV a že za ty peníze stojí, další říká, že clouding je na ní dost patrný. A co se týká samotných plazem, tak spíš jen porovnání jiných typů. Samsung plazmu lze pořídit o pár tisícovek levněji, než LG, ale LG je vlajkovou lodí co se týče plazem této značkové řady, což samsung není, tak mě spíš zajímá, jestli někdo měl nějaké přímé srovnání atd.
111a111 (139)|3.10.2011 06:49
20 sekund v googlu (a z mobilu) mi to zabralo najit recenzie od jedneho autora:

reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-pn51d7000/4505-6482_7-34468721-2.html?tag=rvwBody

reviews.cnet.com/flat-panel-t
vs/lg-infinia-50pz950/4505-6482_7-34468439-2.html

btw diky za ten odkaz vivid
milvon (56)|3.10.2011 11:16
myslim, ze ak uvazujes aj nas Sam UE55D7000 tak do limitu 43tis by si sa mohol "zmestit"....
http://www.edigital.cz/LED_televize/Samsung_UE55D7000_3D_LED_TV-p145037.html
ja som sa informoval o moznosti dodania a platby po prevzati zasielky a je to mozne zaplatit az po doruceni....
Brutto (65)|3.10.2011 11:40
Ach, uz som si myslel, ze mam vybrane (PS51D570), ale ta zla kvalita obrazu pri SD signale, co sa spomina vo vividovom odkaze ma znepokojila :(
111a111 (139)|3.10.2011 14:59
Tu je porovnanie LG 50PZ250 a panasonic 50GT30. samsung som vtedy nefotil, ale je to tak medzi nimi, urcite sa na nom nevyskytuju take 'flaky' ako na LG. oproti panasonicu je trochu menej ostry SD obraz, ale myslim ze z 3m je to velmi tazko pozorovatelne

bavorak (1494)|3.10.2011 15:50
ja som dlho vyberal v podstate z presne tychto dvoch TV, lebo panasonic nemozem kvoli blikaniu a na celej ciare vyhral samsung, a PS59D6900 mam od piatku doma. V domacom prostredi ma dokonca este lepsiu ciernu a mensie odrazy ako na predajni. Doteraz mam aj 50" starsi Pioneer a s "nastupcom" som spokojny. A ako bonus, zatial vobec nebzuci :-) vlastne ho ani nejde pocut.
Samozrejme sa budem s nim este dlho bavit, ladit, pripajat a vselico mozne, ale uz z krabice je to prijatelne.
roman08 (15)|3.10.2011 16:43
[quote=milvon;369858]myslim, ze ak uvazujes aj nas Sam UE55D7000 tak do limitu 43tis by si sa mohol "zmestit"....
http://www.edigital.cz/LED_televize/Samsung_UE55D7000_3D_LED_TV-p145037.html
ja som sa informoval o moznosti dodania a platby po prevzati zasielky a je to mozne zaplatit az po doruceni....[/quote]

No za 43tis. sice ano, ale od podivné Švýcarsko-Maďarské firmy. Může to sice být seriózní firma, nicméně mělo-li by se něco pokazit, tak 43tis. je docela dost peněz na to, abych to riskoval.
roman08 (15)|5.10.2011 23:45
Tak nakonec jsem to nevydržel a šel jsem do toho samsunga. Vše OK, ale dvě věci, ze kterých jsem rozladěn:
1. TV docela dost bzučí. Myslel jsem si, že se tento problém objevuje spíše u Panasonicu. Co s tím, dá se to reklamovat? Má u této TV s tímto problémem někdo nějaké zkušenosti.
2. Všude je avizováno, že TV má web prohlížeč a já ho ve smart fukncích nemám - poradí někdo? Jen mi neříkejte, že web prohlížeč mají jen vyšší modely.
sindy (77)|6.10.2011 07:35
[quote=roman08;370346]Tak nakonec jsem to nevydržel a šel jsem do toho samsunga. Vše OK, ale dvě věci, ze kterých jsem rozladěn:
1. TV docela dost bzučí. Myslel jsem si, že se tento problém objevuje spíše u Panasonicu. Co s tím, dá se to reklamovat? Má u této TV s tímto problémem někdo nějaké zkušenosti.
2. Všude je avizováno, že TV má web prohlížeč a já ho ve smart fukncích nemám - poradí někdo? Jen mi neříkejte, že web prohlížeč mají jen vyšší modely.[/quote]

