Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alternativa k Samsung LE40C650

Bobby (27)|14.1.2011 21:25
Prosím o pomoc s výběrem. Měl jsem předvybraného Samsunga LE40C650, ale az v obchode jsem zjistil, ze ma okolo sebe takovy pruhledny ramecek, ktery nam trochu vadi. Na fotkach na netu to neni moc videt.

Hledám tedy alternativu s temito parametry:

Velikost: 40"
ROzliseni: FUll HD
Cena: do 16.000
Pouziti v tomto poradi dulezitosti:
1) sport (Skylink HD Eurosport, SD Sport1, CT4..)
2) prehravani filmu v avi, mkv z USB ve FULL HD i SD rozliseni, plna podpora ceskych titulku
3) bezne sledovani TV prevazne v SD (zpravy, zabava, atd..)
4) prohlizeni fotek
5) internetove widgety bych snad vyuzil, ale mam tak kvalitni ADSL, ze jsem rad ze odeslu tenhle prispevek

DVB-S tuner nepotrebuji nutne, mam externi HD Arriva 200

Nevim uplne presne proc, ale na zaklade pro a proti jsem spis pro LCD. PLazmu ani LED nechci.

Díky předem za veskere namety
vivid.sk (11472)|14.1.2011 21:33
Ak je ten ramik jedina vec, co ti vadi na TV, tak si stastny clovek :)
Po 5 minutach prestanes vnimat, ze tam nieco take je (a v tme ho nevidno :D)
Bobby (27)|14.1.2011 21:47
No tezko rict, za jak dlouho si clovek zvykne.

Dalsi vec co by me zajimala a se kterou si nejsem uplne jistej je jestli napriklad mene kvalitni obraz Sport1 nebude opravdu nekoukatelny.

Dodavam, ze prechazim z CRT70cm, jakakoliv placka pro me bude jak mercedes :)
vivid.sk (11472)|14.1.2011 22:04
Nie je naco si zvykat, pri pozerani to vobec nevnimam. Skor moze prekazat vysoko leskly ram. Ak budes mat v okoli svojej hlavy zdroj svetla, tak sa ti bude odrazat.

Dokonca je pri C modeloch je ten priehladny ramik podstatne uzsi, ako pri predch. modeloch "B", ktory mam ja. Takze by som to vobec neriesil.
[SPOILER]


[/SPOILER]
vsp (704)|15.1.2011 00:13
a pri "D" modelech bude jeste uzsi...

pred 4 lety ty ramecky byly tak 10cm :-)
rudlus (539)|15.1.2011 00:35
LE40c630-da sa za 530e zohnat....a mas kvalitu
jarod72pm (841)|15.1.2011 10:06
[quote=Bobby;323372]Prosím o pomoc s výběrem. Měl jsem předvybraného Samsunga LE40C650, ale az v obchode jsem zjistil, ze ma okolo sebe takovy pruhledny ramecek, ktery nam trochu vadi. Na fotkach na netu to neni moc videt.

Hledám tedy alternativu s temito parametry:

Velikost: 40"
ROzliseni: FUll HD
Cena: do 16.000
Pouziti v tomto poradi dulezitosti:
1) sport (Skylink HD Eurosport, SD Sport1, CT4..)
2) prehravani filmu v avi, mkv z USB ve FULL HD i SD rozliseni, plna podpora ceskych titulku
3) bezne sledovani TV prevazne v SD (zpravy, zabava, atd..)
4) prohlizeni fotek
5) internetove widgety bych snad vyuzil, ale mam tak kvalitni ADSL, ze jsem rad ze odeslu tenhle prispevek

DVB-S tuner nepotrebuji nutne, mam externi HD Arriva 200

Nevim uplne presne proc, ale na zaklade pro a proti jsem spis pro LCD. PLazmu ani LED nechci.

Díky předem za veskere namety[/quote]

Už jsi se díval na LG 42LD550 nebo 650 ?
Má lepší a živější barvy a určitě i lepší podsvícení.
Bobby (27)|15.1.2011 11:42
[quote=jarod72pm;323466]Už jsi se díval na LG 42LD550 nebo 650 ?
Má lepší a živější barvy a určitě i lepší podsvícení.[/quote]

