Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Humax IRHD-5100s

vorrattreides (18)|16.3.2011 09:15
Pre vsetkych potencialnych zaujemcov podavam informacie o skylinkom licensovanom Humaxe 5100s, ktory mam dva dni doma. Dojmy po nijak extremnom pouzivani a testovani zatial nasledovne.

Vyhladanie vsetkych stanic (astra 1+3) technikom prebehlo asi behom 10 minut, kvalita a uroven signalu "uspokojivych" 100% :)

Nabiehanie systemu z pohotovostneho rezimu (zap.setrenie energie) je asi 45-55 sekund , co nie je nijaka extra rychlost, ale ani stav, ktory by ma donutil vypnut setrenie energie v pohotovst.rezime, ktore zrejme zapinanie pristroja zrychli, no ako vravim, nepotrebujem to, takze som neskusal.

EDIT: to nabiehanie som z pohotovostneho rezimu som trosku pozornejsie sledoval a vyzera to skor na 25-30 sekund.

Kvalita obrazu je po prechode z iptv magia naozaj velmi dobra. Subjektivne vynikajuca, no je to moj prvy hd sat.prjmac, takze nemam s cim porovnat. Stanice ako BravaHD, HBOHD, nemecke HD stanice a pod. su obrazovo perfektne. SD kanaly lepsie ako na magiu.

Rychlost prepinania kanalov je subjektivne asi 2,5 sekundy, bez ohladu na to, ci ide o FTA, kodovane alebo HD kanaly, co sa da vydrzat. Tej rychlosti prepinania som sa dost obaval, ale je to v pohode, po mesiaci uzivania si to ani nevsimnem.

Triedenie kanalov je absolutne bezproblemove. Blbe je, ze zatial nie je (resp. ja o nom neviem) ziadny setting editor, kde by sa to dalo spravit v PC, no aj v prijmaci mi detailne roztriedenie asi 90 stanic (z cca 600 z astry 1 a 3) trvalo cca 30min., co podla mna nie je zle.

Programovy sprievodca je prehladny, informacie o programe dostacujuce, aj ked pri filmoch a serialoch by som ocenil info o obsadeni, ci reziserovi ako to bolo pri magiu, ale da sa to aj bez toho. Blbe na sprievodcovi je to, ze pri zapnuti prijmaca nabehne sprievodca len pre aktualny kanal, ktory je zapnuty, resp. na tie, ktore su "asi" na rovnakom transpondery (toto som ale neoveroval), kazdopadne, po zapnuti nenabehne cely sprievodca pre vsetky programy a treba urcity cas a prepinanie kanalov, kym nabehne aj na ostatnych pouzivanych programoch. Na kolko dni je programovy sprievodca dopredu som zatial neskumal.

PVR-nahravanie. Jednoznacne zatial najvacsie sklamanie a problem. Je mozne, ze je problem u mna v mojom ext.disk, co pevne dufam, no ak nie, tak PVR je v humaxe uplne zbytocne. Disk mam naformatovany, urceny na nahravanie, vsetko v pohode funguje, timeshift takisto, no ked nieco nahram a nasledne chcem prehrat, disk sa sekne, bud nenabehne vobec, alebo nabehne a sekne sa satelitny prijmac, alebo posledna najmenej casta moznost, ze disk nabehne, nahravka sa zobrazi, ale nasledne nejde nijakym sposobom odstranit a nasledne po najblizsom restarte prijmaca uz disk zase nevidno a treba ho naformatovat. Neviem, ci je problem v ext.disku (2,5´400gb samsung-asi dva a polrocny)alebo v prijmaci. Ked pripojim k prijamcu novy WD 2,5´1TB disk, nabehne bez problemov, jeho prehladavanie je dost pomale, ale ani prijmac ani disk sa neseka, no nemam ani najmensiu chut skusat tento 1TB disk formatovat v prijmaci a nasledne nan nahravat, kedze by som prisiel o vsetky data a vysledok by ohladom PVR bol aj tak otazny.
Lastovicka v nahravani je, ze ked som nacasoval nahravku a prijmac s diskom sa rozhodli, ze nahravku aj zrealizuju, tak humax nahrava aj priamo z pohotovostneho rezimu, bez toho, aby sa prijmac zapinal, co ma celkom milo prekvapilo...to, ze nasledne nahravka bola v dosledku vyssie uvedenych problemov zbytocna, je vec druha ;)

