Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Downconvert z HD do PALU ve Vegasu

Camman (24)|20.4.2011 10:33
Ahoj, střihám ve Vegasu ve formátu HD 1080 50i a v některých případech bych potřeboval výsledek vyrenderovat do PALu 720x576 16:9. Výsledek však není dobrý - neklidný obraz, rozstřepené okraje, neostrost ... atd. Hledám nějaké jiné kvalitní - nejlépe HW řešení. Můžete mi poradit? Narazil jsem na Blackmagic Design Mini Converter HDMI to SDI. Má s ním někdo zkušenosti? Je možné jeho prostřednictvím konvertovat Sony mxf soubory HD422 1920x1080 50i do PALU?
SB (260)|20.4.2011 10:47
Pokud provádíš konverzi HD - SD ve Vegasu, musíš mít zapnutý v "Projekt properties" v záložce "Deinterlace method" možnost "Blend fields".
Camman (24)|20.4.2011 11:23
Jo to mám, ale přesto kvalita není úplně ideální. Originál v HD je naprosto skvělý. Pochopitelně, že v SD rozlišení je kvalita horší, ale zdá se mi, že ve srovnání s kamerou s SD rozlišením třeba SONY DSR 400, tak z této kamery je obraz čistší a ostřejší než když se provede ve Vegasu konverze z vysoce kvalitního záznamu v HD422 1080 50i do PALU. Nastavení Vegasu jsem provedl několik a žádná z variant není úplně perfektní. Proto hledám nějaké jiné řešení, třeba přes HW.
peco (772)|20.4.2011 11:55
Z Vegasu cez frameserver do VirtualDub, v nom lanczos3 resize na 720x576 a nasledne cez frameserver do procoder(carboncoder) enkodovat do mpeg2. Nic kvalitnejsie softverom nedosiahnes.

Dolezity je ten lancos3 resize a enkoder v carbon coderi.

http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&biw=1676&bih=873&q=HDV+a+kvalita+downconvertu+z+V8-%3EVD-%3EAvisynth-%3ECarb&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=eb67c7293cc1c3e4

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15723&highlight=downconvert
1hroch (865)|20.4.2011 11:58
Zkus Canopus Procoder
SB (260)|20.4.2011 15:03
Pokud z toho děláš ve Vegasu mpeg2, tak není obraz příliš dobrý, ale jinak tahle dowkonverze funguje uspokojivě. Na mpeg2 je lepší nějaký jiný enkoder připojený přes frameserver. Pokud si obraz pustíš na CRT televizi je to v pohodě. Nevím kde a jak to posuzuješ.
marko65 (193)|18.6.2015 15:05
Caute,
vo win 8.1 mi tenro postup nefunguje. Problem je ze Carbon Coder je stary soft a nie je kompatibilny. Nie je nejaky novsi soft v podobnej kvalite aby som mohol do neho posielat cez frameserver?
Saxel (2279)|19.6.2015 13:25
marko65 (193)|20.6.2015 14:15
Saxel dik, vyskusam
ai (2993)|21.6.2015 20:58
HCEnc nacte pouze Avisynth script, tedy musis jit frame server - Avisynth - HcEncoder
nezapomen zmenit v avisynthu i barevny prostor na BT.609,
nebo to udelej s mym udelatkem, kde ten frame server avi pouze polozis na jeden BAT soubor (v pozadi udela presne to same frame server - Avisynth - HcEncoder) a to ti udela m2v a AC3 nebo i rovnou DVD bez menu pokud chces.
dfms from Vegas.zip , musis mit Avisynth 32bit a samozrejme pouzivat cesty na videa bez jakychkoliv specialnich znaku, pouze cisla, pismena, mozna podtrzitko, pomlcku, mezeru a jinak radsi nic
marko65 (193)|22.6.2015 22:04
ai:

