Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lcd samsung se satelitním tunerem nedo příjmač?

Radim74 (3)|13.10.2010 12:42
Máte prosím někdo zkušenosti s LCD Samsung LExxc570 nebo LE xxc670 v provozu TV vysílání ze satelitu (SKYLINK). Mám namysli zejména jaký použít CA modul s skylink HD ICE kartou, aby vše chodilo bez problému. Nebo jsou nějaké problémy sat. signálu s těmito modely LCD Samsung.
Líbí se mi že nemusím používat další krabičku a zároveň to vede i k úspoře elektřiny.
serzo33 (1)|9.11.2010 22:30
Ja som kupil LE32C670,inac max. spokojnost zaatial,a bol pribaleny darcek CAM modul aj ICE HD karta zdarma.Dali mi Cryptoworks Mascom
losos (2977)|10.11.2010 00:34
I když si pořídíš TV se sat. tunerem, neznamená to, že k ní nemůžeš použít i samostatný satelitní přijímač (i HD). Ale proč platit za dva tunery (jeden v TV a jeden v sat.přijímači), když se docela dobře obejdeš u televizoru bez sat. tuneru a možná ještě ušetříš - ale i kdyby ne, satelitní HD přijímač může být v mnohém mnohem výhodnější, než sat. tuner v TV.
Některé sat. přijímače totiž umí i různé činnosti, které TV nedokáže a zřejmě je nebudou umět nikdy.
Oč kráčí, všichni víme - např. nahrávání programů z časovače, timeshift, ale hlavně jde o sdílení a příjem programů z různých družic, které TV neumí třeba ani naladit, či zprovoznit (a přitom může jít někdy o velmi žádané programy !)... :)
Typický příklad : Ariva 100E HD za pouhých asi 1.800 Kč toho dokáže opravdu hodně a např. nepotřebuje ani žádný Cryptoworks modul... ;)
vivid.sk (11472)|10.11.2010 00:42
a to nevravim o takom zaklade ako je nahravanie a timeshift, ktory tento samsung nezvladne (tak sa mi mari, ze len od verzie 750 a vyssie je to povolene vo firmware).

A tieto funkcie beriem ako absolutny zaklad pre pouzitelny STB.
Sulu (17)|10.11.2010 09:08
[quote=losos;306322]I když si pořídíš TV se sat. tunerem, neznamená to, že k ní nemůžeš použít i samostatný satelitní přijímač (i HD). Ale proč platit za dva tunery (jeden v TV a jeden v sat.přijímači), když se docela dobře obejdeš u televizoru bez sat. tuneru a možná ještě ušetříš
Typický příklad : Ariva 100E HD za pouhých asi 1.800 Kč toho dokáže opravdu hodně a např. nepotřebuje ani žádný Cryptoworks modul... ;)[/quote]

Tak zrovna k té Arive se ještě jeden sat. tuner, třeba i v TV určitě hodí. Může pak nezávisle libovolný program nahrávat a jiný sledovat.
vivid.sk (11472)|10.11.2010 10:09
[quote=Sulu;306348]Tak zrovna k té Arive se ještě jeden sat. tuner, třeba i v TV určitě hodí. Může pak nezávisle libovolný program nahrávat a jiný sledovat.[/quote]

Na to ale budes potrebovat dvojite LNB, a taktiez 2 karty. Nezabudaj ze sharing v samsungu tazko rozbehas.
Sulu (17)|10.11.2010 10:33
[quote=vivid.sk;306359]Na to ale budes potrebovat dvojite LNB, a taktiez 2 karty. Nezabudaj ze sharing v samsungu tazko rozbehas.[/quote]

To je samozřejmě pravda. TwinLNB + druhá karta.
bortak (43)|10.11.2010 10:37
Mám LCD 670 a po mnoha peripetiích s laděním a přidáváním transponderů jsem se vrátil k externímu přijímači. Sice je ovladač navíc, ale nemožnost nahrávání rozhodla. Také množství vyhledaných stanic je nižší než v externím přijímači. Já vím, že stačí přidat transpondér..ale to je právě bitva, kterou jsem prohrál.
interfernet422 (1575)|10.11.2010 15:59
[quote=Sulu;306364]To je samozřejmě pravda. TwinLNB + druhá karta.[/quote]

Tak to už radši koupit druhou arivu...
losos (2977)|10.11.2010 17:10
[quote=Sulu;306348]Tak zrovna k té Arive se ještě jeden sat. tuner, třeba i v TV určitě hodí. Může pak nezávisle libovolný program nahrávat a jiný sledovat.[/quote]
Ano, to je svatá pravda, já používám celkem 3 sat. tunery a někdy mi ještě další pochybí... ;)
U toho, kdo již má pozemní digitální příjem, není sat. tuner v TV tak aktuální, ale může se někdy také hodit, nehádám se...je to jen otázka peněz... - jen se mi ty televizory se sat. tunerem zdají trochu předražené oproti těm bez sat tuneru. (Dále nutnost více karet, kdežto pro dvě Arivy stačí jedna, atd...). Rozdíl ceny je značný, za to by bylo asi těch Ariv několik... :)

Můj závěr zní : TV se sat. tunerem si koupí jen člověk neznalý věci..., my ostatní si pořídíme dvoutunerový sat. přijímač, co zvládá i ty další vymoženosti (abychom si měli s čím hrát), nebo třeba aspoň tu Arivku, a pod..., která k TV s DVB-T asi postačí a vyhoví docela dobře...
mpaulen (61)|11.11.2010 15:09
pokuď si koupíš ten samsung, přehráva přes USB nebo přes síťový kabel na PC všechny možné formáty, budeš spokojen. Satelitní příjímač ti myslím nyní žádný přes svoje USG něpřehraje filmy v HD /MPEG, H264 atd/
Pajdo (47)|14.11.2010 22:50
Kupil som si tento TV. Pouzivam len DVB-S (Dvb-T na Slovensky sposob je dost humorne). Opticum pouzivam iba na nahravanie, TV na sledovanie. Dve Skylink karty ...