Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DÁLKOVÉ OVLADAČE

stani (1647)|22.2.2007 11:07
Pro ty kdož se zajímají o DO. Nebylo by možná na škodu pevně zakotvit toto téma.

[COLOR="Blue"]
1. Univerzální

a) levné
- z těch levných univerzálů např. od firmy Laudmann. Stojí okolo 200Kč(prodávají ho i vietnamci) a je z těch levných univerzálů jeden z nejlepších. Typ LM-365 nebo LM-896. Mají český návod a obsahují mnoho kodů. Nejlepší jsou na TV, na ostatní přístroje je to už horší(jako i u jiných levných univerzálů). Nyní ale přišla novinka, která zřejmě předčí i Laudmann. Prodává ze v Lidlu cca také za 200Kč, ale oproti Laudmann je i programovatelný, může se "naučit" nové povely - Welltech 10in1 model 40085/HTFB85.

b) střední třída
- tak tady také jeden z nejlepších - MAK. Například novější "učící se", anebo nověji Logitech Harmony.

c) špičkové
- běžný uživatel něco takového asi těžko koupí, ale najdou se tací kteří něco podobného vyžadují. Příklad zde .

2. Náhrady(repliky)

- narozdíl od univerzálů se do nich nezadávají žádné kody, jsou určeny pouze pro daný typ přístroje nebo řadu. Musí se extra objednávat a k tomu musíte znát předem přesný typ přístroje.
Firmy které tyto náhrady prodávají: AME, Sapro, TS Nova anebo VAT - s možností online zadávání.

3. Originály
- zakoupit lze přímo u značky anebo u specializovaných obchodů(např. u těch co vedou Náhrady).[/COLOR]
Modena (1706)|22.2.2007 17:43
Dobrej nápad Stani
Přidal bych ještě jednu početnou kategorii a to univerzály od různých přístrojů, ponejvíce AV zesilovačů/receiverů :
remotelrg.jpg
stani (1647)|22.2.2007 18:01
[QUOTE=Modena;135535]Dobrej nápad Stani
Přidal bych ještě jednu početnou kategorii a to univerzály od různých přístrojů, ponejvíce AV zesilovačů/receiverů :[/QUOTE]

Jo, díkes, ale univerzály jsou na různé přístroje - a to od nejlevnějších i po nejdražší..
POiNTERx (436)|3.3.2007 13:14
Univerzalne spickove:
..nieco pre bohatych fajnsmekrov :) ...RC9800I
http://www.p4c.philips.com/files/r/rc9800i_00/rc9800i_00_pss_ces.pdf
(s tym by si sa hermanson hral asi este dlhsie :)
rc9800i_00_rtp_.jpg
petr1234 (200)|3.3.2007 14:32
něco pro méně bohaté-
Universal 8 v 1 URC-L-639 ,250Kč,zakoupeno v lidlu(s možností vrácení)

Univerzální dálkové ovládání 8v 1 ovladač s LCD s funkcemi učení a makro.Předprogramováno pro všechny běžné značky(dokonce mi fachčí i na 13let staré TV OTF pod jedním z kodů philipsu)
Ovládá až 8 zařízení s rozsáhlým předprogramovaným seznamem.Pro televizor,satelitní přijímač a převodník kabelového signálu,DVD přehrávač,videorekordér,tuner,zesilovač a kazetový přehrávač.LCD zobrazení hodin a aktivních funkcí.Integrovaná funkce učení pro přenos kodu z vašeho původního dálkového ovládání.Makro funkce pro programování systému vašeho domácího kina.Tlačítko vypnout vše pro snadné vypnutí všech vašich zařízení.Ukazatel stavu baterie.Funkce rychlé prohlížení pro zobrazení všech uložených ovladačů.Data zůstanou uložena v paměti i při vybití baterií.
stani (1647)|3.3.2007 15:06
To není žádný zázrak, že ten DO funguje i na ten nejzákladnější typ chipu - od Philipse, to by měl snad zvládnout každý univerzál..
Osobně odrazuji od takovýchto univerzálú z Lidlu, TV-product, apod. On sice může zvládat ty základní funkce, ale pouze na omezený počet značek a hl. typů. Tyto levné univerzály navíc mají vysokou poruchovost.
To že ten univerzál z Lidlu zrovna teď funguje na tuto TV je sice hezké, ale zcela jistě to není pravidlem...