dik,uz si mi davnejsie dal ten bat. Je tu ale jeden problem, robi to strasne dlho. Viem si mi pisal, ze pockas, len ja robim videa na zakazku a musim to rendrovat rychlejsie. Teraz skusam downconvert 4 min. videa ukazuje mi priebezne 27 min. Ja bezne rendrujem 3 hod. video, takze to by trvalo tak cca 21 hodin. To je skratka u mna nemozne. Pritom mam nadupane PC a pocas rendrovania vykazuje procesor 15 % vytazenost. Ked pouzivm procoder alebo carboncoder z vegasu a cez frameserver, je to casovo tak 1:1. Len ako som pisal, tieto softy nie su kompatibilne s win 8.1

edit: skusim to priamo z vegas cez script do hcenc. Ako zmenim farebny priestor na BT 609 v avisynth?
ai (2993)|23.6.2015 03:07
V settings.BAT mas nastaveno QTGMC, deinterlacer, ale u HD videa to je i zbytecne a pomale, nastav yadif, zrychli se to nekolikanasobne a i vytizeni procesoru je daleko vetsi ...

uprav si ten settings.BAT, najdi radek:

SET yadif_to_resize=no

a zmen to na


SET yadif_to_resize=yes
ai (2993)|23.6.2015 03:15
jinak ta zmena na BT.609 je:
ColorMatrix(mode="Rec.709->Rec.601", clamp=0)

mel bys ten radek dat az kdyz je video progresivni (po deinterlace na 50p)

vpodstate skript v tom mem postupu je takovyto:
[CODE]AviSource(signpost.avi) # nacteni prokladaneho HD videa z frame serveru
ConvertToYV12(interlaced=true, matrix="PC.709")
Assumetff()
Yadif(mode=1,order=1)
# tady je video uz 50p
Spline16Resize(720,576)
Blur(0,0.5) # vertical blur zamezi blikani horizontalnich hran
ColorMatrix(mode="Rec.709->Rec.601", clamp=0)
AssumeTFF().SeparateFields().SelectEvery(4, 0, 3).Weave()
# tady je uz vystup 720x576, 25i[/CODE]
ten colormatrix dll nekde stahni z webu a dej to do Avisynth plugin slozky

ale pozor Procoder ma svoji hlavu, on si muze barvy prevadet take nekdy podle toho co do nej nacitas ...
osobne se mi zda, ze IResize je lepsi na downconverzi a osetruje to blikani horizontalnich hran lepe nez jen ten jednoduchy blur,
takze misto:
[CODE]Spline16Resize(720,576)
Blur(0,0.5)[/CODE]
se da pouzit funkce IResize:
[CODE]
IResize(720,576)
[/CODE]
a stahni si nekde IResize.avsi nekde z webu a dej to do Avisynth plugin slozky nebo to nacti do scriptu manualne s Import
Saxel (2279)|23.6.2015 08:51
[QUOTE=marko65;514077]... Pritom mam nadupane PC a pocas rendrovania vykazuje procesor 15 % vytazenost...[/QUOTE]
Pro lepší využití vícejádrových procesorů lze použít upravený Avisynth MT (MultiThreaded). Když před QTGMC přidám příkaz SetMTMode (2,0), mám vytížená všechna jádra procesoru na 100%.
marko65 (193)|23.6.2015 21:05
ai:
Riadok SET yadif_to_resize=no som v subore bat co vytvara m2v a ac3 nenasiel, tak som pridal novy
SET yadif_to_resize=yes
Dlzka kodovania sa ale nezmenila. Idem teda skusit, ten dalsi sposob, co si napisal a aj Saxel.

edit:pardon, nevsimol som si, ze upravu je treba robit v settings.but. Takze teraz to ide super, takmer 1:1. Ai, kde sa este meni velkost dvd? Vacsinou robim DL.
Dik

edit:uz som to nasiel, zmenil som SET double_layer_disk=yes
Dlzka kodovania u 4,30 min videa bola 6 min., co sa uz da.
Ai dik, si v tomto naozaj dobry.

