Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoSat GS 7055HDi - nejde modulace DVBS2-8PSK

Avomet (14)|31.7.2011 21:57
Mám nový satelitní přijímač GS 7055HDi. Ladil jsem jej s novou kartou Skylink IRDETO ICE a všechny transpondéry a funkce přijímače včetně PVR pracují normálně, až na výjimku u dvou transpondéru s modulaci DVB-S2 8PSK.
1. Transpondér L 12109 MHz_ H_3/4_27500: Stanice se naladily, ale sporadicky naskočí, síla signálu cca 24%, kvalita 0 (např. Eurosport HD a ostatní na tomto transpondéru).
2. Transpondér N 12107 MHz_ V_3/4_27500: Stanice se vůbec nenaladily, síla signálu cca 24%, kvalita 0 (např. NG Wild HD).
Pokud tutéž anténu a stejnou kartu dám do vedlejšího satelitního přijímače (TV SONY s CA modulem Cryptoworks SCM), běží stejné transpondéry normálně s kvalitou signálu 80%. Zkoušel jsem přijímač i na jiné anténě, stejný problém.
Z toho mi plyne, že nastavení mé antény je v pořádku, ale přesto jsem se snažil na té TV Sony co nejpřesněji nastavit H a V polohu antény na nejlepší signál a kvalitu. Bohužel ani pak mi na tom GoSat ty transpondéry s modulací 8psk nepracují.
V popisovaném přijímači GoSat je SW verze 1.02, Micom Verze 1.1, PHC verze "žádný", Poslední update May 30 2011. Od koupení přijímače před nekolika dny 26.7. jsem žádné OTA update SW neprováděl.

Je zde nějaký vlastník GoSat 7055 nebo jiný odborník, který mi může sdělit svou zkušenost, tj. zda mu modulace 8PSK funguje a jakou verzi SW má v přijímači? Podle mne to vypadá na vadu přijímače a měl bych jej v prodejně Skylink v Ostravě reklamovat.
jito (999)|31.7.2011 22:17
Nemá ten přijímač v menu ladění funkci Pilot?
Pokud ano,zapni jí.
Avomet (14)|31.7.2011 22:20
Funkce Pilot tam je a mám ji "ON", takže zapnutou.
Pitomec (10211)|31.7.2011 22:28
[quote=Avomet;359757]Mám nový satelitní přijímač GS 7055HDi. Ladil jsem jej s novou kartou Skylink IRDETO ICE a všechny transpondéry a funkce přijímače včetně PVR pracují normálně, až na výjimku u dvou transpondéru s modulaci DVB-S2 8PSK.
1. [COLOR=red]Transpondér L 12109 MHz_ H_3/4_27500: Stanice se naladily, ale sporadicky naskočí[/COLOR], síla signálu cca 24%, kvalita 0 (např. Eurosport HD a ostatní na tomto transpondéru).
2. [COLOR=red]Transpondér N 12107 MHz_ V_3/4_27500: Stanice se vůbec nenaladily[/COLOR], síla signálu cca 24%, kvalita 0 (např. NG Wild HD).
Pokud tutéž anténu a stejnou kartu dám do vedlejšího satelitního přijímače (TV SONY s CA modulem Cryptoworks SCM), běží stejné transpondéry normálně s kvalitou signálu 80%. Zkoušel jsem přijímač i na jiné anténě, stejný problém.
Z toho mi plyne, že nastavení mé antény je v pořádku, ale přesto jsem se snažil na té TV Sony co nejpřesněji nastavit H a V polohu antény na nejlepší signál a kvalitu. Bohužel ani pak mi na tom GoSat ty transpondéry s modulací 8psk nepracují.
V popisovaném přijímači GoSat je SW verze 1.02, Micom Verze 1.1, PHC verze "žádný", Poslední update May 30 2011. Od koupení přijímače před nekolika dny 26.7. jsem žádné OTA update SW neprováděl.