EDIT: po zakupeni noveho ext. disku Toshiba 1,5TB StorE Alu za 59,-€, ktory je napajany samostatne nahravanie, sekanie, restartovanie a podobne vyssie spominane veci nerobi. Takze ODPORUCAM jednoznacne externy disk so samostatnym napajanim...ved dnes je to za par supov.

Z ext.hdd WD 1Tb, som skusal pustat nejake divixy, ktore isli uplne v pohode aj s titulkami, zobralo mi dokonca jedno mkv-cko (z dvoch testovanych) no bez DTS stopy samozrejme, takze na MKV asi nepouzitelne, ale to ma tak netrapi, kedze mam Xtreamer :)

Firmaware som este neaktualizoval, pretoze nemam este registrovanu skylink kartu (a na nete som nikde nenasiel aktualny firmware),co planujem spravit az 1.4., neviem, ci aktualizacia niecomu pomoze, resp. ci humax uz vydal nejaky novy firmware. Teraz, ked nabieha box, tak na uvodnej obrazovke pise Humax ver. 3.1...tak neviem.

Dalsia "paradna" vec je, ze tento prijmac nie je vedeny ani na oficialnej stranke humaxu a som teda fakt zvedavy, ci sa niekedy dockame noveho firmwareu alebo nejakej podpory....

Moje dojmy su teda zatial fakt protichodne, na jednej strane uplna spokojnost s kvalitou obrazu, dizajnom prijmaca a v podstate aj s intuitivnym ovladanim, na druhej strane neskutocne rozcarovanie nad absolutne nepouzitelnym PVR a absenciou akejkolvek podpory...Velmi silno premyslam, ze kupim na nete nejaky ext.usb hdd s externym napajanim, skusim to spojazdnit a uvidim, ci pojde alebo novy ext.hdd vratim v 7 dnovej lehote a na PVR zabudnem...

EDIT: s odstranenim problemu s PVR funkciami, zostavaju posledne vyhrady k sposobu nacitavania EPG a podpore, co sa snad vyriesi. To bezproblemove PVR ma, ale fakt potesilo...
zimcol (36)|28.3.2011 21:02
Ahoj,

ja rozmýšľam o tomto STB pre Skylink. Momentálne mám Optibox Pony, ale vôbec s ním nie som spokojný. Ak sa mi podarí dohodnúť sa v predajni, tak by som ho vymenil za ten Humax. S akým TV máš prepojený ten Humax? Máš plazmu alebo LCD? Aký výrobca a typ?
Dagy2 (3153)|29.3.2011 10:09
Voratreldes:
U Humaxu som mal záujem len o iCORD v r2008 ale ten prijímač viac-menej totálne zlyhal, takže toto nie je značka ktorá by bola my favourite.
Napriek tomu musím sa jednoznačne zastať prijímača, ktorý si kúpil. Spomínaš, že ťa iritujú tri veci:
- nespoľahlivé PVR u tvojho USB HDD. Na 99% je problém u Teba - USB pracuje len do 500mA, čo je väčšinou disk do 320GB. Väčšie disky fungujú tak, že sice "vrčí, švicí ale nebaví". Takže jednoznačne externé napájanie u väčších diskov.
Druhá vec je rýchlosť disku. Disk môže fungovať napr. pre SD nahrávanie v pohode, ale HD bude sekať - pretože nestačí ukladať vyšší tok dát, ktoré mu dáva sat prijímač do USB.
Takže na PVR seriozny multimedialny disk s externým napájaním ak je väčší než 320 (možno 500GB)

