Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz Samsung LE40C650

comment (4)|8.4.2010 16:40
Chtěl jsem se zeptat majitelů 6-kové řady TV Samsung, jak mají v TV nastaveny kanály. Nepodařilo se mi změnit pořadí kanálů tak, aby se daly postupně procházet pomocí tlačítek + a -. Dají se jim sice přiřadit čísla, ale procházení pak stejně neprobíhá podle těch čísel, ale podle původního (nesmyslného) pořadí, které televize vygeneruje sama po naladění. Návod o tom mlčí, pouze se zmiňuje o existenci funkce Oblíbené kanály, jejíž využití jsem ale naprosto nepochopil.

Předem díky za jakoukoliv radu. Pokud nepřijdu na řešení, tak TV vrátím, protože nemožnost přepínání kanálů mi připadá jako dosti podstatná vada.
ladik1983 (257)|8.4.2010 18:17
zdroj?
Rada321 (0)|9.4.2010 07:46
Seřazení televizních programů možné je. Nicméně v návodu to nenajdete a dokonce sám Samsung tvrdí, že to nejde:
http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=331522

Postup je následující:

- nejprve nalaďte kanály pomocí automatického ladění - tím se vám náhodně seřadí podle multiplexů
- pak jděte v menu do Správce kanálů
- modré tlačítko na ovladači je popsané jako "třídění", nicméně toto třídění vám seřadí programy podle abecedy, což je celkem na nic. I Přesto ho teď ale stiskněte.
- teď musíte každému programu přiřadit pořadové číslo, pod kterým ho chcete mít, takže pro každý kanál opakujte tento postup:
1. vybrat ho ve Správci kanálů
2. stisknout tlačítko Tools (vlevo nahoře od křížového ovladače na dálkovém ovladači)
3. vybrat položku Upravit č. kanálu
4. šipkami navolit požadované číslo
5. stisknout Enter (střed křížového ovladače)
- a když máte u všech kanálů čísla nastavená, přichází ten hlavní trik - když teď stisknete ve správci kanálů modré tlačítko JEŠTĚ JEDNOU, změní se jeho chování a už neřadí kanály podle jména, ale podle toho čísla, které jste si nastavil

Postup poměrně komplikovaný a hlavně bohužel nikde nepopsaný.
Saxel (2279)|9.4.2010 08:12
Nevím, jak je to u letošních modelů, já mám loňský model 46B650. Pro změnu pořadí digitálních kanálů používám v PC malou java aplikaci SamyGO ChanEdit. Vtip je v tom, že TV umí naladěné kanály uložit na připojený USB flashdisk a také je z něj obnovit. Jde o nedokumentovanou funkci TV. Menu pro uložení nebo obnovení kanálů lze vyvolat dálkovým ovladačem krátkým stiskem "Volume -" (nebo "Volume +") a po něm rychle stisknout a držet asi 10 sekund tlačítko "Enter". Více zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=253638#post253638
comment (4)|9.4.2010 09:50
[quote=Rada321;276448]Postup poměrně komplikovaný a hlavně bohužel nikde nepopsaný[/quote]

Super, funguje to! Díky moc.

Saxel: taky díky, ale když to jde přímo v televizi, tak je to lepší. Možná že u loňských modelů výše popsaný postup nefungoval, tak se to takto řešit muselo.
Saxel (2279)|9.4.2010 12:47
[quote=comment;276460]Saxel: taky díky, ale když to jde přímo v televizi, tak je to lepší. Možná že u loňských modelů výše popsaný postup nefungoval, tak se to takto řešit muselo.[/quote]
To se pleteš, úprava pořadí kanálů v PC je velmi jednoduchá a pohodlná, nehledě na to, že si při tom uděláš zálohu naladěných kanálů. U loňských modelů jde samozřejmě taky přiřazovat kanálům čísla a tak celý seznam seřadit, ale není to zdaleka tak pohodlné, jako v PC.
mydyingbride (9)|16.4.2010 09:11
Mám LE37C650 a nevím, jestli se liší postup u editace digitálních programů,
ale já použil mnohem jednodušší postup:
(nejsem teď u TV, takže píšu svými slovy)

1. nechal jsem televizi vyhledat automaticky programy
2. přejmenoval jsem je ve správci kanálů (pouze u analogových programů)
TOOLS - přejmenovat
3. najel jsem znovu do správce kanálů
4. vybral jsem kanál, který jsem chtěl přesunout
5. stiskul tlačítko TOOLS a v nabídce vybral přesun kanálu
6. pak šipkou nahoru či dolu vybral pozici a potvrdil "entrem"

tím se v menu zůstane v dané nabídce, postupně se znovu
stiskne TOOLS, přesunout kanál a seřadí všechny programy.

