Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stream DVB-T cez sieť

peto01 (22)|20.3.2011 11:09
prešiel som cele forum a nikde som nenašiel riešenie, ktore si predsavujem ja takto : mam na streche anténu a chcel by som ju pripojiť do nejakej externej krabičky, z ktorej pôjde eth kábel do switchu a z tade do celej siete, aby som mohol pozerať telku cez VLC. Je nejaké lacné riešenie (do 50€)? Dik
Ivo Mašek (10205)|20.3.2011 11:26
Na to by asi bylo ideální něco takového:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=329268&postcount=47
peto01 (22)|20.3.2011 11:57
no len tu musím mať furt pustené pc, čomu sa chcem vyhnúť
teoren (39)|28.3.2011 14:12
AVerMedia_Czech republic (84)|5.4.2011 14:30
Dobrý den,
zařízení zmíněné uživatelem "teoren" sice streamuje TV signál, avšak pouze v rámci domácí bezdrátové/drátové sítě. Pokud byste chtěl streamovat TV signál i mimo, tzn. v rámci celé sítě internet, pak se nabízí možnost využít službu SnugTV, která je bezplatně k dispozici každému majitely TV tuneru značky AVerMedia. S touto technologií (více na http://www.snugtv.com) lze TV signál streamovat i pro zařízení iPad, iPhone, iPod, či přes prostý browser na jakýkoliv počítač, který je připojen k síti internet. Tuner sice musí v době sledování na počítači běžet, avšak přes webové rozhraní lze takovýto počítač jak uspat, tak i probudit. Navíc lze programy nahrávat dle EPG, nahrávání plánovat a takovéto nahrávky pak rovněž přes internet sledovat.
viliamko111 (309)|24.4.2011 13:10
dobry den , zo zaujmom som si precital prispevky a rad by som sa aj ja spytal na nasledovne:

byvam na mieste, kde nemozem mat z dôvodu zlej polohy bytu satelit. kablovka ma obmedzuje a neponuka mi tu programovu skladbu aka mi vyhovuje. mam este jeden byt,ktory prenajimam a nanom mam satelit. vzdy som nejakym sposobom rozmyslal,ako "dostat" z toho satelitu tv programy na siet a zdielat ich u mna doma . teraz ked citam tieto prispevky je mi jasne ze je to technicky mozne.
mohli by ste mi podrobnejsie rozpisat co vsetko by som potreboval na to aby to fungovalo , za akych podmienok,co by muselo byt neprtrzite v prevadzke a podobne ?
je mi jasne ze na oboch starnach musi byt net siet.
aj to ze satelitny setabox nepretrzite v prevadzke. ale jedna sa mi o to,ze aby som si ja mohol doma tie zdielane programy lubovolne prepinat ktory chcem,a pritom na tom byte kde je satelit nainstalovany to nijako neovplyvni v tej chvily kanal ktory sleduju oni.
ono tych otazok mam milion, ale radsej si pockam ci mi nietko odpovie na tie zakladne otazky. vopred dakujem
Pitomec (10211)|24.4.2011 13:32
[quote=viliamko111;341799]dobry den , zo zaujmom som si precital prispevky a rad by som sa aj ja spytal na nasledovne:

byvam na mieste, kde [COLOR=red]nemozem mat z dôvodu zlej polohy bytu satelit[/COLOR]. kablovka ma obmedzuje a neponuka mi tu programovu skladbu aka mi vyhovuje. mam este jeden byt,ktory prenajimam a nanom mam satelit. vzdy som nejakym sposobom rozmyslal,ako "dostat" z toho satelitu tv programy na siet a zdielat ich u mna doma . teraz ked citam tieto prispevky je mi jasne ze je to technicky mozne.
mohli by ste mi podrobnejsie rozpisat co vsetko by som potreboval na to aby to fungovalo , za akych podmienok,co by muselo byt neprtrzite v prevadzke a podobne ?
je mi jasne ze na oboch starnach musi byt net siet.
aj to ze satelitny setabox nepretrzite v prevadzke. ale jedna sa mi o to,ze aby som si ja mohol doma tie zdielane programy lubovolne prepinat ktory chcem,a pritom na tom byte kde je satelit nainstalovany to nijako neovplyvni v tej chvily kanal ktory sleduju oni.
ono tych otazok mam milion, ale radsej si pockam ci mi nietko odpovie na tie zakladne otazky. vopred dakujem[/quote]To bydlíš v baráku bez střechy? 9-)

