Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení PC a zesilovače

RobertZ (8)|7.4.2009 13:38
Chápu, že toto téma tu bylo bylo již mnohokráte zmíněno, ale já jakožto laik nechápu jak to reálně uvést do praxe. Propojil jsem notebook přes sluchátkový výstup do cinch vstupu věže aiwa. Samotný desetimetrový kabel je úžasná anténa, která i bez připojení k věži dává slušný brum. Notebook tomu ještě přidá, i když odpojením od sítě se to zlepší. Obě jsou připojeny přes jednu zásuvku.
Bylo tu psáno něco o profi kabelu nebo zapijení nějakých součastí, ale já bych potřeboval vědět jaký přesně kabel použít nebo co zapojit, nebo jak to řešit.
Díky, pokud mi to pomůžete vyřešit.
Pitomec (10211)|7.4.2009 19:42
Do audio vstupu jakéhokoliv zařízení se zásadně nepřivádí sluchátkový výstup ze zařízení jiného, nýbrž linkový výstup.
RobertZ (8)|7.4.2009 21:18
Díky za odpověď, ale notebook jiný výstup zvuku nemá. Existuje snad jiné řešení?
Pitomec (10211)|7.4.2009 23:52
A když to propojíš kratším kabelem, tak se to chová jak?
clee (6592)|8.4.2009 00:52
a jen na baterku to jede jak?

jo a me neco podobnyho dela na ntb taky zapnuta wifi...
RobertZ (8)|8.4.2009 10:49
S kratším kabelem brumu ubude cca 50%, ale takřka úplně zmizí pokud notebook vytáhnu ze zdroje. Wifi mám stále vypnuté, ani zapnuté to nezmění. Je jasně odlišitelné, že jeden druh brumu dělá kabel jako dlouhá anténa a druhý způsobený připojením ke zdroji.
artam (1147)|8.4.2009 11:03
Pokial ten notebook nema dostatocne vyfiltrovane napajanie, tak tam brum bude stale.
Ale pokial sa kratsim kablom brum zmensi, tak moze byt problem v uzemneni - ak je moznost, skusit notebookovy zdroj pripojit do zasuvky skrz oddelovacie trafo, alebo v tieneni - vadny kontakt bud v kabli, alebo na strane konektora v notebooku.
artam (1147)|8.4.2009 11:16
Este jedna otazka. Notebooky zvyknu mat kombinovany sluchatkovy/spdif vystup. V ovladacoch sa potom da prepnut do spdif a prepojit to do receivera digitalne. A bude po brume.
Pytkin (7947)|8.4.2009 14:17
zdroj NTB ma aj zem ? vtedy to brumieva .. da sa to odstranit inym zdrojom bez zeme , alebo odstrihnutim zeme ..
RobertZ (8)|8.4.2009 14:23
Digitálně? Ten sluchátkový výstup je přeci z podstaty analogový, ne? Teda nevím, kde přesně by se to mělo nastavit? Hledal jsem v ovladačích ke zvuku ale nic takového tam není nebo jsem to asi nepochopil.
RobertZ (8)|8.4.2009 15:00
Pytkine, jsi génius. Stačí, když k zemi není připojená jedna ze součástí, buď notebook nebo věž (zesilovač). V obou případech to jde špičkově. Já pořád myslel, že to bručí právě kvůli absenci uzemění na jednom z přístrojů. Kyž jsem odpojil uzemění věže, dokonce zmizel i brum produkovaný dlouhým kabelem.
Pytkin (7947)|8.4.2009 16:03
robertz " zosilovac ma aj zem ? nema dvojvidlicu ? to je zaujimave .. vacsinou byvaju len vydlicky , cize neni zemneny .. no potom si mal asi klasicky zemnu slucku ..

nemas tam nahodou aj kablovku ? tam byva problem rozdiel potencialov a treba tam dat galvanicke oddelenie ..
artam (1147)|8.4.2009 16:13
[QUOTE=RobertZ;222512]Digitálně? Ten sluchátkový výstup je přeci z podstaty analogový, ne? Teda nevím, kde přesně by se to mělo nastavit? Hledal jsem v ovladačích ke zvuku ale nic takového tam není nebo jsem to asi nepochopil.[/QUOTE]

Sluchatkovy vystup u notebookov moze byt zapojeny kombinovane, t.j umoznuje vystup analogu aj digitalu (SPDIF). Pozri sa do papierov k svojmu notebooku, ci mas u sluchatkoveho vystupu napisanu podporu SPDIF. S receiverom sa to pripoji cez kabel jack<-->cinch. Mal by to zdetekovat a prepnut automaticky po pripojeni k digitalnemu vstupu receivera, pokial su nainstalovane audio ovladace a softver od vyrobcu. Tiez by sa to malo dat zvolit aj rucne v softveri ku zvukovke.

P.S. Pytkin je jasny elektricky genius (nic v zlom, Pytkin). ;)
RobertZ (8)|8.4.2009 16:26
Pytkine,
ta věž je roku razdva. Je tu aiwa nsx-999. Původně uzemění vlastně neměla, ale já ho namontoval, protože před lety jsem ji měl propojenou s PC, a v tomhle spojení to zase bručelo pokud kostra věže nebyla uzeměná. U notebooku se to chová ale úplně jinak, což jsem nepředpokládal. Lepší varianta se mi zdála odzemnit věž než noťas, tak jsem tu udělal a je to přímo exkluzivní zvuk. Už jsem si tu stihl pustit pěknou hudbu i filmy a vše maká ukázkově. Nic jiného k věži připojeníé nemám, jen antému na FM, jíž tvoří asi deset metrů smotaného koaxiálu, žádné problémy ale její připojení nedělá.
artam (1147)|8.4.2009 16:46
RobertZ: Hm, uzemnenie tam, kde nemalo co byt urobi divy.

Pytkin: Ono to ani s tou dvojvidlickou nie je take jednoduche. Vsetko zavisi od konstrukcie zdroja (u notebooku, alebo u tej veze), akym sposobom su urobene signalove zemniace body. Pokial maju dve zariadenia plavajucu zem, vysledok prepojenia moze byt velmi zaujimavy. Este sa ti nestalo, ze kazetak brumel a po otoceni vidlicky o 180 stupnov brum prestal? :)
RobertZ (8)|8.4.2009 17:13
Nestalo. kazeťák jsem nepoužil aspoň tisíc let.
Pytkin (7947)|8.4.2009 17:53
to ma prevkapuje ze so starym pocitacom bolo treba vezu prizemnit ..

je to jedno .. hlavne ze uz ti to maka ..