Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o radu - LCD či PLAZMA na propojení s PC

Peteer (43)|2.11.2008 13:41
Ahoj, prosím zkušenější o radu, budeme se stěhovat do baráčku a potřebujeme koupit novou TV - LCD nebo PLAZMU - zatím máme LCD od Samsungu 32 palců HD READY a spokojenost, jenže problém je v tom že to máme v bytě a tam to máme 3 metry sedačky což je tak akorát - převážně tam máme připojeno PC přes kabel DVI(PC) - HDMI(LCD TV). Převážně koukáme na DIVX filmy a hodně máme puštěné hry na PC přes LDC TV. Do budoucna bychom chtěl kabelkovku, ale zatím budeme mít analog + příští rok digitální vysílání. Jde mi hlavně o to aby se na PC přes LCD TV či PLAZMU dalo bez problému pracovat na PC, TV bude od sedačky asi 5 metrů takže to už je problém, s kabely ne - klávesnice a myš bude bezdrát ale jde o to abychom to přečetli. Chtěl bych kupovat FULL HD což je rozlišení 1980x a to je nečitelné a i z 3 metrů, tak nevím jak to vyřešit. Jedině přehodit rozlišení na 1280x720 což by snad mělo jít - teď nám to jde na LCD TV, ale nevím jak bude hodně obraz čitelný - nečitelný. Prosím o radu, nevím si s tím rady, nevím jakou technologii zvolit ani jakou značku, ale určitě vím cenouvou hladinu 30 000 za nákup TV. Díky moc za každou radu.
kadell (212)|2.11.2008 14:04
Jestli mas na to 30tis, tak na LCD zapomen. Na tuhle vzdalenost to chce aspon 50" a 52" LCD za 30tis nesezenes. Jinak z 5ti metru mam problem s citelnosti i na 50" HDready plazme. A jestli ti muzu poradit, tak o mensi neuvazuj. Ona se ti zda zezacatku ohromna i 42", ale po chvili si na to zvyknes a i 50" se ti bude zdat malo. Mam televizi vzdalenou 4,5 az 5,5m a takova 63" nebo 65" by se mi moc libila, jen ta cena je uplne nekde jinde, no :)
Peteer (43)|2.11.2008 14:42
To chápu, ale mě jde o to že já to potřebuju převážně na práci s PC a na sledovat DIVX a DVD filmy a všechno bude počítač připojení DVI- HDMI, = hry, filmy, internet atd. prostě komplet počítač. Pořídil bych větši, ale pak bych při tom rozlišení neviděl vůbec nic, nejde mě o to jak je ta TV velká na sledování TV, kdyby mě o to šlo pořídím si FULL HD PLAZMU od PANASONICu, ale mě jde vyloženě o to PC a jak ten obraz bude vypadat a jestli bude k přečtení.
impaler_bxl (197)|3.11.2008 09:01
Peteer - bude asi nejlepší vzít notes s kabelem do TV (klidně i VGA, já teda nevidím rozdíl na běžné pracovní ploše oproti DVI>HDMI) a zajít do obchodu. Tam pečlivě zajistit nastavení televize na pixel mapping 1:1, tj. bez úprav. U Samsungu tomu např. říkají "pouze skenování" alias "Just Scan". Jo, ten notes tedy musí umět 1920x1080...jinak nemá asi cenu z toho dělat závěry.

Pro porovnání - když sedím 3 m od své televize nastavené na 1920x1080@60Hz, je to při výchozím nastavení velikosti písma už malé a musím to luštit. Např. čtení webu. Dělám to ale pouze příležitostně a nevadí mi zvětšit si to jednorázově pomocí Ctrl-kolečko. Takže asi záleží na druhu té práce, co na tom hodláš dělat, mně ve Wordu a na webu ani při zvětšní nechybí horizontálně místo, tím, že je TV širokoúhlá proti běžnému LCD monitoru a že weby i dokumenty jsou orientované do užších sloupců. Prostě mi to roztažení nevadí. Ovšem u mě je to především HTPC a ne pracovní stroj.

Tedy těch padesát palců bude asi minimu, spíš čím víc, tím líp. Rozhodně bych nebral míň než fullHD, ale to si raděj porovnej na té prodejně ze své vzdálenosti, možná to opravdu už nebude vidět ani na padesátce.
Peteer (43)|3.11.2008 14:08
to impaler bxl

Díky za super postřeh, já to budu mít spíš také jako multimediální centrum, takže mě nedělá problém také stránky si zvětšit pomocí funkce magnify(májí to MS Laser mouse - zvětši se ti oblast okolo kurzoru myšky - vynikající), ale spíš mě jde o to abych to nemusel používat pořád, ale obávám se že to asi jinak nepůjde - přeci jen 4 - 5 metrů je dost.