Pokud je to u digitálnách programů jinak, dejte vědět..
Saxel (2279)|16.4.2010 12:59
U digitálních kanálů je to malinko odlišné - kanály nelze přesouvat, ale přiřazuje se jim číslo pozice. To má za následek, že pokud kanálu přiřadíš číslo, které je už použito, čísla pozic si kanály navzájem prohodí. Jinými slovy, pokud ti např. přibyde kanál, který chceš přesunout někam dopředu, není to tak snadné, protože se musí přesunout také všechny pozice od čísla, které chceš novému kanálu přiřadit. Daleko jednodušší je to provést aplikací SamyGO ChanEdit, o které se zmiňuju výše.
mydyingbride (9)|16.4.2010 23:35
Doma jsem hned odzkoušel a zjistil.. Díky.
zelva72 (15)|17.4.2010 13:11
[quote=Saxel;276451]Nevím, jak je to u letošních modelů, já mám loňský model 46B650. Pro změnu pořadí digitálních kanálů používám v PC malou java aplikaci SamyGO ChanEdit. Vtip je v tom, že TV umí naladěné kanály uložit na připojený USB flashdisk a také je z něj obnovit. Jde o nedokumentovanou funkci TV. Menu pro uložení nebo obnovení kanálů lze vyvolat dálkovým ovladačem krátkým stiskem "Volume -" (nebo "Volume +") a po něm rychle stisknout a držet asi 10 sekund tlačítko "Enter". Více zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=253638#post253638[/quote]

Třídění programů u Samsungů je fakt hrozné, mohl by jsi poradit jak s tím programem pracovat? Pracně jsem si setřídil na le40c670 a chtěl přenést na le26b450 a nevzalo to. Navíc jak uvadíš, stačí aby přidali 1 program a předělám všechny. Díky.
Saxel (2279)|19.4.2010 07:56
[quote=zelva72;277745]Třídění programů u Samsungů je fakt hrozné, mohl by jsi poradit jak s tím programem pracovat? Pracně jsem si setřídil na le40c670 a chtěl přenést na le26b450 a nevzalo to. Navíc jak uvadíš, stačí aby přidali 1 program a předělám všechny. Díky.[/quote]
Práce s programem ChanEdit je velmi snadná. Program se nemusí instalovat, jen rozbalíš obsah zip archivu do nějakého adresáře a spustíš "SamyGoChanEd.jar". Musíš mít samozřejmě nainstalovanou Javu. V menu vybereš File, Open a předhodíš mu z flešky "map-AirD" nebo "map-CableD" podle toho, jestli chytáš DVB-T nebo DVB-C. Kanály přesouváš stylem Drag&Drop. Uložíš a nahraješ zpět do TV.
tandr (12)|19.4.2010 09:05
Tak jsem se stal majitelem Le37c650. Televize pri jinem nez maximalnim podsviceni na hodnotu 20 piska. Pri vypnutem zvuku (napr. pri prohlizeni fotek) se to neda. Mohu porovnat s otcovu b650, kde clovek slysi slaboucky brum/piskot, kdyz strci ucho primo na vetraci mrizky. U c650 je slyset 3 m od TV, takze jdu odpoledne reklamovat :(
Klfree (34)|20.4.2010 23:07
[quote=zelva72;277745]Třídění programů u Samsungů je fakt hrozné, mohl by jsi poradit jak s tím programem pracovat? Pracně jsem si setřídil na le40c670 a chtěl přenést na le26b450 a nevzalo to. Navíc jak uvadíš, stačí aby přidali 1 program a předělám všechny. Díky.[/quote]


Dnes tátovi dovezli LE 40C670 a cchtěl jsem v tom programu předělat kanaly, ale bohužel to nic nenačte. Soubor ale na flešce je. Píše to nějakou chybu. Pls ty jsi se dostal se seznamem do programu?
zelva72 (15)|21.4.2010 06:48
[quote=Klfree;278320]Dnes tátovi dovezli LE 40C670 a cchtěl jsem v tom programu předělat kanaly, ale bohužel to nic nenačte. Soubor ale na flešce je. Píše to nějakou chybu. Pls ty jsi se dostal se seznamem do programu?[/quote]