Jak jsem napsal výše, doporučuji z těch levných univerzálů jedině Laudmann - odzkoušeno několika lety praxe(i srovnáním s jinými levnými univerzály). B-)
petr1234 (200)|3.3.2007 15:14
to máš pravdu,stani, i já jsem byl překvapen, že fungoval a pořád funguje,ale zatím jsem spokojen...na tu OTF se nastavilo i dalších pět jiných kodů,výše jsem to nezkoušel...jen maličkost, fachčí i na JVC video a CD s kazetákem panasonic.
POiNTERx (436)|3.3.2007 17:41
Inak Philips pripravuje jeden vyborny obojsmerny DO ... SRM7500 (Vista Remote), ktory bude pripraveny (ako z nazvu vyplyva) hlavne na Vista Media Center. Zatial sa nepredava.
SRM7500.jpg
POiNTERx (436)|24.4.2007 23:31
Dalsia vychytavka pre fajnsmekrov ... Philips Pronto TSU9600.
tsu9600_00_tlf_[1].jpg
generator (77)|11.5.2007 10:49
Potreboval bych "konzultaci"

Ted pri prechodu na digitalni vysilani, pribude dalsi dalkove ovladani k setop boxu, a prepinani programu na DO k TV prestane mit smysl.

Jak lze vyresit situaci, kdy bych chtel jednim ovladacem ovladat soucasne DVBT STB a TV, bez toho, abych musel prepinat zarizeni?

Moje idea je poridit si nejake "ucici se" DO a na jedno zarizeni naucit tlacitka pro ovladani programu prikazy STB a ovladani hlasitosti, obrazu a dalsich fci TV naucit prikazy z DO k TV.

Uvazuji spravne ?

Pripadne nejake typy ... mam PHILIPS TV a docela se mi libi to PHILIPS DO. Videl sem i PHILPIS univerzal DO, co vypada skoro totozne, ale netucim, zda-li by zvladalo to co chci ....

dekuji za jakoukoliv radu ...
Zulda (22)|11.5.2007 11:44
Philips má na webu návody k těm ovladačům, koukal jsem kdysi taky na jeden a měly by umět se učit.
POiNTERx (436)|12.5.2007 11:33
Ano.. niektore univerzalne ovladace od Philipsu maju funkciu "ucit sa" ...cize si mozes jednotlive kody do nich postupne nahrat tak ako ti vyhovuju. Niektore tiez poskytuju funkciu makro... to znamena ze si mozes nahrat postupnost viacerych kodov (funkcii) do jednej funkcie a vyvolat ju tak jednym tlacidlom.
-Vl- (366)|12.5.2007 19:20
[QUOTE=generator;141347]Potreboval bych "konzultaci"

Ted pri prechodu na digitalni vysilani, pribude dalsi dalkove ovladani k setop boxu, a prepinani programu na DO k TV prestane mit smysl.

Jak lze vyresit situaci, kdy bych chtel jednim ovladacem ovladat soucasne DVBT STB a TV, bez toho, abych musel prepinat zarizeni?

Moje idea je poridit si nejake "ucici se" DO a na jedno zarizeni naucit tlacitka pro ovladani programu prikazy STB a ovladani hlasitosti, obrazu a dalsich fci TV naucit prikazy z DO k TV.

Uvazuji spravne ?

Pripadne nejake typy ... mam PHILIPS TV a docela se mi libi to PHILIPS DO. Videl sem i PHILPIS univerzal DO, co vypada skoro totozne, ale netucim, zda-li by zvladalo to co chci ....

dekuji za jakoukoliv radu ...[/QUOTE]

Já mám Logitech Harmony 655 a to co požaduješ zvládá perfektně.
stani (1647)|12.5.2007 22:06
[QUOTE=POiNTERx;141407]Ano.. niektore univerzalne ovladace od Philipsu maju funkciu "ucit sa" ...cize si mozes jednotlive kody do nich postupne nahrat tak ako ti vyhovuju. Niektore tiez poskytuju funkciu makro... to znamena ze si mozes nahrat postupnost viacerych kodov (funkcii) do jednej funkcie a vyvolat ju tak jednym tlacidlom.[/QUOTE]

