Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FX1 v praxi - kuk na TV

Pave1 (4279)|23.9.2007 22:36
chcete-li vidět výsledky této kamery v broadcast zpracování, tak čt uvádí od pátku 28.9. původní dokumentární cyklus bojová umění (10 dílů).

Točeno to bylo převážně v HDV na FX1 (nabíráno přes dc v kameře jako DV do NLE střižny/avid), použité jsou v malé míře i další záběry (točené v Číně apod).

Vyjímkou byla úvodní studia (objednáno u profi, bohužel to zrovna nějak nedopadlo..).


Mrkněte

(tento čtvrtek také půjde cca hodinový dokument z Anglie - 20:00 čt2, též točeno převážně na HDV - Z1, tady ale byly provedeny profi korekce na speciálním korektoru).
bd (2)|24.9.2007 02:02
Moc rád se podívám. Zajímá mě jak kamera, tak i bojové umění.
Vlastně oboje je umění...
bd
bd (2)|24.9.2007 02:07
Mistrům Aikido v Ostravě jsem točil pár zákroků. Z pilnosti jsem přidal pár reverzů a zpomalení. Oni to uvítali jako skvělý studijní materiál a mně to chytlo. Ale mlátit sebou nenechám...
bd
Pave1 (4279)|24.9.2007 09:00
Tohle je "okénko" do prostředí především našich škol/ cvičitelů - mistrů (i jejich "zdrojů"; proč, kde, jak). Každý díl je věnovaný jednomu "směru" (není to učebnice cviků, ale samozřejmě že ukazují, jak cvičí).

Je to jistě zajímavý počin (okolnost jménem FX1 je pak zajímavá pro majitele HDV kamer, byť vždy záleží na tlapkách, které kameru drží .-) ... )
Pave1 (4279)|25.9.2007 21:49
drobná aktualizace, dnes proběhly předběžné projekce v Matu (nějací novináři a odborná věřejnost), prý byli příjemně překvapeni (ano, báli se .-) ) a reakce byly vřele pozitivní (sledovali na ukázku jeden z dílů cyklu).

Takže se zdá, že ze strany naší odborné věřejnosti jsou názory příznivě nakloněny, tak uvidíme, jak to zhodnotí ostatní diváci .-) (jinak já nejsem tímto směrem zaměřený, podílel jsem se jen od třetího dílu on-line střihem a bar. korekcemi).

Mějte se a napište pak, jak se vám zdála ta FX1, jaké to mělo "mouchy" atd (vždy se nějaké najdou .-) )
Pave1 (4279)|28.9.2007 12:24
tak jen posunu nahoru - dnes od 17:30 na čt2 1.díl - O síle a slabosti (Bojová umění aneb Jednota osobnosti, točeno převážně FX1).

- v Evropě zápas řecko-římský, v Japonsku zápas sumo.

"Úvodní díl desetidílného cyklu, který by měl dát představu o vzniku a vývoji bojových umění, jejich místě v dnešním světě, jejich duchovně-filozofické stránce a přínosu pro osobnostní rozvoj těch, kdo se jimi zabývají."

Podrobnosti o prvním díle viz text na odkazu - http://www.ceskatelevize.cz/program/10123419768-28.09.2007-17:30-2.html

foto - Kameraman s FX1 (vedle režisérka cyklu S. Lazarovová)
kameraman_s_ FX1.jpg kameraman_s_FX1_foto2.jpg