Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

domovní rozvod TV

nordeck (2)|20.11.2009 07:14
Tímto bych si chtěl nechat poradit, jak přistoupit k domovnímu rozvodu signálu TV/SAT.
stávající nouzové řešení: nová digitální anténa se zesilovačem (napájeným po kabelu) a na ní přímo napojená jedna televize. již mám natahané kabeli a instalované zásuvky, ale chybí mi něco mezi...

záměr: rozvod signálu do 6 různých místností , přidání možnosti satelitu to rozvodu.

řešení?? multipřepínač? jak to bude s napájením zesilovače?
jiné?? jaké?? prodejci doporučijí napřed nějaké slučovače, pak zas rozbočovače a ve výsledku po zapojení 6ti rozbočovače TV ztratí signál (rozbočovač by měl umět přenést napájení)
MAKcz (205)|20.11.2009 10:05
[quote=nordeck;249573]Tímto bych si chtěl nechat poradit, jak přistoupit k domovnímu rozvodu signálu TV/SAT.
stávající nouzové řešení: nová digitální anténa se zesilovačem (napájeným po kabelu) a na ní přímo napojená jedna televize. již mám natahané kabeli a instalované zásuvky, ale chybí mi něco mezi...

záměr: rozvod signálu do 6 různých místností , přidání možnosti satelitu to rozvodu.

řešení?? multipřepínač? jak to bude s napájením zesilovače?
jiné?? jaké?? prodejci doporučijí napřed nějaké slučovače, pak zas rozbočovače a ve výsledku po zapojení 6ti rozbočovače TV ztratí signál (rozbočovač by měl umět přenést napájení)[/quote]

koupil bych rovnou nejaky zeliovac co ma vice vystupu, at je to v jedinem zarizeni. Do toho bych pak nacvakal vsechny potrebne anteny, resit to kaskadovite dalsima rozbocovacema je peklo se strasnym utlumem ...
Ivo Mašek (10205)|20.11.2009 11:45
Pitomec (10211)|22.11.2009 13:06
[quote=nordeck;249573]Tímto bych si chtěl nechat poradit, jak přistoupit k domovnímu rozvodu signálu TV/SAT.
stávající nouzové řešení: nová digitální anténa se zesilovačem (napájeným po kabelu) a na ní přímo napojená jedna televize. již mám natahané kabeli a instalované zásuvky, ale chybí mi něco mezi...

záměr: rozvod signálu do 6 různých místností , přidání možnosti satelitu to rozvodu.

řešení?? multipřepínač? jak to bude s napájením zesilovače?
jiné?? jaké?? prodejci doporučijí napřed nějaké slučovače, pak zas rozbočovače a ve výsledku po zapojení 6ti rozbočovače TV ztratí signál (rozbočovač by měl umět přenést napájení)[/quote]
Jestli budeš mít satelitní signál u každé TV, tak to taky znamená vést samostatný kabel ke každému přijímacímu zařízení (receiver, příp. TV s integrovaným DVB-S tunerem). A samozřejmě koupit Quattro konvertor, multipřepínač 5/8 pokud bude příjem z jedné družice (http://www.technisat.cz/index9ee5.html?nav=Multisp%C3_nace,cs,58-25-55) a buď zásuvku s výstupem TV/R/SAT nebo rozbočovač TV/SAT.
Pitomec (10211)|22.11.2009 13:09
[quote=MAKcz;249606]koupil bych rovnou nejaky zeliovac co ma vice vystupu, at je to v jedinem zarizeni. Do toho bych pak nacvakal vsechny potrebne anteny, resit to kaskadovite dalsima rozbocovacema je peklo se strasnym utlumem ...[/quote]
Přeháníš :)
nordeck (2)|23.11.2009 09:23
[quote=Pitomec;249912]Jestli budeš mít satelitní signál u každé TV, tak to taky znamená vést samostatný kabel ke každému přijímacímu zařízení (receiver, příp. TV s integrovaným DVB-S tunerem). A samozřejmě koupit Quattro konvertor, multipřepínač 5/8 pokud bude příjem z jedné družice (http://www.technisat.cz/index9ee5.html?nav=Multisp%C3_nace,cs,58-25-55) a buď zásuvku s výstupem TV/R/SAT nebo rozbočovač TV/SAT.[/quote]



ok, takhle jsem si to myslel...multipřepínač, do něj vstupy a jeden výstup do každé místnosti do kombinované zásuvky.Jen v tech obchodech tomu moc nevěří, holt něco objednám přes net a pak dyžtak pošlu zpět :D děkuji za odpověď
Antonín (732)|30.11.2009 09:50
[quote=nordeck;250106]ok, takhle jsem si to myslel...multipřepínač, do něj vstupy a jeden výstup do každé místnosti do kombinované zásuvky.Jen v tech obchodech tomu moc nevěří, holt něco objednám přes net a pak dyžtak pošlu zpět :D děkuji za odpověď[/quote]