Můžu jenom poreferovat že kamarád kvůli bzučení takto vrátil během měsíce 3x Samsung 50 plazma, bral to u Alzy a tak vrácení/výměna proběhla bez problémů, šel do Panasonica a bzučí taky, jenže o hodně méně, já jsem naopak z Panasonica přešel na lońskou LG 50PK950 a tak se žádný bzučení nekoná, zase na druhou stranu občas vnímám blikání plasmy oproti Panasonicu ale tohle je vlastnost plazem a problém lidí že to někdo vnímá víc a někdo méně, za chybu výrobku to nepovažuji, ale bzučení by mě teda vadilo hodně
roman08 (15)|6.10.2011 10:26
[quote=sindy;370362]Můžu jenom poreferovat že kamarád kvůli bzučení takto vrátil během měsíce 3x Samsung 50 plazma, bral to u Alzy a tak vrácení/výměna proběhla bez problémů, šel do Panasonica a bzučí taky, jenže o hodně méně, já jsem naopak z Panasonica přešel na lońskou LG 50PK950 a tak se žádný bzučení nekoná, zase na druhou stranu občas vnímám blikání plasmy oproti Panasonicu ale tohle je vlastnost plazem a problém lidí že to někdo vnímá víc a někdo méně, za chybu výrobku to nepovažuji, ale bzučení by mě teda vadilo hodně[/quote]

No ale mně to bzučí fakt hodně - neunosně. Psal jsem si s bavorakem, který má stejnou TV a tomu to nebzučí, takže to mé bzučení normální určitě není. A taky tam není web browser, i když skoro všude mají napsáno, že tam je. Až chlápek ze samsungu mi řekl, že browser má pouze D8000 co se plazem týče :-(
sindy (77)|6.10.2011 10:44
[quote=roman08;370382]No ale mně to bzučí fakt hodně - neunosně. Psal jsem si s bavorakem, který má stejnou TV a tomu to nebzučí, takže to mé bzučení normální určitě není. A taky tam není web browser, i když skoro všude mají napsáno, že tam je. Až chlápek ze samsungu mi řekl, že browser má pouze D8000 co se plazem týče :-([/quote]
Takže v tom případě vrátit a koupit jinou s web browser který si chtěl, reklamovat a potom si vyčítat že telka nesplňuje Tvé požadavky - nebrat - vrátit - vybrat jinou
roman08 (15)|6.10.2011 15:10
[quote=sindy;370386]Takže v tom případě vrátit a koupit jinou s web browser který si chtěl, reklamovat a potom si vyčítat že telka nesplňuje Tvé požadavky - nebrat - vrátit - vybrat jinou[/quote]

Jj, přesně jak říkáš. Když už člověk kupuje takovou TV,tak tam chce mít všechno. A je to stejně jejich chyba, protože kdyby to tam měli napsáno, tak neřeknu, ale jasně u této TV mají uvedeno, že tam je prohlížeč, i na heuréce to uvádějí a nakonec tam není. Ale i přes to všechno bych to asi zkousnul, ale to bzučení se zkousnout nedá.
111a111 (139)|6.10.2011 18:13
:/ ja som dnes objednal samsung 51D550 tak dufam ze ten bude tichy. 10.11. pride
(btw satelitny tuner v D570 stoji 105€). Hladal som aj 51D6900 ale jediny seriozny obchod ktory ho predava je datart a stoji tolko co panasonic p50VT30. A to uz je dost 800€ za internetove funkcie ktore nevyuzijem. Samsung ma na trhu dost velku oblast (medzi D570 a D8000) prakticky nepokrytu.
milvon (56)|6.10.2011 20:07
[quote=roman08;370402]Jj, přesně jak říkáš. Když už člověk kupuje takovou TV,tak tam chce mít všechno. A je to stejně jejich chyba, protože kdyby to tam měli napsáno, tak neřeknu, ale jasně u této TV mají uvedeno, že tam je prohlížeč, i na heuréce to uvádějí a nakonec tam není. Ale i přes to všechno bych to asi zkousnul, ale to bzučení se zkousnout nedá.[/quote]

no ak by si tam chcel vsetko od Samsungu, tak musis kupit najvyssi model seriu 8000,(7000 bohuzial nemaju v nasom regione v ponuke), a okrem weboveho priehladaca hlavne ziskas funkcie, ktore by mali napomoct lepsiemu obrazu(micro dimming, real black filter), len ma to jeden problem a to, ze pre zmenu nemaju v ponuke 59" model, hlavne aby sa ti zadarilo s vymenou a uznali ti to bzuceni...drzim palce