- EPG-> EPG u DVB-S funguje úplne odlišne než v IPTV. EPG u IPTV Magio ti spracováva T-COM, tvoj Magiobox je neustále pripojený na sieť a neustále žere elektrickú energiu. Keď zapneš telku, máš EPG samozrejme načítané.
Rovnako to môžeš urobiť u Humaxu - zapneš, precvakáš stanice a necháš ho už "naveky" zapnutý. Potom tam EPG máš stále. Ale to sa ti asi nechce mať zapnutý STB len tak, že? Rovnako ako Humax pracuje 99% STB a z toho 98% majiteľov a 97% predajcov ani netuší že to môže byť aj inak, preto sa to nikomu nezdá byť čudné.
Inou možnosťou je teda - ale to nie je prípad Humaxu ani ostatných 99% prijímačov - že sa prístroj automaticky 1x24hod zapne a aktualizuje sám EPG a uloží ho do pamäte. Potom keď zapneš STB tak automaticky ihneď máš ponúknuté EPG pre všetky stanice ktoré sa v noci stiahlo a uložilo. Môžeš hneď vybrať čo budeš pozerať alebo nahrávať bez potreby precvakať všetko dookola. Takto ale fungujú snáď len Technisat-y

- update FW a "podpora". To je taký hlúpy a nezmyselný zvyk, priniesť domov práčku alebo hriankovač a hľadať update FW na nete. Istotne sisi prečítal vlákno o Arive a si teraz z toho frustrovaný, že tam je update tak zhruba 2x denne. (Priatelia od Arív mi odpustia, ale žiadny iný prijímač sa tu nerieši týmto spôsobom, takže čitateľovi som nevedel dať rukolapnejší príklad).
Ale na čo by bol update tebe????? Sám hovoríš že prístroj funguje dobre, PVR a EPG sme si vysvetlili, s tým nič nenarobíš, to je vlastnosť HW a princíp funkcie tvojho prístroja, ktorý nikto meniť nebude.
Tak prosím ťa nehľadaj a nesťahuj žiadne updaty!!! Update (ak nejaký predsa len nájdeš) urob len v tom prípade, keď máš k dispozícii zazálohovaný aktuálny FW z prijímača a si si na 110% istý, že sa dá urobiť downgrade. Inak by si mohol dopadnúť tak, že nový upgrade zároveň zavlečie do prijímača ďalšie chyby - čo je normálna vlastnosť nového FW.
vorrattreides (18)|29.3.2011 15:14
zimcol: mam plazmu Panasonic TX-P42G20E
dagy2: ako som uz minuly tyzden v mojom prispevku upravil, ten externy disk som uz vyriesil, kupil som so samostatnym napajanim a nie je ziadny problem. Takze PVR je vyriesene. To EPG ma uz nejako netrapi, pretoze je to len otazkou zvyku, do "recenzie" som to napisal, aby som ludi informoval, nie aby som sa stazoval. No a co sa tyka toho firmwareu....jasne, chapem co chces povedat s neustalym updateovanim alla Ariva a pod., ono vsak ani tak nejde o to, ze by som do toho chcel nasilu capat novy soft, ide o to, ze by potesili urcite vylepsenia, ktore ostatne prijmace bezne maju a tento humax nie (napr. editor kanalov v PC, zalohovanie settingov).
Inak som s tymto humaxom po necelych troch tyzdnoch riadne spokojny.
Dagy2 (3153)|29.3.2011 17:13
1/ takže PVR ok
2/ EPG sme sa dohodli, že to, čo si si predstavoval nevie 99% prijímačov (bohužiaľ)
3/ editor, zalohovanie
skús túto stránku http://www.setedit.de/startup_d.html
trialová verzia je zadarmo. Môžeš urobiť 20 zmien a uložiť, potom znova otvoriť a ďalších 20 zmien. Tvoj prístorj tam síce nie je ale možno niektorý z editorov pre Humax bude fungovať, prípadne pošli e-mail tomu manikovi čo to prevádzkuje či nevie na tvoj konkrétny typ.
Ja som si tento editor stiahol, ale môžem ti povedať, že okrem zálohy som ho v živote nepoužil. Editácia a triedenie v slušnom prijímači je úplne v pohode.