Ještě jsem to nezkoušel nemůžu pomoct. Pokud jste na UPC, můžu ti zaslat své řazení.
JohnnyH (2)|22.4.2010 15:41
Koupil jsem 40C670 a chtěl hned otestovat zmiňovaný prográmek SamyGo. Narazil jsem ale hned na začátku při exportování seznamu na usb. TV nahlásí, že není dostupný žádný usb disk. Zkoušel jsem několik usb flashek v obou usb portech které v tv jsou, ale je to stále stejné. Přitom přehrávání videa, fotek atd. z usb je naprosto bez problémů. Neví někdo v čem by mohla být chyba, nebo co dělám špatně? Díky
JUCE (265)|22.4.2010 15:53
Takze aj ja som od vcera stastnym majitelom LE40C670 a chystam sa odskusat uvedeny problem s ukladanim kanalov a zaroven po zoznameni napisat aj recenziu.
zelva72 (15)|22.4.2010 17:53
[quote=JUCE;278564]Takze aj ja som od vcera stastnym majitelom LE40C670 a chystam sa odskusat uvedeny problem s ukladanim kanalov a zaroven po zoznameni napisat aj recenziu.[/quote]

Dnes jsem omylem potvrdil v nastavení le40c670 PIN (0000) a zrušily se mi původní nastavení včetně naladěných programů. Málem mě jeblo, ještě že jsem si to předtím vyexportoval na flešku. Zpětně jsem si naladěné programy načetl a ušetřil si 2 hodiny práce. Doporučuji ostatním, po naladění programů udělat si zálohu.
zelva72 (15)|22.4.2010 17:59
[quote=JohnnyH;278560]Koupil jsem 40C670 a chtěl hned otestovat zmiňovaný prográmek SamyGo. Narazil jsem ale hned na začátku při exportování seznamu na usb. TV nahlásí, že není dostupný žádný usb disk. Zkoušel jsem několik usb flashek v obou usb portech které v tv jsou, ale je to stále stejné. Přitom přehrávání videa, fotek atd. z usb je naprosto bez problémů. Neví někdo v čem by mohla být chyba, nebo co dělám špatně? Díky[/quote]

Někde jsem četl, že by fleška měla být prázdná. Já problém s porty nemám, běží oba dva. Jednička je myslím pro HDD, ale flešku jsem před použitím naformátoval FAT32.

Mám problém s přehráváním video kodeku (mkv i pro DVD). Zajímalo by mě, jestli ti to přehrává všechno, nebo jsi narazil na problém. Dal jsem to z HDD na flešku a nepomohlo mi to. Na PC vše hraje bez problémů.
Saxel (2279)|23.4.2010 08:32
[quote=zelva72;278578]Někde jsem četl, že by fleška měla být prázdná. Já problém s porty nemám, běží oba dva. Jednička je myslím pro HDD, ale flešku jsem před použitím naformátoval FAT32...[/quote]
Fleška nemusí být prázdná, ale máš pravdu s tím filesystemem - musí být FAT32 (nebo FAT16), na NTFS neumí zapisovat.
JohnnyH (2)|23.4.2010 11:12
[quote=zelva72;278578]Někde jsem četl, že by fleška měla být prázdná. Já problém s porty nemám, běží oba dva. Jednička je myslím pro HDD, ale flešku jsem před použitím naformátoval FAT32.

Mám problém s přehráváním video kodeku (mkv i pro DVD). Zajímalo by mě, jestli ti to přehrává všechno, nebo jsi narazil na problém. Dal jsem to z HDD na flešku a nepomohlo mi to. Na PC vše hraje bez problémů.[/quote]

Aha to by mohlo být ono. Na všechny usb co jsem zkoušel exportovat, vždy něco bylo a jsou na NTFS. Zajímavý že v návodu o tom není ani čárka.