Nevíš jak by to na LCD panelu vypadalo kdyby se tam dalo jiné rozlišení?Jde mě o to že bych si na ten vstup z kompu dal jiné rozlišení - třeba 1280x720 ( to mám teď na tom Samsungu a je to akorát) - jestli se to rozlišení roztáhne na celou obrazovku a jak to bude vypadat, jestli máš možnost vyzkoušet, bylo by to super pro mě.o)
Peteer (43)|3.11.2008 14:09
A ještě jedna věc - co by si poradil - LCD nebo PLAZMU?Jak jsem psal, budu to mít převážně na komp - hry, DIVX a DVD filmy, web + na TV - zatím anolog příští rok digital příjem
artam (1147)|3.11.2008 14:34
Peteer:
Myslim, ze pouzivat TV na beznu pracu s PC je ako skrabat sa lavou rukou za pravym uchom. Ked nechces prist o oci od namahy a zaostrovania na male pismenka na TV, musis pri tom sediet tak 1,5m. To je proste o ergonomii, nie o tom, kto ako daleko dovidi.

Podstatne rozumnejsie je na druhy vystup grafickej karty pripojit klasicky displej (napr. 22 - 24") a pozerat na to pohodlne sediac za stolom z 0,5m. Toto som pred casom riesil sam a bolo to najlepsie zo vsetkych moznych rieseni, navyse ked sedim pri PC oprety do dobrej stolicky a s vystretymi nohami, samotny TV mam k PC pripojeny cca 7 m HDMI kablom a ked chcem pozerat film, tak sa jednoducho zvalim na gauc pred telku a pozeram. Tych par krokov od PC ma nezabije. :-)
Peteer (43)|3.11.2008 14:41
To artam - Ahoj, to bych klidně takhle udělal, problém je v tom že to budu mít v obýváku a to je ten problém - je blbý mít u zdi LCD TV a potom mít ještě vedle stůl s PC - to je dost hnusný, takže takhle to udělat nemůžu právě:o(((
dv07 (569)|3.11.2008 14:43
no pokud se muzu pripojit ja, tak na ja si myslim, ze na hrani, filmy a TV je dnes celkem jedno jestli LCD ci plasmu - dulezite je, aby to byl pokudmozno novej model vyssi rady osvedceneho vyrobce... ja se priklonil k plasme, ale pokud bych mel na te TV pres PC i pracovat a surfovat po webu, tak bych preci jen uprednostnil LCD (pro jistotu). Ja osobne vsak pro praci a serfovani po netu uprednostnim radsi notebook....
Peteer (43)|3.11.2008 14:53
To já také, abych to osvětlil, problém je v tom že většinou koukáme na DVD a DiVX filmy a hrajeme hry, ale chci to mít v obýváku, takže abych tam měl LCD s PC je blbost - to je dost hnusný, takže zbývá jedině dát PC do nějakého CASU aby to vypadalo jako třeba DVD - už jsem na ně koukal, propojit to, koupit bezdrát klávesnici, myšku a jsem za vodou. Měl jsem vyhlédnutou krásnou PLAZMU, ale bojím se vypalování bodů a jak to bude vypadat - PS50A557, cena je good a funkce super, LCD s těmito parametry nedostanu, ale vadí mě to bzučení které se tu řešilo na fóru a že nemá pořádné české EPG atd. Jinak z LCD nevím co vybrat, chtěl bych se dostat do max. 30 tis.
dv07 (569)|3.11.2008 14:59
Vypalovani bych se (u novejsich modelu) tak nebal... kdyz dodrzite urcita pravidla, tak riziko vypalovani minimalizujete. U te PS50557 bych si dal pozor viz treba http://www.t3.com/home-entertainment/plasma-tv/samsung-ps50a557-review-review , konkretne "... We noticed a fair bit of judder when watching the Blu-ray version of Sunshine running at 24 frames per second, but HD football and movies from Sky HD glided along smoothly.... " proto jsem ja osobne volil ten nejnovejsi model plasmy od Samsungu, tam uz nic takoveho nehrozi...

