Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory Samsung - firmware

Aliens_II (380)|31.3.2008 21:13
Jelikož to je děs to co provádí Samsung s těmy firmwary, tak jsem si dovolil zřidit téma ohledně jednotlivých verzí a komu se vůbec podařilo donutit tuto firmu aby mu ugradovala firmware a další věci kolem.

Moje TV, PS42C96HD neumí ono automatické roztahování obrazu, ale jak jsem dnes zjistil pouze u DVB-T příjmu, u analogového se to chová takto:

Rozměr: Automatický formát
Režim obrazu: Zvětšení
- funguje to tedy tak, že pokud je cokoli vysíláno 16:9 , je obraz na plném obrazu a co je 4:3 je krásně roztažené do celé obrazovky, i když mají lidi občas uřezané hlavy. Pokud nastavím cokoli jiného, už to nefunguje a obraz se různě ořezává a nebo jsou nahoře a dole pruhy a podobně. U digitálního příjmu to nechodí ani tak, jak u analogu.

EPG česky mám funkční, jen díky nastavení země původu na Velkou Británii.

Aktuální software je: T-BDXPDEU00-1010 ze dne 11. září 2007
Verze firmwaru je: T-ST1DEU7-1000

Může tedy někdo napsat jak je na tom, co a jak mu chodí a jestli se někomu povedlo upgradovat na vůbec nějaký pořádný firmware?
Díky za cokoli.
Aliens_II (380)|2.4.2008 14:47
Tak vidím, že toto téma zajímá mnoho lidí, no nedal jsem se a zapátral jsem a zjistil jsem tyto věci.

Samsung má už dva firmwary, které řeší jak české EPG, tak i automatické přepínání obrazu a jsou to verze
1012 a nejnovější 1013. Takže lidé co mají firmware od verze 1012 problémy už žádné nemají.

Co se týče toho, jak to dostat do našich TV, je jen jedna možnost a to, že je třeba tu TV dostat do servisního střediska. Po zakáznících nejezdí, prej je málo lidí.
Po telefonické dohodě na termínu, to vše trvá přibližně 45 minut.
V Praze je to firma LCE sídlící na Proseku.
Příští týden se teda objednám a s kolegou tam sjedeme a nový firmware si do našich TV necháme nahrát.
Pak bych napsal, jak to dopadlo.
radimovo (10)|2.4.2008 16:05
Tak dej potom vědět jak to dopadlo. Ideální by byla aktualizace přes DVB-T aby se to nemuselo nikam vozit, jako to udělal Panasanic a Sony. Docela by mě zajímalo, zda někdy upraví firmware tak, aby bylo možno změnit čísla předvoleb na DVB-T.
Aliens_II (380)|2.4.2008 20:48
[QUOTE=radimovo;171521]Tak dej potom vědět jak to dopadlo. Ideální by byla aktualizace přes DVB-T aby se to nemuselo nikam vozit, jako to udělal Panasanic a Sony. Docela by mě zajímalo, zda někdy upraví firmware tak, aby bylo možno změnit čísla předvoleb na DVB-T.[/QUOTE]

K těm updatům přes DVB-T, no trochu jsem pátral a ani tomu Sony a Paňáku to teda moc nechodí, dle sdělení toho serisáka se Samsung chce s ČT dohodnout, ale prý, prý, za to chce televize hodně peněz. tak nevím co je na tom pravdy. Pokusím se o tom víc zjistit.

Co se týče těch kanálů, máš přece možnost, sám si nastavit čísla a pořadí jednotlivých stanic, tak nevím kde a co chceš dál přečíslovat. Jestli teda myslím toto.
ezechiel1917 (498)|2.4.2008 21:32
[quote=Aliens_II;171560]K těm updatům přes DVB-T, no trochu jsem pátral a ani tomu Sony a Paňáku to teda moc nechodí, dle sdělení toho serisáka se Samsung chce s ČT dohodnout, ale prý, prý, za to chce televize hodně peněz. tak nevím co je na tom pravdy. Pokusím se o tom víc zjistit.

Co se týče těch kanálů, máš přece možnost, sám si nastavit čísla a pořadí jednotlivých stanic, tak nevím kde a co chceš dál přečíslovat. Jestli teda myslím toto.[/quote]

To s tim cislovanim ma prave souvislost s tim o cem je tu rec a to cestina v EPG, pokud je pro spravne zobrazeni ceskych znaku zapotrebi nastavit Velkou Britanii, moznost precislovani odpada (alespon u fw ktery jsem zkousel to u VB proste neslo, mam pocit ze to normalne v anglii ani nepodporuji). Pokud chces mit naopak moznost precislovat kanaly nejdou zas cesky znaky v EPG, proste nahouby. Nicmene pokud existuje nejaka novejsi overena verze softwaru pro DVB-T, kde funguje jak cestina v EPG tak moznosti precislovani, tak to vyresi prave ta aktualizace na ni :)
radimovo (10)|3.4.2008 15:35
Nevím jakou verzi firmware mám, ale určitě nějakou starší. Epg funguje česky bez problémů, ale nejde změnit čísla předvoleb jednotlivých kanálů u DVB-T, tak jako u analogu. Infolinka mě před cca. půl rokem "poradila", že mi to můžou "upravit" v servisu. Takže přepínám šipkou nahoru a dolu, protože čísla kanálů jsou úplně mimo.
fidro (22)|3.4.2008 19:42
[QUOTE=Aliens_II;171516]Tak vidím, že toto téma zajímá mnoho lidí, no nedal jsem se a zapátral jsem a zjistil jsem tyto věci.

Samsung má už dva firmwary, které řeší jak české EPG, tak i automatické přepínání obrazu a jsou to verze
1012 a nejnovější 1013. Takže lidé co mají firmware od verze 1012 problémy už žádné nemají.

Co se týče toho, jak to dostat do našich TV, je jen jedna možnost a to, že je třeba tu TV dostat do servisního střediska. Po zakáznících nejezdí, prej je málo lidí.
Po telefonické dohodě na termínu, to vše trvá přibližně 45 minut.
V Praze je to firma LCE sídlící na Proseku.
Příští týden se teda objednám a s kolegou tam sjedeme a nový firmware si do našich TV necháme nahrát.
Pak bych napsal, jak to dopadlo.[/QUOTE]

nepoznáte nejakú firmu na slovensku, ktorá by toto robila? ďakujem
Aliens_II (380)|3.4.2008 20:03
[QUOTE=fidro;171700]nepoznáte nejakú firmu na slovensku, ktorá by toto robila? ďakujem[/QUOTE]

Ahoj,

všechny tyto firmy ti "musí" pomoci. Jinak fakt nevím.

http://www.samsung.com/sk/support/servicelocations/rta.asp
jim.j (5)|10.4.2008 19:20
pls,jak zjistím verzi firmware?