Dobrý príjem!
Pikobus (84)|25.4.2011 08:53
Ahoj,nevíte někdo kdy bude k dispozici nová aktualizace softu? Kopil jsem si tento humax irhd 5100s a nefunguje mi PVR. Prý to bude fungovat až s příští aktualizací. Nevíte o nějakých jiných stránkách kde se to řeší? Nic jsem nenašel...:-(
milantuma (4)|26.4.2011 08:48
Zdravím, mám taktéž tento receiver:

Hláška při startu přístroje:
-----------------------------------
Humax Ver 3.1

Menu - Nastavení - Systém - Systém Info:
--------------------------------------------------------
Jméno modelu IRHD-5100S
Verze software ZZSIRP1.00.2
ID systému 8030.5A00
Aktualizace datum 08 NOV 2010
MICOM verze 7.62
Sériové číslo 61 6005268 01521

Mě PVR funkce funguje, koupil jsem to jako set včetně hardisku (WD 500 GB).
Ovšem stejně má PVR určité vady na kráse a to je poškození nahrávek za
určitých okolností.
Dagy2 (3153)|26.4.2011 10:13
Humax snáď úplne zlyhal u modelu iCord a nikdy nedotiahol FW do stavu, ktorý sľuboval pol roka pred uvedením prijímača na trh.
Takže ak niečo nefunguje v zakúpenom prístroji bohužiaľ môže byť u tejto značky aj čakanie naveky.

Pikobus, ak je v manuále popis PVR a prístroj to má vedieť, skôr než nejaké čakanie na FW by som skúšal reklamáciu a doriešenie u predajcu. Systém "možná/uričtě do dořeší příští FW" si môže každý strčiť za klobúk. Predstav si že kúpiš auto, nebude brzdiť a odpíšu ti od výrobcu že to bude riešiť až upgrade riadiacej jednotky. Prístroj ako prístroj...
Pokiaľ sa nebudú ozývať majitelia, budú sa tu neustále predávať nedorobky a všetci okrem zákazníka budú stále v pohode.
milantuma (4)|26.4.2011 10:47
ještě jedna věc, aby jsi mohl vůbec nahrávat, tak paměťové médium, na které
chceš nahrávat musí splňovat několik věcí:

1) kapacita musí být větší než 40 GB (údajně kvůli funkci timeshift)
2) Humax má pro oba USB porty dohromady k dispozici maximálně 800 mA
tudíž součet příkonových proudů připojených médií k přístroji nesmí přesáhnout 800 mA
3) médium musí být naformátováno na EXT3 filesystem

ad 3) tohle se zařídí přímo přes Menu - System - Uloziste
kde se to naformátuje a zvolí, že se na to bude nahrávat

pokud k tomu připojíš harddisk formátovaný ve windows ať už na FAT32 nebo NTFS,
nahrávat na něj nepůjde
Dagy2 (3153)|26.4.2011 10:58
a všobecne STB s PVR:
ad 1/ pokiaľ to tak je, je to teda pekná idiotina. Normálne prístroje nahrajú aj na "malú" flashku.

ad 2/ a pozor jeden USB < 500mA ! Inak sa HDD tvári že pracuje, "vrčí, švicí ale nebaví" ako hovoria naši spoluobčania na východe republiky.

4/ rýchlosť záznamu pripojeného média musí byť dostatočná. To snáď má ale Humax nejakú testovaciu rutinu po pripojení HDD.
Pikobus (84)|26.4.2011 16:24
Díky za odpovědi. Některé věci samozřejmě vim z manuálu,třeba že kapacita musí být větší než 40 GB (mám320GB),nebo že Humax má pro oba USB porty dohromady k dispozici maximálně 800 mA
,Disk jsem naformátoval na EXT3.Normálně to stim pracuje,přehraju fotky,mp3,divx,ale nenahrávám. Asi budu reklamovat.
Pikobus (84)|26.4.2011 18:56
[quote=milantuma;342090]Zdravím, mám taktéž tento receiver:

Hláška při startu přístroje:
-----------------------------------
Humax Ver 3.1

Menu - Nastavení - Systém - Systém Info:
--------------------------------------------------------
Jméno modelu IRHD-5100S
Verze software ZZSIRP1.00.2
ID systému 8030.5A00
Aktualizace datum 08 NOV 2010
MICOM verze 7.62
Sériové číslo 61 6005268 01521

Mě PVR funkce funguje, koupil jsem to jako set včetně hardisku (WD 500 GB).
Ovšem stejně má PVR určité vady na kráse a to je poškození nahrávek za
určitých okolností.[/quote]

To je zajímavé,mam v přístroji naprosto stejné údaje,samozřejmě krom sériového čísla.
Dagy2 (3153)|26.4.2011 18:56
Pikobus, takže
ad 1/ si splnil - HDD>40GB
ad 2/ 320GB bude odber na 99,9% pod 500mA
ad 3/ naformátované ako má byť
ad 4/ -> je v Humaxe kontrola rýchlosti HDD a prebehla v poriadku?
tip 5/ s nahrávaním cez USB HDD mávajú problémy aj iné prijímače. Pre niektoré existuje tzv. white list, resp. black list. Nevieme aký HDD si skúšal. Väčšinou sú dobré skúsenosti s WD, napr. Samsungy s niektorými STB fugnujú perfektne a s inými STB vôbec nie. Ak máš možnosť skúsiť ešte iný USB HDD skús.
Nenapísal si ešte, čo STB urobí - zamrzne STB, tvári sa že nahráva ale na disku nie je nič apod.

Ako ďalší krok platí čo som písal vyššie - späť ku predajcovi a nech ti v predajni vyskúša nejaký HDD ktorý bude fungovať. Slušný predajca by mal vedieť o tom aký HDD s týmto prijímačom funguje. Byť na jeho mieste, tak ti hneď s STB ponúknem aj funkčný HDD.

Edit: keď teraz čítam ešte tvoj posledný príspevok ktorý vznikol počas toho čo to píšem, práve v tej funkčnej variante je HDD WD !!!
Pikobus (84)|26.4.2011 21:03
Mám HD Verbatim,nový,žádný starý shit. Přístroj nezamrzne,ale když zmačknu rec tak se v rohu objeví takové to přeškrtnuté kolečko jakože tahle funkce nefunguje. Když chci nastavit přez menu časové nahrávání,tak tam kde je výběr nahrávka/upomínka,tak nabídka "nahrávka" není aktivní. Ale v menu úložiště je správně aktivní úložiště pro nahrávání HDVerbatim a svítí i kolik je tam volnýho místa a podobný údaje o HD.
Dagy2 (3153)|27.4.2011 00:46
Pikobus, to je jedno, že máš novučičký HDD. Napríklad tento: Verbatim Portable Hard Drive 2,5“ 320GB, USB 2.0 (Modell 47635) s Technisatom zrovna nefunguje, iných 5 typov však áno.
milantuma (4)|27.4.2011 06:43
Ještě bych zkusil připojit disk a v Menu - Nastavení - Systém - Úložiště:

1) Paměťové zařízení - tady vybrat disk
2) Formátovat zařízení - tady ho znovu zformátovat
3) Vybrat pevný disk pro PVR - tady ho potom vybrat jako disk pro funkci PVR

ad 3) toto je důležité, vybrat médium, které bude receiver používat pro PVR funkce