Saxel, myslis, ze cez Avisynth MT to bude este rychlesie?
ai (2993)|24.6.2015 03:49
Double layer disc jsem nikdy netestoval, tam se musi nekde v imgburn asi nastavit layer brake, neni to tak? Jak se to dela? Udela to imgburn automaticky vedom si toho , ze tam je DL disc?

Kdyz tak nedavej disc do mechaniky a ten imgburn pak bude cekat az ten disc vlozis, tedy to by byla vhodna doba to tam nekde osetrit, jestli se to tak dela.

Kdyz tak napis jestli se to povedlo nebo jak to funguje.

Ted jsem si vsim, ze ty jen vyrabis m2v a AC3, tak ok.
marko65 (193)|24.6.2015 08:43
ja robim len m2v a ac3, potom to autorizujem v architekte a nakoniec vypalujem v imgburn. Tam si nastavim, kde konci 1 layer.
Saxel (2279)|24.6.2015 16:01
[QUOTE=marko65;514126]...Saxel, myslis, ze cez Avisynth MT to bude este rychlesie?[/QUOTE]
Zkontroluj, jaké je vytížení procesoru, a pokud se některá jádra flákají, je pravděpodobné, že by Multithreading pomohl.
marko65 (193)|25.6.2015 15:25
Saxel:

vytazenie precesoru bolo 35 az 40 %. Kodovanie 2,5 hodinoveho videa cez ten BAT od ai trvalo 4,5 hodiny. Neda sa to nejak spravit, aby som pouzival ten bat a aj Avisynth MT?

ai:
kvalita je super, porovnavatelna s procoderom. Chcem sa spytat, kde si viem nastavit pri vbr min bitrate, avrage a max. Alebo ked budem mat napr video 4 hod. automaticky sa VBR bude menit na velkost DVD DL? Co som kodoval 2,5 hod. video, tak velkost bola cca 7,4 GB.
ai (2993)|26.6.2015 02:54
u DL, pokud je video kratsi nez 125min (7500s), tak se enkoduje 1pass, v Constant Quantization modu, takze to je vyhoda, kde pozdeji pri enkodovani je nastaveny max. bitrate 8500 v HcEncoder commnad line,

pokud je u DL video delsi nez 125 min enkoduje se 2pass VBR, prumer se vypocte, max. bitrate je 8500 . A minimalni bitrate se nenastavuje, HcEncoder to nema vubec v nastavenich.

prumernehy datovy tok (average bitrate), je to v calculate_mpeg_bitrate.BAT v subroutines slozce, se vypocte tak, aby se to vlezlo, takze pokud video bude 4 hodiny na DL, tak to bude 62100000/14400=4312kbps
4x60x60 = 14400, to je celkovy cas videa v sekundach
62100000 je objem DL discu, tak jsem to odhadl, kde jsem bral v uvahu jeste audio do rezervy, tak kolem 224kbps,
zkratka, aby se to vlezlo, samozrejme tu hodnotu tam muzes menit, pokud ti zbude nejak prilis mnoho mista atd.

v tom skrytem textu je ten vypocet, bere se tam v uvahu 1pass nebo 2pass, single disc nebo DL disc
[SPOILER]@echo off
REM *******************************************************************

REM 1 pass - Constant Quantization mode - is used, when video is no longer
REM than 70 min = 4200 seconds. 2pass encoding is being applied for longer times
REM 2 pass for double layer disc is applied when runtime is longer than 125 min.

REM *******************************************************************


"%mediainfo%" --Inform=Video;%%Duration%% "%aviname_input%" > "what.txt"
set /p cas=<"what.txt"
del "what.txt"

set pass_two=no
set average=8300

set /A cas=%cas% / 1000
if %cas% GTR 4200 (set /a average=34400000/%cas%
set pass_two=yes)
if %double_layer_disk%==yes ( set pass_two=no )

if %double_layer_disk%==yes (if %cas% GTR 7500 (set /a average=62100000/%cas%
set pass_two=yes ))