Je zde nějaký vlastník GoSat 7055 nebo jiný odborník, který mi může sdělit svou zkušenost, tj. zda mu modulace 8PSK funguje a jakou verzi SW má v přijímači? Podle mne to vypadá na vadu přijímače a měl bych jej v prodejně Skylink v Ostravě reklamovat.[/quote]
Blbě nastavená parabola. A jestli to nastavuješ podle nějakých budíků v takovým krámu jako je GoSat (nedává to náhodou T-Mobile k té svoji předražené službě?), tak se ani není čemu divit.
erik555 (776)|31.7.2011 22:38
12109 a takisto bulharsky TP 12207 su dost citlive, takze podla nich nastavit parabolu.
http://www.parabola.cz/clanky/4204/vliv-parametru-transponderu-na-kvalitu-prijmu-1/
Avomet (14)|1.8.2011 08:09
[quote=Pitomec;359773]Blbě nastavená parabola. A jestli to nastavuješ podle nějakých budíků v takovým krámu jako je GoSat (nedává to náhodou T-Mobile k té svoji předražené službě?), tak se ani není čemu divit.[/quote]

Jak bych měl tedy anténu lépe nastavit. Jak jsem napsal, nastavoval jsem ji podle bargrafu síly a kvality na TV se satelitním tunerem SONY KDL-40EX706, kde transpondéry s modulaci 8psk běží naprosto bez problémů i za zhoršených podmínek.
- Nastavil jsem transpondér 12109. Při přímém sledování bargrafu na obrazovce TV Sony od antény (parabola je na balkóně) jsem pohybem antény střídavě v horizontálním a vertikálním směru nastavil polohu tak, že každý další pohyb paraboly vlevo/vpravo a nahoru/dolů způsoboval jen snížení kvality. Takže jsem byl na nějakém dosažitelném maximu kvality asi 82%. Stanice HD na tomto transpondéru v Sony jsou naprosto OK.
- Přendal jsem anténu do GoSat a nastavil stejný transpondér. Síla 24%, kvalita 0%, ale přesto EUROSPORT HD a jiné sekaně běží (to je divné, při kvalitě 0%). Nyní jsem se snažil vydojit nějakou kvalitu jemnými pohyby antény do obou směrů, ale marně. Vždy chvíli čekám v nové poloze zda se přijímač nechytí, vše marné, stále 0%.
- Nakonec jsem anténu nastavil opět na 12109 podle bargrafu v TV Sony.

Existuje nějaký jiný postup (mimo specializované měřáky), který by dokázal anténu ještě lépe nastavit, aby transpondér 12109 v GoSat běžel?

GoSat má štítek Skylink ready. Když 8PSK běží naprosto spolehlivě na Sony s 80% kvality, tak i v případě, že by GoSat měl menší citlivost, nějaká procenta by tam měla být a ne 0%. Už mám pocit že ten Pilot v tom GoSat nefunguje, je sice ON, ale ve skutečnosti tam není. Ale to je jen hypotéza.

Odvezu ten přijímač do prodejny Skylink v Ostravě aby mi předvedli, zda na jejich anténě to 8PSK poběží. Když ne tak, tak vrátit nebo vyměnit za dobrý.
Avomet (14)|1.8.2011 08:32
Jen ještě dodám, že když jsme s přítelem koupili u Skylink dvě karty Výměna Irdeto ICE, tak HD programy (20 dní "Komplet" zdarma) pracovaly na transpondéru 12109 v mém Sony i jeho starém Humax 2000 HD ihned tak, jak byla anténa nastavena pro SD a Novu HD. Takže s tou citlivostí polohy antény na 8PSK to nebude asi tak vážné. Teprve s tím GoSat nastal problém. A protože každý "odborník" hned píše "zle nastavená anténa", bylo hledáno u mne lepší nastavení antény, ale zatím bez výsledku.
Pitomec (10211)|1.8.2011 12:01
[quote=Avomet;359802]Jak bych měl tedy anténu lépe nastavit. Jak jsem napsal, nastavoval jsem ji podle bargrafu síly a kvality na TV se satelitním tunerem SONY KDL-40EX706, kde transpondéry s modulaci 8psk běží naprosto bez problémů i za zhoršených podmínek.
- [COLOR=red]Nastavil jsem transpondér 12109. Při přímém sledování bargrafu na obrazovce TV Sony od antény (parabola je na balkóně) jsem pohybem antény střídavě v horizontálním a vertikálním směru nastavil polohu tak, že každý další pohyb paraboly vlevo/vpravo a nahoru/dolů způsoboval jen snížení kvality. Takže jsem byl na nějakém dosažitelném maximu kvality asi 82%.[/COLOR] Stanice HD na tomto transpondéru v Sony jsou naprosto OK.
- Přendal jsem anténu do GoSat a nastavil stejný transpondér. Síla 24%, kvalita 0%, ale přesto EUROSPORT HD a jiné sekaně běží (to je divné, při kvalitě 0%). Nyní jsem se snažil vydojit nějakou kvalitu jemnými pohyby antény do obou směrů, ale marně. Vždy chvíli čekám v nové poloze zda se přijímač nechytí, vše marné, stále 0%.
- Nakonec jsem anténu nastavil opět na 12109 podle bargrafu v TV Sony.