pokud jsi to už udělal a stejně to nejde, pak asi jak říká Dagy2, s tím tvým diskem si přístroj nerozumí,
sice je to trochu divné, když ten disk vidí a dokázal ho naformátovat, což znamená, že na něj dokáže
zapisovat, ale možná mu nevyhovuje rychlost zápisu, škoda, že Humax nemá v menu žádnou kontrolu
Dagy2 (3153)|28.4.2011 06:49
Je pomerne hlúpe, že ten prijímač nemá "sebakontrolu" vhodnosti pripojeného USB média.
Hm...
Jediná pomoc je potom len odskúšať HDD ktoré už niekomu chodí. Alebo že by nejaká HOTLINE do Humaxu?
Pikobus (84)|30.4.2011 11:39
Tak jsem se konečně dostal do prodejny kde jsem kupoval tento přijímač a technik mi řekl,že je to chyba firmweru a že se o tom všeobecně ví a že se čeká až Humax uvolní nový firmware.Což by mělo trvat měsíc nejdéle dva.Okamžitě mi nabídl výměnu za přijímač Dizipia který mají také v obchodě.Takže jdu zjištovat co je ta Dizipia zač a pak se rozhodnu jestli čekat na firmware a nebo vzít tu Dizipii. Váš názor?
Pikobus (84)|8.5.2011 15:27
Tak je to jasný.Je to pevným diskem. Takže pro všechny budoucí majitele tohodle Humaxu: Na tenhle disk nenahrává: http://pc.itek.cz/externi-2-5-usb-2-0/X9346137-VERBATIM-320GB-HDD-Portable .A na tenhle nahrává (odzkoušeno): http://pc.itek.cz/externi-2-5-usb-2-0/X9350035-SAMSUNG-G2-Portable-500GB .Přeju všem krásnej den.
Ladys (1829)|24.6.2011 10:19
Tak jsem uz nevydrzel neustale problemy v posledni dobe spojenim Skylinku Irdeto s Arivou 200 HD a predal ho rodicum, kteri maji CSlink a tim padem jim bude chodit bez problemu.

Dnes jsem objednal tento Humax 5100S a ocekavam bezproblemovy chod ve spojeni se Skylinkem a minimalne stejne dobry obraz jako drive.

Designove se mi celkem libi a jelikoz netrvam na PVR, tak snad s nim budu spokojen.
Ladys (1829)|28.6.2011 06:29
Tak vcera jsem zprovoznil Humax 5100S.
V porovnani s minulym receiverem Ferguson Ariva 200 se mi zda trochu lepsi obraz a hlavne uzivatelske prostredi, veskere ovladani a nastaveni je krasne prehledne a na urovni.
Za relativne maly peniz spousty muziky,takze za me spokojenost a mohu jen doporucit.
malymiki (5)|28.6.2011 20:30
Ladys: Dobrý den, plánuju tento přijímač vyměnit za starý Technisat CCI. Nachází se už v přístroji nový firmware, který měl přinést spoustu vylepšení včetně HbbTV?
Ladys (1829)|29.6.2011 13:04
Zadny novy firmware zatim dostupny neni a ja nepatrim zrovna mezi tu sortu lidi, co se honi za kazdym novym firmwarem.

Nicmene ohledne HbbTV neporadim, tato sluzba jde naprosto mimo me vyuziti.
Kamí?ek68 (5)|14.7.2011 15:29
Mám trochu problém, nemohu naladit stanici TV Barrandov, když zadám její parametry: satelit:
Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11 895 MHz
polarizace: vertikální
norma: DVB-S
SR: 27500
FEC: 5/6

tak mi to najde dva programy a to: Novinka a Novinka HD, po uložení a najetí na program je na obrazovce hláška "Zařízení AV není k dispozici". U ostatních programů proběhlo naladění v pořádku. Nevíte čím to může být? Dík za pomoc.
losos (2977)|14.7.2011 15:49
No, pravděpodobně ji máš už někde jinde v seznamu naladěnou...prohledej seznam...
Kamí?ek68 (5)|14.7.2011 15:59
No právě že nemám, ještě jsem to prohledal " pro jistotu" a není tam.
losos (2977)|14.7.2011 16:03
To není možné, asi jsi hledal špatně - máš ji určitě někde jinde... ;)
Kamí?ek68 (5)|14.7.2011 16:23
tak jsem provedl celé nastavení od znova a je to OK
losos (2977)|14.7.2011 16:30
Ano, to je vždy nejrozumnější...
outofmoney (9)|6.8.2011 20:23
ja som s externym diskom nemal problem....pouzivam 2,5" toshibu 120GB v externom boxe point of view a v pohode uklada aj prehrava...bez dodatocneho napajania...asi to ozaj zalezi kus od kusu