echo+
echo runtime of DVD is %cas% seconds
if %double_layer_disk%==yes (echo Double layer disk is set to yes)
if %pass_two%==no (echo video will be encoded using 1pass, Constant Quantization mode, max bitrate 8500kbps)
if %pass_two%==yes (echo video will be encoded using 2pass, with average bitrate=%average%kbps )[/SPOILER]
marko65 (193)|26.6.2015 11:00
ai: dik, takze je to nastavene na automat. Musim este vyskusat dlhsie video napr. tie 4 hod. pri 4312kbps ako si pisal, ze aka bude kvalita obrazu. Ten but, to je super vecicka. Ako som pred tym pisal, robil som to z vegas, cez frameserver do resize Lanczos3 vo virtual dub - potom cez script avisync do carboncoderu. Kvalita bola super, ale trochu viac klikov bolo treba vykonat. Cez tvoj but je to jednoduche aj pre totalneho laika:-). Este keby sa to dalo trochu urychlit, lebo ako si pisal pri dlzke viac ako 125 min to ide na pass 2 a o to je to potom dlhsie. Predpokladam u 3 hod. videa to bude trvat cca 5,5 hod. Nevies ten plugin Avisynth MT zaimplementovat do tvojho but suboru? Ale ked by s tym bolo vela prace, tak sa na to vykasli:-)
Saxel (2279)|26.6.2015 13:14
[QUOTE=ai;514089]osobne se mi zda, ze IResize je lepsi na downconverzi a osetruje to blikani horizontalnich hran lepe nez jen ten jednoduchy blur,
takze misto:

Spline16Resize(720,576)
Blur(0,0.5)

se da pouzit funkce IResize:
IResize(720,576)
[/QUOTE]
Ta funkce dělá resize prokládaného videa, to znamená že při použití iResize není potřeba deinterlace yadif. Nevím ale co bude rychlejší ani jak je to s výslednou kvalitou. Určitě to vyzkouším...
ai (2993)|26.6.2015 23:02
[QUOTE=Saxel;514247]Ta funkce dělá resize prokládaného videa, to znamená že při použití iResize není potřeba deinterlace yadif. Nevím ale co bude rychlejší ani jak je to s výslednou kvalitou. Určitě to vyzkouším...[/QUOTE]
jj, je to neco jako resize ve Virtual Dubu od autora Lee, ten to take nedelal spatne, primo interlace na interlace resize, je to vestaveny Virtual Dub filter (hodne se pouzival s tim "pamatnym" postupem, frame server-Virtual Dub-Procoder)

kdyz jsme u toho, Donald Graf upravil ten jeho resize (z Virtual Dubu) na Avisynth, nazval ho Smart resize plugin, take primo interlace na interlace, take jsem ho zkousel, ale iResize se zdal lepsi, ovsem ted to uz vubec nepouzivam, ( resize interlace HD na DVD)
[CODE]Import("C:\plugins\smart_resize.avsi")
LoadVirtualdubPlugin("C:\plugins\Resize.vdf", "_VD_SmartResize")
VD_SmartResize(720, 576, true, false, 720, 576, "p_bicubic")[/CODE]
to jen pokud nekdo byl velice spokojeny s tim VD resizem a potreboval to rozjet v Avisynthu


[QUOTE=marko65;514243]Nevies ten plugin Avisynth MT zaimplementovat do tvojho but suboru?[/QUOTE]
to si tam muzes doplnit v tom "DVD from HD interlace.BAT", nebo jak se to presne jmenuje, tam pridej ten command jak psal Saxel na spravne misto, ovsem musis mit nainstalovany Avisynth MT,
potom, co funguje na jednom PC nemusi fungovat na druhem, ten SetMTMode prikaz se muze lisit u tebe,

pokud chces nekde pridat radku v te casti, kde se tvori Avisynth script a chces pridat neco navic napr:
SetMTMode (2,0)
tak tam napises do toho BAT souboru na spravne misto:
echo SetMTMode (2,0) >> "%temp_adr%_v.avs"

toto je pasaz v tom skriptu, ktera vyrabi Avisynth skript
[SPOILER]echo+
echo video avisynth script: %temp_adr%_v.avs
echo LoadPlugin("%~dp0tools\plugins\ColorMatrix.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
if "%yadif_to_resize%" == "yes" goto load_yadif
echo Import("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\QTGMC-3.32.avsi") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\mvtools2.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\RemoveGrainSSE2.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\RepairSSE2.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\mt_masktools-25.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\nnedi3.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\dfttest.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\EEDI2.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\FFT3DFilter.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\nnedi.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\nnedi2.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\SSE2Tools.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\VerticalCleanerSSE2.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo LoadPlugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\AddGrainC.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"