Zatím to přehrálo všechno co jsem zkoušel, ale tv mám pár dní, takže toho zas tolik nebylo.. Jediný problém byl s přehráním mkv v 1080p, kdy se to už malinko kousalo. To ale může být problém rychlosti usb disku, ne televize.
JUCE (265)|23.4.2010 19:35
[quote=JohnnyH;278560]Koupil jsem 40C670 a chtěl hned otestovat zmiňovaný prográmek SamyGo. Narazil jsem ale hned na začátku při exportování seznamu na usb. TV nahlásí, že není dostupný žádný usb disk. Zkoušel jsem několik usb flashek v obou usb portech které v tv jsou, ale je to stále stejné. Přitom přehrávání videa, fotek atd. z usb je naprosto bez problémů. Neví někdo v čem by mohla být chyba, nebo co dělám špatně? Díky[/quote]

Ja som dnes skusal exportovat naladene programy na USB kluc a slo mi to bez problemov (mam taky isty TV ako ty). Kluc som vlozil do vrchneho USB pocas spusteneho TV (napisalo mi, ze naslo nejake medium na prehravanie - to som zrusil) a cez menu som dal exportovat programy do USB. V PC mi pise filesystem ako FAT.
JUCE (265)|23.4.2010 19:45
[quote=zelva72;278576]Dnes jsem omylem potvrdil v nastavení le40c670 PIN (0000) a zrušily se mi původní nastavení včetně naladěných programů. Málem mě jeblo, ještě že jsem si to předtím vyexportoval na flešku. Zpětně jsem si naladěné programy načetl a ušetřil si 2 hodiny práce. Doporučuji ostatním, po naladění programů udělat si zálohu.[/quote]

Len chcem upresnit, ze ak aj niekde zadate PIN 0000, tak nepridete o svoje nastavenia. Zelva72 bol zjavne v nejakom menu, kde sa dalo zvolit obnovenie povodny (tovarenskych) nastaveni a tam potvrdil tento PIN. Ja som dnes tento PIN zadal uz niekolkokrat, pretoze niektore polozky menu su tymto PINom chranene (pravdepodobne kvoli tomu, ze su to nastavenia ktore by mohli vazne zmenit funkcnost TV ako ladenie programov a pod).
Klfree (34)|23.4.2010 20:39
[quote=JUCE;278701]Len chcem upresnit, ze ak aj niekde zadate PIN 0000, tak nepridete o svoje nastavenia. Zelva72 bol zjavne v nejakom menu, kde sa dalo zvolit obnovenie povodny (tovarenskych) nastaveni a tam potvrdil tento PIN. Ja som dnes tento PIN zadal uz niekolkokrat, pretoze niektore polozky menu su tymto PINom chranene (pravdepodobne kvoli tomu, ze su to nastavenia ktore by mohli vazne zmenit funkcnost TV ako ladenie programov a pod).[/quote]

Exportovat nám to už jde, ale co SAMYGO? Tam mě nejde ten ztažený seznam vůbec otevřít. Editace přes TV je děsná, zlatý DreamEdit :-))
dtomanec (5)|23.4.2010 20:49
[quote=JUCE;278701]Len chcem upresnit, ze ak aj niekde zadate PIN 0000, tak nepridete o svoje nastavenia. Zelva72 bol zjavne v nejakom menu, kde sa dalo zvolit obnovenie povodny (tovarenskych) nastaveni a tam potvrdil tento PIN. Ja som dnes tento PIN zadal uz niekolkokrat, pretoze niektore polozky menu su tymto PINom chranene (pravdepodobne kvoli tomu, ze su to nastavenia ktore by mohli vazne zmenit funkcnost TV ako ladenie programov a pod).[/quote]
Mám dotaz k třídění kanálů na modelu C670. Lze setřídit programy z více družic (typicky astra 19,5°a 23,5°) a třeba pozemního digitálu za sebou v různém pořadí a jednoduše projíždět tlačítkem PROG(+/-) nebo se to musí dá setřídit pouze pro každý satelit a pozemní digitál zvlášť a pak se mezi nima přepínat.

Moje představa je na začátku setřídit na pozice třeba 1-30 to co chci sledovat jako výběr ze všech družic a DVB-T a pak jenom projížďět PROG(+/-). Žádný přípínání mezi satelitama a DVB-T jak to fungujr třeba na SONY EX705.