Přesně tak, když mám různé přístroje od stejné značky, vyplatí se koupit rozšířený DO i na ostatní přístroje(této značky), popř. učící se.
V případě různosti značek pak použít např. MAK(dobré zkušenosti)...
Petr123 (48)|26.5.2007 14:42
[QUOTE=stani;135514]- z těch levných univerzálů jednoznačně od firmy Laudmann. Stojí okolo 200Kč(prodávají ho i vietnamci) a je z těch levných univerzálů nejlepší. Typ LM-365 nebo LM-896. Mají český návod a obsahují mnoho kodů. [/QUOTE]
JJ přesně takový mám cca 2,5 roku a jede v poho. Nechtěl jsem kupovat tehdy drahý ovladač na 16 let starou CRT tak jsem vzal od vietnamců. Sice jsem ten první do měsíce vyměnil (blbnul a pořád se zasekával) ale ten druhý už jel od té doby v poho dodnes (u kluka v pokoji). Jinak jsem si nedávno všim že ho mají vietnamci za 60,- kč. Zaty prachy NO NEKUP TO
Radoo (1302)|2.7.2007 21:53
Logitech Harmony Remote 525 - mám dotaz, jestli ho někdo má jako náhradu za iMon ovladač k HTPC, nebo jestli by se někdo koukl na seznam kódů, jestli jsou obsaženy. iMon totiž používá nějaký jiný kódování a jiný univerzál se mi neodařilo iMon povely naučit. Díky
fuki (4)|13.8.2007 20:57
Zdravim,

mam tu Laudmann 903 - nemate nekdo manual? potreboval bych ho k samsungu a nejak se nedari ho na netu najit. Diky za info
stani (1647)|14.8.2007 00:37
903 neznám(nebo spíše nepamatuji), není to náhodou ta verze s dig. hodinami? To bude stejné jako u ostatních Laudmannů. Napiš na co to přesně chceš (TV, video, nebo vlastně co?) na toho Samsunga, a já ti zítra(vlastně už dnes :p ) pošlu návod a kody.... ;)
fuki (4)|14.8.2007 12:19
Myslim, ze to je LN- 903U (nebo tak nejak, jsem v praci) a ano je to ten s tema hodinama.

Samsung TV CW29Z408PQ

Diky moc
stani (1647)|14.8.2007 13:26
tady to je....
(ale pokud ta TV má např. čip Philips, tak samo platí kody pro Philips - 081, atd.)
001.jpg 002.jpg 003.jpg samsung.jpg
fuki (4)|15.8.2007 12:24
[QUOTE=stani;147859]tady to je....
(ale pokud ta TV má např. čip Philips, tak samo platí kody pro Philips - 081, atd.)[/QUOTE]

Dekuji na 100x :o) Vecer otestuju,....
hans30 (1)|22.8.2007 21:58
Ahoj,
prosim Vas nevite nekdo jak naladit LAUDMANN LM368 pro 12 let starou TV Sharp? Dikes vsem
stani (1647)|30.8.2007 11:15
Kody pro SHARP TV: 044, 054, 119, 124, 196, 198, 225, 227 anebo použít z manuálu výše(viz obrázky-přílohy) způsob č. 2 - automatické vyhledávání.
koudyko (4)|3.9.2007 16:22
[QUOTE=stani;135514]
2. Náhrady(repliky)

- narozdíl od univerzálů se do nich nezadávají žádné kody, jsou určeny pouze pro daný typ přístroje nebo řadu. Musí se extra objednávat a k tomu musíte znát předem přesný typ přístroje.
Firmy které tyto náhrady prodávají: AME, Sapro, TS Nova anebo VAT - s možností online zadávání.

