Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupě nové televize

gomanek (10)|12.3.2009 14:26
Ahoj,
uvažuji o koupi nové LCD TV.
Docela je pro mě rozhodující cena a tak jsem narazil na tuto:
http://www.tivis.cz/televizory/lcd-televize/66-79-cm/slt-2608/
Myslíte že je na běžné (občasné, třeba po večerech) dívání dostačující? těch 66 cm by mi docela vyhovovalo.
Vím, že Sencor asi není ideální značka u různých spotřebičů, co u televizí? Patří taky spíše mezi béčkové nebo ne? Díky za rady
-=Ice=- (414)|12.3.2009 14:37
podle mě béčko, osobně bych do té značky nešel co jsem měl já nebo v mém okolí tutu značka tak šlo vše do kytek a to hodně brzo.
jaluvkap (35)|12.3.2009 15:00
SENCOR obecne je sunt ... nez jsem se poucil, taxem od nich mel par veci a ... skoda mluvit ... radeji priplat a kup si opravdu ZNACKU ... navic tohle je TN panel, takze pozorovaci uhly nulove ... to jen abys vedel
Hmm (1739)|12.3.2009 17:10
Jestli je to TN, velmi před tím varuji. Před rokem a půl jsem koupil 24´TN monitor HP w2408h, když sedím přímo před ním, tak dobrý, na TN-ko výborný i podle recenzí, ale když koukám z betle na filmy a seriály (jen z mírného podhledu), stále toho lituji, že jsem tehdy těch cca 5 tisíc navíc za neTN nedal :-( Ty změny barev jsou děsivé ....
gomanek (10)|14.3.2009 13:21
To ICE:
A jakou značku by jsi spíš doporučil, aby zde byl zajímavý poměr cena/výkon?

To Jaluvkap:
Obdobně bych se zeptal jakou značku by jsi doporučil? a to Tn panel znamená co, jestli se mohu zeptat?

... jestli to chápu dobře, tak to je něco jako u notebooku, tak z různých úhlů pohledů kje to různě vidět, ano? díky za rady :-)
jaluvkap (35)|14.3.2009 15:19
[QUOTE=gomanek;219489]To Jaluvkap:
Obdobně bych se zeptal jakou značku by jsi doporučil? a to Tn panel znamená co, jestli se mohu zeptat?

... jestli to chápu dobře, tak to je něco jako u notebooku, tak z různých úhlů pohledů kje to různě vidět, ano? díky za rady :-)[/QUOTE]TN panel znamena presne to, cos psal ... otresne pozorovaci uhly, kdy pri vychyleni od osy dochazi ke ztrate kontrastu, pri podhledu pak k inverzi obrazu ... navic to jsou 6-bit panely, takze o vernosti barev tyhle displeje slysely jen z rychliku, jestli vubec ...

Ohledne vyrobce bych se drzel zabehlych znacek ... znackam typu gogen, sencor apod. bych se vyhnul obloukem ... vetsinou kvalitou zpracovani nesahaji zabehlym znackam ani po kotniky a nekdy jsou diky zpracovani az zivotu nebezpecne (osobni zkusenost s levnou crt 55cm televizi) ... bohuzel vyssi kvalita znamena i vyssi cenu, ale imho ten rozdil neni, s ohledem na celkovou cenu a kvalitu, nijak drasticky ... kazdopadne hledej ve specifikaci pozorovaci uhly a cemukoliv, co ma pod 176°(pva/ips), se vyhni
jarda50 (1424)|14.3.2009 17:56
jaluvkap jak tomu mám rozumět to aby se vyhnul panelům pva/ips když je používají značky jako Samsung, Sony oba S-PVA ,Sharp, LG, Philips, Panak Viera S-IPS a těm se má vyhnout? A občas použijí i LCD panely od AUOptronic nebo Chip May.
Heartwork (2358)|14.3.2009 18:22
4 jarda50: myslím, že jaluvkap psal "kazdopadne hledej ve specifikaci pozorovaci uhly a cemukoliv, co ma pod 176°(pva/ips), se vyhni" - důležité bude slůvko POD. :)
jaluvkap (35)|14.3.2009 19:05
[QUOTE=Heartwork;219521]4 jarda50: myslím, že jaluvkap psal "kazdopadne hledej ve specifikaci pozorovaci uhly a cemukoliv, co ma pod 176°(pva/ips), se vyhni" - důležité bude slůvko POD. :)[/QUOTE]Tak tak ... spatne jsem to napsal ... ale pokud si to clovek precte cele, tak to jde pochopit ;-)
jarda50 (1424)|14.3.2009 19:29
Jo tak takhle je. I když se domnívám, že TN panelů se už v TV se moc nenajde. Tedy u značek už vůbec ne
gomanek (10)|16.3.2009 10:05
Díky za rady :-)
Co by jste řekli tedy na tuto od LG?
http://www.avobchod.cz/televizory/lcd-televize/66-79-cm/26lg3050/
úhly jsou 178 / 178, takže by to mělo být dobré, ne?

Popřípadě připojte vlastní tipy s odkazy, jestli mohu poprosit. Jistě máte i vy nějaké oblíbené tipy, ne? :-)
Díky
jarda50 (1424)|16.3.2009 14:49
gomanek nedej na řeči a jdi si to otestovat sám vlastníma očima. Každý vidíme trochu jinak a každému vyhovuje něco jiného. A úhly není to podstatné. Jsou i drahé TV s LED podsvícením a mají s tím problémy. (blooming).
gomanek (10)|17.3.2009 09:57
Takže zajít do obchodu a tam se okouknout co se líbí, že? :-) Tak to asi udělám, ale i tak díky za info a kdyby měl někdo ještě nějaké tipy, tak stejně budu rád :-)