Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sencor SDB-3001T 80GB

bdaem (28)|31.10.2006 13:46
Ahoj lidi, chtel bych vedet jake jsou zkusenosti s timto rekorderem, ci pokud by mi nekdo mohl doporucit neco podobneho v cene do 7000.-.

Chtel bych aby to melo usb nebo ethernet na prehrani do kompu, 2 tunery nejsou podminkou.

Puvodne sem uvazoval o hdd DVD rekorderu s normalnim tunerem, ale takhle mi to prijde rozumejsi. A jako dvd si dokoupit sigmatek sm-400

Co vy na to?
bdaem (28)|2.11.2006 11:01
no alespon mi ho nikdo neodsoudil. Pro ty co budou mit podobnou otazku tak nejake hodnoceni tohoto pristroje vyjde v casopisu cinema 10/06. Zatim to nemaj na stanku, takze sem mrknul jen na nahled na webu a podle hvezdicek srovnavaciho testu bych rek ze z tech nekolika pristroju vysel asi jako 2hy nejlepsi... Nic konkretniho nemam ale stejne sem ho objednal, kdyztak to do 30 dnu poslu z5 :-)-
ladahaj (1)|15.11.2006 12:45
O koupi SDB-3001T jsem také uvažoval, ale někde jsem se dočetl, že nemá stand-by režim. To znamená, že pokud je naprogramováno nahrávání timerem, musí být přístroj zapnutý, neumí se sám spustit.
Uvažuji ještě o Yamada DTV-3000 80 GB HDD, ale ten ma zase jiné mouchy.
Radeq (277)|16.11.2006 22:21
To je nesmysl. Normalne z timeru se to probere. USB komunikace je pomalejsi nez High speed USB, ale za ty penize to jde. Btw. v minulem Home Cinema je recenze.
cvrnda (1)|26.12.2006 10:25
Chtěl bych se zeptat bdaem(a) na poznatky z provozu a zda zařízení zůstalo, nebo bylo s díky (nebo bez nich) odesláno zpět.
bdaem (28)|3.1.2007 08:53
Tak abych pravdu rekl, tak jsem nemel tolik prilezitosti ho otestovat, jelikoz sem byl mimo, ale uzivala ho pritelkyne a jelikoz je technicky antitalent a zvladla to celkem v poho tak to o necem svedci.

Pristroj zustal doma, ma par much, ale za ty penize podle mne stoji.
Jednou se mi stalo, ze nahrany film mel jakesy zaseky - asi jednou za 3 vteriny byl kousek zvukove stopy vynechanej, ale to bylo pouze 1X, coz mohlo byt klidne dano nejakou chybou v signalu kdovi, a jednou pritelkyni udajne zatuhnul, ale kdovi co s tim delala.

Tak pokud nemate moc velke naroky a chcete to proste jen na nahrani nejakeho toho poradu a na koukani TV tak je uplne dostacujici...

Nejhorsim problemem s timto pristrojem podle mne je, ze TV stanice se nedrzi casoveho programu, tak se klidne stane,ze i s 1/2 hodinovou rezervou v nahravani prijdete o konec filmu :(( Takze doporucuji hlavne na tv nova davat min 1 hodinu navic k nahravani....

Jinak se pristroj da nastavit, aby se probudil pred nahravanim a nahral porad. Nevim jestli jde pak i sam vypnout, ale u nas stejne bezi furt akorat sem nastavil vypnuti hdd.

Jestli mate nejake konktertni a ne moc komplikovane dotazy sem s nima....


dodano:

Jeste jsem ted zkousel ten usb prenos, je to opravdu pomalejsi nez je zvykem. 800MB soubor trval asi víc než 10minut... a nelze se pri tom koukat na telku.... ale coz hlavne ze to jde, tak si misto telky na tu hodku a pul pustite DVD a je to B-)
MLS (2)|9.1.2007 19:51
SDB-3001T mám už skoro měsíc a zjistil jsem,že při přehrávání nahraných pořadů se obraz občas zasekával, nebo se pohybující předmět v obraze rozpadal do kostiček.
Je zajímavé,že chyby se projevovaly jen v nahraných pořadech, originální pořady byly bez nejmenších závad.
Patrně to byl asi problém síly a kvality signálu,protože po vložení zesilovače mezi anténu a přijímač je záznam bez závad.
bdaem (28)|10.1.2007 08:43
jj mam nejspis o neco silnejsi signal takze se mi to projevuje v mnohem mensi mire ale vypada to ze to je opravdu jak jsem predpokladal silou signalu. Nezapomente, ze prijimac ma 2 tunery, takze pri nahravani pouziva jeden pro zaznam a jeden pro zobrazeni, takze je mozne ze tuner na zaznam ma o neco zeslabeny signal ci jinaci citlivost...
MLS (2)|11.1.2007 13:00
To zeslabení signálu pro nahrávací tuner jsem vyřešil tak,že mám před přístrojem 6dB aktivní rozbočovač a posílám do obou tunerů stejně zesílený signál.
bdaem (28)|2.2.2007 08:40
Cau lidi, zkousim ted zachycene video prekonvertovat na avi, ci mpg, ale nedari se, zkousel jsem ruzne programy, ale vetsinou mi to napise ze format videa neodpovida (.vid i .ts) a vyprdne se to na me, jen jeden program mi to prekonvertoval do mpg, ale ten pak byl plnej chyb a sekal se... zkouseli jste to nekdo pro filmy zachycene v tomhle prehravaci??? Ten prilozeny orig program to sice prehraje, ale ja bych to rad i na stolnim dvd prehravaci...