Jinak je to samozřejmě naprostá kravina, takže to vůbec neřeš...
viliamko111 (309)|24.4.2011 13:38
[quote=Pitomec;341803]To bydlíš v baráku bez střechy? 9-)

Jinak je to samozřejmě naprostá kravina, takže to vůbec neřeš...[/quote]

spravca nepovoli dat na spolocnu strechu parabolu..preco je to kravina ? z predoslich prispevkov som porave nadobudol dojem ze to je mozne..(
Pitomec (10211)|24.4.2011 13:44
A jak by to bylo možný? Jedině snad tak, že tam necháš PC s DVB-S kartou a přes Vzdálenou plochu se připojíš a budeš dívat (a to bys ještě na obou PC musel mít W7, aby se využilo výkonu grafický karty).
viliamko111 (309)|24.4.2011 13:46
[quote=Pitomec;341807]A jak by to bylo možný? Jedině snad tak, že tam necháš PC s DVB-S kartou a přes Vzdálenou plochu se připojíš a budeš dívat (a to bys ještě na obou PC musel mít W7, aby se využilo výkonu grafický karty).[/quote]

no ved preto som sa pytal, co vsetko by to obnasalo
Pitomec (10211)|24.4.2011 13:49
K tomu předešlýmu ještě doplním, že teoreticky by to opravdu mohlo jít přes 2x PC, kde v tom jednom bude DVB-S karta a povolená Vzdálená plocha. Pak buď sledovat přímo přes ní, anebo to tam nastreamovat do VLC - a v druhým PC to pak přes Vzdálenou plochu ovládat a sledovat ve VLC. Ovšem to je hodně krkolomný řešení.
viliamko111 (309)|24.4.2011 13:53
[quote=Pitomec;341810]K tomu předešlýmu ještě doplním, že teoreticky by to opravdu mohlo jít přes 2x PC, kde v tom jednom bude DVB-S karta a povolená Vzdálená plocha. Pak buď sledovat přímo přes ní, anebo to tam nastreamovat do VLC - a v druhým PC to pak přes Vzdálenou plochu ovládat a sledovat ve VLC. Ovšem to je hodně krkolomný řešení.[/quote]

to mi pride fakt nakladne ,a dost komplikovane

ako to potom funguje vypada u niekoho ked streamuje 10tky tv kanalov na nete ? naprikad na zapni.tv ...mam len nejaky link ktory dam do vlc a uz pozeram..zial toto nieje pre mna riesienie, pretoze to skoro nikdy nefunguje
mirekv (7169)|24.4.2011 20:14
DVB-T? stačí rozvod a hotovo, jaké streamování?
viliamko111 (309)|24.4.2011 21:29
[quote=mirekv;341865]DVB-T? stačí rozvod a hotovo, jaké streamování?[/quote]

tak este raz. nejde mi o dvb-t ale dvb-s. v mojom novom byte satelit nemam a teda ani programovu skladbu sat cs platformy. ten mam na starom byte ktory je v prenajme. ale chcel by som tieto programy streamovat po sieti aby som ich mohol sledovat u mna doma. keby nemam byt na sever, dam si aj tu satelit,ale tak ked sa to neda, hladam riesenie taketo. moj kablovy operator,jediny dostupny v nasom baraku, ceske televizie neponuka.teda okrem ct-ciek.
slovenske dvb-t samozrejme mam,jedna sa mi ale o ceske tv.
viem ze taketo veci sa daju robit,len som laik a preto sa pytam ako asi na to a co ku tomu treba.
mirekv (7169)|24.4.2011 22:36
Jsme snad v DBV-T, ne? DVB-S se řeší vedle!
viliamko111 (309)|24.4.2011 23:49
[quote=mirekv;341899]Jsme snad v DBV-T, ne? DVB-S se řeší vedle![/quote]

to je sice pravda, ale tu som narazil na temu streamovania po sieti, islo mi o postup a princip. to co streamujem , aky obsah az tak podstatne nieje si myslim
baro (14)|2.5.2011 07:02
[quote=viliamko111;341799]dobry den , zo zaujmom som si precital prispevky a rad by som sa aj ja spytal na nasledovne:

...vzdy som nejakym sposobom rozmyslal,ako "dostat" z toho satelitu tv programy na siet a zdielat ich u mna doma . teraz ked citam tieto prispevky je mi jasne ze je to technicky mozne.
mohli by ste mi podrobnejsie rozpisat co vsetko by som potreboval na to aby to fungovalo , za akych podmienok,co by muselo byt neprtrzite v prevadzke a podobne ?
[/quote]
hladaj
dreambox/ipbox/atd
zvlada sa aj "multiroom", teda ine na telku ako do netu, treba vsak zvazit velkost datoveho toku...
bastlir (3245)|18.8.2015 12:05
Asi od toho očekáváš něco jiného, než to skutečně umí. Tuto službu ti poskytnou asi všechny linuxocé STB zadarmo. Navíc mě v popisu zaujal výraz "volného". :-)

