Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

datový tok DTS a omezení AV recieveru?

capo (62)|18.9.2011 22:16
Ahoj,
mám starší AV reciever Sony STR-DB840. Standardně podporuje DTS, což si mohu sám ověřit na vstupu z DVD, kde s tím není problém.
Pokud ale pouštím nějaké mkv, kde má DTS stream obvykle 1510 nebo 1536kbps, receiver (připojený k PC ze kterého to pouštím přes coax kabel) sice správně detekuje DTS stopu, ale jakoby nestíhá - zvuk je trhaný, a je to spíše chrčení. V podstatě původní zvuk není vůbec poznat. Dioda informující o tom že je to DTS bliká.

Je to/může to vůbec být způsobené datovým tokem, který už integrovaný kodek nezvládá? Nebo by to mohlo být způsobené nekvalitním kabelem - coaxem?

Reciever nepodporuje DTS-HD ani další nové formáty, ale tohle se skutečně týká DTS...

Něco o recieveru zde: http://www.crutchfield.com/p_156STDB840/Sony-STR-DB840.html?o=M&c=4&tp=179&readmore=true&s=0&a=0#Tab

Pokud bych kupoval novější reciever, může se tento problém opakovat?
Zatím to řeším převodem stopy do ac3 kde s tím není problém...
interfernet422 (1575)|18.9.2011 22:27
Nemá spíš problém se zpracováním DTS ten PC?
vivid.sk (11472)|18.9.2011 22:29
Ano, moze to byt sposobene dlhym/nekvalitnym koaxom.
AVR samozrejme problem s DTS s datovym tokom 1.5Mbit nesmie mat (vies to odskusat, ak ho prepojis optikou s DVD playerom).
Taktiez moze byt problem v sposobe akym posielas von DTS (vid polozku Padded/Wrapped DTS v AC3 filtri)
[SPOILER]

[/SPOILER]

Pokial ale DTS s polovicnym datovym tokom funguje korektne, tak to tymto nebude.
capo (62)|18.9.2011 22:50
Optikou s dvd ho sice propojený mám, ale nemám žádný dvd který má takhle vysokej datovej tok. (?nemáte někdo nějakej vzorek, na kterým bych to otestoval?)
Leda že bych to propojil s PC optikou, což teda bude vzhledem k přítomnosti zdi která je odděluje hodně komplikovaný. No jednodušší by to bylo přes dvd přehrávač...
AC3 filtr nemám, mám ffdshow, nastavení viz příloha.

PC myslím problém se zpracováním nemá... Nicméně netuším jak bych to poznal.
ffdshow.jpg
vivid.sk (11472)|18.9.2011 23:21
vyrob si DVDcko (uplne staci par minut) za pomoci ConvertXtoDVD z hociakeho mkv s povodnou audio stopou, ktora ti robi problemy. Podla mna ti AVR bude fungovat (ale aspon si budes 100% isty).

Vo ffdshow poblem nevidim, funguje rovnako dobre ako AC3filter.

Aky dlhy mas teraz coax?
capo (62)|19.9.2011 10:45
Kabel mám nějaký základní cinch-cinch 5m, takovej ten za 35kč... :)
DVD připraveno s DTS stopou s 1536kbps. Bohužel to nezkusím dřív než večer...
Pokud to půjde, je vina na straně kabelu. Pokud to ale nepůjde, tak co? Je to chyba recieveru, který, ač certifikovaný standardem DTS a druhý nejvyšší od Sony (tehdy), nedrží standard? Je to čistě teoretická otázka, doufám že to bude kabelem....
vivid.sk (11472)|19.9.2011 10:52
tkanicka cinch - cinch?
Tak sa necuduj ze to nejde, ty potrebujes kvalitny Coax 75ohm s cinch konentormi (najlepsie si vyrobit vlastny sam).

Pri kratkych kabloch (do 1-2 metra) sice funguje aj akakolvek tkanicka, ale ak mas takyto dlhy kabel, tak treba to prepojit uz niecim serioznejsim.
capo (62)|19.9.2011 17:32
Tak měl jsi naprostou pravdu. Z DVD přes optiku to hraje parádně. Problém je v kabelu. Zítra koupím tohle http://www.krup.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=3373 a uvidíme. Nebo má smysl něco dražšího? Možná by stačilo i 2,5m ale bylo by to jen tak tak.
Díky moc za cenné rady.
vivid.sk (11472)|19.9.2011 19:37
Ano, cim kratsie, tym lepsie. Skus pozriet, ci niekto nevyraba 3 metrovu verziu.
Pytkin (7947)|20.9.2011 01:14
mal som v studiu 65m dlhe kable a ziaden problem .. normalny 75 ohmovy koax canford , na nom nakrymplovane BNCaky a redukcie na cinch ..
capo (62)|20.9.2011 19:14
Tak všechno je nakonec jinak. Přinesl jsem kabel, zapojil, a situace stejná. Už mi ale bylo jasné, že Recieverem to není, když z DVD to jelo. Po chvilce jsem přišel na to, že když pustím mkv přes MediaPortal, který používám, projevuje se zmíněný problém. Pokud mkv pustím třeba přes MediaPlayerClassic, problém není, zvuk jde parádně.
Kabel na to tedy vůbec neměl vliv. Problém byl v MediaPortalu.
Různé nastavení audio filtrů a posprocesingu nepomohlo.
Nakonec se ukázal být zakopán pes ve volbě "Audio Renderer. Obsahuje pro mě nepochopitelné varianty, viz první přiložený soubor. Když je vybrán „Digitální zvuk (SPDIF) (Zvukové“, projevuje se zmíněný problém, i když jen u vysoké bitrate. Když vyberu „DirecSound: Digitální zvuk (SPDIF) (Zvukové zařízení High Definition Audio)", funguje všechno.
V PC je jedna integrovaná zvukovka, která má dvě možnosti výstupu, viz druhá příloha.
Chápete to někdo?
nastaveni_MP.jpg nastaveni_zvuku.jpg