Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 64

Téma: Dotaz Samsung LE40C650 - řazení kanálů

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Výchozí Dotaz Samsung LE40C650 - řazení kanálů

Chtěl jsem se zeptat majitelů 6-kové řady TV Samsung, jak mají v TV nastaveny kanály. Nepodařilo se mi změnit pořadí kanálů tak, aby se daly postupně procházet pomocí tlačítek + a -. Dají se jim sice přiřadit čísla, ale procházení pak stejně neprobíhá podle těch čísel, ale podle původního (nesmyslného) pořadí, které televize vygeneruje sama po naladění. Návod o tom mlčí, pouze se zmiňuje o existenci funkce Oblíbené kanály, jejíž využití jsem ale naprosto nepochopil.

Předem díky za jakoukoliv radu. Pokud nepřijdu na řešení, tak TV vrátím, protože nemožnost přepínání kanálů mi připadá jako dosti podstatná vada.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2009

Výchozí Re: Dotaz Samsung LE40C650 - řazení kanálů

zdroj?

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Seřazení televizních programů možné je. Nicméně v návodu to nenajdete a dokonce sám Samsung tvrdí, že to nejde:
    http://forums.cnet.com/5208-13973_10...hreadID=331522

Postup je následující:

- nejprve nalaďte kanály pomocí automatického ladění - tím se vám náhodně seřadí podle multiplexů
    - pak jděte v menu do Správce kanálů
    - modré tlačítko na ovladači je popsané jako "třídění", nicméně toto třídění vám seřadí programy podle abecedy, což je celkem na nic. I Přesto ho teď ale stiskněte.
    - teď musíte každému programu přiřadit pořadové číslo, pod kterým ho chcete mít, takže pro každý kanál opakujte tento postup:
    1. vybrat ho ve Správci kanálů
    2. stisknout tlačítko Tools (vlevo nahoře od křížového ovladače na dálkovém ovladači)
    3. vybrat položku Upravit č. kanálu
    4. šipkami navolit požadované číslo
    5. stisknout Enter (střed křížového ovladače)
    - a když máte u všech kanálů čísla nastavená, přichází ten hlavní trik - když teď stisknete ve správci kanálů modré tlačítko JEŠTĚ JEDNOU, změní se jeho chování a už neřadí kanály podle jména, ale podle toho čísla, které jste si nastavil

Postup poměrně komplikovaný a hlavně bohužel nikde nepopsaný.

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Nevím, jak je to u letošních modelů, já mám loňský model 46B650. Pro změnu pořadí digitálních kanálů používám v PC malou java aplikaci SamyGO ChanEdit. Vtip je v tom, že TV umí naladěné kanály uložit na připojený USB flashdisk a také je z něj obnovit. Jde o nedokumentovanou funkci TV. Menu pro uložení nebo obnovení kanálů lze vyvolat dálkovým ovladačem krátkým stiskem "Volume -" (nebo "Volume +") a po něm rychle stisknout a držet asi 10 sekund tlačítko "Enter". Více zde: http://www.tvfreak.cz/forum/showthre...638#post253638

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Palec nahoru Re: Dotaz Samsung LE40C650 - řazení kanálů

Citace Původně odesláno od Rada321 Zobrazit příspěvek
    Postup poměrně komplikovaný a hlavně bohužel nikde nepopsaný
    Super, funguje to! Díky moc.

Saxel: taky díky, ale když to jde přímo v televizi, tak je to lepší. Možná že u loňských modelů výše popsaný postup nefungoval, tak se to takto řešit muselo.

Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od comment Zobrazit příspěvek
    Saxel: taky díky, ale když to jde přímo v televizi, tak je to lepší. Možná že u loňských modelů výše popsaný postup nefungoval, tak se to takto řešit muselo.
    To se pleteš, úprava pořadí kanálů v PC je velmi jednoduchá a pohodlná, nehledě na to, že si při tom uděláš zálohu naladěných kanálů. U loňských modelů jde samozřejmě taky přiřazovat kanálům čísla a tak celý seznam seřadit, ale není to zdaleka tak pohodlné, jako v PC.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Žárovka Re: Dotaz Samsung LE40C650 - řazení kanálů

Mám LE37C650 a nevím, jestli se liší postup u editace digitálních programů,
    ale já použil mnohem jednodušší postup:
    (nejsem teď u TV, takže píšu svými slovy)

1. nechal jsem televizi vyhledat automaticky programy
    2. přejmenoval jsem je ve správci kanálů (pouze u analogových programů)
    TOOLS - přejmenovat
    3. najel jsem znovu do správce kanálů
    4. vybral jsem kanál, který jsem chtěl přesunout
    5. stiskul tlačítko TOOLS a v nabídce vybral přesun kanálu
    6. pak šipkou nahoru či dolu vybral pozici a potvrdil "entrem"

tím se v menu zůstane v dané nabídce, postupně se znovu
    stiskne TOOLS, přesunout kanál a seřadí všechny programy.

