Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE40D6000 - zkušenosti a všechno okolo!!

Hurikan (59)|11.4.2011 12:45
Tak už tu máme nové TV od Samsungu:
Společnost Samsung přichází s novou řadou 3D LED LCD televizorů D6000. V elegantním tenkém těle se ukrývají nejmodernější technologie v oblasti domácí zábavy. Především je to 3D technologie ve FullHD rozlišení, včetně převodu stávajícího 2D obsahu na strhující prostorový zážitek (některé modely). Široká konektorová výbava a podpora přehrávání médií z mnoha zdrojů vytváří z těchto televizorů skvělé zábavní centrum vašeho obývacího pokoje.

3D LED LCD televizor Samsung UE40D6000 poskytuje úhlopříčku obrazovky 40" (101 cm) při poměru stran 16:9 s Full HD rozlišením 1920x1080 bodů. Vyzdvihnout je třeba obnovovací frekvenci 200 Hz Clear Motion Rate, která zajistí opravdu plynulé zobrazení i v těch nejrychlejších scénách akčních filmů, sportovních přenosů a počítačových her. Velmi vysoký dynamický kontrast tvoří zárukou brilantních barev a ostrých detailů a skvělé pozorovací úhly v horizontální i vertikální rovině jsou dostatečné i pro početnější obecenstvo. O špičkové zpracování obrazu se stará výkonný 3D procesor HyperReal Engine.

Vestavěn je digitální televizní tuner pro příjem digitálního televizního vysílání a to jak pozemní, tak v kabelové variantě (DVB-T/C MPEG 4). Starší analogový tuner je samozřejmě také integrován. Zvukový výstup zajišťuje dvojice reproduktorů s výkonem 2x 10W a podporou zvuku SRS TheaterSound HD a Dolby Digital Plus. Vysoký uživatelský komfort přináší vestavěné SMART TV funkce jako například Smart Hub ( přístup k aplikacím s obsahem), Search all, Your video, Social TV (Facebook, Twitter, G-talk vše v jedné aplikaci), podpora Smart telefonu jako ovladače a mnoho dalších. Samozřejmostí je teletext, EPG, Sleep Timer či funkce PIP.

Ve velmi bohaté konektorové, slotové a další technologické výbavě najdeme podporu WiFi adaptérů, CI+ slot, 1xRF vstup, 4xHDMI 1.4, 2xSCART, komponentní, kompozitní a optický výstup, PC input, PC Audio vstup, vstup na sluchátka, DVI Audio vstup, Anynet+ (HDMI-CEC), BD Wise, 3xUSB, USB 2.0 Movie, AllShare, 1x Ethernet (LAN) či Eco light sensor.

Součástí dodávky je také designový ovladač TM1050. Spotřeba v pohotovostním režimu činí méně než 0.3W a nechybí ani možnost uchycení na zeď za pomoci VESA držáku. Pro plnohodnotný 3D zážitek je nutné použít aktivní 3D brýle Samsung (nejsou součástí balení).
Hurikan (59)|11.4.2011 12:47
Samsung UE40D6000
682951_262650__213790_F_001.JPG
Slamka (33)|11.4.2011 12:54
Toto je nejake promo???
Lebo nepriniesol si nic, len promo reci predajcu Samsung.
Hurikan (59)|11.4.2011 13:01
evidentně to ještě nikdo nemá...když se to vyskytlo na netu až ted!A to samé jsem udělal u SAMSUNG LE40C650...kdo bude mít zkušenosti tak může napsat, co na tom nechápeš bože!
Slamka (33)|11.4.2011 13:08
Ked Ta bavi zakladat temy ku ktorym nemas co povedat, prosim......
Hurikan (59)|11.4.2011 13:11
Drž se tématu, lidi to bude zajímat...
Slamka (33)|11.4.2011 13:13
Lidi by skor zaujimalo ci Samsung opravil v UE seriach bug s pripojenim PC a pustanim HD filmov z nich ako Tvoje promo kecy......
Ale uz som ticho. Je to vec nazoru.
peko59 (26)|11.4.2011 13:53
ja planujem kupit Samsung UE 37D5500, cakam na recenziu a stale nic, neviete, ci podporuje dany TV aj technologiu HbbTv?
Hurikan (59)|11.4.2011 15:50
Tak to vypadá že modem Samsung UE37D5500 nemá ani podporu 3D ani internetové funkce..kdežto model Samsung UE37D6000 už má i 3D(né že bych ho chtěl ale hodí se) pak má frekvenci 200 Hz Clear Motion Rate, má i SMART TV funkce i designový ovladač TM1050, který bych chtěl někde vidět...3D brýle Samsung nejsou součástí TV! Doufám že objeví nějaké video na youtube...
peko59 (26)|11.4.2011 18:17
[quote=Hurikan;339186]Tak to vypadá že modem Samsung UE37D5500 nemá ani podporu 3D ani internetové funkce..kdežto model Samsung UE37D6000 už má i 3D(né že bych ho chtěl ale hodí se) pak má frekvenci 200 Hz Clear Motion Rate, má i SMART TV funkce i designový ovladač TM1050, který bych chtěl někde vidět...3D brýle Samsung nejsou součástí TV! Doufám že objeví nějaké video na youtube...[/quote]

