Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

Hurikan (59)|23.3.2010 22:50
Dobrý den, chtěl bych založit toto téma protože se blíží období kdy si budu něco podobného kupovat.
Koukam kde bych jí už sehnal a na video expert už jí mají tak kouejte kupovat a zkušenosti sem!!
Moc by mě zajmalo jaký je rozdíl oproti starší verzi LEB650?C750 už má 3D a myslim že když chvilku ještě počkáma a cena se dostane na verzi B750 co je dnes, tak se asi dočkáme velmi dobrého modelu!
Co myslíte?

Když si to schrnu:
NOVINKA Samsung LCD pro rok 2010
o Nahrazuje model LE40B650
* Vlastnosti:
o Full HD LCD TV 40"(102 cm), 16:9
o Crystal TV
o ULTRA dynamický kontrast
o Full HD rozlišení 1920×1080
o Motion Plus 100Hz
o integrovaný digitální tuner DVB-T/C MPEG4 (pozemní/kabelový), analogový tuner, EPG, CI+ slot
o Ultra Clear Panel
o 1080 24p Real Movie
o 1 TUNER PIP
o Wide Color Enhancer
o Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, HyperReal Engine, SRS TheaterSound
o mód Zábava, Herní mód, hotelový mód
o sleep timer/off timer
o 4×HDMI, SCART 2×
o Internet@TV™, Wireless AllShare™, Wireless LAN Adapter Support
o podpora univerzálního inteligentního dálkového ovladače RMC30C1
o USB 2.0 Movie, 2× USB 2.0
o BD Wise
o Ethernet (LAN), Komponent(Y/Pb/Pr, L/R), Kompozitní(boční), optický výstup, S-Video, PC input, PC Audio Input
o Anynet+ (HDMI-CEC)
o TXT 1000 stran
o výstup pro sluchátka
o Stand-by příkon < 0,3W, Vesa 200×200mm, otočný podstavec
o ECO Sensor, ECO Mark

15602437.jpg
Bankoko (122)|30.3.2010 00:22
Ahoj. Mne by stacil SAMSUNG LE46C630. Celkom sa mi paci, len neviem ako je to s kvalitou obrazu u tychto korejcov... Rozmyslal som aj nad plazmou od PANASONIC. Takze ak bude mat niekto skusenosti rad si ich precitam.
Duncan66 (140)|30.3.2010 11:14
a jaky je rozdil mezi c630 a c650? jsem je zkousel porovnavat a nejak jsem na nic neprisel :-(
Bankoko (122)|30.3.2010 13:31
Je to asi len v dizajne. Porovnaj dolny ram telky.
fosilia (54)|30.3.2010 14:15
Velky rozdiel tam nie je okrem eco cenzoru. 3D ti zobrazi aj CRT televizor i ked nema povinnych 120Hz.
lerby (906)|30.3.2010 16:11
[quote=Bankoko;275024]Je to asi len v dizajne. Porovnaj dolny ram telky.[/quote]

C630 ma polomatny display, ktory zda sa vyhovuje viac uzivatelom. Nema DLNA, Content Library, Internet aplikacie a podporu WiFi.

C650 ma v 46" prevedeni vyssi dyn. kontrast 150000:1 (pravdepodovne aj staticky)
Prave tento model ma zaujal ako mozny kandidat na vymenu mojej B650.

Realne skusenosti na: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1234637
David Lister (405)|30.3.2010 16:19
[quote=lerby;275060]C630... Nema DLNA[/quote]

A to si myslím, že nemáš pravdu - DLNA by to umět mělo, nemá ale internetové aplikace - to je pravda.
lerby (906)|30.3.2010 16:39
[quote=David Lister;275061]A to si myslím, že nemáš pravdu - DLNA by to umět mělo, nemá ale internetové aplikace - to je pravda.[/quote]

A fakt! Asi som v specifikaciach ocakaval "Yes" namiesto iba "Y" :) (Americka LN verzia)
vivid.sk (11472)|30.3.2010 17:32
[quote=lerby;275060]Prave tento model ma zaujal ako mozny kandidat na vymenu mojej B650.
[/quote]

nejako skoro, tusim len nedavno si kupoval B650tku
lerby (906)|30.3.2010 17:47
Nemozem si nejako zvyknut na to farebne podanie pletovky v tmavych scenach. Mozno sa to niekomu tak paci, ale mne nie. Z uhla okolo 20st farby ujdu, ale kontrast potom ide dole. Porovnaval som v obchode s LE40C650 ktora je z tohoto hladiska v pohode...
David Lister (405)|30.3.2010 18:12
[quote=lerby;275060]C630 ma polomatny display[/quote]

