Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 128

Téma: Propojení PC(DVI)-->LCD TV(HDMI) - jak na zvuk?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Výchozí Propojení PC(DVI)-->LCD TV(HDMI) - jak na zvuk?

Zdravím,

dnešní dopoledne jsem strávil prohledávaním TV Freak fóra, bohužel nepovedlo se mi najít odpověď na následující otázku - rád bych propojil stávající PC (osazené VGA kartou s DVI výstupem) a novou LCD TV (HDMI vstup).

Ohledně přenosu obrazu není problém (řekl bych), kabelů DVI-HDMI je na trhu dostatek...

Starosti mi přidělává přenos zvuku - nerad bych vedl další dodatečný kabel (mno, kabel až takový problém není, spíš vrtání skrze dvě docela tlusté zdi...), otázka tedy zní zda se někdo nesetkal s redukcí, která by byla schopna spojit výstup jak z DVI konektoru grafické karty tak i výstup ze zvukové karty v počítači do jednoho HDMI-HDMI kabelu?

Je tu občas Avatar uživatele nodiggity
    Registrace
    Oct 2007

Výchozí Re: Propojení PC(DVI)-->LCD TV(HDMI) - jak na zvuk?

Citace Původně odesláno od Andree Zobrazit příspěvek
    Zdravím,

dnešní dopoledne jsem strávil prohledávaním TV Freak fóra, bohužel nepovedlo se mi najít odpověď na následující otázku - rád bych propojil stávající PC (osazené VGA kartou s DVI výstupem) a novou LCD TV (HDMI vstup).

Ohledně přenosu obrazu není problém (řekl bych), kabelů DVI-HDMI je na trhu dostatek...

Starosti mi přidělává přenos zvuku - nerad bych vedl další dodatečný kabel (mno, kabel až takový problém není, spíš vrtání skrze dvě docela tlusté zdi...), otázka tedy zní zda se někdo nesetkal s redukcí, která by byla schopna spojit výstup jak z DVI konektoru grafické karty tak i výstup ze zvukové karty v počítači do jednoho HDMI-HDMI kabelu?
    To si upřímně neumím v praxi představit. Předpokládám, že výstup na zvukové kartě máš analog, DVI je digitál, což jistě zkombinovat nelze. A i pokud by jsi měl výstup na zvuku digitální (jack, koax či optiku), musel by existovat kabel, který by pro výstupy z PC měl kombinaci DVI a jacku / koaxu / optiky, na druhé straně HDMI. Nic takového jsem já osobně nikdy neviděl, ale možná se mýlím a existuje. Zvuk tedy budeš muset zřejmě vést zvlášť kabelem.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Jan 2006

Záleží na kartě a základní desce.
    Ati dodává ovladač pro SouthBridge a zvukový výstup tím pádem dostane na DVI, k tomu je speciální redukce pro HDMI kabel. V systemu se to objeví jako další zvuková karta, u mě se jmenuje ATI HD Audio.
    Neumí to dts zvuk a 7.1m jinak všecko.
    Ve Vistě je to automaticky, XP se musí patchnout, je to oficiální oprava od Microsoftu - ovladač pro UAC nebo tak nějak.

Nováček Avatar uživatele Konycz
    Registrace
    Apr 2005

no ja resim trosku jinaci problem, ale taky se tyka tohoto probleu... Propojil jsem HTPC DVI-HDMI kabelem s LCD... a potom ze zvukovky do LCD pomoci jack - 2x Jack do TV kde je vstup pro zvuk... myslim cerveny a bily sinch... ale zvuk ani za boha nejede a nejde.. moc se mi nechce kupovat dalsi repraky....

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

to bude mozna tim ze tahas obraz digitalne a zvuk analogem... zkus (pokud mas) digitalni koaxial nebo digitalni opticky (nejlepe do avreceriver)....

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

nene myslim ze problem bude ten ze to "pchas" do uplne ineho vstupu resp. nie do audio vstupu ktory prislucha k prislusnemu video vstupu!! neviem ako to je u samsungov ale musis sa pozret do manualu ako to je ked pripajas PC a chces doviest aj zvuk - niektore TV neumoznuju pripojit zvlast zvuk ak mas tv pripojeny cez HDMI (logicky sa caka ze cez to pojde aj zvuk) - niektore ano.

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

gardfield: myslis ze pokud to natahnu (zvuk) primo do AVR tak bude vse v poho... (zvuk z tv uz vubec neposloucham - jen z avr) tzn do tv hdmi z redukce dvi - obraz, spdif do avr?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

jj to uz bude fungovat. a dokonca nemusis pouzit ani optiku. Ked ma tvoj AVR aj vstupy pre stereo zariadenia, tak to napichni na to - predpokladam ze ano, tak ti staci kabel 3,5jack-2x Cinch - da sa bezne kupit alebo urobit :P (predpokladam ze vstupy na tvojom AVR su cinchove). Na AVR samozrejme nastavis spravny vstup