Existuje nějaký jiný postup (mimo specializované měřáky), který by dokázal anténu ještě lépe nastavit, aby transpondér 12109 v GoSat běžel?

GoSat má štítek Skylink ready. Když 8PSK běží naprosto spolehlivě na Sony s 80% kvality, tak i v případě, že by GoSat měl menší citlivost, nějaká procenta by tam měla být a ne 0%. Už mám pocit že ten Pilot v tom GoSat nefunguje, je sice ON, ale ve skutečnosti tam není. Ale to je jen hypotéza.

Odvezu ten přijímač do prodejny Skylink v Ostravě aby mi předvedli, zda na jejich anténě to 8PSK poběží. Když ne tak, tak vrátit nebo vyměnit za dobrý.[/quote]To je právě ten průser, že teploměr ukazuje "cosi" a nikdo neví co vlastně. Takže i když je tam kvalita 100%, tak to může v praxi znamenat naprosto chybně nastavenou parabolu. Pokud se nějakým budíkům dá ještě trochu věřit, tak jsou to ty v TechniSatech. A samozřejmě měřák.

Štítek Skylink ready je pak asi totéž jako "použité baterie neházejte do ohně", tj. informace o ničem. Každý přijímač s licencovaným Irdetem musí pracovat s kartou Skylink Irdeto/ICE.
Pitomec (10211)|1.8.2011 12:09
[quote=Avomet;359807]Jen ještě dodám, že když jsme s přítelem koupili u Skylink dvě karty Výměna Irdeto ICE, tak HD programy (20 dní "Komplet" zdarma) pracovaly na transpondéru 12109 v mém Sony i jeho starém Humax 2000 HD ihned tak, jak byla anténa nastavena pro SD a Novu HD. Takže s tou citlivostí polohy antény na 8PSK to nebude asi tak vážné.[COLOR=red] Teprve s tím GoSat nastal problém.[/COLOR] A protože každý "odborník" hned píše "zle nastavená anténa", bylo hledáno u mne lepší nastavení antény, ale zatím bez výsledku.[/quote]
Může to tím být (taky jsem psal, že je to krám), což nejlíp zjistíš u prodejce, který to musí odzkoušet u sebe a pak se hned uvidí.
Avomet (14)|4.8.2011 20:54
Problém je vyřešen. Odvezl jsem přístroj na vyzkoušení do prodejny Skylink v Ostravě. Vše bylo OK. Takže problém byl někde u mne a ne v přijímači.
- Nejdříve jsem zkusil vyměnit DiSEqC 4x1 za 2x1, který má o 2 dB menší útlum, to nepomohlo.
- Na parabole jsem měl 3 LNB, přímo byla Astra1 na 19,2, šilhal jsem na Astru3 na 23,5 a na Hotbird 13°. Na Astře1 a Astře3 byly novější LNB 0,2 db, na Hotbirdu byl starý LNB 0,3 dB, u něhož je popraskaný kryt vlnovodu nahrazen folii ze sáčků do mrazničky (je to takový chudáček). Skylink byl tedy na krajním LNB 0,2 dB.
- Přestavil jsem SWITCH a natočil anténu tak, aby Astra3 pro Skylink byla bez šilhání na prostředním stejném druhém LNB 0,2 dB. Problém s transpondéry s DBS2-8psk se nezměnil.
- Ještě jednou jsem přestavil SWITCH a natočil parabolu, aby Astra3 (Skylink) šilhala na ten druhý krajní LNB 0,3 dB, kde byl dříve Hotbird. Transpondéry 12109 MHz a 12207 MHz s modulaci 8psk naskočily jako z partesu.

