Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

praskání v APE 3

driff (2)|4.5.2008 00:02
zdravím

Premiéra mi dělá divnou věc. Mám stažené video v DV, nahrávalo se s mikrofonem a stalo se ze do nej dotycny obcas "zaprskal". Pokud si toto video pustím jen tak je v pohode, ovsem v premiere uz to neni takove ruzove. APE to praskani mikraku nejenze zesiluje ale spis si ho i nekde pridava a docela se to neda poslouchat. Zkousel sem prolezt vsecky nastaveni co tam snad existuji (ohledne zvuku vlastne neexistuji) a pohrat si s mymi kodeky, nic... nevite nekdo co s tim? diky
Pave1 (4279)|4.5.2008 01:25
udělat specifické úpravy zvuku jinde (vyexportuj audio jako wave, pak už je to "na tvých schopnostech", zvukových programů je známých dost).
driff (2)|4.5.2008 08:40
mi jde spíše o to, proč mi premiere dělá tohle zvěrstvo, a dáli se tomu nějak zabránit... ty pazvuky totiž evidentně vznikají až v něm...
Pave1 (4279)|4.5.2008 21:04
Tohle bez ukázky originálu a souboru po exportu nelze nijak komentovat, premiere obecně žádné takovéto zvěrstva nedělá, ale je možné, že ta Elements3 měla nějakou chybu.

Zkus sehnat trial Elements4, jestli to nebude (na stejném souboru) už ok, ať víš odkud vítr fouká (jestli je to opravdu programem nebo něčím jiným).
pedeva (68)|13.5.2008 15:34
Mal som ten problém a robilo mi to vtedy keď som mal prebudený zvuk, stačilo len stiahnúť zvuk dole aby to nebolo v tom červenom pásme a už to nepukalo.
Pave1 (4279)|13.5.2008 19:32
Ano, tohle je možné (a docela časté).

Někteří lidé neví, že na digitální stupnici (poznáš ji "laicky" tak, že končí nulou a do kladných hodnot "nejde") se míchá na -12dB (špičky -9dB), což odpovídá 0dBu (nebo +3dB) na VUmetrech (strojů např).

Většina sw ještě umožňuje nastavit "referenci" (ta se liší, v Evropě je "-6dB na VU metrech", takže -18dB na digi stupnici).

Lepší kamery mají na hodnotě -12dB na stupnici orientační značku.