pozor na to, ze pro HTPC je krom vhodne case zapotrebi zvolit i vhodne komponenty (velikost, spotreba, zahrivani,....) - vykonne herni PC do case velikosti DVD playeru jen tak nedate ;)
Peteer (43)|3.11.2008 15:09
SAMSUNG PS50A756 - hmm ta by se mě také líbila, ale to asi doma neprojde, máme totiž už doma Samsung 36S71 myslím a ta půjde do ložnice, bude propojená s jiným kompem který bude jen na stahování a bude s minimálním příkonem.o) oba počítače budou propojení přes WIFI na internet a zároveň spolu takže přes vzdálenou plochu si budu moct pustit filmy z potače který je stáhne či DVD z ložnice v obýváku. Docela dobře vymyšlený, nic víc mě nenapadlo.o)
Peteer (43)|3.11.2008 15:29
No snad to tam nějak namačkám, ten komp s malou spotřebou na stahování bude v ložnici, tento by byl herní ale měl by lepší case aby nevypadal jako komp případně bych ho nějak zadělal aby nebyl vidět(musím dát ale bacha na odvětrávání), také ho musím ztišit, teď tam je FORTRON 350 W a ten když se rozjede tak to je špatný:o(
dv07 (569)|3.11.2008 15:38
hmm, tak vymyslene to mate hezky, to je jasne :) Kejsu je dnes hodne velky vyber a kdyz budete ochotny pridat nejakou tu korunku, tak sezenete i fesny case. Ovsem maximalni vykon a minimalni hluk jsou veliciny, ktere se zrovna moc nemuseji... ale urcite se to da vyresit tak, aby i herni PC bylo relativne tiche a pritom se jeho nadupane vnitrnosti neupekly... kazdopadne bych pri vymene zdroje asi sahl nejen po tissim, ale pokudmozno i vykonnejsim ;) 350W je pro dnesni skutecne vykonne karty (pro bezrpoblemove hrani na fullHd) slabe...
Peteer (43)|3.11.2008 16:27
To určitě s tím počítám, jak myslíte že bude vypadat když si tam dám nižší rozlišení?Třeba 1280x720?Bude to na celou TV?
dv07 (569)|3.11.2008 16:47
pokud mate moderni GK a novejsi full HD televizor, tak by obecne nemel byt vetsi problem prizpusobit si obraz presne podle svych pozadavku (i na celou obrazovku).... z urcite vzdalenosti by mel byt obraz i na toto rozliseni pekny, zalezi ale taky na Vasi narocnosti... teoreticky plati cim vyssi rozliseni pouzijete, tim blize se da obsah tv sledovat.... ale je to vse dost subjektivni, takze kazdy na to muze mit odlisny nazor...
Peteer (43)|4.11.2008 07:43
Je mi to jasný, předkpokládám že GeForce 8800 GTS 640 MB moderní ještě je.o)
BROS (22)|4.11.2008 09:13
[QUOTE=Peteer;199414]Je mi to jasný, předkpokládám že GeForce 8800 GTS 640 MB moderní ještě je.o)[/QUOTE]
Dnes už moc moderní není.. zvlášť co se týče akcelerace videa.. jestli ji ještě nemáš tak bych se poohlédl po radeonu HD4xxx obsahuje UDV2...
Jinak jsem zkusil na svém LCD TV LE40A656 dát rozlišení 1280x720 a obraz je ostrý a písmo je lépe čitelné jak na 1920x1080... ale jestli TV používat jako klasický monitor nevím, nevím...
Peteer (43)|4.11.2008 09:58
A z kolika metrů je to čitelné?
Peteer (43)|4.11.2008 10:09
Je to i roztažené na celé obrazovce?Myslíš že to bude čitelné ze 4 metrů?
jendau (16)|4.11.2008 11:01
Zhruba pred pul rokem sem resil uplne to same a mel jsem podobny snahy - velka TV + nadupanej herni kompik v peknem casu = zaklad rodinne pohody. Jenze pak jsem zjistil, ze kdyz budu vsechno centralizovat smerem k velky TV, tak budu nutne resit problemy typu ja chci gamesit jenze pritelkyne chce koukat na film a pod. Dneska to vidim asi takhle:

1. na praci a na hrani pc her je lepsi si sednout ke stolu
2. na hrani u TV je nejlespi konzole (navic muze slouzit i jako prehravac)
3. na prehravani ruznejch multimedii neni potreba hned kupovat celej pocitac, ale staci nejakej sikovnej HDD prehravac, nejlepe se sitovou konektivitou
4. kdyz chces neco dostat na opravdu velkou uhlopricku neres TV a kup projektor
5. na brouzdani po webu je nejlepsi notebook - kdyz ho mas pripojenej pres wifi a doplnenej o jideni tac s nozickama tak si snim muzes pohodlne sednout/lehnout kam chces

Kdyz mas tohle vsechno sikovne sesitovano a poskladano tak, abys nemusel kvuli pusteni filmu pres projektor nekde natahovat kabely a pod. tak v podstate nemusis delat zadne kompromisy.