Problém byl tedy v těch dvou LNB 0,2 dB se kterýmu si GoSat neporadil. Jedině ten teoreticky nejhorší pracoval s GoSat bezchybně. Přitom oba LNB 0,2 neměly problém se satelitním televizorem SONY. Zajímavá zkušenost - možná bude mít někdo podobný problém s modulaci 8psk u Skylinku a snad mu tato informace pomůže.
Nakonec jsem dal ten stařičký mrzáček LNB 0,3 db pro Skylink doprostřed a šilhám na Astru1 na 19,2 a na druhé straně na Astru 28,5°. Nastavit to šlo bezvadně i bez měřáku.
Vypadá to tak, že ty dva univerzální LNB 0,2 dB mají proti tomu LNB 0,3 dB horší zisk a naopak satelitní tuner TV Sony je proti GoSat velmi kvalitní. Tato kombinace pak byla matoucí pro amatéry i zdejší odborné poradce.
pantani (21)|5.1.2012 16:15
Zdravim,mam mensi dotaz.Poradi nekdo polopate,jak nahrat do prijimace GOSAT 7055HDI novy software pres USB ? Novy soft mam ve winaru 1,06 jak dal s tim postupovat-nahrat to do USB a potom do prijimace.Moc diky a preji hezky den.
KamilZ (10277)|5.1.2012 16:59
A co takhle se trochu porozhlédnout?! http://www.tvdigitalne.cz/gosat-gs-7055-hdi.html#soubory
pantani (21)|6.1.2012 09:26
uz se to vcera podarilo,stacilo dati tovarni nastaveni prijimace.https://www.tvfreak.cz/forum/images/icons/icon7.gif
homko1 (1)|6.1.2012 14:53
[quote=pantani;389062]Zdravim,mam mensi dotaz.Poradi nekdo polopate,jak nahrat do prijimace GOSAT 7055HDI novy software pres USB ? Novy soft mam ve winaru 1,06 jak dal s tim postupovat-nahrat to do USB a potom do prijimace.Moc diky a preji hezky den.[/quote]

Odkiaľ máš ten nový soft 1.06?
pantani (21)|6.1.2012 15:57
Zdravim ,poslali me to primo servisni technici z TIPA.eu .Ale ted se divam,jestli to neni stejne jak 1,04
http://www.tvdigitalne.cz/gosat-gs-7055-hdi.html#soubory.
Funguje to k plne spokojenosti. Pripadne to mohu preposlat.At se dari.
midge (1)|2.2.2012 21:15
Zdravím,
mám podobný problém. Ale mě se nedaří naladit nic. Přijímač mám asi měsíc a bez problémů fungoval. Síla signálu byla kolem 80%. Dneska se objevila hláška o novém software (bohužel nevím přesně co tam bylo). Hláška se zobrazovala několik desítek minut, pak se přijímač restartoval a už nenaběhly žádné programy. Síla signálu skáče buď 0% nebo 24% a nic nenaladím. Zkusil jsem i update firmaware a pořád to samé. Zajímavé je, že i když odpojím kabel od antény, pořád se to chová stejně. Připojil jsem starý přijímač Opentel a ten běží normálně. Nemáte nějaký nápad co s tím může být? Není to spíš na reklamaci přístroje?
Díky
rjana (14)|2.2.2012 23:38
[quote=jito;359767]Nemá ten přijímač v menu ladění funkci Pilot?
Pokud ano,zapni jí.[/quote]
To nepomůže, rovněž jsem u tohoto TP nenaladil žádné stanice a také u TP 11797 ani ťuk. Ostatní změny kmitočtů v modulaci DVBS1 proběhly normálně a programy se naladily. U modulace DVBS2-8PSK přístroj neukazuje žádný signál, ač u všech jinak modulavaných TP je téměř 100%. Anténa 80, monblok, DiseqC. Po zavolání k dodavateli jsem obdržel od technika mailovou zprávu se souborem, který po nahrátí z flash disku do přístroje údajně naladí tento TP. Uvidíme zítra.
pantani (21)|3.2.2012 15:53
ted prave vysel novy software.tak stahujte ...
Cabas (21)|1.4.2012 23:11
Zdravim.....Prave resim koupit HD prijimac do 3000,-...jake mate s timto GoSat GS 7055 HDi zkusenosti....Meli jste nejaky problemy, ale uz se to vyresilo ne ?
Jinak odkaz na reseni meho nakupu je zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26908-V%FDb%ECr-HD-p%F8ij%EDma%E8e?p=404211#post404211

Tak jestli muzete napiste mi Vase zkusenosti a mozna do nej take pujdu....Diky moc....
romv (27)|31.7.2015 17:49
Dobrý den,
nechce se mi zbytečně zakládat nové téma, tak se zeptám zde. Mám tento přijímač na kterém mám naladěné všechny programy Skylink. Ale mám problém, nejdou mi naladit zahraniční stanice BBC, CNN, ZDF, RTL, Kika atd...hledal jsem na internetu a zkoušel toto nastavení:
http://www.digiprijem.cz/volne-programy-na-druzici-astra-192e.php
ale nic. Buďto mi to napíše, že se nic nenašlo nebo, že ladění selhalo. Přitom na předešlém SD přijímači jsem je všechny měl (cca 700 stanic). Nevíte, kde ca jak na tomto přijímači nastavit?
Budu Vám vděčný za radu.
Děkuji.
KamilZ (10277)|31.7.2015 18:11
A máš pro 19.2 správně nastaven DiSEqC?
romv (27)|31.7.2015 18:25
Asi ne....nevím právě, kde co nastavit...jestli můžeš poradit budu rád.
KamilZ (10277)|31.7.2015 20:38
Víš, co přesně máš na střeše? Nějaký monoblock? Nebo (multi)switch?

