Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

česká diakritika v titulcích

mikrob (9)|1.3.2009 22:37
mám film v *.avi k tomu titulky *.srt, v počítači v kterémkoliv přehrávači je česká diakritika zobrazena správně, ale jakmile film zkusím přehrát v přehrávači na TV tak místo písmen s diakritikou jsou podtržítka. Prohlédnu-li titulky v Pspadu nebo notepadu diakritiku vidím správně. Dá se to napravit a jak?
StD (8612)|2.3.2009 08:25
[QUOTE=mikrob;218026]mám film v *.avi k tomu titulky *.srt, v počítači v kterémkoliv přehrávači je česká diakritika zobrazena správně, ale jakmile film zkusím přehrát v přehrávači na TV tak místo písmen s diakritikou jsou podtržítka. Prohlédnu-li titulky v Pspadu nebo notepadu diakritiku vidím správně. Dá se to napravit a jak?[/QUOTE]

To není nesprávnými titulky (kódováním), ale nekompatibilním Firmware DVDplayeru. Zkoušel jsi to i na jiném?
mikrob (9)|2.3.2009 09:06
ne, nezkoušel, sice mám ještě jeden, ale ten ten ještě nezvládá *.avi (poněkud postarší SONY). dá se upgradovat firmware pro SAMSUNG HTX20?
StD (8612)|2.3.2009 09:29
To nemám tuchy, to se musí ozvat někdo, kdo ho má.
Steelista (92)|2.3.2009 11:07
[QUOTE=StD;218048]To není nesprávnými titulky (kódováním), ale nekompatibilním Firmware DVDplayeru.[/QUOTE]
Jak jsi poznal, že to není kódováním? Právě kódování mě napadlo jako první.
StD (8612)|2.3.2009 11:12
[QUOTE=Steelista;218063]Jak jsi poznal, že to není kódováním? Právě kódování mě napadlo jako první.[/QUOTE]

To by mu to přece muselo blbnout i v PC, ne? Párkrát jsem si nechal omylem zapnuté kódování UTF8 a projevilo se to ihned. Od té doby raději vše v ASCII. :)
Steelista (92)|2.3.2009 11:39
[QUOTE=StD;218064]To by mu to přece muselo blbnout i v PC, ne? Párkrát jsem si nechal omylem zapnuté kódování UTF8 a projevilo se to ihned. Od té doby raději vše v ASCII. :)[/QUOTE]
Já používám titulky jak v utf-8, tak i ve windows-1250 (a podobných výmyslech) a na Windows jsem byl vždycky v pohodě. Problémy byly akorát s některými starými verzemi VSFilteru, který unicode nezvládal. Já bych fakt vyzkoušel popřevádět ty jeho SRT do pár nejběžnějších znakových sad a podíval se, jestli to není tím.
StD (8612)|2.3.2009 11:45
[QUOTE=Steelista;218073]Já používám titulky jak v utf-8, tak i ve windows-1250 (a podobných výmyslech) a na Windows jsem byl vždycky v pohodě. Problémy byly akorát s některými starými verzemi VSFilteru, který unicode nezvládal. Já bych fakt vyzkoušel popřevádět ty jeho SRT do pár nejběžnějších znakových sad a podíval se, jestli to není tím.[/QUOTE]

Těžko říci. To musí prubnout tazatel.
mikrob (9)|2.3.2009 21:39
takže jsem zvítězil, na Samsungu jsem nastavil u titulků polštinu a diakritika běží úplně v pohodě. jinak všem děkuji za rady, vidím že tahle komunita funguje.