Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Humax IRHD-5100S vs Opticum X403p

Bens (11)|13.2.2011 13:57
Zdravim,
presiel som si aj toto forum, aj ine a pri vybere HD prijamcu som dosiel k dvom roznym variantam (dost odlisnym) a zaujimal by ma Vas nazor.

Chcem prejst zo spolocnej anteny na satelit - HD, kupit Skylink kartu HD. Momentalne to bude napojene cez SCART na CRT Loewe 72cm, planuje sa tento rok upgrade na plazmu 107 alebo 127 cm.

V prvom rade chcem aby to bolo stabilne, malo pekny obraz. Poziadavky na emu, zdielanie nie su az tak dolezite, mozno sa s tym trosku pohram, ked sa do toho dostanem, ale hlavne stabilita a kvalita obrazu (primerana cene samozrejme).

Co sa tyka ceny pre HD sat.prijmac, tak bez karty do cca 150 Eur.

1.)Rodicia maju opticum x 403p a nemaju s nim ziadny problem. Mozno raz alebo dvakrat sa za celu dobu (rok uzivania) zasekol a to je vsetko. Obraz na 107cm LCD je v poriadku (aj ked nemam to s cim porovnat, napr. s humaxom)
Bol som rozhodnuty si ho kupit (aj ked na forach su na neho rozne nazory, ale vacsinou som nasiel, ze pomer cena/vykon je dobra).

2.)Teraz som si ale precital recenziu na Humax IRHD-5100S a bola na neho dost kladna. Nema sice emu, zdielanie, ale co je pre mna dolezite - kladne bol hodnoteny obraz SD aj HD a aj stabilita. Na forach som o nom vela nenasiel, len asi jedno vlakno a tam boli iba 3 prispevky - pozitivne. Rozdiel cenovo medzi tymito dvoma zariadaniami je cca 50 Eur.

Sumar: Je humax kvalitna znacka, ked nestojim o emu, atd, oplati sa mi 50 Eur priplatit a ist do Humaxu? Bude tam taky rozdiel v stabilite, obraze, uzivatelskom menu, atd,? O tom Humaxe je celkom malo info aj vo forach, preto si nie som uplne isty, nepoznam to. Ako je to s technickou podporou, aktualizaciami?
Opticum som videl na vlastne oci, hral sa s nim, ale namam to s cim porovnat.

Dakujem.
Dagy2 (3153)|13.2.2011 14:35
Humax v roku 2009 absolútne zlyhal so svojou vlajkovou loďou iCord. Plány boli fantastické, prijímač uvedený na trh s dobrou marketingovou podporou. Sklamanie bolo najmä z toho, že prevažná väčšina funkcií ktoré boli sľubované v manuáloch sa do života dostávala až počas predaja a to s pôrodnými bolesťami a nakoniec na mnohé z nich Humax rezignoval úplne.
Poznamenávam ale, že to čo tu píšem sú sprostredkované poznatky od užívateľov, keďže o tento prijímač som mal v tom čase eminentný záujem a čakal som na ňho.


Ak píšeš, že si v podstate nevidel okrem opticumu nič iné, vrele odporúčam návštevu nejakej predajne, kde si budeš môcť odskúšať aj iné prijímače. Možno ťa prekvapia mnohými vlastnosťami o ktorých ani netušíš.

Ešte by ma zaujímalo, ako si k tomu Humaxu dospel, keďže ako píšeš rodičia s opticum nemajú problém a ty chceš 50EUR priplatiť za prijímač, ktorý nepoznáš.
Bens (11)|13.2.2011 15:56
Diky za odpoved, na humax som narazil v recenzii na jednom konkurencom cz serveri a bola dost pozitivna. Potom som dalej browsoval a ako som pisal, narazil som iba na jedno vlakno o nom, sice tam bolo malo reakcii, ale ziadne negativne.

