Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak na rozvod po dome?

peedee (0)|8.12.2008 20:51
Dobry den. Nikde jsem nenasel odpoved a nikdo koho jsem se ptal mi neumel odpovedet:-( Tak snad mi poradite Vy, mili radcove :-)
V soucasne dobe mam jeste analog a chci prejit na DVB-S (Gital). Mam 3 TV zapojeny takto: Antena -> pruchozi TV zasuvka -> pruchozi TV zasuvka -> koncova TV zasuvka. Mohu toto zapojeni ponechat s tim, ze budu mit satelit s konvertorem s jednim vystupem a ke vsem zasuvkam v dome si pripojim recievery DVB-S? Dekuju za kazdou pomoc, jsem z toho dost zmateny.
VlaDamorava (466)|8.12.2008 21:28
[QUOTE=peedee;205957]Dobry den. Nikde jsem nenasel odpoved a nikdo koho jsem se ptal mi neumel odpovedet:-( Tak snad mi poradite Vy, mili radcove :-)
V soucasne dobe mam jeste analog a chci prejit na DVB-S (Gital). Mam 3 TV zapojeny takto: Antena -> pruchozi TV zasuvka -> pruchozi TV zasuvka -> koncova TV zasuvka. Mohu toto zapojeni ponechat s tim, ze budu mit satelit s konvertorem s jednim vystupem a ke vsem zasuvkam v dome si pripojim recievery DVB-S? Dekuju za kazdou pomoc, jsem z toho dost zmateny.[/QUOTE]

Takhle řešený rozvod je možný u analogového příjmu, případně i DVB-T (pozemní digitál). Bohužel nevyhovuje satelitnímu příjmu, protože každý sat.přijímač posílá po koaxu řídící napětí pro zvolenou polarizaci a v případě 2 a více přijímačů by se to "hádalo".
1. Každá TV potřebuje vlastní sat.přijímač, který má samostatný přívod od LNB. Ten v tvém případě musí být 4-násobný QUAD. Varianta QUAD Monoblok dává ještě více možností.
clee (6592)|8.12.2008 22:01
s tim ze kazdej prijimac asi potrebuje svoji dekodovaci kartu. ne?
VlaDamorava (466)|8.12.2008 22:23
Ne nutně, nekteré typy umí "Sdílet" kartu s partnerským přijímačem. Takže stačí 3-4 přijímače = 2 karty. Mluvím o "klasických" přijímačích, ne linuxových, typu Dream tam stačí karta jedna.
peedee (0)|8.12.2008 22:42
[QUOTE=VlaDamorava;205959]Takhle řešený rozvod je možný u analogového příjmu, případně i DVB-T (pozemní digitál). Bohužel nevyhovuje satelitnímu příjmu, protože každý sat.přijímač posílá po koaxu řídící napětí pro zvolenou polarizaci a v případě 2 a více přijímačů by se to "hádalo".
1. Každá TV potřebuje vlastní sat.přijímač, který má samostatný přívod od LNB. Ten v tvém případě musí být 4-násobný QUAD. Varianta QUAD Monoblok dává ještě více možností.[/QUOTE]

Aha, tak snad uz tomu trosku rozumim:-) Jak by to bylo v pripade DVB-C? Mohl bych vyuzit tento svuj stavajici rozvod?

PS: pro upresneni, DVB-S budu mit na chalupe a DVB-C (UPC) budu mit doma.
Kazda TV musi mit svuj prijimac (bezny typ) s kartou, to je mi jasne.

Mockrat diky za pomoc:-)