Sice jsem ti nepomohl s vyberem TV, ale chtel jsem ukazat, ze mozna neni nutne zbytecne ladit prametry obrazu pro pripojene PC, kdyz to mozna ani zase tak casto pouzivat nebudes.
Peteer (43)|4.11.2008 11:20
To s tou manželkou mám vyřešeno - jeden komp -ten co bude stahovat bude v ložnici a tam bude velký disk kde budou filmy, takže bude klidně možné si o obýváku pustit hry a do ložnice se koukat na filmek. Uvidím, musím to vyřešit, nejlepší by asi bylo zmenšit zvdálenost od sedačky k TV
jendau (16)|4.11.2008 11:50
Ja jsem nakonec koupil mensi (tim padem levnejsi) Tv a mam to udelany tak ze, ji mam v rohu mistnosti a otacim ji o 90 stupnu. Z jedny strany mam udelany pohodlny sezeni tak, ze je relativne blizko - napr. pro hrani her a z druhy strany mam sedacku, ktera je dal a vetsinou staci na sledovani tv a filmu. Casem planuju prikoupeni projektoru tak abych mohl ze sedacky sledovat filmy, fotky atd. na velky uhlopricce.
Peteer (43)|4.11.2008 11:55
jendau - Dost dobře si to nedokážu představit - máte foto?To máte to sezení někde u TV a pak ještě sedačku?
dv07 (569)|4.11.2008 12:04
Od rady HD48xx jsem se stal ATI pozitivnim co se tyce GK, takze do herniho PC vydim jako optimalni volbu HD4870, ta nema problemu s plynulosti na fullHD (a dostatecnym AA) s zadnym z dnesnich nejnovejsich titulu... samozrejme HD4870X2 je pak vykonnostni vrchol (kdyz to funguje), ale pro mene narocne gamesniky by stacila podle me i HD4850, coz je vyhodny nakup jak cyp :)

Ale ciste na praci (resp. prevazne praci) na PC bych si radsi poridil jeste nejaky (klidne levnejsi) "zalozni" LCD monitor...

Zaroven si myslim, ze 2 TV v domacnosti (napr. obyvak + loznice) a pripadne k tomu i 2 PC (napr. PC + notebook) uz dnes pri obecne klesajicich cenach elektroniky neni nic nerozumneho ci extremne draheho...
BROS (22)|4.11.2008 12:05
[QUOTE=Peteer;199427]A z kolika metrů je to čitelné?[/QUOTE]
Teď to mám nastavené na nativní rozlišení 1920x1080 pixelů obraz je nejvíce ostrý.. Na hry a filmy to LCD nemá chybu. Teď když píšu toto zprávu tak sedím od té 40" televize měřeno metrem přesně 1,5 metru a je to v pohodě čitelné ...

Jinak to mám vyřešeno tak že na net mám druhý počítač nahoře v jiné místnosti..
Peteer (43)|4.11.2008 12:15
BROS - to přesně to co chci ja mít dva kompy, jeden v ložnici puštěný pořád s malým odběrem - ten bude stahovat a druhý na něj bude WIFI připojený a oba budou na netu WIFI a budu mít možnost přistupovat na oba počítače přes vzdálenou plochu, takže vymyšlený to mám myslím dobře.o)
Peteer (43)|4.11.2008 12:22
pak mě také napadlo mít v ložnici notes, ale to by vyšelo zbytečně draho - jelikož malý počítače s minicase mě vyjde na nějakých 6000 tis. i s pořádný diskem a notes by vyšel na 10000
Peteer (43)|4.11.2008 12:26
[QUOTE=BROS;199446]Teď to mám nastavené na nativní rozlišení 1920x1080 pixelů obraz je nejvíce ostrý.. Na hry a filmy to LCD nemá chybu. Teď když píšu toto zprávu tak sedím od té 40" televize měřeno metrem přesně 1,5 metru a je to v pohodě čitelné ...

