Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40C650 X LG 42LE5300

BOB905 (7)|6.2.2011 12:47
Zdravím, po dlouhém bádání a vybírání jsem se dopracoval k těmto dvěma televizím, ale teď nevím kterou z nich vybrat. TV bych chtěl hlavně ke sledování fullHD filmů, hraní Xbox her a také na občasné koukání přes DVB-T. Co se týká Samsungu, tak jako hlavní výhodu vidím cenu o cca 2000,-Kč nižší než u LG, dále připojení přes LAN+widgety. U LG je to zase LEDková technologie. Proto bych se Vás chtěl zeptat, ke které byste se spíše přiklonily. Předem moc děkuji za každo radu.
Operator237 (256)|6.2.2011 12:57
ahoj k LG . ,ale srovnávat LED s CCFL . to je taky rozdil.
jarod72pm (841)|6.2.2011 13:37
Bude to můj subjektivní pocit ale tenhle problém jsem řešil minulý rok skoro půl roku a nechci být zaujatý jen podle mě je LG obrazově o třídu lepší jak Samsung (bohužel výbavou je to jinak ale je otázka zda preferuješ obraz nebo výbavu)
ps:mimochodem u LG je tá edge led řešená líp jak u Sony nebo Samsungu ale opět je to můj subjektivní a osobní pocit.
Co se týče srovnání led vs CCFL má mírně nahoru v rovnoměrném podsvícení plochy panelu CCFL i když trochu topí ale na druhou stranu mám pocit že ledka má jasnější bílou a živější barvy ale to asi každé oko má jinak.
psv1 (458)|6.2.2011 13:45
[quote=Operator237;328805]ahoj k LG . ,ale srovnávat LED s CCFL . to je taky rozdil.[/quote]

Myslím si, že porovnávat LED vs. CCFL není v této cenové kategorii vůbec od věci a osobně bych z těchto dvou volil spíše Samsunga (ovšem s orig. panelem Samsung).
Operator237 (256)|6.2.2011 13:50
[quote=jarod72pm;328813]Bude to můj subjektivní pocit ale tenhle problém jsem řešil minulý rok skoro půl roku a nechci být zaujatý jen podle mě je LG obrazově o třídu lepší jak Samsung (bohužel výbavou je to jinak ale je otázka zda preferuješ obraz nebo výbavu)
ps:mimochodem u LG je tá edge led řešená líp jak u Sony nebo Samsungu ale opět je to můj subjektivní a osobní pocit.
Co se týče srovnání led vs CCFL má mírně nahoru v rovnoměrném podsvícení plochy panelu CCFL i když trochu topí ale na druhou stranu mám pocit že ledka má jasnější bílou a živější barvy ale to asi každé oko má jinak.[/quote]

ahoj. ja si to taky tak myslím. ale jakou výbavu ma Samsung lepší než LG to fakt nevím...:)
laco910 (3)|6.2.2011 20:25
ja som tiež vyberal z týchto dvoch plus Sony 500 a vybral som nakoniec LG a som spokojný,LG nemá Lan(to my nechýba mám to v BRplayery ),pôvodne som chcel Samsung 670 kvôli dvbs(ale nedá sa zdielať karta tak som to vyriešil HD prijimačom)a Sam650 má hrozný dizajn(ten cecek na spodku,je aj 654 s dizajnom 670 ale nebola za takú cenu.) a neviem čo má Sam oproti LG navyše.Mňa presvedčil obraz LG v obchode(aj keď predajca mi ukazoval a doporučoval Plazmu Pan-ja neviem asi bol slepý),cena(rovnaká ako lcd 100Hz)a hodnotenie EISA a 2 palce navyše:-)