:load_yadif
echo Load_Stdcall_plugin("%~dp0tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\yadif.dll") >> "%temp_adr%_v.avs"

echo AviSource("%aviname_input%") #interlace HD footage >> "%temp_adr%_v.avs"
echo ConvertToYV12(interlaced=true, matrix="PC.709") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo Assumetff() >> "%temp_adr%_v.avs"
if "%yadif_to_resize%" == "yes" goto yadif_deinterlace
echo SetMTMode (2,0) >> "%temp_adr%_v.avs" #toto je ten doplneny radek, aby QTGMC treba jel rychleji
echo QTGMC(preset="%QTGMC%") >> "%temp_adr%_v.avs"
goto resize

:yadif_deinterlace
echo Yadif(mode=1,order=1) #much faster , but QTGMC is better >> "%temp_adr%_v.avs"

:resize
echo Spline16Resize(720,%height%) >> "%temp_adr%_v.avs"
echo Blur(0,%vertical_blur%) >> "%temp_adr%_v.avs"
echo ColorMatrix(mode="Rec.709->Rec.601", clamp=0) >> "%temp_adr%_v.avs"
echo AssumeTFF().SeparateFields().SelectEvery(4, 0, 3).Weave() >> "%temp_adr%_v.avs"[/SPOILER]
Saxel (2279)|2.7.2015 08:07
[QUOTE=marko65;514204]vytazenie precesoru bolo 35 az 40 %. Kodovanie 2,5 hodinoveho videa cez ten BAT od ai trvalo 4,5 hodiny. Neda sa to nejak spravit, aby som pouzival ten bat a aj Avisynth MT?[/QUOTE]

Zkusil jsem použít Avisynth MT, ale pro deinterlaci Yadif se mi nepodařilo dosáhnout téměř žádného zrychlení (testoval jsem na 2- i 4-jádrovém procesoru), takže tudy cesta bohužel nevede.
Zrychlení o cca. 25%, někdy i víc, lze dosáhnout použitím zmiňovaného iResize (resizing prokládaného videa bez deinterlace). Dělal jsem si porovnání výsledků metod Yadif+Spline16Resize versus iResize (tam je použit také Spline16Resize). Pokud jsem ze skriptu od ai vyřadil vertikální rozostření Blur, měl výsledek z Yadif ostřejší kontury hran - to však může při produkci způsobovat jejich mihotání (proto tam ten blur je). když jsem Blur nechal, byl o chlup ostřejší výsledek iResize a šikmé hrany se mi u iResize zdály méně zubaté. Každopádně stojí to iResize za vyzkoušení.

Pro doplnění metody iResize do balíčku od ai jsem připravil soubor ke stažení: http://ulozto.cz/xoFy6qfL/ir-for-dmfs-zip
Popis doplňku:
1. do "settings.BAT" jsem přidal řádek SET iResize=yes
2. vytvořil jsem kopii "just m2v and AC3 from HD interlace iR.BAT" a do ní přidal metodu iResize
3. do adresáře tools\plugins jsem přidal skript "iResize.avsi"
marko65 (193)|2.7.2015 15:50
Saxel, dik, dal si mi to ako na tacke:-). Dnes vecer to vyskusam.