Díky.
JUCE (265)|23.4.2010 21:00
to dtomanec: podla mna je na to ten navod, ktory je na prvej strane tohto threadu. Priznam sa, ze som to este neskusal, ale snad este dnes odskusam, pretoze presne tak to chcem mat nastavene aj ja. Prijimam DVB-T, DVB-S a aj analog, takze si chcem znich vybrat nejake casto pozeratelne (oblubene) a mat ich na prvych predvolbach tak ako pises aj ty.
JUCE (265)|23.4.2010 21:30
[quote=Klfree;278707]Exportovat nám to už jde, ale co SAMYGO? Tam mě nejde ten ztažený seznam vůbec otevřít. Editace přes TV je děsná, zlatý DreamEdit :-))[/quote]

Je potrebne otvorit uvedeny *.scm subor napr. vo WinRar-e a niekam rozbalit. Potom ide otvorit v programe zial iba jeden subor map-SateD. Ostatne subory maju nejaky novy format a autor vraj nema momentalne cas vytvorit novsiu verziu programu, takze budeme musiet asi pockat par dni.
dtomanec (5)|24.4.2010 08:17
[quote=JUCE;278710]to dtomanec: podla mna je na to ten navod, ktory je na prvej strane tohto threadu. Priznam sa, ze som to este neskusal, ale snad este dnes odskusam, pretoze presne tak to chcem mat nastavene aj ja. Prijimam DVB-T, DVB-S a aj analog, takze si chcem znich vybrat nejake casto pozeratelne (oblubene) a mat ich na prvych predvolbach tak ako pises aj ty.[/quote]
Dík za zprávu, až to vyzkoušíš dej vědět. Je to pro mě docela důležitá věc před tím než se definitivně rozhodnu pro koupi.
Klfree (34)|24.4.2010 09:28
[quote=JUCE;278715]Je potrebne otvorit uvedeny *.scm subor napr. vo WinRar-e a niekam rozbalit. Potom ide otvorit v programe zial iba jeden subor map-SateD. Ostatne subory maju nejaky novy format a autor vraj nema momentalne cas vytvorit novsiu verziu programu, takze budeme musiet asi pockat par dni.[/quote]


Díky. Funguje to. Sice jen na satelitní tuner, ale to mě stačí. Ještě jednou děkuji.
JUCE (265)|28.4.2010 09:56
[quote=dtomanec;278735]Dík za zprávu, až to vyzkoušíš dej vědět. Je to pro mě docela důležitá věc před tím než se definitivně rozhodnu pro koupi.[/quote]

Skúšal som ten postup, ktorý je popísaný na predchádzajúcej stránke a funguje (tak ako to potvrdili aj ostatní), ale má to stále malé nedostatky:
- keď si zoradím programy podľa toho návodu, tak mám napr. 1 - JOJ, 2 - JOJ PLUS ,3 - STV 1 ,... dig.kanály a potom 1 - STV 2, 2 - NOVA, 3 - ČT 1,... analog.kanály, samozrejme, že poradie môže byť rôzne, ale narážam na to, že ak chcem zachovať klasické prepínanie pomocou číslic (naši rodia a starý rodia to tak používali a používajú odjakživa resp. odkedy existujú TV), tak to funguje nasledovne: prvý krát stlačím napr. 1 a zobrazí sa mi digitálny kanál č.1 (JOJ), druhý krát stlačím 1 a zobrazí sa mi analógový kanál č.1 (STV 2), je to dosť divné a nezdá sa mi to zrovna praktické...
- po zoradení kanálov prepínaním prog +/- funguje poradie tak, ako som si ho uložil v správcovi kanálov podľa návodu
- konečne som prišiel na to, ako funguje funkcia "Moje kanály x", ale je to vlastne iba nejaký zoznam do ktorého keď si pridáš nejaký svoj obľúbený kanál a potom sa prepneš napr. cez tlačidlo "zoznam kanálov" do tohto zoznamu "moje kanály x", tak prepínaním PROG +/- sa prepínaš iba v tomto zozname "Moje kanály x", čiže tvoje neobľúbené kanály prepínaním +/- nezobrazíš
- ešte som neskúšal, ako do jedného zoznamu dostanem aj satelitné kanály (DVB-C nemám) - to odskúšam snáď dnes a napíšem