Jsem zvědavý, jestli to tak bude i u nás (to co jsem četl, byly všechno americké verze).
Pokud by i tento panel dokázal zobrazovat stejně hlubokou černou jak UCP, tak by to mohla být docela výhra. Podle zkušeností uvádějí, že v přímém porovnání jsou barvy na 650 živější a panel jasnější, což je mi ale vcelku fuk, protože barvy budu stejně stahovat dolů a kontrast jakbysmet.
lerby (906)|30.3.2010 18:39
Zatial mi nie je jasne co znamena UCP. Ak by to bol iny kvalitnejsi panel, tak radsej pojdem do C650. Ak je to je len samotnym filtrom bude mi stacit aj C630 s CR 120.000.
Duncan66 (140)|1.4.2010 08:37
[quote=lerby;275084]Zatial mi nie je jasne co znamena UCP. Ak by to bol iny kvalitnejsi panel, tak radsej pojdem do C650. Ak je to je len samotnym filtrom bude mi stacit aj C630 s CR 120.000.[/quote]

UCP bych rekl, ze je neco podobneho jako se delaji dneska notebooky s lesklymi displeji proti tem matnym. lepsi a zivejsi barvy, ale jsou tam odlesky. Ja osobne bych byl rad,kdyby c630 mela matnejsi panel, protoze na odlesky jsem docela haklivy a proti matne B550 maji B650 a B750 viditelne odrazy a to me odradilo od koupe.
alchandro (4)|3.4.2010 10:53
Zdravím všechny. Může někdo prosím potvrdit / vyvrátit, zda LE46C650 má možnost analogový cinch audio výstup do zesáku? V žádných specifikacích jsem to jasně nevyčetl. Děkuji
Marty_OC (42)|4.4.2010 16:05
[quote=lerby;275075]Nemozem si nejako zvyknut na to farebne podanie pletovky v tmavych scenach. Mozno sa to niekomu tak paci, ale mne nie. Z uhla okolo 20st farby ujdu, ale kontrast potom ide dole. Porovnaval som v obchode s LE40C650 ktora je z tohoto hladiska v pohode...[/quote]

No to teda nevím, jestli si pomůžeš. Pořídít jen nový model stejného přístroje - tj. stejnou technologii a kategorii, ...
Jestli máš problém s barvami, nebylo by lepší se podívat po LED nebo plazmě?
xing (20)|6.4.2010 20:00
Nejaké technické špecifikácie z Nemeckých stránok Samsungu. Nie je to c650, ale je to 6-tková rada.


http://www.samsung.de/de/Privatkunden/TVHeimkino/Fernseher/LCDTV/le40c679/LE40C679M1SXZG/detail.aspx?atab=specifications
mydyingbride (9)|15.4.2010 13:17
[quote=alchandro;275632]Zdravím všechny. Může někdo prosím potvrdit / vyvrátit, zda LE46C650 má možnost analogový cinch audio výstup do zesáku? V žádných specifikacích jsem to jasně nevyčetl. Děkuji[/quote]

Nemá, má jen cinch vstupy..
mydyingbride (9)|16.4.2010 23:49
Jak už jsem psal v Bé vláknu, mám problém s připojením přes router
Tenda W311R+ bez něj to jde na přímo bez problémů, ale já potřebuju
internet hlavně do PC, takže to není řešení, nemá někdo podobný problém
nebo nápad jak vyřešit, případně mi prosím napište typy, přes který vám to jde..

A naladil jsem:

Youtube (vyhledává česky)
Twitter
Picasa
Weather
US news
Nějaký obrázkový prohlížeč a spoustu her.

No četl jsem, že by se měli připojit Rajče.cz, Centrum a podobně..