Myslíš to v zásadě správně. Nenech se odstrčit neználky k nějakým nesmyslům.
Jenom ještě musíš upřesnit počet družic na vstupu. V zásadě mohou být až čtyři s rozumně jednoduchým řešením. Více než čtyři už je mírná komplikace.

Tady máš to, co chceš, i s obrázkem pro zapojení...
(Neříkám, že si musíš koupit zrovna EMP, ale proč ne, je to český výrobce...)
http://www.emp-centauri.cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=36&id=17

Jestli mne neklame paměť umí to i napájet ten zesilovač pro terestrickou anténu, ale kdybych se pletl, tak tam jenom vložíž napájecí mezikus...koukni do dokumentace na webu, jestli to má zapínací napájení do terestrického vstupu.
Kdybys chtěl více družic (já bych řekl, že bys v dnešní době měl uvážit tři družice skoro určitě (19e - protože spousta volných programů mezinárodního typu CNN, německé HD, BBC, 23e - protože české programy na Skylinku, 1w - protože to vypadá, že tam se přestěhuje UPC a zatím tam jaksi zadarmo hraje všechno české na Digt, a jsou tam i dobré HD byť karetní, a jestli jsi blízko Polska a mluvíš polsky, tak bych ještě uvážil polské HD na 13e, karty mají velice rozumné ceny)...ale to už je jiná písnička. Koneckonců ten switch se dá vyměnit - prodat a koupit i v budoucnosti, protože to těžké - rozvody zůstanou stejné. Na těch stránkách to máš velmi přehledně všechno vyobrazeno v části Product list...
Pitomec (10211)|30.11.2009 19:44
EMP rozhodně ne (navíc "český výrobce" je v tomto případě tradičně "made in China"), protože jsou tam problémy, že z víc družic to na některých přijímačích nechodí (nebo chodí, ale s problémy). TechniSat je jistota.
Antonín (732)|1.12.2009 08:56
V Číně jsou takové věci, o kterých nám ani nezdá.
Celá Čína není rozvojová země, jak ví každý, kdo tam aspoň jednou byl.
Šanghaj je metropole, které není v Asii rovno, Tokio pomalu stárne. Za chvíli bude nebude rovno na světě. I když to ještě udělá eden dva přemety, protože komunismus bude pukat asi i s třeskem, ten vývoj už asi nic nezastaví. Čínaně jsou chytřejší, než my, pracovitější a skromnější. Budhismus představuje výborné náboženství, nebo spíš metodu uvažovaní, které podporuje nekonfliktní rozvoj, stejně jako jejich další ideové modely vymyšlené už před tisíciletími - Konfucius nebo Lao-c nejsou zapomenuti.
Představa o Číně jako nějaké asijské verzi Nigérie je zcela pitomá.

V Číně se vyrábí kvalitní i nekvalitní věci.
Podle toho, kdo si co objedná.
Za levno dostaneš všude na světě pochopitelně akorát šunt.
Proto jsou všechny čínské výrobky v Lídlu šunt.
Ale není to tím, že jsou čínské, je to tím Lídlem a jeho nesmyslně stlačenými cenami.
(A jak znám poměry třeba v Celestice v Rájci, tak bych radši chtěl elektroniku složenou v Číně, než tady. U těch linek tady pracuje jenom opravdu poslední iq vlna. V Číně přece jenom jsou to lidi o něco chytřejší.)
I ten Technisat se nejspíše na začátku dělá v Číně, případně Koreji...jako všechno.

S tím EMP multiswitchem ovšem nevím, jestli to je levný šunt, nebo pořádný výrobek.
Uváděl jsem ho jenom proto, že mají na stránkách přehledné nákresy, na kterých každý snad neznalý i laik pochopí, že to, co nordeck chce, lze snadno dosáhnout. Výrobců téže věci je několik a liší se spíše v detailech, než v principech.
A nemusíte mu tady věšet obrázky jakýchsi nesmyslů.