Ako záver by som povedal asi toto: pre bežného zručného človeka je prepínanie tlačidlom PROG +/- použiteľné (pokiaľ nepozerá často 50 rôznych kanálov), ale pre staršieho človeka, ktorý je zvyknutý iba na čísla od 1-9 je tento TV nepoužiteľný resp. nepraktický (musí niekedy 2x stlačiť číslo). Ale je to iba vec názoru...
Saxel (2279)|28.4.2010 15:00
[quote=JUCE;279285]... ešte som neskúšal, ako do jedného zoznamu dostanem aj satelitné kanály (DVB-C nemám) - to odskúšam snáď dnes a napíšem...[/quote]
Jak je to tedy s těmi satelitními kanály u nové řady "C670"? Dají se naladit společně kanály z DVB-S i z DVB-T? Z tvého příspěvku v jiném vlákně jsem měl dojem, že už to máš vyzkoušeno (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=278710#post278710) a teď tady čtu, že to teprve budeš zkoušet. Ptám se proto, že loňské modely mají tuner DVB-T/C ale můžu naladit jenom jedno nebo druhé (obojí nelze).
JUCE (265)|28.4.2010 15:15
Saxel: kombináciu analog, DVB-T a DVB-S som ešte stále neodskúšal vtesnať do jedného zoznamu. Žiaľ nestíham a som rád, že som skúsil aspoň to, čo som napísal vyššie alebo v inom "vlákne". Snáď sa mi to dnes podarí odskúšať (zatiaľ nemám nič iné v pláne). V staršej rade B to nebolo možné skombinovať? Máš ju prečítanú? Lebo o B650 je tu cez 200 strán a pomaličky sa tým veľkým množstvom predieram :)
JUCE (265)|28.4.2010 17:39
Tak som odskúšal aj kombináciu analóg, DVB-T a DVB-S. Žiaľ podľa mňa je to tak, ako práve nechceme, čiže sa nedá z toho spraviť jeden zoznam. Nedokážem (alebo to proste iba neviem) pridať analógové, digitálne a satelitné kanály do jedného zoznamu kanálov :( Každý z nich má totiž svoju štvoricu obľúbených skupín kanálov (Môj kanál 1, Môj kanál 2, Môj kanál 3, Môj kanál 4), takže ak aj pridám nejaký kanál z DVB-T do zoznamu obľúbených napr. "Môj kanál 1" a zároveň pridám jeden kanál z DVB-S do "Môj kanál 1", tak žiaľ nie sú v tej istej skupine... Viď. foto č.1 a 2. To ma dosť štve, pretože musím stále používať tento postup prepínania medzi DVB-T a DVB-S:
- tlačidlo CH LIST
- červené písmeno A
- zvoliť jedno z troch Terestriál., Kábel alebo Satelit
Viď. foto č.3

A taktiež neviem prehodiť poradie kanálov na terestriál. Mám tam aj analógové aj digitálne, ale ozaj neviem ako by som ich medzi seba zamiešal. Aby bol napr. prvý digitálny, druhý analógový, tretí digitálny, proste podľa potreby resp. obľúbenosti kanálov. Viď. foto č.4

Ak viete ako to spraviť, tak poradte niekto pls.
01-terestrial.moj_kanal_1.jpg 02-satelit-moj_kanal_1.jpg 03-vyber-DVB-T-C-S.jpg 04-poradie_kanalov.jpg
Saxel (2279)|29.4.2010 07:44
JUCE:
Správu naladěných kanálů musel u Samsungu vymyslet někdo s hlavou fakt otevřenou, kdo asi nemá čas na používání TV v běžném provozu. Nechápu, proč si nemůžu udělat vlastní seznam, kde budu mít promíchány kanály z různých zdrojů vysílání podle své libosti.
Můj včerejší dotaz ale směřoval jinam. Zajímalo mě, jestli lze u tvé TV používat společně DVB-S i DVB-T/C, protože u mojí "B650" si musím před laděním kanálů vybrat buďto DVB-T nebo DVB-C, obojí společně nelze. Nicméně na můj dotaz jsi nepřímo odpověděl, takže dík.
JUCE (265)|29.4.2010 10:52
Saxel: ja som ťa predtým správne nepochopil a aj teraz si to chcem ešte ujasniť pre istotu:
- ty na tvojom B modely nemôžeš pozerať resp. prepínať medzi DVB-S a DVB-T/C ?
- môžeš si TV naladiť iba na DVB-S alebo iba na DVB-T/C ?
Tak to som z toho úplne šokovaný... ja som to považoval za samozrejmosť a za bežnú vec na takýchto TV.
Ako vidíš, tak po naladení všetkých (neviem to nazvať) DVB-S i DVB-T/C si medzi nimi môžem prepínať tlačidlom CH LIST a potom tlačidlom A (ako to je aj na obrázku). Asi toto si sa pýtal, nie? Alebo som to úplne poplietol? :)
Saxel (2279)|29.4.2010 13:57
[quote=JUCE;279454]... môžeš si TV naladiť iba na DVB-S alebo iba na DVB-T/C ?...[/quote]
Ne, je to jinak! Já nemám DVB-S tuner. Mám jen DVB-T/DVB-C. Při ladění si však můžu vybrat buďto jenom DVB-T nebo jenom DVB-C (plus analog, samozřejmě). Mám kabelovku, takže mám naladěné kanály DVB-C. Kdybych k tomu chtěl sledovat ještě terestrický signál DVB-T, tak to prostě nejde. Proto mě zajímalo, jak je to u TV která má navíc ještě DVB-S.
JUCE (265)|29.4.2010 14:27
Saxel: aha, no veď som to aj skoro pochopil dobre, akurát som nevedel, že ty nemáš DVB-S tuner :)
takže správne to malo byť: "... môžeš si TV naladiť iba na DVB-T alebo iba na DVB-C ?..."
:)
over24 (1)|25.7.2010 20:00
Zdravím Vás !
Mám jeden menší problém. K televízoru som dokúpil CryptoWorks aby som mohol používať Skylink. Boli už predladené kanále čo bolo veľkou výhodou. Keď som zasunul kartu nemusel som už nič robiť.
Problém je že v TV sú prednastavené hodnoty transpondéra a teda sa mi nedajú doladiť niektoré programi. Ani v návode som sa nedočítal ako sa dá ručne nastaviť hodnota transpondéra.