Pokud je to u digitálnách programů jinak, dejte vědět..

Registrace
    Jan 2005

U digitálních kanálů je to malinko odlišné - kanály nelze přesouvat, ale přiřazuje se jim číslo pozice. To má za následek, že pokud kanálu přiřadíš číslo, které je už použito, čísla pozic si kanály navzájem prohodí. Jinými slovy, pokud ti např. přibyde kanál, který chceš přesunout někam dopředu, není to tak snadné, protože se musí přesunout také všechny pozice od čísla, které chceš novému kanálu přiřadit. Daleko jednodušší je to provést aplikací SamyGO ChanEdit, o které se zmiňuju výše.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Doma jsem hned odzkoušel a zjistil.. Díky.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Saxel Zobrazit příspěvek
    Nevím, jak je to u letošních modelů, já mám loňský model 46B650. Pro změnu pořadí digitálních kanálů používám v PC malou java aplikaci SamyGO ChanEdit. Vtip je v tom, že TV umí naladěné kanály uložit na připojený USB flashdisk a také je z něj obnovit. Jde o nedokumentovanou funkci TV. Menu pro uložení nebo obnovení kanálů lze vyvolat dálkovým ovladačem krátkým stiskem "Volume -" (nebo "Volume +") a po něm rychle stisknout a držet asi 10 sekund tlačítko "Enter". Více zde: http://www.tvfreak.cz/forum/showthre...638#post253638
    Třídění programů u Samsungů je fakt hrozné, mohl by jsi poradit jak s tím programem pracovat? Pracně jsem si setřídil na le40c670 a chtěl přenést na le26b450 a nevzalo to. Navíc jak uvadíš, stačí aby přidali 1 program a předělám všechny. Díky.

Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od zelva72 Zobrazit příspěvek
    Třídění programů u Samsungů je fakt hrozné, mohl by jsi poradit jak s tím programem pracovat? Pracně jsem si setřídil na le40c670 a chtěl přenést na le26b450 a nevzalo to. Navíc jak uvadíš, stačí aby přidali 1 program a předělám všechny. Díky.
    Práce s programem ChanEdit je velmi snadná. Program se nemusí instalovat, jen rozbalíš obsah zip archivu do nějakého adresáře a spustíš "SamyGoChanEd.jar". Musíš mít samozřejmě nainstalovanou Javu. V menu vybereš File, Open a předhodíš mu z flešky "map-AirD" nebo "map-CableD" podle toho, jestli chytáš DVB-T nebo DVB-C. Kanály přesouváš stylem Drag&Drop. Uložíš a nahraješ zpět do TV.

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Tak jsem se stal majitelem Le37c650. Televize pri jinem nez maximalnim podsviceni na hodnotu 20 piska. Pri vypnutem zvuku (napr. pri prohlizeni fotek) se to neda. Mohu porovnat s otcovu b650, kde clovek slysi slaboucky brum/piskot, kdyz strci ucho primo na vetraci mrizky. U c650 je slyset 3 m od TV, takze jdu odpoledne reklamovat

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od zelva72 Zobrazit příspěvek

Dnes tátovi dovezli LE 40C670 a cchtěl jsem v tom programu předělat kanaly, ale bohužel to nic nenačte. Soubor ale na flešce je. Píše to nějakou chybu. Pls ty jsi se dostal se seznamem do programu?

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Klfree Zobrazit příspěvek
    Dnes tátovi dovezli LE 40C670 a cchtěl jsem v tom programu předělat kanaly, ale bohužel to nic nenačte. Soubor ale na flešce je. Píše to nějakou chybu. Pls ty jsi se dostal se seznamem do programu?
    Ještě jsem to nezkoušel nemůžu pomoct. Pokud jste na UPC, můžu ti zaslat své řazení.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Koupil jsem 40C670 a chtěl hned otestovat zmiňovaný prográmek SamyGo. Narazil jsem ale hned na začátku při exportování seznamu na usb. TV nahlásí, že není dostupný žádný usb disk. Zkoušel jsem několik usb flashek v obou usb portech které v tv jsou, ale je to stále stejné. Přitom přehrávání videa, fotek atd. z usb je naprosto bez problémů. Neví někdo v čem by mohla být chyba, nebo co dělám špatně? Díky

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Uživatelů prohlížejících téma: 1 (členů: 0, nepřihlášených: 1)

Podobná témata

1. Televizory (CRT, LCD, PDP): Řazení programů-kanálů
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-02-2012, 14:56
  2. Televizory (CRT, LCD, PDP): řazení kanálů
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-01-2012, 08:39
  3. Řazení programu Samsung
    Od Mufii v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1