Jinak to mám vyřešeno tak že na net mám druhý počítač nahoře v jiné místnosti..[/QUOTE]


Problém je v tom že já budu od té LCD 4 metry:o(
Džanek (95)|5.11.2008 21:08
Ahoj, pokud můžu mluvit za sebe, tak velmi podobnou situaci jsem řešil taky.
Moje vzdálenost od TV je 4m - na tuto vzdálenost jsem si koupil Full HD LCD Philips 42pfl9632d jasně je to cenově někde jinde, než jakou máš představu ty, ale tobě jde o typ Tv a úhlopříčku. K tomu jsem pořídil HTPC Fujitsu-siemens (můžu vřele doporučit). Na LCD jsem nastavil 1920x1080, zvětšil jsem si DPI a můžu říct, že z této vzdálenosti běžně pracuji na internetu, word atd.

Jinak co se týká plazmy - kamarád má pioneer KURO a nemůže se zbavit ducha s Vistama. Má tam hezky vidět náznaky ikon atd.
Plazma prostě neni dělaná na statický obraz. Taky jsem nad ní uvažoval, ale teď jsem rád, že jsem zvolil LCD.
deAngello (308)|6.11.2008 03:10
[QUOTE=Džanek;199870]
Jinak co se týká plazmy - kamarád má pioneer KURO a nemůže se zbavit ducha s Vistama. Má tam hezky vidět náznaky ikon atd.
Plazma prostě neni dělaná na statický obraz.[/QUOTE]

...kámošovi můžeš poradit ať si sežene program PixelProtector™ (DVD plasma tools screen burn removal) a zkusí tím projet Pio ..mělo by to vypálený ikony slušně "vyžehlit"
páč jinak škoda Kuročka že :D

http://www.pixelprotector.com/
dv07 (569)|6.11.2008 08:31
jen jestli uz neni pozde.... ono kdyby kamos dodrzoval par zakladnich pravidel, tak by se tomu urcite vyhnul ... skoda kura :)

ale tak muj kamos prozmenu vozi v MLu v plne palbe narezane drivi na podpal do krbu a pak se divi, ze ma tak dojeb111 kufr, takze asi tak ;)
Peteer (43)|6.11.2008 12:41
[QUOTE=Džanek;199870]Ahoj, pokud můžu mluvit za sebe, tak velmi podobnou situaci jsem řešil taky.
Moje vzdálenost od TV je 4m - na tuto vzdálenost jsem si koupil Full HD LCD Philips 42pfl9632d jasně je to cenově někde jinde, než jakou máš představu ty, ale tobě jde o typ Tv a úhlopříčku. K tomu jsem pořídil HTPC Fujitsu-siemens (můžu vřele doporučit). Na LCD jsem nastavil 1920x1080, zvětšil jsem si DPI a můžu říct, že z této vzdálenosti běžně pracuji na internetu, word atd.

Jinak co se týká plazmy - kamarád má pioneer KURO a nemůže se zbavit ducha s Vistama. Má tam hezky vidět náznaky ikon atd.
Plazma prostě neni dělaná na statický obraz. Taky jsem nad ní uvažoval, ale teď jsem rád, že jsem zvolil LCD.[/QUOTE]



Upřímeně řešeno mám teď to LCD - 36 palců Samsung a mám tam duchy také - Vista - plocha!.o(((

jaké HTPC máte na myslí?Máte foto - odkaz?
Džanek (95)|7.11.2008 08:37
Peteer (43)|7.11.2008 10:56
Hmm nevypadá to špatně, ale na hry to nebude:o(((
dv07 (569)|7.11.2008 13:12
[QUOTE=Peteer;200138]Hmm nevypadá to špatně, ale na hry to nebude:o((([/QUOTE]

to skoro zadne (cenove unosne) htpc ;)
Peteer (43)|7.11.2008 15:27
To musím vymyslet tedy jinak.o)
dv07 (569)|7.11.2008 15:29
[QUOTE=Peteer;200194]To musím vymyslet tedy jinak.o)[/QUOTE]

a co na hry nejaka ta herni konzole?... da se to poridit dneska uz od 4200 Kc....
Džanek (95)|7.11.2008 18:06
No nevim, ale já na tom třeba v pohodě hraji FireCry2. Takže pohoda
dv07 (569)|7.11.2008 19:17
[QUOTE=Džanek;200242]No nevim, ale já na tom třeba v pohodě hraji FireCry2. Takže pohoda[/QUOTE]

no pokud ten Far Cry 2 chce clovek hrat plynule ve fullHD, max. detaily, vyhlazovani atd... tak to by musel mit ten Scaleo HTPC poradnou grafarnu a ne uvadene GK typu GMA X3000, HD 2600 PRO atp...

ale samozrejme pokud clovek neni maximalista, resp. nejsou hry jeho hobby, tak si zahraje i na tomhle ;)