Na to, že Béčkaři psali jen Youtube a počasí, tak je to super, ne?
Jste na tom stejně?
fat01 (114)|19.4.2010 06:24
Mám doma úplně stejný router a fachá mi to krásně. Na LCD mám nastavenou automatickou detekci připojení. Zkusil bych stáhnout nejnovější firmware http://tenda.cz/pro-domacnost/wifi-routery-n/w311r/tenda-w311r-wireless-n-router-80211bgn-150mbps-1x-wan-4x-lan-1x-e a nastavit vše do defaultu.
mydyingbride (9)|21.4.2010 09:19
[quote=fat01;277954]Mám doma úplně stejný router a fachá mi to krásně. Na LCD mám nastavenou automatickou detekci připojení. Zkusil bych stáhnout nejnovější firmware a nastavit vše do defaultu.[/quote]

Zkusil jsem si stáhnout nový soft, ale měl už ho v sobě.. Vyzkoušel jsem jiný router a už to šlape. Díky za pomoc!
JUCE (265)|24.4.2010 00:25
Tak som si pred par dnami kupil LE40C670 (to iste ako nazov tohto threadu, akurat ma ten moj aj DVB-S) a zatial som viac spokojny s jeho featurami :)
Rad sa s vami podelim o moje poznaky. Som v tomto uplne novy uzivatel (doteraz som ziaden SAMSUNG TV resp. ani LCD TV nemal), takze opisem moje dojmy a poznatky hned ako sa s TV trochu viac "zblizim" :)

Zatial som si vsimol asi taketo nedostatky:
- pozeram serial na DVB-T a ked ide reklama, tak sa na pol sekundy obraz (a myslim ze aj zvuk) strati (cierna obrazovka) a potom to dalej pokracuje reklamou. Pripada mi to, ako keby sa vtedy menil format zobrazovania alebo co to moze byt. Skusim to odsledovat casom. Inak je to dost divne a moc ma to nepotesilo...
- zatial sa nedaju upravit naladene stanice cez program SamyGO v PC resp. ide iba satelitny zoznam. Pisal som o tom v tomto threade: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=278715#post278715
- z detailov mi pride divny preklad niektorych bezne pouzivanych terminov za take nezvycajne (ale na to sa da zvyknut samozrejme) ako "Alternativny softver" - nemalo by byt "Aktualny softver" ? :) alebo "Automaticke ulozenie" - skor by som dal klasicke "Automaticke ladenie"...
- po vstupe do Internet@TV sa zacala tato aplikacia aktualizovat co trvalo cca 15-20min. Jedine stastie bolo, ze v lavom hornom rohu bezal TV ;-)

Urcite vsetky skusenosti spisem do nejakej "recenzie" (len neviem kedy kurna...), ale zatial mam napisanych par riadkov k prehravaniu videi. Zajtra sem pridam odkaz na moju stranku, hned ako to spisem dohromady.
hunti (14)|24.4.2010 13:53
Zdravim, jsem majitelem LE40C650 asi 2 tydny. Obecne se da rici ze spokojenost jen me trapi jedna vec.

Rodice maji model LE37B650 tedy rok 2009 a pri stejnem nastaveni kontrastu, rizeni spotreby a jasu mi prijde ze jejich obraz je mnohem svetlejsi.

Obecne mi u LE40C650 prijde obraz docela tmavy i kdyz vse nastavim na maximum. Nepozoroval nekdo podobny problem? Nevim zda je to normalni nebo se muze jednat o nejakou zavadu. Nebo zda to muze byt jen subjektivni dojem diky tomu ze moje TV je vetsi...
lerby (906)|24.4.2010 14:13
[quote=hunti;278777]Zdravim, jsem majitelem LE40C650 asi 2 tydny. Obecne se da rici ze spokojenost jen me trapi jedna vec.

Rodice maji model LE37B650 tedy rok 2009 a pri stejnem nastaveni kontrastu, rizeni spotreby a jasu mi prijde ze jejich obraz je mnohem svetlejsi.

Obecne mi u LE40C650 prijde obraz docela tmavy i kdyz vse nastavim na maximum. Nepozoroval nekdo podobny problem? Nevim zda je to normalni nebo se muze jednat o nejakou zavadu. Nebo zda to muze byt jen subjektivni dojem diky tomu ze moje TV je vetsi...[/quote]

C650 pouziva aj vo Film profile dimming :( Ja som to obabral tak, ze som zapol eco senzor a zvysil minimalnu hodnotu podsvietenia.
lerby (906)|24.4.2010 17:46
[quote=JUCE;278728]
Urcite vsetky skusenosti spisem do nejakej "recenzie" (len neviem kedy kurna...), ale zatial mam napisanych par riadkov k prehravaniu videi. Zajtra sem pridam odkaz na moju stranku, hned ako to spisem dohromady.[/quote]