mne ale nejde ani o 3D, viem, ze to nema, internet ma, teda funkciu SMART TV, len mi chyba ta info., ci podporuje HbbTv, pozri sem:
http://www.samsung.com/sk/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE37D5500RWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification
rommi (416)|11.4.2011 18:33
...no tak hadam kusok praxe
vcera som u suseda daval dokopy UE40D6750
nebolo nejako moc casu, takze len utrzkovite....
1. panel sa celkom da, je oznaceny iba cislom, cize ani ritka nevie kto ho robi... :-)
2. podsvietenie OK, ziadne mapy (zatial)
3. vsetko je natrepane do SMART HUB-u , aj editacia a zoradenie kanalov, (to by clovek necakal)
4. 400Hz motion.. no ja mam 200 - ale rozdiel som nejako nepozoroval.. :-)
5. 3D poblikuje aj pri 400Hz
6. 3D okuliare su celkom fajn zapinaju sa vpravo hore na obrube, cize ked si ich clovek nasadzuje pravou rukou, rovno ich aj zapne (alebo ked ich podava susedovi - tak vypne - celkom blbe umiestnenie)
7. zabudovany web browser podporuje Flash video , vyskusane zatial na archive STV
8. nahravanie, DLNA a USB video, zase na buduce.....
Polsonside (1)|18.4.2012 15:29
Tak já zakoupil Samsung UE40D6000 a zde je pár mých postřehů.
Design televize je velmi hezký a rozhodně tolik nepřitahuje prach jako původní obrazovka CRT, v současnosti mám na podstavci ale během krátké chvíle zavěsím na zeď.
Po obrazové stránce nemám tolik co vytknout, snad jen, že při tmavých scénách, které jsou ohraničeny černými pruhy lze vypozorovat světlé fleky od technologie Edge Led, asi bych rozhodně uvítal funkci dražších modelů, kde lze podsvícení v úrovni pruhů vypnout, zamezí tam flekům a taky šetří energii.Vysílání SD i HD má velmi pěkný obraz, záleží na stanici, kvalita se bohužel liší a zahraniční stanice mají hezčí obraz celkově. Filmy v HD z USB mají velmi pěknou kvalitu, bohužel jako velké mínus považuji dnešní kino formát díky kterému máme u většiny filmů černé pruhy, za výsledek máme nudlovitý obraz a velká obrazovka tak ztrácí na významu, ořezy a deformace nemají velký smysl, rozhodně bych uvítal, kdyby se častěji filmy upravovali pro domácí užití a obrazovka byla tak zcela využita.
Samozřejmě pro kino zážitek, kde se stáváte učástníkem děje potřebujete minimálně 55" pro vzdálenost 3m a méně, pro tuto vdálenost považuji 40" za ideální velikost pro běžné použití, před sem měl 21" a tam se rozhodně dá říct že se jednalo o malý obrazový rámeček, kde si nelze všimnout ani detailů a celkový požitek se rozhodně umocnil až s příchodem 40" ale jako další TV bude určitě nějaká 55" a více.
Smart hub považuji doslova za kravinu, snaží se vnutit funkce a možnosti PC do televize ale využití poněkud postrádám, veškeré dostupné aplikace nemají velké využití, snad jen počasí nebo idnes a ovládání přes ovladač je velmi nepohodlné, raději bych uvítal nějakou možnost, sledovat archívy čt,nova,prima apod.
Ovládání televize je na dobré urovni, snad jen řazení kanálu je vcelku komplikované ale lze je jednoduše uspořádat přes PC,funkcím nemám co bych vytkl, snad jen větší informaci o aktuálním čase, která se nabízí při zobrazení informace o pořadu, tato funkce je naopak zpracována velmi dobře včetně možnosti sledovat pořád v průběhu následujících dnů/týdnů/měsíců.Na televizi se mi hodně líbí, že po zapnutí dioda zhasne a tudíž nijak neruší, ostatní televizory často pouze změní barvu jako inormace o stavu On/Off.
Ovladač je vcelku veliký a rozhodně bych uvítal mít možnost podsvícení, po tmě se špatně orientuje.
