Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení GK a TV přes S-Video - nejde

Ipanema (15)|14.1.2008 21:06
Dobrý den/ahoj,

moc Vás chci poprosit o pomoc s propojením grafické karty a televizoru přes S-Video kabel. Předem se omluvím, že tomotu moc nerozumím, ale po propojení mi zvuk jede příšerně (téměř vůbec) a obraz se vůbec nezobrazí.
Mám grafiku nVidia GeForce FX5200 a televizi starší, ale 2 SCARTy má, tak to snad stačí. Koupil jsem tento kabel:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051200060000009OI&Search=kabel%20S-Video&SearchType=1 , propojil, ale nic.... Samozřejmě jsem změnil nastavení zobrazení na klon obrazu v PC a TV. Nic se nestalo ani po restartu. Nevím co jiného mám nastavit nebo udělat. Ovladač GK mám verzi 91.31 (pro tuto moji straší grafiku poslední) a chtěl bych ho pokud možno zachovat.

Prosím o jakoukoliv pomoc. Děkuji předem.
robert.kotasek (777)|14.1.2008 21:45
FX5200 jsem taky mel - scart jsem taky zkousel - myslim ze dokonce tenhleten, ale vysledek byl stejny (cernocerna tma) nekde tady jsem se tenkrat docetl ze tyhle scarty nemusi byt vzdy stejne zapojeny a ze staci jen prepajet nektere koliky (schemata tady na foru taky nekde jsou, staci pohledat). Ja si na tuhle operaci netroufl a tak jesm vyuzil s-video vstup do tv (vy ho ale asi nemate takze se vas to moc netyka) kazdopadne na tech 10m to neni nic moc - obraz jeste sel ale zvuk i s galvanickym oddelovacem na antene byl hodne slaby a se znacnym sumem...
Nakonec jsem to vyresil koupi nove grafiky (ati HD2600pro agp). Obraz jsem natahl pres HDMI (10m) a zvuk pres SPDIF (digitalni koaxial) - ted jsem maximalne spokojeny....

PS: u vas bych videl jedno z reseni to prepojeni nebo zkouska jineho kabelu... nebo koupe nove tv ale to asi v planu nemate...
jaromir9909 (269)|14.1.2008 23:39
[QUOTE]Mám grafiku nVidia GeForce FX5200 a televizi starší, ale 2 SCARTy má, tak to snad stačí.[/QUOTE]

Nestačí. Musí podporovat i s-video vstup. Pokud toto nikde v nastavení nemá nejde TV s PC propojit pomocí s-video signálu. NVidia GeForce FX5200 jsem neměl možnost vyzkoušet, ale pokud jde napojit s-video konektor na TV-out, předpokládám, že pracuje jako ostatní starší GK. Není-li na TV možnost příjmu s-video, je nutno na GK nastavit výstup na kompozit přesto, že video je přenášeno pomocí s-video kabelu.
jaromir9909 (269)|14.1.2008 23:49
[QUOTE] Ovladač GK mám verzi 91.31 (pro tuto moji straší grafiku poslední) a chtěl bych ho pokud možno zachovat.[/QUOTE]

Mám stále GK MX440 a ta jede přes TV-out korektně asi jen se dvěma ovladači. Nedivil bych se, kdyby tato karta měla problémy s TV-out pro špatnou podporu v nových verzích ovládačů.
robert.kotasek (777)|15.1.2008 08:05
[QUOTE=jaromir9909;161981]Nestačí. Musí podporovat i s-video vstup. Pokud toto nikde v nastavení nemá nejde TV s PC propojit pomocí s-video signálu. [/QUOTE]

no nevim mel jsem philipse 32pw9520 a ten umel i komponent, samozrejme i s-video a pomoci toho kabelu se mi pripojeni nepodarilo - cerna obrazovka (pouze s-video -> s-video)
mozna by nebylo odveci vyzkouset nejakou univerzalni redukci (napr. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514500600000010V&Search=redukce&SearchType=1 ) kup tohle za par korun + nejaky kratky s-video/s-video na zkousku a kdyz to pojede tak potom koupis ten 10m
Pitomec (10211)|15.1.2008 08:09
Napřed to chce zjistit, jestli z té GK vůbec leze ven nějaký signál (což si myslím, že neleze). I kdyby TV nepodporovala S-Video vstup, tak by byl obraz č/b, ale byl by. Když není vůbec (a vyloučíme možnost vadného kabelu), tak zcela jistě nebude povolený TV výstup u GK. Osobně radši používám grafiky od ATI, kde s tím není takový problém (ještě si pamatuju jak jsem musel cosi shánět k nějaké NVidii, kde TV výstup jel free jenom 15 minut a pak zhasl, což byla od výrobce prasárna nejhoršího zrna :-k ).
robert.kotasek (777)|15.1.2008 09:03
Pitomec: rikam - s-video/s-video (fx5200) mi jela krasne jak na crt tak na lcd. s-video/scart (fx5200) ani tuk proste cerno... myslim ze zakopany pes je v tom kabelu.
Ipanema (15)|15.1.2008 11:59
Děkuji za tipy a rady.
Zkusím nový ovladač karty a jiný kabel.... Televizi zrovna teď do týdne kupuji novou, ale není to nějaký Hi-End, takže asi S-Video mít nebude... Je to tato
http://www.jvc.cz/product.php?id=LT-32A80ZU&catid=100051&sub=ts#product-tabs