550 nema prehravani videa z USB, nesplnuje pozadavky. 65O vypada dobre, zkusim si o ni neco najit

jeste jsem koukal na SHARPy (napr. LC-40LE814E), ale ty jsou mimo rozpocet

nejake dalsi navrhy?
Bobby (27)|15.1.2011 11:45
[quote=rudlus;323433]LE40c630-da sa za 530e zohnat....a mas kvalitu[/quote]

ale to neresi muj problem toho pruhledneho ramecku, kterej me tam irituje! to ma stejnej design jako c650
rudlus (539)|15.1.2011 12:24
nevedel som ze si kupujes nabytok...naco sa potom pytas na kvalitu ked ti ide o taku totalnu somarinu ako je nejaky ramik...fakt trapne...este som fakt nikoho nevidel a nestretol pre koho by bola priorita pri kupe kvalitneho tv ramik...
prajem stastny vyber...nekonecny a zbytocny
a este k tej 650tke LG...neprehra ti okrem divx a sem tam mpeg2 nic...isto nie mkv alebo nieco ine v hd...
Operator237 (256)|15.1.2011 12:54
[quote=Bobby;323378]No tezko rict, za jak dlouho si clovek zvykne.

Dalsi vec co by me zajimala a se kterou si nejsem uplne jistej je jestli napriklad mene kvalitni obraz Sport1 nebude opravdu nekoukatelny.

Dodavam, ze prechazim z CRT70cm, jakakoliv placka pro me bude jak mercedes :)[/quote]

ahoj no nevím, jak tam pustiš SD signal mas z mercedesa razem skodarnu 120:) a pak si řekneš zlata CRT:)
Bobby (27)|15.1.2011 14:16
[quote=rudlus;323494]nevedel som ze si kupujes nabytok...naco sa potom pytas na kvalitu ked ti ide o taku totalnu somarinu ako je nejaky ramik...fakt trapne...este som fakt nikoho nevidel a nestretol pre koho by bola priorita pri kupe kvalitneho tv ramik...
prajem stastny vyber...nekonecny a zbytocny
a este k tej 650tke LG...neprehra ti okrem divx a sem tam mpeg2 nic...isto nie mkv alebo nieco ine v hd...[/quote]

Nevim proc hned tak agresivne. Ten ram je samozrejme soucasti tveho zorneho pole a paklize ti proste vadi cosi svetleho na okraji obrazu, tak ti to proste vadi. Jestli to tobe nevadi nebo to dokazes vyeliminovat a videt jen ten samotny obraz, tak dobre pro tebe. Ja si na to taky mozna zvyknu, ale na prvni pohled je to pro me proste rusivy element, tak me zajimaji dalsi moznosti.

Kazdopadne diky za informaci ohledne LG, uz jsem taky zaregistroval v jednom mistnim topicu tento neduh. V tom pripade je LG mimo vyber.
Bobby (27)|15.1.2011 14:18
[quote=Operator237;323502]ahoj no nevím, jak tam pustiš SD signal mas z mercedesa razem skodarnu 120:) a pak si řekneš zlata CRT:)[/quote]

Je mi jasne, ze to nebude ono. Ale jak moc to nebude ono? Ja jako vsichni ostatni jsme odkazani na to co nam naserviruje satelitni nebo kabelovy provider a kdyz jede sport1 v SD a v nicem jinem, tak s tim nic nenadelam. Spis by me zajimal nejaky subjektivni nazor jak moc je to desny. Bohuzel zatim ve vsech prodejnach co jsem byl me poslali k certu, ze bud nemaj zadnej signal TV nebo ze mi ho proste nepustej.
vivid.sk (11472)|15.1.2011 14:45
[quote=Bobby;323523]paklize ti proste vadi cosi svetleho na okraji obrazu, tak ti to proste vadi.[/quote]
Ibaze ono to naozaj nevadi. Mam tento TV rok a pok a to je posledna vec, ktora by mi na nom prekazala. Ten okraj je priehladny a nekrici, takze ho nejako extra nevnimas. Skus si to doma, nie v nasvietenej predajni.
Ladys (1829)|15.1.2011 20:45
Pokud mas v planu koukat na Sport1, tak ten bude na jakekoliv LCD spatny.Tento program patri k tomu nejhorsimu co vubec na satelitu bezi, at uz pres Skylink nebo CSlink.

Kdyz bych mel porovnat Sport1 na mem LCDcku a starsi CRT na chalupe, tak vsechny neduhy a nedostatecny bitrate zobrazi prave hure LCD a vysledkem je neskutecna mazanice.

Ale ber to tak, co je dneska, nemusi byt za mesic a zrovna ohledne Sportu1 by melo prijit zlepseni v podobe vyssiho bitratu nebo dokonce se spekulovalo o HD kvalite.

Koupe nove telky se urcite netoci jen kolem nekvalitnich programu, ale aby jsi s tim dopredu pocital, ze programy ktere nebyly nicmoc na CRT, tak budou jeste horsi na LCD.