Za akúkoľvek pomoc Vám budem vďačný.
fat01 (114)|30.7.2010 16:38
[quote=Saxel;276451]Nevím, jak je to u letošních modelů, já mám loňský model 46B650. Pro změnu pořadí digitálních kanálů používám v PC malou java aplikaci SamyGO ChanEdit. Vtip je v tom, že TV umí naladěné kanály uložit na připojený USB flashdisk a také je z něj obnovit. Jde o nedokumentovanou funkci TV. Menu pro uložení nebo obnovení kanálů lze vyvolat dálkovým ovladačem krátkým stiskem "Volume -" (nebo "Volume +") a po něm rychle stisknout a držet asi 10 sekund tlačítko "Enter". Více zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=253638#post253638[/quote]


Dnes jsem vyzkoušel tento postup a nedopadlo to moc slavně. Všechno probíhalo dobře až po krok zpětného obnovení kanálů. Z USB se provedlo načtení, televize se vypnula a znovu zapnula a nic. Kanály byly seřezany podle mě, ale u prvních dvou nešel zvuk a pak se ztratil i obraz a na obrazovce je jen hláška "slabý nebo žádný signál". Naladil jsem znovu v auto. Naběhly základní programy, ale chybí 8 programů (ČT HD, Nova HD, Z1, Očko, atd.), které jsem před tím normálně chytal. Co teď ?:confused:

Samsung LE37B650
michal.vrzak (13)|17.10.2010 09:46
Ahoj, kluci potřeboval bych poradit s prográmkem SamyGO ChanEdit. Stáhl jsem si tento program, ale nejde mi ho otevřít, javu nainstalovanou mám, ale pořád tam mám ikonku nokia manageru. Když na program kliknu , tak se nic neděje.
Předem dík za rady

Tak už mi to jede, ale když udělám upravený channel list, tak mi ho TV nechce přečíst.
Může někdo poradit?
Samsung UE46C6900
dogs (351)|17.10.2010 17:21
[quote=michal.vrzak;301787]Ahoj, kluci potřeboval bych poradit s prográmkem SamyGO ChanEdit. Stáhl jsem si tento program, ale nejde mi ho otevřít, javu nainstalovanou mám, ale pořád tam mám ikonku nokia manageru. Když na program kliknu , tak se nic neděje.
Předem dík za rady

Tak už mi to jede, ale když udělám upravený channel list, tak mi ho TV nechce přečíst.
Může někdo poradit?[/quote]

Potřeboval bych také pomoci se spuštěním programu, nějak se mě to nechce spustit.