Kdybych zase koupil kabel jiný (ten S-Video na S-Video) a opět nic, tak už bude problém asi jen v té grafice, že? Tu ale měnit nebudu....
Ipanema (15)|15.1.2008 12:03
[quote=robert.kotasek;162013]s-video/s-video (fx5200) mi jela krasne jak na crt tak na lcd. s-video/scart (fx5200) ani tuk proste cerno... myslim ze zakopany pes je v tom kabelu.[/quote]

....děkuji, toto asi zkusím jako první. A co když spojení redukce a kabelu S-Video / S-Video zase nepojede?
----
Dotaz moderátora: proč máš nastavené tučné písmo?
robert.kotasek (777)|15.1.2008 12:57
Ipanema: tak pak je to karta...
to jvc ma by melo mit i s-video (v popisku znaceno jako S-IN) v kategorii koncovky... takze by nemel byt problem
Nevim sice jake mate PC ale pokud chcete prehravat filmy v 720p tak ta karta je nedostatecna s cpu napr. athlon xp2600+.... ja jsem koupil zhruba za 2500,- toho ati radeon HD 2600pro (na AGP slot) - pravda slozita instalace (ale to je na jine vlakon) a propojil jsem to HDMI 10m za 630,- zvuk zvlast za 240,- spdif...
(kdybych mel visty tak v HDMI jede i zvuk) Moje reseni propojeni je asi 10x kvalitnejsi nez pres ten analog. Tak zvazte... ;)
Ipanema (15)|24.1.2008 17:45
Tak jsem zkusil jinou cestu a opět nic. Prosím opět o pomoc...
Dnes jsem koupil nové kabely, ale malinko jiné než jste psali. Koupil jsem na obraz: redukci na cinch a pak kabel cinch/cinch. Toto jsem zapojil do TV a zase je jen tma. Kabel o kterém jsme už psali (S-Video/S-Video a redukce na scart) jsem nekoupil, protože na nové LCD TV mám 2x scart (oba odsazené DVD a Set-top-Box) a 5x cinch. Prodejce mi doporučil propojit vše tím cinchem, protože to takhle musí jet.... TV ale "žlutý" vsup na cinch nemá. Jen červený, bílý a zelený, u kterého je napsané písmeno Y. Podle manuálu k TV je tam i popsané a vyznačené připojení herní konzole. Předpokládám, že ten zelený vstup je ten, do kterého příjde tan můj dnes koupený kabel....

Zkusil jsem nainstalovat nové ovladače na kartu (poslední i starší), změnit rozlišení sekundárního monitoru, prohodit sekundární a primární monitor - a nic....

Můžu opět poprosit o mopoc? Už nevím jak z tohoto ven :-( Dnes mám malinko strach, že ten kabel S-Video/S-Video a redukce na scart bude zase se stejným výsledkem....
Ipanema (15)|24.1.2008 18:12
[QUOTE=Ipanema;163083] Koupil jsem na obraz: redukci na cinch a pak kabel cinch/cinch. Toto jsem zapojil do TV a zase je jen tma. [/QUOTE]

Kamarád, který má novější grafickou kartu s výstupem cinch mi teď řekl, že tento kabel v této kombinaci mi fungovat nebude určitě. Prý moje karta nemá AV výstup, takže na toto potřebuji něco jiného než S-Video... Ale mluvil jsem s ním jen po telefonu, tak nevím jak jsme si rozumněli..
robert.kotasek (777)|24.1.2008 19:05
ty tri cince to jsou RGB - existuje redukce s-video- RGB ale nevim zda pojede (napriklad zde na tehle aukci http://aukro.tiscali.cz/item291206337_291206337.html ) - Ta vase zminovana LCD bude mit i S-video viz vise prispevek #10. takze bych zkusil cestu s-video/ s-video.
Ipanema (15)|24.1.2008 19:24
[QUOTE=robert.kotasek;163093]ty tri cince to jsou RGB - existuje redukce s-video- RGB ale nevim zda pojede (napriklad zde na tehle aukci http://aukro.tiscali.cz/item291206337_291206337.html ) - Ta vase zminovana LCD bude mit i S-video viz vise prispevek #10. takze bych zkusil cestu s-video/ s-video.[/QUOTE]

S-Video televize nemá...
Má konektory 2x scart (ty bych musel ale nějak přepojovat s již zapnutými přítroji) a pak 5x cinch (modrý, zelený, červený - to bude asi to RGB a pak červený a bílý) a 2x HDMI. Přemýšlel jsem, jestli nemám koupit kabel na DVI/HDMI, ale to zase bude asi bez záruky....
robert.kotasek (777)|24.1.2008 20:52
Ta JVC s-video mit bude ;) do budoucna (zatim reseno tou redukci prepinacem scart)
cerveny a bily - je zvuk R L.
Kabel DVI/HDMI nenapojite na tu svou kartu. Ta ma pouze analogovy vystup.