Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40C750 nebo Samsung LE40C650 ?

dino78 (10)|7.1.2011 08:42
Zdravím,

řeším dilema ohledně těchto dvou typů LCD TV. Nejsem na 100 % přesvědčen jakou vybrat.

Proč Samsung ? Z důvodu - plné podpory všech multimediálních formátu, podpora titulků, CI slot, DVB-C bude zapojen model CONAX pro UPC - což bohužel umí jen Samsung. Respektive jsem se u ostatních výrobců nedopátral.

Philips - nepodporuje titulky, LG - jen DVB-T, Sharp + Sony + Panasonic - nejasná podpora mkv

Prosím o Váš názor ( možná některou z TV vlastníte ). Obě televize vyšly v různých testech poměrně slušně. Sledování "3D" pro mne není priorita, ale neříkám že když to TV má tak to nevyužiju.

Jde mi spíš o obraz ( převážně Divx + mkv + DVB-C UPC ) jestli je u modelu LE40C750 nějaký zásadní rozdíl. Vyplatí se připlatit ?

Děkuji za Vaše názory a připomínky

Dino
matusco (376)|7.1.2011 11:13
[quote=dino78;320935]Zdravím,
Proč Samsung ? Z důvodu - plné podpory všech multimediálních formátu, podpora titulků, CI slot, DVB-C bude zapojen model CONAX pro UPC - což bohužel umí jen Samsung. Respektive jsem se u ostatních výrobců nedopátral.
[/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=297873#post297873

Vsetky tvoje poziadavky (este aj na 3D) splnuje Panasonic p42gt20. Pokial s PDP nemas problem (blikanie), tak co sa tyka obrazu bude pravdepodobne na tom pri sledovani UPC DVB-C, kde je vacsinou SD signal lepsie ako C650, ci C750 od Samsungu.

Kazdopadne, pokial by si sa rozhodoval len medzi tymi Samsungami, tak mi pride C650 rozumnejsia volba. po aktivacii PVR (vid tunajsie forum venujuce sa C650) budes mat funkcne rovnaku tv (okrem 3D samozrejme) a za ovela mensi peniaz.

Tato recenzia sa C750 venuje dost obsirne:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c750-le46c750-20100709761.htm

Samotny recenzent v naslednej diskusii na priamu otazku a porovnanie s C650 ju popisal takto:

David Mackenzie on 10 July 2010 3:45 pm

@Gen: yes, that seems like a pretty fair assessment. It basically is just the C650 with 3D support.
dino78 (10)|7.1.2011 11:30
Matusco : to je ono - to jsem také četl - mám obývák sledovací vzdálenost 2m max 2,5 m - tzn. že ta 40" už je pro mne na hraně, asi zvolím tu 650 protože cena také hraje roli a když tv "umí" v podstatě to samé jako 750, tak si myslím že to nebude špatná volba.

p.s. Panasonic se trochu bojím multimediální stránky - videa přes externí HDD zvuk + titulky + podpora formátů - plazma samo obraz někde jinde

p.s. 2 - myslíš že určitě určitě než LED ???? tedy to LCD
matusco (376)|7.1.2011 12:09
[quote=dino78;320989]Matusco : to je ono - to jsem také četl - mám obývák sledovací vzdálenost 2m max 2,5 m - tzn. že ta 40" už je pro mne na hraně, asi zvolím tu 650 protože cena také hraje roli a když tv "umí" v podstatě to samé jako 750, tak si myslím že to nebude špatná volba.

p.s. Panasonic se trochu bojím multimediální stránky - videa přes externí HDD zvuk + titulky + podpora formátů - plazma samo obraz někde jinde

p.s. 2 - myslíš že určitě určitě než LED ???? tedy to LCD[/quote]

1. velkost je tvoja vec, peniaze takisto. Ja by som volil c650 z cen. dovodov. Este by som sa informoval u uzivatelov tejto tv (ja ju nemam), ako je to s kvalitou obrazu po hack-nuti tej c650-ky a pridani volby PVR. Viem, ze tam bolo nejake znizenie kvality obrazu ci co, ale sam v tomto nie som velmi "v obraze...". obrat sa s touto otazkou priamo do fora venujucemu sa tejto tv.

2. panasonic na vlastnu skodu s multimediami dlho otalal a otala. MKV ma zatial ib model gt20 (prip. ma niekto doplnte). blizsie o tom vela neviem, ja mam Xtreamer.... odporucam na USB kluc nahrat zopar multimedii (rozne titulky, format, zvuk,...) a ist si to do nejakeho elektroshop-u otestovat. alebo sa spolahnut na info priamo od uzivatelov. V podstate mas vsak asi pravdu, Samsung bude v otazke multimedii na tom asi lepsie ako Panasonic

3. urcite neviem nic. vcelku vsak verim testu z hdtvtest.co.uk a tiez roznym inym testerom, uzivatelom, ktori porovnavali LED s LCD.
opat zdroj: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c750-le46c750-20100709761.htm

Samsung LE40C750 uses tried and tested CCFL backlighting instead of LED sidelighting. If you can simply give up the ultra-slim chassis that the C8000 and C9000 models offer, you’ll net yourself these advantages:

* better “actual” black levels
* better viewing angle
* better screen uniformity
* no annoying auto-dimming
* half the price
dino78 (10)|7.1.2011 14:46
Matusco : díky za názor
vivid.sk (11472)|7.1.2011 23:47
pri minulorocnych modeloch B750 bs B650 bol vo vyssom modely 10 bitovy panel, 200Hz docet, vyssi (lepsi) kontrastny pomer a (o dost) vyssia cena.

Tazko povedat, ci samsung pouziva v C750tke stale tie najlepsie dostupne panely, ale niekde v susednom vlakne sa mihlo, ze panely v 750tke maju kratsi response time (2ms vs 4ms).

Vzhladom k nie malemu cenovemu rozdielu by som tiez siel do 650tky. Ale ak by prachy neboli problem, tak zober vyssi model.
dino78 (10)|8.1.2011 10:55
vivid : díky - půjdu do té 650