Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

externí titulky + MKV + samsung TV

hovadko_bozi (2)|21.8.2010 17:47
Zdravím místní,
googlem sem hledal všude možně ale odpověď sem nenašel.... snad poradíte

na LCD samsung LE40C550
jak přes službu DLNA po místní síti, tak i na externím disku připojeném přes USB
.mkv film spolu s externíma titulkama v .srt souboru
TV titulky najde... jak přes DLNA tak i z pevného disku a pustí je spolu s filmem
i přes to že jsou titulky dobře časované - zkoušeno na PC, různá kontrola i pokusy v subtitle tool tak televize titulky zobrazuje se značným spožděním. Nepomohla ani funkce v televizoru která umí titulky synchronizovat - stejně běhají spožděně a všelijak

osobně se domnívám že televize nestíhá titulky zobrazovat - doufám že se pletu
jedná se o film v HD, u běžných avi titulky bez problémů chodí. Zatím nemám jiný podobný film na vyzkoušení.

má někdo podobnou zkušenost? děkuji za jakoukoli odpověď i radu která pomůže
josefíka (651)|22.8.2010 11:58
A co tak dát titulky přímo do MKV. Než jsem přehrál firmware v přehrávači, který ošetřil ex.titl, tak jsem to tak dělal.
hovadko_bozi (2)|22.8.2010 12:28
ten .mkv soubor v sobě titulky obsažené má... klasický VLC player v PC je dokáže bez problémů načíst... televize ale tyhle titulky v MKV načíst neumí... proto používám ty externí (které se zpožďují) mimochodem doplním informaci že sem zkoušel do televize nahrát i nový firmware který byl na cz stránách pro můj model televize... problém přetrvával. Může být problém také v tom že v mkv kontejnetu jsou ty titulky v nějakém špatném formátu?