Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 53 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 785

Téma: ukázky a zajímavá videa č.2

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

To samozřejmě hraje roli, ale nebude to myslím jediný důvod. Naprostému amatérovi dáte kameru a on "kropí zahrádku" (doprava, doleva, nájezd, doleva, odjezd, doprava...)
    "Pokročilému amatérovi" dáte kameru a on má tendenci točit celky. (Celek z prava-střih-celek z leva...) Nebo jsem mimo?) To bude fakt to jaro Pav1e.)
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Zkušenost hraje roli, ale podle mě záleží i na možnostech té techniky (tu mou ukázku v tomhle kontextu vůbec nehodnotím, zapíchl jsem stativ a ani jsem se nehnul, pak ho poponesl o pět metrů a to samé .-) ).

... i na tom způsobu natáčení (vícekamerový, připravené - nepřipravené). Dá se lecos .-) .

Je tu pravidelně Avatar uživatele jibarr
    Registrace
    Sep 2007

To bych Pavle chtěl vidět toho kolegu s tím šírem. Z toho svahu na tu vzdálenost to bude ten spravně široký záběr. Jinak ukázka fajn. Pak přišel myslivec a vyhnal vás všechny ?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od jibarr Zobrazit příspěvek
    .... Pak přišel myslivec a vyhnal vás všechny ?
    Taky jsem se chtěl zeptat, ale neměl jsem odvahu Doobře že si to nakousl. Tak jak to bylo s tou loukou?

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Jirko, myslivec nebyl (prý to bylo vše ofiko vyřízený, ale já to nezařizoval .-) )

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od MIHI Zobrazit příspěvek
    Já bych měl takovou všeobecnou připomínku, dotaz, námět k diskuzi - berte to jak chcete. Předestírám že se jedná o můj subjektivní názor a rozhodně to nechci vydávat za instatní pravdu, fakt nebo pravidlo. Ale u hodně ukázek co jsem tu kdy viděl (a nejen na tomto fóru) jsem měl pocit, že jsou všechny záběry přiliš široké a chtělo by to o "třídu" nebo dvě užší záběry. Je pro to nějaké jednoduché vysvětlení?
    Těch důvodů bude vícero. Ono je to jednodužší a pohodlnější snímat celky a polocelky. Při velkém nájezdu se taky musí dost předpokládat pohyb objektu a ten někdy uteče.
    Taky to může být technickým vybavením. Než rozklapaný detajl, tak raději klidnější celek.
    Osobně mam taky raději detajly. Ideální jsou pak dvě a více kamer. Při snímání jednou kamerou se pak jede na jistotu v širším záběru.
    http://www.businessart.cz/Kucharova.wmv

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

jj, přesně tak (při jedné kameře je někdy příliš velký risk, držet detailní záběr .-) ).

Kuchařová má pěkný barvy, detail je taky pěkný (asi by mu slušel spíš mírný podhled, někde dole od podia, ale to už je právě o tom množství a postavení kamer .-) ).
    Profi záznamy snímají detail filmovým sklem klidně přes celý sál, aby byl prakticky v rovině (kuk například na záznam výročního koncertu Prokopa nebo Mišíka k 60.narozeninám).
    Naposledy upraveno uživatelem Pave1: 28-03-2009 v 13:23 Důvod: dopl.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

No právě, kdo se bojí nesmí do lesa.) Proto ty celky - pro jistotu. "Co kdyby náhodou..."
    Proto taky točíš úúúúplně ze zadu.... Chtělo by to vybojovat místo níž. On i ten VC na začátku mi přijde jako VVVC (velký velký velký celek.)

Registrace
    Sep 2007

Tady ten velký celek normálně nepoužívám. Je to jen pro předstanu nájezdu. A taky je to jedna z podmínek organizátora, aby bylo vidět to promítací plátno sponzorů. kde je na sále umístěný. Níž v centru to bohužel v divadlech moc nejde. Jedině z boku druhá kamera. Jsou tam napevno sedadla s prodanýma vstupenkama.
    Je to ze včerejška. Celý to pak bude vypadat zhruba jako předchozí ročník.
    [COLOR=#ff4400]http://www.businessart.cz/OC08.wmv[/COLOR]

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Tak to je samozřejmě specifický záměr (taky jsem přemýšlel jestli nejsi nahoře právě kvůli třeba té Koo.....). Ale asi jsem se už na začátku špatně vyjádřil a konečně jsem našel v hlavě to slovo které jsem myslel: popisnost. Že někdy jsou věci popisné až tak, že je to kontraproduktivní. Pořád se něco exponuje (myšleno dějově) a exponuje... až je to celé přeexponované A hezky to shodou okolností dnes vyjádřil Pave1 sice v jiné diskuzi, ale je to přesně to, co myslím. Tak se Pav1e doufám nebudeš zlobit, když těš teď zacituji:

...Otázka ale zní, jestli i tady není "méně o trošku více". Jak by řekl mistr hororů - někdy náznak je působivější než "dlouhé viditelné záběry" hrůzy .-) ...

