Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD televizory Samsung a česká diakritika v EPG

elmag (8)|29.3.2008 21:12
Prosím o radu. Pokud přijímám na televizoru digitální vysílání DVB-T prostřednictvím D. tuneru v televizoru, nefunguje mi česká diakritika ( háčky, čárky)v informacích EPG. Místo toho jsou tam 2 nějaké nesmyslné znaky.. Je to již několikátý televizor a pokaždé jiný model (např.LE40R86WD). Na Samsungu mě ujišťovali, že to vše funguje a pokud ne, dá se prý do TV nahrát v autorizovaném servisu nový firmware. Má s tím prosím někdo zkušenosti ? Myslím si, že to asi nebude tak jak mi na Samsungu tvrdili...
Aliens_II (380)|29.3.2008 21:23
[QUOTE=elmag;170925]Prosím o radu. Pokud přijímám na televizoru digitální vysílání DVB-T prostřednictvím D. tuneru v televizoru, nefunguje mi česká diakritika ( háčky, čárky)v informacích EPG. Místo toho jsou tam 2 nějaké nesmyslné znaky.. Je to již několikátý televizor a pokaždé jiný model (např.LE40R86WD). Na Samsungu mě ujišťovali, že to vše funguje a pokud ne, dá se prý do TV nahrát v autorizovaném servisu nový firmware. Má s tím prosím někdo zkušenosti ? Myslím si, že to asi nebude tak jak mi na Samsungu tvrdili...[/QUOTE]

V plug and play módu nastav zemi na Velkou Británii a pojede to. Je to sice kravina, ale jede to, no. Čekat na nějaký firmware od Samsungu je běh na hodně dlouhou trať.
Radoo (1302)|29.3.2008 21:44
[QUOTE=Aliens_II;170928]V plug and play módu nastav zemi na Velkou Británii a pojede to. Je to sice kravina, ale jede to, no. Čekat na nějaký firmware od Samsungu je běh na hodně dlouhou trať.[/QUOTE]
Veselé je, že to ti u Sama neporadí.
Diletanti ...
oroszlan (44)|30.3.2008 11:33
[QUOTE=Aliens_II;170928]V plug and play módu nastav zemi na Velkou Británii a pojede to. Je to sice kravina, ale jede to, no. Čekat na nějaký firmware od Samsungu je běh na hodně dlouhou trať.[/QUOTE]
Potvrzuju: stačí přepnout tv na analogový tuner (v digitálním Plug a Play nejede), v menu zvolit Plug a Play a až naskočí výběr země, zvolit Velkou Británii. Pak to doklikej do konce (poslední je nastavení času a data) a tradá - EPG je jako víno, i čárkama a háčkama :-)

Ještě upozornění pro ty co mají úplně nový televizor: při prvním spouštění televizoru musíte vybrat Česko (resp. Východní Evropa, nebo co to tam je) a nechat si tv naladit jak analogové, tak digitální stanice, teprve pak si zkontrolovat jestli EPG funguje správně nebo ne, a případně jít znovu do Plug A Play a přenastavit Vých. Evropu na Velkou Británii. Když zvolíte Británii hned poprvé, televizor si naladí jen analog! Je to zmíněno i v návodu.
mumie (3)|1.4.2008 13:53
Super. Funguje to skvěle. Dokonce to P&P ani není potřeba doklikat do konce a stačí z něj po té volbě GB vyexitovat.
Dokonce začalo fungovat automatické přepínání 4:3 X 16:9, což bylo předtím mrtvé.
Funguje mi to v DTV módu, ale v módu SAT (možná to je chyba toho satelitu ;-) to nechodí.
Taky mě zarazilo, že režim 4:3 necestuje po ploše, skrzevá vysvicování pixlů (alespoň o pár).
Přitom i obyčejný nápis MUTE sebou neustále mele, aby nevznikl stín.
roman12345 (21)|11.11.2008 09:29
Ano - skutečně to funguje, i když je to velmi absurdní. Má to však jeden háček. Potom zase nefunguje třídění programů. Takže přes plug & play zase zpět na "Česká republika", setřídit programy a pak zase "Velká Británie" a mám češtinu v EPG a tak pořád dokola.... No, žádné vyznamenání pro Smasung to tedy není.
ondracanon (3)|18.9.2009 00:15
Výše popsaným postupem mě začalo EPG fungovat s diakritikou , ale zato u DTV není TELETEXT. Nevíte někdo jak na to, aby šlo obojí?
petr.sital@seznam.cz (1)|29.4.2013 15:22
Ahoj, snažím se rozchodit EPG průvodce v telefizái Samsung UE40ES řady 8 000. Zkoušel jsem nastavování země na V. Británii a diakritika v popisech stále nefunguje. Jazyk v nastavování TV je čeština a tam se zobrazuje dobře. V EPG sem tam také ž,ř,č,š a jiná písmena jsou, ale většinou je místno nich nějaká znak. Poradíte prosím někdo, jak na to ? Klidně oželím háčka a čárky, hlavne, ze se to bude dat precist.

Diky

Petr