Strana 16 vpravo, u Astra 19.2 se podívej na DiSEqC a zkus v 1.1 nastavit port 1 nebo 2 (vždy nastav a zkus ladění): http://www.euronics.cz/download/356683
Hurikan (59)|3.9.2015 09:02
Dobrý den, moc taky nechci zakládat nové téma ale pořídil jsem tchánovi GoSAT GS 7056 (skylink), instalace i naladění proběhlo v pořádku ale když kouká na některé kanály tak mu vypadává obraz, prostě zčerná na 2s a pak znovu naskočí. Ví někdo co s tím, špatnej přímač, karta?? Děkuju moc
RoPo (6061)|3.9.2015 09:16
Pokud zmizí vše - i OSD, logo atd., tak může být problém s konektory HDMI kabelu. Tedy zkusit jiný kabel.
Hurikan (59)|3.9.2015 09:19
ono vše zmizí, přímač zůstává zapnutý jen obraz je fuč. Dostal jsem k tomu nějaké HDMI tak dám pryč to staré a vyzkouším. Staré ale fungovalo.
RoPo (6061)|3.9.2015 10:46
[QUOTE=Hurikan;515653]obraz je fuč[/QUOTE]

Zvuk jede?
Hurikan (59)|3.9.2015 11:20
zvuk při výpadku taky nejde, jen černá díra 2s a pak se vše chytne. Tak to fakt zatím vypadá na HDMI(obraz+zvuk) zítra zkusím, když se povede pisnu nebo bohužel vrátím GoSAT

Ještě vyzkouším druhou kartu co má babča.
digitivi (215)|3.9.2015 22:11
Uz si nepamatam ale Gosat ma tusim podobne menu ako Zebra. Skus pozriet ako mas v nastaveniach nastavene video/obraz, ake rozlisenie, aky pomer obrazu, skus zmenit aj polozku HDCP a pod.
Skus pripojit scart alebo cinch a pozriet ci to vypadava aj pri tychto vystupoch.
Vypadava HD aj SD program, volny aj zakodovany, program z 23,5E aj 19,2E (pokial chytas obe druzice)?
Dagy2 (3153)|4.9.2015 09:31
chlapi, chlapi.
RoPo dal jednu zásadnú otázku po zodpovedaní ktorej je vsjo jasno: PRI VÝPADKU KEĎ JE TMA A HLUCHO, STLAČÍŠ MENU alebo INFO objaví sa lišta, menu prijímača?
A/ Ak nie je ani lišta, problém môže byť HDMI - kábel, výstup z gosatu, nastavenie.
1/ všetky nastavenia HDMI, ktoré sú nastavené AUTO tak v TV ako aj v gosate prepnúť na nastavenie, ktoré bude natvrdo napr. 720p alebo 1080i a pod. ak to nepomôže
2/ skúsiť SCART kábel alebo cinch a sledovať. ak sa porucha neopakuje, vymeniť HDMI kábel a modliť sa že je to v kábli
3/ ak sa porucha opakuje tak je problém inde, napr. obrazová karta v gosate - potom by som volil výmenu prijímača

B/ ak lišta ide a zmizol len obraz vysielanej stanice potom je na rade zistenie, či pri výpadku vypadol vstupný signál do prijímača, odpovede na otázky od Digitivi a až potom je na rade ekvilibristika s kartou od babče....
Hurikan (59)|5.9.2015 19:01
to digitivi: ano našel jsem v nastavení video/obraz i rozlišení, to jsem zatím ponechal. Máme základní nabídku programů(skylink) z 23,5E. Každopádně jak před výměnou:den tak po výměně HDMI už obraz/zvuk nezlobí zatím. Prostě to zatím drží :-)

Možná že se tahaj nějaký informace/data ze začátku z karty, nevím.

Ale děkuju, když by se to ozvalo pisnu!