USB HDD mohlo být v nižší pozici aby disk zbytečně nebyl napnutý, budu to řešit 0,5m prodlužkou...zatím přehrál každý formát včetně titulků z českou diakritikou, oceňuji možnost jejich časování, bohužel chybí varianta jejich umístění.Na výběr máte ze tří velikosti, použitelná je opravdu jen ta největší.
U jednoho MKV filmu se vyskytoval občasný problém se zvukem a obrazem (kostičkování obrazu), asi nemůžeme chtít nemožné, čas od času takový film se asi najde ačkoli v PC běží bez chyb.Přepínání programů mi přijde OK a zvuk nemá občasné výpadky, někteří uživatelé se o tom zmiňují, já se s tím nesetkal. Celkové zvukové podání není ohromující, v tak tenkém těle to ani nejde, jako náročnější uživatel hodlám doplnit o sestavu 2.1 připojenou HDMI 1.4.
Každopádně přínosná a funkční záležitost je vyrovnání zvukové hladiny v reklamách, opravdu funguje skvěle při nastavení na normální.
Pozorovací úhly jsou perfektní, tv mám bohužel umístěnou nad úrovní očí což trochu kazí dojem z velikosti obrazu, přeci jen nejlepší je mít obraz v úrovni očí.3D funkci nepoužívám, nemohu tedy nic konstatovat.
Celkově je televizor za ty peníze velmi dobrý a rozhodně mohu doporučit, jako velké plus u Samsungu považuji možnost přehrát snad vše přes NTFS disky a nemuset tak vlastnit další multimediální přístroj jako tomu bylo dříve :-)
Bohužel člověk je neukojitelný monstrum a i v tomto ohledu si rychle zvyknete na přechod z 21" na 40", dnes tuto velikost považuji za normální a v budoucnu bych uvítal už nějakého obra pro kino požitek :-)
roly30 (14)|8.5.2012 11:26
Zdravim uvažuju o koupi této TV, hledám nějakou 3D LED TV okolo 40 a 42 palců a v cenový relaci 15-17 000. Neví někdo jaký je rozdíl mezi touto a D6100? A nebo dost lidí mi spíše doporučuje Sony KDL-40EX720B
KamilZ (10277)|8.5.2012 12:06
D6100 má PVR. Šel bych do LG 42LW5500.
roly30 (14)|8.5.2012 13:37
Ale co jsem slyšel tak W5500 má problém s formáty mkv a dts zvukem. Mam namysli když si pustim třeba přes HDD film 1080p v mkv.
KamilZ (10277)|8.5.2012 17:54
Jo, LG DTS nepřehraje (některé letošní model už ano), ale to také není u TV primární funkčnost (na to jsou jiná zařízení, která to dokáží podstatně lépe), to mě u TV celkem nezajímá.
Menzy (3)|4.1.2014 16:02
Ahoj, cca 2 roky již máme TV Samsung UE40D6000 - včera nám začala kontrolka na TV blikat, nevíte čím by to mohlo být a jak to odstranit? Továrku jsem zatím nezkoušela... Díky za radu.
vivid.sk (11472)|4.1.2014 16:14
Ak sa ani nezapne - servis.
Tomekkk (28)|4.1.2014 16:23
Pokud po zapnuti TV jen bliká červená kontrolka, tak určo odešel zdroj. Nedávno jsem tak reklamoval svoji TV, tak jen blikala kontrolka a nersvitila se obrazovka a v servisu mi vyměnili napájecí zdroj a doporučili mi zakoupit přepěťovou ochranu....
Menzy (3)|4.1.2014 16:53
Televize normálně jede, všechno funguje, jen ta konrolka pořád bliká a v takovém "zvláštním" intervalu...
jarino1978 (8045)|4.1.2014 19:18
tv máš pred odpisom. v servise ti vymenia mainboard a pobeží ešte nejaký čas.
Menzy (3)|4.1.2014 20:57
Teď po vypnutí a znovu zapnutí kontrolka opět bliká, ale úplně jinak - zase v určitém intervalu.
Nedávno byla TV v servise a vyměnili celou základní desku - tedy alespoň to tak máme v servisním listě...
xerius (96)|6.1.2014 20:27
Skús dať mimo dosahu TV ovládač od TV.Mne takéto správanie robilo práve diaľkove od TV.
bastlir (3245)|6.1.2014 21:56
Snad je zbytečné zmiňovat, že kontrolka bliká ve vypnutém stavu při nahrávání. Pak to skutečně může dělat DO, pokud v něm docházejí baterky. Navíc toto DO nemusí být nutně nasměrované na TV. A také bych vzal v úvahu souvislost, kdy k tomuto začalo docházet a přítomnost nějakého nového jiného zařízení.