mal by som otazku na uzivatelov tohto prijimaca...ci sa niekomu podarilo nahrany film z prijimaca prehrat do pc s tym ze isiel spustit cez nejaky media player?
milantuma (4)|10.8.2011 09:39
použití nahrávky mimo tento receiver není možné,
přístroj opatřuje nahrávky vlastní ochranou, aby je
nebylo možné použít v jiném přístroji či počítači
wolf01 (2)|17.8.2011 17:10
Zdravím, koupil jsem si tento přístroj a můžu říct, že obraz se mi moc líbí (předtím jsem měl digi tv :) ). Bohužel mám jeden problém. Tento příjmač mám připojen přes HDMI s TV LG 42LH5000 a u programů, které vysílají v dolby digital mi nefunguje ovládání hlasitosti na přístroji (zesilování a zeslabování hlasitosti, vypinání zvuku funguje). Když si daný kanál přepnu na stereo tak vše jede v pohodě. Zkoušel vyměnit kabel, jiné HDMI sloty na televizi, ale to nepomohlo. Zkušebně jsem to připojil přes SCART, kde nebyl žádný problém. HDMI kabel mám 1.3. Ovládání hlasitosti na televizi funguje.

Mohl by mi někdo poradit?

Děkuji
pego097 (1)|2.9.2011 20:08
Ja mám tohoto Humíka z pred vianoc-plná spokojnosť,ext.HDD A-DATA SH02 2,5 500GB.
Nahrávanie či prehrávanie OK. Naformátované na ext3. Pripojenie Diseq 1-4,4družice.Vyhľadanie
bezproblémové,triedenie a ukladanie do oblúbených skupín jednoduché a prehľadné.Obraz kvalitný
či SD alebo HD.
Pomer cena-výkon super!
Dafe (10)|10.10.2011 15:56
Mám na Vas takový dotaz zakoupil jsem si také tento Sat. přijímač jsem snim velmi spokojen jen se mi občas při přepínaní kanálu restartuje asi 3x za sebou nebo při editaci kanálů (přesun atd.) mám ho dát na reklamaci ?? mluvil jsem s prodejcem a ten se stím to problémem nesetkal. děkuji za reakce.
Cecil (4)|12.10.2011 14:38
Zdravím.
Mám tiež tento prijímač, ale ak ho zapnem na kódovanom kanáli, tak mi najprv vyskočí hláška "služba je v tuto chvíli zakódovaná" a až cca po 10 sekundách obraz. Mám kartu Skylink ICE v čítačke.
Je to normálne?
Cecil
zimcol (36)|27.10.2011 09:43
Mne to robieva tiež s kartou Skylink Irdeto. Teraz som však čítal, že sa pripravuje update firmware, tak to možno poriešia...
petr5 (1)|27.10.2011 15:14
Mám také tento nový přístroj.
Co mě zklamalo,že neumí v oblíbených programech seřadit a očíslovat programy od č .1,2, atd.
Nebo to snad neumím já?
Tohle uměl i můj starý PremiumX.
Pikobus (84)|7.11.2011 09:27
[quote=Pikobus;344491]Tak je to jasný.Je to pevným diskem. Takže pro všechny budoucí majitele tohodle Humaxu: Na tenhle disk nenahrává: http://pc.itek.cz/externi-2-5-usb-2-0/X9346137-VERBATIM-320GB-HDD-Portable .A na tenhle nahrává (odzkoušeno): http://pc.itek.cz/externi-2-5-usb-2-0/X9350035-SAMSUNG-G2-Portable-500GB .Přeju všem krásnej den.[/quote]
Protože link už nefunguje píšu rovnou tip disku který spokojeně používám už půl roku: SAMSUNG 2.5" G2 Portable 500GB
ajukoko (15)|7.11.2011 11:09
Vcera mi prijimac nabidl aktualizaci. Dal jsem "pokracovat v aktualizaci" nacez se prijimac vypnul a zustal vypnuty. Bez nejakych znamek prubehu aktualizace. Jedine co pozoruji za zmenu, je snad rychlejsi start, bez hlasky o zakodovanych kanalech.
Delo se vam to taky?
Mozna je to priprava na ohlasenou aktualizaci pro topfun ??
Cecil (4)|28.11.2011 16:39
Zdravím.