3. Originály
- zakoupit lze přímo u značky anebo u specializovaných obchodů(např. u těch co vedou Náhrady).[/QUOTE]

Jsem tu nový, na tohle forum mně upozornil jeden můj zákazník, možná že si hned svým prvním příspěvkem říkám o nějakou kartu, ale nedá mně to, když jsou tady pěkně v řadě vyjmenováni všichni mí konkurenti i s odkazy na jejich weby, tak bych to doplnil, že náhrady, originály i univerzály prodává i e-shop Ovladace.net
Mohl jsem to sem napsat anonymně jako tip do fora, ale přišlo mně slušnější se podepsat s tím, že je to můj obchod.
stani (1647)|3.9.2007 16:45
já si myslím proč ne?... čím větší výběr, tím lépe pro nás....
speedyWS (53)|17.9.2007 11:36
Včera jsem pro TV a satelit zprovoznil leckde a leckým doporučovaný univerzální ovladač MAK FOCUS.

Poznatky:
- původně se mi zdálo těch čudlíků na ovladači hrozivě málo! Ale nakonec jsem do volby pro(!) satelit umístil také všechna, pro běžné dívání, tlačítka k TV. Aby se staříci :-) při potom jinak nutném přepínání nemátli a nebylo to pro ně moc složitý. Umístil včetně komplet tlačítek k TV teletextu. Ze satelitu tu TV také zapínám a vypínám.
- zatím se mi jeví, že naučený povely ovladač reprodukuje opravdu dobře. Nenarazil jsem na případ, že by TV nebo satelit naučenému povelu z univerzálního ovladače nerozuměl. Viz proti tomu některé, na webu dohledatelné, nepříjemné zkušenosti majitelů u jiných ovladačů.
- původně jsem při výběru tohoto typu ovladače postrádal, teoreticky, funkci makro. Tedy možnost uložit sled povelů pod jeden čudlík. Pro jednoduchou kombinaci TV a satelit (apod.) lze ztrátu možnosti dobře přežít a prakticky bez povšimnutí.
- i přes předem deklarovanou a prý obrovskou databázi v paměti uložených originál ovladačů jsem odpovídající kód pro satelit vůbec nenalezl, ani co se týče značky výrobce. U TV jsem musel nakonec použít, výběrem, jeden z předem obecně deklarovaných kódů pro danou značku TV. Stejně byla potom nakonec funkční jen tlačítka pro zapnutí a vypnutí, číslice a asi 3 tlačítka další, to ostatní se musel ovladač naučit. Tedy původně velký zklamání, dnes to ale vidím obráceně jinak: ta předprogramovaná funkčnost je opravdu jen demonstrativní, tj. že ovladač funguje, k úplné spokojenosti si majitel ovladač naučí z originálu a pěkně po svém. :-)
- určitou komplikací bylo, že dle popisu na FOCUSu je křížový ovladač určen pro volbu kanálů a nastavení úrovně zvuku, kdežto u obou originál ovladačů (pro TV a satelit) je toto ovládání umístěno na dva jakoby téměř kolébkové a dvoupolohové přepínače. Na jejich křížovém přepínači je pokaždé umístěno ovládání menu, tj. pohyb v menu nahoru a do stran. Já jsem nakonec zvolil funkčnost dle popisu na FOCUSu: originál ovladače nejsou ještě zažité, vlastně jsem je používal dosud jen já.
speedyWS (53)|18.9.2007 12:47
... ještě doplňuji k tomu učení a kvalitě následný reprodukce čudlíků, na co dát asi opravdu velký pozor:

- až teď jsem objevil v tom univerzálním ovladači jedno na(!)učený tlačítko, který nereagovalo vždy na 100%. On ten MAK FOCUS má odspodu náznaky takových čtyř nožiček a proto na stole při učení O.K. fest sedí.
To nemohu napsat o jednom originál ovladači, který má odspodu téměř kolíbku: potom je velký riziko, že při procesu učení a mačkání učeného tlačítka se ten ovladač příčně zavrdlá! Zvlášť, když je člověk trochu nervózní, v procesu učení jsou totiž časové limity.
Já tomu zavrdlání zpočátku nevěnoval zase až takovou pozornost. Teď ,když jsem si dal větší pozor, tak nově přeučené tlačítko je funkční na 100%.
POiNTERx (436)|14.10.2007 14:53
Vcera som sa hral prvykrat s modelmi TSU9600 a TSU9400 ... boli vystavene na High End vystave v BA spolocnostou proJGS.
Je to super "hracka" ... skoda ze je to tak drahe.
mach4 (19)|14.10.2007 20:52
kolik stojí a popiš svoje pocity ať víme co a jak
robert.kotasek (777)|14.10.2007 20:55
ani se neptej - na netu je cena 9400 - 20k a 9600 dokonce 27k ....
lusy (184)|19.10.2007 10:51
Mam pomerne bohate zkusenosti s ucicim se univerzalem od Sony, mam 2 (starsi i novy typ - zmena designu), jelikoz stoji cca. 700Kc, tak je to dobry pomer vykon/cena. Pokud ma nekdo zajem o detail, dejte vedet, podam info.
romikcz (22)|19.10.2007 23:24
Thomson ma dalkove ovladace univerzalni za par korun od 2in1 po az tusim 8in1 (asi 500kc na webu) nemam s nima zkusenosti, ale maji minimalne perfektni design, takze ani nereknete ze to jsou universaly...maji je i v elektroworldu
stani (1647)|20.10.2007 08:16
Jo jo, přínosný příspěvek...:rolleyes: ...nemam s nima zkusenosti, ale maji minimalne perfektni design...
Hlavně ten "perfektní design" je důležitý.

Pro ostatní: Laudmann za dvě stovky je je x-krát lepší(ověřeno praxí), než-li něco takového. Pokud chcete kupovat levné(anebo střední třídu) univerzály, sázejte raději na jistotu ověřenou praxí: Laudmann nebo MAK. B-)
mach4 (19)|20.10.2007 16:44
tak byl jsem se podívat na SK výstavě Elosys a měl jsem možnost tohoto drobečka ohmatat v reálu. Je wi-fi a celkem lehký, i když pro mě zbytečně velký. Ovládání dobré, i když na dotykový displej bych si vzal raději péro.
Dá se s tím napřímo ovládat cokoli a pokud to chcete ovládat přes PC je třeba investovat do driveru který stojí 10euro. Snad se mi podaří udělat nějakou recenzi, kterou najdete na http: "na sponzorovaném webu"
romikcz (22)|23.10.2007 16:03
omlouvam se, ze jsem napsal neco co te pobourilo ... podle me DO ktere nemaji ucici funkce jsou vsechny na jedno: . Viva Onkyo.
Roli (137)|11.11.2007 14:22
Taky se přidám mám dva měsíce Logitech Harmony 525 a naprostá spokojenost. Umí zapnout až tři přístroje najednou, jednotlivým tlačítkům lze přiřadit jakoukoliv funkci a mnoho dalšího. Měl jsem strach jestli zvládne STB od O2 a on to dokáže. Jediný aspoň pro mě problém, že soft k tomu dodaný je v anglině a tím pádem doladit ho k úplné spokojenosti chvíli trvalo. Kdyby se naskytl nějaký šikula co by udělal češtinu bylo by to super.
hoprr (1)|14.11.2007 21:57
prosím o radu,nevim kod k tv panasonic TX-29PS,nemůže mi někdo pomoci ? děkuji
stani (1647)|14.11.2007 22:56
Ježe ten kod nemá TV ale DO, takže musíš napsat k jakému DO....
POiNTERx (436)|17.11.2007 11:36
Kto je z BA a mal by zaujem si vyskusat ovladace Philips TSU9600 a TSU9400, videl som ich nedavno vystavene v Poluse v obchode Basys, kde ich zacali predavat. (ceny su cca 33tisic za TSU9400 a 45tisic za TSU9600 - tisicka hore/dole, lebo si uz presne nepamatam)
Neviem ci su aj v inych predajniach Basys.
xpert (2)|23.11.2007 22:08
Ahoj,

koupil jsem dalkovy ovladac laudmann lm-365 k televizi thomson 21MH15CL. Uz s tim laboruju cele odpoledne a podarilo se mi rozchodit video sony a dvd panasonic, jen ne tu televizi kvuli ktere jsem to koupil. Je mozne, ze by ovladac tuhle tv televizi neumel? Poradte mi prosim, jak na to.