Vzhladom na to, ze opticum u nas v rodine je ok, tak som nasiel este model pony, ale o tom okrem toho, ze je certifikovany Skylinkom na IRDETO som nenasiel nic.
Bens (11)|13.2.2011 21:49
cim viac surfujem, tym mam vacsi chaos :) teraz som narazil na DreamSky NXP256HD. Co ma oslovilo, je moznost prehravat multimedia, povodne som rozmyslal nad kupou xtreamera, ale tento set top box vyzera, ze by ho nahradil, na to co ja chcem.....
jarino1978 (8045)|13.2.2011 21:56
[quote=Bens;330034]Co sa tyka ceny pre HD sat.prijmac, tak bez karty do cca 150 Eur.
.[/quote]

v tej cene je jedno, čo si kúpiš, aj tak to budú len čerepy. Takže máš jednoduchší výber.
Bens (11)|13.2.2011 22:11
jarino1978 - tvoj nazor. Nie kazdy musi investovat xy Eur do techniky. A ako pri vsetkom, tak aj v tejto cenovej hladine je rozdiel medzi zariadeniami a ja sa snazim najst to naj :)
Dagy2 (3153)|13.2.2011 22:20
Bens, každý deň je tu niekoľko ľudí, ktorí sa snažia vymyslieť ktorý prijímač za 150EUR je ten s najlepším obrazom, ktorý prehrá všetky nahrávky, nezamrza, nekockuje, všetko na ňom funguje dobre a pod.

Je to ako pyramídová hra, tiež všetci dúfajú, že práve oni tých sľúbovaných 100% navrch dostanú, aj keď seriózne finančné inštitúcie a banky dávajú do 3,5%.
Aj my ostatní by sme brali 100% ale vieme že to nejde. Tak veru.
losos (2977)|13.2.2011 22:32
[quote=Dagy2;330134]...ten s najlepším obrazom, ktorý prehrá všetky nahrávky, nezamrza, nekockuje, všetko na ňom funguje dobre a pod....[/quote]

Je to směšné, ale mám ho doma. Pořídil jsem pro manželku televizor Samsung LE37C550, ten zřejmě umí přehrát vše, i Avatara v MKV HD (H.264) 1080p, k tomu televizoru Arivu 200HD a přes DiSEqC přepínač jí "jede" jedenáct družic. No, nekupte to. ;)

Co ještě kdo potřebuje navíc ? Připojit k síti (či internetu) ? Proč ne, záleží jen na vás, co si připojíte - Arivu ? Nebo ten televizor ? Nebo oba ? Jde to i s oběma a k TV lze připojit i mobil a "jánevímcoještě" - furt je to málo ? :D

Ať se jde každý vycpat s těmi superdrahými stroji, já se bez nich obejdu docela dobře... :D
Bens (11)|13.2.2011 22:37
Dagy2 - suhlasim s tym co si napisal.
Ja necakam, ze pristroj za 150 Eur mi nikdy nezamrzne, alebo, ze kvalita obrazu bude porovnatelna s Vantage HD8000S.....

Ale za 150 Eur si mozem kupit crep, ktory mi bude mrznut dvakrat denne a bude mat hrozny obraz alebo zariadenie, ktore mi mozno sekne raz za 3 mesiace, kvalita obrazu bude prijatelna (pomer cena/vykon). A tomu prvemu sa chcem vynut, to je vsetko.

Ale to uz trosku odbacame od temy :)
Dagy2 (3153)|13.2.2011 22:44
Tak potom kúp ten opticum, ktorý majú rodičia a funguje tak ako si to predstavuješ za tie prachy.
Budeš vedieť čo sa dá od neho čakať, keď bude problém máš možnosť vyskúšať výmenou kde je chyba a pod.

Načo špekuluješ s nejakými humáčmi.
jarino1978 (8045)|13.2.2011 22:44
[quote=Bens;330131]jarino1978 - tvoj nazor. Nie kazdy musi investovat xy Eur do techniky. [/quote]

Príplatok 50-100 Euro ťa posunie výrazne do kategórie STB Vantage HD alebo Technisat, čo sú špičky na trhu. Uvažuj.
Inak či to bude stáť za to ? Áno bude, pretože tam sa odzrkadľuje cena a kvalita HW a vývoja FW. Pýtal si sa na kvalitu obrazu, stabilitu, podporu, FW. To sú všetky veci, ktoré nenosia cenovku 150 Euro. Ale budeš tak či tak tvrdohlavý,takže zober to, čo poznáš, trebárs to Opticum. Nechoď do niečoho, čo nepoznáš ( ako ten Humáč, pretože to je novinka... ). Inak nezabúdaj na rozdiel v používaní STB rodičia vs. deti....

Nezabúdaj, že cenovka Vantage HD začína od 210 Euro smerom hore...Rozhodne sa to ale vyplatí.