Marko
marko65 (193)|3.7.2015 08:15
Saxel:

nechal som na skusku prekodovat 3 hod. video. Trvalo cca 6 hod. 1pass - 3 hod. Trochu je to rychlejsie ako cez povodny bat od ai. Obrazovo to je porovnatelne s kodovanim cez carboncoder. Trosku sice pomalsie ale nevadi. Budem to vyuzivat, kedze odchadzam z win 7.
Takze velka vdaka za pomoc.
Saxel (2279)|3.7.2015 13:14
Asi by se ještě slušelo udělat korekci barevného prostoru pomocí ColorMatrix, aby to výsledek odpovídal normě, to mi tam nějak vypadlo. Stačí přidat řádek, viz níže.
[CODE]:go_iResize
echo Import("%~dp0tools\plugins\iResize.avsi") >> "%temp_adr%_v.avs"
echo iResize(720,%height%) >> "%temp_adr%_v.avs"
echo ColorMatrix(mode="Rec.709->Rec.601", clamp=0, interlaced=true) >> "%temp_adr%_v.avs"
:AfterResize


[/CODE]
marko65 (193)|3.7.2015 13:36
to vlozim do settings.but hocikde?

edit: saxel, nemozem mi to tasm hodit a uploadnut? Ten kod hore je nejak rozhadzany.
edit: saxel, uz som to nasiel v just m2v and AC3 from HD interlace iR.BAT. Pred tym som pozeral cez tablet, nejak mi to zle zobrazovalo. Super, dik.

Marko
ai (2993)|4.7.2015 03:43
[QUOTE=Saxel;514397]Pro doplnění metody iResize do balíčku od ai jsem připravil soubor ke stažení[/QUOTE]
super, to pridam do toho baliku, nebo primo nahradim ...
marko65 (193)|11.7.2015 16:44
ai, saxel: vyskusal som utilitu na ostro na svadobnom videu. Bolo dlhsie, cca 3,5 hod. Nechal som to enkodovat, kvalita je super. Ked som k tomu pridal menu v architekte a nechal autorizovat, v imgburn mi ukazalo 108 % na DL DVD. Som, to upravil cez Clone DVD, aby sa to voslo. Viete mi poradit, kde si mozem upravit velkost vysledneho videa? V settings.but alebo just m2v and AC3 from HD interlace.BAT. Nejak so neviem najst.
ai (2993)|11.7.2015 18:06
Audio je 192 nebo 224kbps? Nemelo by byt vic. A take se nepocita se s nejak obsahlym menu, ktere obsahuje video. Nebo mnoha dalsimi menu, znelkami a bonusy atd. , to vse zaplnuje DVD.

Pokud chces snizit velikost prumerneho datoveho toku pro video ve vypoctu, je to v ...tools/subroutines/calculate_mpeg_bitrate.BAT

tam je pasaz pro ten DL vypocet:
[CODE]if %double_layer_disk%==yes (if %cas% GTR 7500 (set /a average=62100000/%cas%
set pass_two=yes ))[/CODE]
tak tam to cislo 62100000, coz je kapacita disku na DL, zmensi treba o tech 10% na 55890000

Nebo treba primo v tom "DVD from HD interlace.BAT" , kde ten soubor prejmenuj na neco jineho treba "DVD from HD interlace input average.BAT", najdi radek :
[CODE]call %calculate_mpeg_bitrate%[/CODE]
a nahrad ho temito dvema radky:
[CODE]set average=5000
set pass_two=yes[/CODE]
kde ten prumer/average si predtim vypocti sam a pak to tam dopis, v tomto pripade bys vypocital tech 5000 treba ...