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Pokial to mozes prepojit s AVR digitalne (optikou alebo koaxialom), tak nad stereo prepojenim AVR s PC ani neuvazuj, lebo tym prichadzas o AC3 a DTS pri filmoch, nehovoriac o tom, ze pokial mas v PC integrovanu zvukovku, tak stracas na kvalite DA prevodnikov aj pri obycajnom stereu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

OK - vidim to na digitalni koax - uz kvuli tem asi 10m... (zvukovka je integ. o Nvidia na Asus a7n8x deluxe, AVR Onkyo TX-SR505E)
    potreboval jsem si to jen overit dik

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

ok, ja len aby boli jasne vsetky moznosti

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

zdravim .. resim stejny problem s propojenim pc a lcd tv .. obraz v pohode pres dvi out / hdmi in .. ovsem zvuk nejede .. 3,5 jack out / l+r cinch in .. pritom je to zapojene do spravnych cinchu patricich k hdmi 2 in .. ktere je specielne urcene pro dvi pripojky (pak mam jeste hdmi 1, ale to je pro hdmi / hdmi propojeni) .. v nastaveni zvukovky mam spravne na jack nastaveno line out .. nic neni zeslabeno .. tak jsem z toho fakt jelen

pevne verim, ze to neni kvuli tomu, ze by jedno bylo digital a druhy analog. fakt ted zrovna nemam zbytecnych 20k na avr, 10m optiky a alespon nejaky dve obyc bedny .. no .. i vic nez 20k

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Palec nahoru Re: Propojení PC(DVI)-->LCD TV(HDMI) - jak na zvuk?

Citace Původně odesláno od jarecek Zobrazit příspěvek
    zdravim .. resim stejny problem s propojenim pc a lcd tv .. obraz v pohode pres dvi out / hdmi in .. ovsem zvuk nejede .. 3,5 jack out / l+r cinch in .. pritom je to zapojene do spravnych cinchu patricich k hdmi 2 in .. ktere je specielne urcene pro dvi pripojky (pak mam jeste hdmi 1, ale to je pro hdmi / hdmi propojeni) .. v nastaveni zvukovky mam spravne na jack nastaveno line out .. nic neni zeslabeno .. tak jsem z toho fakt jelen

pevne verim, ze to neni kvuli tomu, ze by jedno bylo digital a druhy analog. fakt ted zrovna nemam zbytecnych 20k na avr, 10m optiky a alespon nejaky dve obyc bedny .. no .. i vic nez 20k
    Toto jsem také řešil. Pořiď si ATI kartu (HD2x00, HD3x00, HD4x00) s DVI výstupem případně HDMI výstupem. U karty s DVI je dodávaná redukce DVI-HDMI. ATI má integrovaný audio chip na grafické kartě vyhovující HDCP a posílá zvuk přes DVI->HDMI nebo jen přes HDMI ven.
    Funguje to perfektně .

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

může mi pls někdo poradit....mám grafickou kartu ATI a kabelem DVI-HDMI propojenou LCD TV...obraz funguje perfektně ale nejede zvuk....potřebuju, abych měl zvuk na TV

všude se tady píše že ATI tohle umí, přenést zvuk přes DVI

chci se zeptat....měl by zvuk fungovat přes DVI>HDMI kabel nebo musím mít nějakou speciální redukci...jakože do grafiky redukci DVI>HDMI a pak TV propojit jen s HDMI kabelem? přijde mi to jedno a to samé...

díky za rady

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od F4ITH Zobrazit příspěvek
    může mi pls někdo poradit....mám grafickou kartu ATI a kabelem DVI-HDMI propojenou LCD TV...obraz funguje perfektně ale nejede zvuk....potřebuju, abych měl zvuk na TV

všude se tady píše že ATI tohle umí, přenést zvuk přes DVI

chci se zeptat....měl by zvuk fungovat přes DVI>HDMI kabel nebo musím mít nějakou speciální redukci...jakože do grafiky redukci DVI>HDMI a pak TV propojit jen s HDMI kabelem? přijde mi to jedno a to samé...

díky za rady
    Jakou máš ATI kartu?

Máš nainstalován ovladač pro audio HDMI na kartě? Máš správně nastaveno v operačním systému, že zvuk mám jí an HDMI out?

Pokud HDMI-out pro audio máš správně nastaveno (ovladač a nastaven výstup), tak:

Používáš přímo kabel DVI->HDMI? To může být problém. Tento kabel nemusí reflektovat audio na DVI. Audio na DVI není stadardem. Proto takovýto kabel nemusí fungovat nebo je bez podpory audio přenosu.

Vyzkoušej použít přiloženou DVI->HDMI redukci, co je u karty a použij HDMI->HDMI kabel.

Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Uživatelů prohlížejících téma: 1 (členů: 0, nepřihlášených: 1)

Podobná témata

1. hdmi propojení arc
    Od Swep v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-11-2011, 21:20
  2. propojení PC-DVI s Tv-HDMI
    Od Martin1972 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-05-2010, 01:07
  3. TV s HDMI propojeni s PC
    Od magoreska v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 16-01-2010, 18:41
  4. HDMI propojení NTB s LCD - nejede zvuk
    Od sarah 25 v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 10-06-2009, 13:57
  5. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 15:37

Pravidla přispívání