Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TH-50PX70EA a PC - rozliseni

darkb16a1 (4)|21.10.2008 19:40
Cau, mam problem ktery zde resilo uz nekolik lidi, nicmene s mym konkretnim problemem jsem zatim nic podobneho necetl.

Mam plazmu od Panasonicu, a pokud ji pripojim pres D-SUB k notebooku, notebook mi automaticky nedetekuje rozliseni WXGA, ale jen XGA, tedy 1024x768. To neni nic zvlastniho. Pomer 4:3 ale nechci, a roztahovat obraz pomoci aspect ratio je naprd, protoze kvalita obrazu jde totalne do haje, nehlede na znacnou disproporci :( .


Otevru tedy nastaveni graficke karty(nvidia quadro NVS 110m) a nastavim manualni rozliseni pro analog display. Nastavim hodnotu udavanou vyrobcem TV jako nativni rozliseni pro WXGA - 1366x768 .

Televize se ihned chytne a roztahne obraz az do kraju, JENZE... obraz se jakoby " kopiruje " - viz prilozeny snimek, kde je videt ze nektere ikony z plochy jsou proste na obrazu 2x( sorry za tu strasnou kresbu, nemam momentalne po ruce nic vic nez irfan a touchpad).

Opravdu netusim co s tim, pojmy jako " front porch, back porch, sync width" mi nic nerikaji :( .
DSC_2511.JPG
kadell (212)|21.10.2008 21:37
Mam to taky tak propojeny se stejnou TV a bez problemu. Jen jsem ve vlastnostech plochy, v zalozce nastaveni zaskrtnul polozku rozsirit plochu o tento monitor na kterym jsem navolil rozliseni plazmy 1366x768 a chodi to. Jeste jsem teda na plazme musel posunout obraz vpravo a dolu, mam pocit. Tohle jsi myslel tim nastavenim graficke karty nebo jsi neco nastavoval jeste nekde jinde?
darkb16a1 (4)|22.10.2008 08:06
Cau,

zkousel jsem dual view(to co popisujes ty), v tom mi nenabizi graficka karta jine rozliseni nez format 4:3(takze 1024x768 namisto mnou chtenych 1366x768). Ve vlastnostech ovladace od nvidia se da definovat manualne rozliseni jaky chces(viz prilozenej obrazek z prvniho prispevku kde mam to menu zrovna otevreny), ale jsou tam hodnoty jako

- front porch
- back porch
- sync width

atd a ja si osobne myslim, ze mam neco spatne nastaveno zde. Stravil jsem s tim uz dost casu a nepovedlo se mi aspon trochu se priblizit kyzenymu vysledku. Zkousel jsem i trochu jine formaty - treba 1280x720 apod, ale vysledek je porad stejny - budto se obraz v prave polovine jakoby duplikuje - viz fotka, nebo je 4:3.
kadell (212)|22.10.2008 09:52
Neni tam nejaka polozka, ktera by ti tu plochu roztahla? Mne to pripada jako pozadi ve Win, kde si muzes zvolit pozici na stred, vedle sebe a roztahnout. Nejsem odbornik, ale fakt to vypada jako by ti to do televize poslalo v 1024x768 a zbytek volne plochy to doplnilo o stejny obraz. Jeste me napada...zkus na TV v nastaveni obrazu pro PC vstup zvolit WXGA.

Jinak mne taky grafika nenabizi 1366x768, ale po pripojeni plazmy a restartu PC se tato nabidka objevi. A to mam starickou GeForce Ti 4200. Snad to nejak rozchodis, no.
darkb16a1 (4)|22.10.2008 12:49
[QUOTE=kadell;197610]Neni tam nejaka polozka, ktera by ti tu plochu roztahla? [/QUOTE]

Jo je, to je to dualview co jsem psal, ale jak rikam, v tomhle rezimu jedine 4:3 natvrdo. Pokud manualni rozliseni, tak singleview, coz mi nevadi, to neni problem.

Problem je, ze pri manualnim rozliseni mam plochu nadvakrat a nevim co s tim.
darkb16a1 (4)|30.10.2008 21:09
Vazne nikdo nevi ?