Díky
JUCE (265)|18.10.2010 12:57
Ja som si práve stiahol verziu SamyGO ChanEdit v0.42 a aj 0.41 a taktiež mi nejde táto aplikácia spustiť. Ozve sa mi iba zvuk bim z windows a nezobrazí žiadnu hlášku o chybe. Je to zvláštne. Skúsim to dnes večer doma spustiť na PC, kde mi to už fungovalo dávnejšie. Len už mám nový windows, tak uvidím či to pôjde vôbec spustiť. Dám vám vedieť.
Yetti7 (1)|19.10.2010 10:40
stačí stáhnout SamyGO ChanEdit SWT Libraries a rozbalit do adresáře se samygo
fat01 (114)|19.10.2010 18:04
A pak pravým tlačítkem myši vybrat "Otevřít v programu", dále "zvolit výchozí program" a dále Java (TM) Platform SE binary. Samozřejmně je nutné mít nainstalovanou Javu.
Bez_nazvu.jpg
michal.vrzak (13)|19.10.2010 20:25
Program už jde otevřít, ale ten upravený channel list mi nechce přečíst TV. Zkoušel jsem to několikrát
dogs (351)|20.10.2010 01:14
[quote]stačí stáhnout SamyGO ChanEdit SWT Libraries a rozbalit do adresáře se samygo [/quote]


[quote=fat01;302067]A pak pravým tlačítkem myši vybrat "Otevřít v programu", dále "zvolit výchozí program" a dále Java (TM) Platform SE binary. Samozřejmně je nutné mít nainstalovanou Javu.[/quote]

To jsem samozřejmě vše udělal a program se stejně nespustí, proklikne okno přiložené níže a konec.....Poradí někdo jak to spustit ? Win 7

Díky
java.jpg
dogs (351)|20.10.2010 03:11
Edit: vyřešeno, stáhnul jsem SamyGO Channel Editor 0.43 RC5 a spuštění v pohodě, je tam klasický .exe
JUCE (265)|26.10.2010 20:55
Tak mne nešiel spustiť ten program preto, že som nemal nainštalovanú Javu:
http://www.java.com/en/download/index.jsp
Teraz mi už verzia 0.42 spustiť ide, ale mám problém s otvorením súboru "channel_list_LE40C670_1001.scm" z USB kľúča. Napíše mi to chybu "File lenght does not match map-AirD, map-CableD or map-SateD." Verzia FW 2003.0. Tá istá chyba aj vo verzii 0.43 RC5.

Neviete poradiť pls? Či musím počkať na novšiu verziu programu?

A pridávam link na vyššie spomenutú verziu "SamyGO Channel Editor 0.43 RC5" aj s exe súborom, aby ste ju nemuseli gúgliť ako ja:
http://moras86.ugu.pl/samsung/pliki/lista/#Editor
dogs (351)|26.10.2010 21:46
[quote=JUCE;303122]Tak mne nešiel spustiť ten program preto, že som nemal nainštalovanú Javu:
http://www.java.com/en/download/index.jsp
Teraz mi už verzia 0.42 spustiť ide, ale mám problém s otvorením súboru "channel_list_LE40C670_1001.scm" z USB kľúča. Napíše mi to chybu "File lenght does not match map-AirD, map-CableD or map-SateD." Verzia FW 2003.0. Tá istá chyba aj vo verzii 0.43 RC5.

Neviete poradiť pls? Či musím počkať na novšiu verziu programu?

A pridávam link na vyššie spomenutú verziu "SamyGO Channel Editor 0.43 RC5" aj s exe súborom, aby ste ju nemuseli gúgliť ako ja:
http://moras86.ugu.pl/samsung/pliki/lista/#Editor[/quote]


Ahoj,

musíš ten soubor "channel_list_LE40C670_1001.scm" rozbalit třeba winrarem a pak už ti půjde map-SateD načíst, nic jiného zatím nejde, ale alespoň něco.
JUCE (265)|28.10.2010 10:22
[quote=dogs;303148]Ahoj,

musíš ten soubor "channel_list_LE40C670_1001.scm" rozbalit třeba winrarem a pak už ti půjde map-SateD načíst, nic jiného zatím nejde, ale alespoň něco.[/quote]

Som hlupák... veď to mám ešte aj na svojej stránke napísané :D
Ďakujem za tip ;)
dogs (351)|10.11.2010 23:09
Objevil jsem program na řazení a úpravu kanálů v PC přímo od Samsungu, umí otvírat přímo vyexportovaný seznam a pracuje se všemi kanály DVB-T, Cable i Sat. Zkusil jsem to a TV upravený seznam v pohodě načte.

http://rapidshare.com/files/430042503/Samsung_chanel_editor.0.72.zip