PS: Když už ulítávám na těch cizích slovech, našel jsem ve slovníku jedno moc hezké, které s tou snahou být popisný možná taky souvisí "musturbace". Takže závěr zní: Kluci, nemusturbujte se a dejte víc na svou intuici

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Tak ta popisnost někdy vychází přímo ze zadání (pokud točíš pro sponzory, tak mají občas přímo ve smlouvě, že to nemá být umělecké video, ale hlavně musí být vidět sponzorská loga, proto někdy z těchto akcí jsou vidět ty celky .-) ). Takže opravdu záleží na tom, kdo a za jakým účelem si ty objedná.
    Já například pokud vím, že daná věc prostě nemá význam, tak nebudu vyrábět "umění" a točit mraky detailů (byť je to jednak smutné a jednak si i člověk musí dávat pozor, aby si na to nezvykl víc, než je zdrávo ).

Ale naštěstí nemám v tomhle segmentu takový frmol, abych si stihl zlozvyky dostat pod kůži, to se pak blbě odžívá .-) .

---

Tak něco malého postni, MIHI, ať máme nad čím dumat .

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Jak jsem psal, ty sponzory chápu, je to specifikum, já to myslím spíš obecně.
    A teď k těm ukázkám. Já bych i něco postnul ale naráží to na několik problémů
    1) nevím co (nenapadá mě nic vhodného, co by se dalo použít pro přímé srovnání)
    2) prakticky všechno má titulky a chci si zachovat alespoň trošku internetové anonymity
    3) většinu toho co dělám, prostě nemám (jsou to často hudební věci které nemůže televize dávat kvůli právům do internetového vysílání) a nenahrávám si je

Plně si uvědomuji to, že tady už dlouho melu pantem a poučuji aniž bych něco předvedl... ...ale takový je život
    Takže případně nějaké ukázky pořeším spíš přes SZ důvěryhodným lidem.
    Naposledy upraveno uživatelem MIHI: 28-03-2009 v 21:37 Důvod: odstranění poznámky o osobních údajích.)

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Já rozumím, ale kdyby ti nějaký kousek materiálu zbyl, tak třeba příště fikni pár záběrů, pro potěchu net komunity .-) .

(jinak SZ vždy naslouchají, ale mail ještě soukromněji .-) )

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Chtěl si něco pro potěchu, tak tohle navečer určitě potěší Teď jsem si vzpoměl, že jsem kdysi stříhal 3 příspěvky pro Stopu (normálně ji nedělám) a oni mě opmněli v titulcích, takže mě tam nehledejte.) Není to sice z "kamerové" praxe, ale té střihačské a dalo by se říct i decentně postprodukční (upravil jsem si někde barvičky). Tak snad to nebude vadit. Jen poznámka, bouhužel je to ještě v nižším rozlišením a u té první reportáže to na dvou nebo třech místech podivně problikne, je to nějaká chyba v tom streamu.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilan...2022-na-stope/
    požár od 11:45 do 16:50

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilan...2023-na-stope/
    brýle od 8:40 do 13:50

a něco jen pro silné žaludky (to myslím vážně)
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilan...2024-na-stope/
    od 1:15 do 10:45

PS: Bohužel nějak nevyšly kapacity a stříhali jsme to v noční frekvenci a řeknu vám, je to hnus. Zvláště ten poslední, probírat fotografie z místa činu, slyšet záznamy z tísňové linky... ...ve 3 ráno...
    Naposledy upraveno uživatelem MIHI: 28-03-2009 v 22:41

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Pěkný .-) , jen by to chtělo na ukázku spíš tu kameru (a něco trochu "lidštějšího", nějakou delší reportáž či minidokument by byl fajn, někde kde jsi se mohl hodně projevit .-) ). Ty studia jsou moc daný, detaily někde z exteriéru by byly ilustrativnější .-)).

Ale dík .

Strana 3 z 53 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Je pro vás problematika střihu videa zajímavá?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 04-10-2009, 23:58
  2. Ukázky a jiné video
    Od jibarr v sekci Videokamery
    Reakcí: 716
    Poslední příspěvek: 06-05-2009, 10:25
  3. ..a další ukázky z XH-A1
    Od Pave1 v sekci Videokamery
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 26-10-2007, 20:45
  4. ukazky HD