Na ktorej frekvencii Ti ponúklo aktualizáciu FW?
Ako hľadám, tak hľadám, ale k žiadnej ponuke aktualizácie som sa nedostal.

J.G.
vd (140)|1.12.2011 23:15
[quote=ajukoko;376378]Vcera mi prijimac nabidl aktualizaci. Dal jsem "pokracovat v aktualizaci" nacez se prijimac vypnul a zustal vypnuty. Bez nejakych znamek prubehu aktualizace. Jedine co pozoruji za zmenu, je snad rychlejsi start, bez hlasky o zakodovanych kanalech.
Delo se vam to taky?
Mozna je to priprava na ohlasenou aktualizaci pro topfun ??[/quote]


Taky me zajima na jakem kanalu ti to nabidlo a hlavne jakou tam mas ted verzi???
ajukoko (15)|3.12.2011 18:11
Nebyl naladeny zadny specialni kanal, normalne CT1 nebo tak neco. Ale po restartu jsem zadne zmeny nepozoroval, ani v cisle verze. Takze netusim co to bylo, ale vsemi ocekavany update bohuzel ne.
Nekde jsem cetl, ze to melo byt do konce listopadu. Takze evidentne zase nic.
badger (3)|3.12.2011 20:46
Update mi prebehol vcera na Markize ale nie automaticky spustil som ho manualne z menu v casti System. A hlavne ide uz Topfun aj zdielanie s PC cez ethernet.
ajukoko (15)|4.12.2011 09:22
A pozorujes nějaké další změny v chování přijímače?
PhilS (2)|4.12.2011 10:58
Mne tiez vcera prebehla aktualizacia sw, ale problem je v tom ze po aktualizaci mi neostavaju ulozene cisla stanic. Nastavim cisla programov a po vypnuti a zapnuti su znova poprehadzovane. Teraz neviem ci to len mne alebo dovodom je prave vcerajsia aktualizacia...
badger (3)|4.12.2011 14:25
Nuz je pomalsie prepinanie programov. Programy sa pre usporiadali ,tak som dal tovarenske nastavenia a ked aktualizujem programy tak doplna programy aj napriek tomu ze ich mam v zozname. Ale vraj je to zatial verzia beta a ma prist do mesiaca dalsia oprava.
j61m (3)|4.12.2011 18:39
[quote=PhilS;382244]Mne tiez vcera prebehla aktualizacia sw, ale problem je v tom ze po aktualizaci mi neostavaju ulozene cisla stanic. Nastavim cisla programov a po vypnuti a zapnuti su znova poprehadzovane. Teraz neviem ci to len mne alebo dovodom je prave vcerajsia aktualizacia...[/quote]
U mna to iste, tak asi ta vcerajsia aktualizacia. Neda sa to vratit naspat?
vd (140)|5.12.2011 00:22
Muzete prosim napsat jakou verzi vam to ted hlasi?
PhilS (2)|5.12.2011 18:04
verzia sw: 1.01.06, dal skusit vyhladat vsetky programy na druzici Astra 23.5 ale naslo mi len zahranicne , vratil som vyrobne nastavenia a nechal vyhladat vsetky na Astra 19,2 a naslo mi len c/s plus kodovane, tie som usporiadal a potom som dal vyhladat na 23.5 podla frekvencii chybajuce predplatene programi. po usporiadani sa uz programi nepoprehadzovali...... proste ako keby boli vymenene v sw druzice
badger (3)|5.12.2011 19:51
Ano presne tu verziu mam aj ja. Usporiadal som programy potom som zacal doplnat Favoritne programy a zrazu sa programy tam kde boli vsetky vratili do stavu pred usporiadanim asi nejaky bug. :-(