Diky
Pepija (6)|24.11.2007 14:21
Tato problematika mne vůbec neoslovuje a tak se možná trochu naivně ptám: Mám TV LCD Panasonic a k tomu
Satelit Homecast S5001 CICR,výhledově bych si chtěl pořídit nějaký DVD rekordér a tak by mne zajímalo zda by bylo možno na vše použít jeden DO a případně jaký?Děkuji za případnou radu.
stani (1647)|24.11.2007 17:05
[QUOTE=xpert;156614]Ahoj,

koupil jsem dalkovy ovladac laudmann lm-365 k televizi thomson 21MH15CL. Uz s tim laboruju cele odpoledne a podarilo se mi rozchodit video sony a dvd panasonic, jen ne tu televizi kvuli ktere jsem to koupil. Je mozne, ze by ovladac tuhle tv televizi neumel? Poradte mi prosim, jak na to.

Diky[/QUOTE]

Zkusit i jiné kody než jsou uvedeny v manuálu v tabulce k Thomson(může mít jiný čip, např. Nokia), nejlépe tím druhým způsobem - vyhledávání kodů...
stani (1647)|24.11.2007 17:14
[QUOTE=Pepija;156650]Tato problematika mne vůbec neoslovuje a tak se možná trochu naivně ptám: Mám TV LCD Panasonic a k tomu
Satelit Homecast S5001 CICR,výhledově bych si chtěl pořídit nějaký DVD rekordér a tak by mne zajímalo zda by bylo možno na vše použít jeden DO a případně jaký?Děkuji za případnou radu.[/QUOTE]

To určitě půjde, otázka je zda to zvládne některý z levnějších (např. MAK) anebo bude třeba koupit např. výše zmiňovaný Logitech Harmony 525(nebo takový podobný).
Spíš bych to v tomto případě tipoval na tu druhou možnost...
robert.kotasek (777)|24.11.2007 17:18
stani nevis ty nebo nekdo jiny jaky by mohl mit cip muj staricky DVD prehravac "OK line DVD 1000" pro AVR Onkyo TX-SR505e? ovladac je asi ONKYO RC-681M... (OK line neni uveden v kodech - zakoupeno v OK elektro, takze predpokladam ze ma cip z nejakeho jineho dvd)
Dik za pomoc
stani (1647)|24.11.2007 20:04
Tady může být problém, že není vůbec v kodech... Zkusit jedině také ve vyhledávání kodů....
robert.kotasek (777)|24.11.2007 20:43
[QUOTE=stani;156667] Zkusit jedině také ve vyhledávání kodů....[/QUOTE]
Co si pod timto vyrokem mam predstavit? ovladac tuhle funkci nema...
stani (1647)|24.11.2007 20:56
Aha, až teď koukám, že je to nějaké zmatené... Ty tam píšeš o třech přístrojích? (OK line DVD 1000, AVR Onkyo TX-SR505, ONKYO RC-681M)?..

Z toho píšeš že, ovladac je asi ONKYO RC-681M - z toho jsem usoudil, že to je originál DO který nemáš a máš nějaký univerzál...?
robert.kotasek (777)|24.11.2007 22:12
ee ta dalka je original k tomu avr... ale neni v manualu kod pro to dvd... jde mi o to zda to dvd muzu zamenit za nejaky jiny kod ze seznamu (ma stejny cip jako nejake jine dvd)

tady je ten avr s tim ovladacem
http://www.videoexpert.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-sr505e-b
xpert (2)|24.11.2007 22:31
[QUOTE=stani;156657]Zkusit i jiné kody než jsou uvedeny v manuálu v tabulce k Thomson(může mít jiný čip, např. Nokia), nejlépe tím druhým způsobem - vyhledávání kodů...[/QUOTE]

Zkousel jsem vyhledat kody a zadavat nejake kody 7xx, ktere jsem nasel v manualu. Porad se nedari :-(
stani (1647)|24.11.2007 23:23
[QUOTE=robert.kotasek;156679]ee ta dalka je original k tomu avr... ale neni v manualu kod pro to dvd... jde mi o to zda to dvd muzu zamenit za nejaky jiny kod ze seznamu (ma stejny cip jako nejake jine dvd)

tady je ten avr s tim ovladacem
http://www.videoexpert.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-sr505e-b[/QUOTE]

No pokud to není univerzál tak asi těžko, ne? Ten ovladač Onkyo má sice např. tlačítko DVD ale to bude fungovat zase jenom s nějakým přístrojem od Onkya!