Pro satelit v tom nevidím vůbec žádný význam a to zejména ne pro Skylink a jiné placené operátory.
jeanvaljean (4)|18.8.2015 15:52
Hned na první příspěvek jsem dostal červenou kartu, dobré skóre, to jsem opravdu nechtěl, omlouvám se za odkaz na obchod.

Psal jsem o streamerech vboxcomm, které umí streamovat DVB-T, DVB-T2, DVB-S a dokonce i kabelovku. Já osobně bych tento způsob nezatracoval, může to být dobrá varianta pro rozvedení signálu v domě pomocí ethernetu a wifi. Mám doma variantu pro DVB-T - TV streamer XTi-3342. Poměrně jednoduše a pohodlně máte všechny kanály ve všech zařízeních, které jsou připojené k domácí síti.

[hl]mod KZ[/hl]:
----------------------------------------
Varování pro ostatní, aby bylo jasno - uživatel jeanvaljean je jednatel firmy, která provozuje web, na kterém se to prodává. Tohle mazat nebudu, obrázek si udělejte sami. Další diskuze zde už případně čistě technicky.
bastlir (3245)|18.8.2015 20:05
Už vůbec nechápu, proč za draho streamovat DVB-T. Pro zobrazování na jiných TV mě podstatně levněji přijde anténní rozbočovač. Mobilní zařízení se doma připojí přes wifi s poskytovatelem TV vysílání na internetu rovněž zdarma.
Satelitní verze tohoto zařízení nemá díru na zasunutí CI modulu, takže je to z praktického hlediska uživatelsky k ničemu.
jeanvaljean (4)|20.8.2015 10:58
Díky mod KZ za představení, nevidím v tom problém. Jsem hlavně uživatel, kterého tyhle věci zajímají, proto jsem také začal s touto aktivitou. Jen poznamenám, že je také verze s CI, ani radši nebudu psát ten typ, aby to nebylo bráno jako reklama. Myslel jsem si, že by to mohlo někoho zajímat. Omlouvám se všem, že jsem tady obtěžoval.
bastlir (3245)|20.8.2015 11:41
Reagoval jsem jen na zde uvedené dva typy. Kdyby se u nás prodával model s CI, nejsem si zcela jist, zda by se dovozce/prodejce nedostal do konfliktu se zákonem nebo aspoň s pravidly satelitního operátora.
jeanvaljean (4)|20.8.2015 13:51
To je zajímavá otázka, ty přijímače s CI zatím na našem trhu nejsou. V každém případě umožňují streamování jednoho kódovaného a jednoho volného DVB-S kanálu. To nyní dělají i linuxové přijímače, jak bylo výše zmíněno. Myslím si, že by to problém být neměl.
stealthx (30)|14.11.2015 18:55
Já jsem rád, že je tu někdo z firmy, která VBox prodává. Měl bych pár dotazů.

TV streamer XTi-3342:

- DVB-T2 - podpora kodeku H.265 HEVC?
- Kodi - obecně chod bez problému?
- Kodi - funkční EPG?
- nastavení pravidelného opakovaného nahrávání seriálu přes web rozhraní - nějaké problémy?
- nahrávání přes Kodi - nějaké problémy?
- timeshift v Kodi - nahrávání jede pořád nebo jen když dám pause?
- timeshift v Kodi - je možné pořad nahraný timeshiftem nakonec uložit?

Měl bych něco zásadního z uživatelského hlediska před koupí vědět a počítat s tím (zasekávání, atd..)?

Nevím, jestli existuje víc takových strojů, ale pokud tohle spolehlivě funguje, tak je to geniální zařízení. Už mám dost nefunkčních usb tunerů.

Předem díky za odpověď.
jeanvaljean (4)|25.11.2015 08:42
Dobrý den, jak jsem Vám psal, Kodi jsme již nějakou dobu nezkoušeli, firmware přístrojů se stále vyvíjí. Lidé si přístroje kupují hlavně kvůli jednoduchému sledování na mobilu a tabletech kdekoliv v dosahu domácí sítě bez nutnosti platit za datové toky. Přístroj jsme Vám zaslali na vyzkoušení, budu rád, když se podělíte o zkušenosti s Kodi.