Nebo jeste lepe tam misto toho radku:
[CODE]call %calculate_mpeg_bitrate%[/CODE]
dopis tento kod:
[CODE]set pass_two=yes
:nastav_average
SET /P average=zvol prumerny bitrate:
if not defined average goto :nastav_average
SET "var="&for /f "delims=0123456789" %%i in ("%average%") do set var=%%i
if defined var echo hodnota neni cislo & goto :nastav_average[/CODE]
to se te vzdy zapta na ten prumer, ktery tam zvolis , nastavi to two pass a jede to dal ...
marko65 (193)|15.7.2015 11:06
ai: dik, vyskusam. Len teraz som stale v terene, hned ako to bude mozne dam vediet. Oslovila ma moznost si vybrat avarage bitrate pred zaciatkom rendrovania. Ak by to fungovalo, tvoja utilita nebude mat chybu:-)
marko65 (193)|23.7.2015 20:56
ai: som sice na dovolenke,ale striham aj tu. Vseke funguje, skusal som vsetky tvoje navrhy a vyhovuje mi sposob dopisovania bitrate pred kodovanim. Este raz chcem podakovat a zopakovat ... si borec:-).
appa (109)|29.7.2015 09:18
od fantaze se používal postup, který jsem trochu přepracoval, aby byl srozumitelný i pro naprosté laiky http://www.videobird.cz/index.php/stahnout/item/prevod-hdv-do-sd-rozliseni

Místo Carbon code jako výstup se dá použít Canopus ProCoder 3 (netuším zda pojede ve Win 10) nebo se to dá přes Frame-server z Sony Vegas poslat přímo do TMPGEnc Video Mastering Works 5, takže se dá vynechat krok s Virtual Dub-em, neboť TMPGEnc obsahuje filtr Lanczos3 a resize. Změna bitrate atd. je samozřejmostí.
marko65 (193)|29.7.2015 12:48
Appa, ten postup som pouzival roky, len som presiel na win8 a tam to nejde. Skusal som aj canopus aj carbon coder a nejde mi to.
marko65 (193)|29.7.2015 12:49
Ale ta utilita od ai je super a prakticky velmi jednoducha.
appa (109)|29.7.2015 13:54
V poho, ale ne každý se zorientuje v *.BAT souboru s ručně zadávanou hodnotou.-) Vlákno si jistě přečte vícero lidí....

Jako nejideálnější se mi zdá ze SV přes frameserver do TMPGEnc. Má to veškeré výhody Lanczos3 filtru pro resize a dá se tam jako výstup nastavit intuitivně cokoliv, nejen DVD PAL
marko65 (193)|29.7.2015 17:42
Asi podobne ako carbon coder, tam som si tiez nastavil podla potreby.A co kvalita kodovania tmpgenc? Niekedy davno v zaciatkoch som pouzival tmpgenc dvd author na autorizaciu dvd.
appa (109)|29.7.2015 18:31
Za poslední rok jsem přes to prohnal cca 10DVD (maturiťáky, svatby atd.) a jsem velice spokojen. Resize přes Lanczos3 je vynikající a kódování při 8tis bitrate, který na DVD jako výstup nastavuji je 100proc. Zkoumal jsem i detaily a spokojenost, kvalitu mi v tuto chvíli omezuje jen výstup kamery, respk. kvalita její optické soustavy (mám Canon XF100).

Hlavně si užívám tu "pohodlnost" nastavování a vynechání jednoho kroku, tj. Virtual Dubu. V podstatě dodělám video v SV, pustím frame server, v TMPGEnc si načtu připravenou šablonu a jen renderuji. Je to min. ztráta času při max. možné kvalitě.
marko65 (193)|29.7.2015 21:14
Super, vyskusam tiez. A co sa tyka rychlosti?Predpokladam, ze kodujes 2 x pass. U procoderu resp. Carbon coderu pri 2x pass trvalo cca 1:1. Ovplivnuje to aj hardware ale ja mam slusny.
marko65 (193)|13.8.2015 09:03
Appa, idem skusit ten TMPGEnc, ktoru verziu pouzivas?
appa (109)|15.8.2015 08:41
TMPGEnc Video Mastering Works 5
marko65 (193)|16.8.2015 10:26
appa: pre DVD vyberas sablonu DVD-video standard MPEG file? Nikde nevidim sablonu, kde by som vytvoril m2v + ac3
appa (109)|16.8.2015 21:00
JJ, DVD-video standard MPEG. Tam lze pak vybrat bitrate, typ audia, zda to mám být video stopa + audio stopa nebo dohromady atd.