V podpise uvadzas starsi FW. Aktualna verzia je 1011.1. Bolo by zaujimave ci uz konecne doplnili pokrocile funkcie nastavenia obrazu pri prehravani z USB, alebo to skonci nakoniec opravou manualu.
hunti (14)|24.4.2010 20:03
[quote=lerby;278781]C650 pouziva aj vo Film profile dimming :( Ja som to obabral tak, ze som zapol eco senzor a zvysil minimalnu hodnotu podsvietenia.[/quote]

mohl by si to upresnit? co je dimming a jaky ma vliv na svetlost obrazu? to podsviceni se da nastavit fixne ne? nebo se samo snizuje a zvysuje?
lerby (906)|24.4.2010 20:20
[quote=hunti;278819]mohl by si to upresnit? co je dimming a jaky ma vliv na svetlost obrazu? to podsviceni se da nastavit fixne ne? nebo se samo snizuje a zvysuje?[/quote]

Dimming je dynamicka zmena urovne podsvietenia na zaklade aktualnej obrazovej sceny. Fixne sa sice nastavit da, ale telka si to aj tak robi v mensej miere po svojom.

Este ma napada... nezabudol si na to, ze stupnica podsvietenia na C650 je od 0-20?
JUCE (265)|25.4.2010 12:46
[quote=lerby;278795]V podpise uvadzas starsi FW. Aktualna verzia je 1011.1. Bolo by zaujimave ci uz konecne doplnili pokrocile funkcie nastavenia obrazu pri prehravani z USB, alebo to skonci nakoniec opravou manualu.[/quote]

Jo, teraz skusam este ten starsi - povodny FW. Hned ako otestujem vsetko co ma napadne, tak tam hodim novsi a ten odskusam znova. Aspon uvidime rozdiely, ak nejake su.
zelva72 (15)|25.4.2010 16:05
[quote=JUCE;278911]Jo, teraz skusam este ten starsi - povodny FW. Hned ako otestujem vsetko co ma napadne, tak tam hodim novsi a ten odskusam znova. Aspon uvidime rozdiely, ak nejake su.[/quote]

Stahoval jsem výše uvedený nejnověší FW a dle mých zkušeností instalace přes USB proběhne bez problémů, po zapnutí je vše v češtině s vyjímkou průvodce - tam jsou místo písmenek s háčky jiné znaky. Je nutné nastavit jazyk pro dig. TV a to se dělá právěve přes pin 0000. A tím si vymažete původní programy. Po aktualizaci SW jsem tam měl u analogu i digitálu Rakousko. Proto doporucuji zálohovat vámi nastavené programy na flashku. Jesti máte jiné zkušenosti, sem s nimi.
Jinak mám problém s přehráním video kodeku DVD - psal jsem na Samsung a ještě neodpověděli.
lerby (906)|25.4.2010 16:14
[quote=zelva72;278924]Stahoval jsem výše uvedený nejnověší FW a dle mých zkušeností instalace přes USB proběhne bez problémů, po zapnutí je vše v češtině s vyjímkou průvodce - tam jsou místo písmenek s háčky jiné znaky. Je nutné nastavit jazyk pro dig. TV a to se dělá právěve přes pin 0000. A tím si vymažete původní programy. Po aktualizaci SW jsem tam měl u analogu i digitálu Rakousko. Proto doporucuji zálohovat vámi nastavené programy na flashku. Jesti máte jiné zkušenosti, sem s nimi.
Jinak mám problém s přehráním video kodeku DVD - psal jsem na Samsung a ještě neodpověděli.[/quote]

A pri prehravani z USB este stale po stlaceni "Menu" vyskoci z Media Player?
zelva72 (15)|25.4.2010 16:17
[quote=lerby;278925]A pri prehravani z USB este stale po stlaceni "Menu" vyskoci z Media Player?[/quote]

Teď se ptáš, jestli tam proběhla úprava, aby to nevyskakovalo?
lerby (906)|25.4.2010 16:28
[quote=zelva72;278927]Teď se ptáš, jestli tam proběhla úprava, aby to nevyskakovalo?[/quote]

Nie celkom :) Chcem vediet ci sa da obraz nastavovat podobne ako TV alebo HDMI vstup. Vyvazenie bielej, farebny priestor a pod. Pretoze manual sa odvolava v popise Media Player-u prave na strany, kde su tieto pokrocile funkcie.
JUCE (265)|25.4.2010 17:32
Tu je zopár mojich testov aj keď neviem, či sú pre vás vôbec zaujímavé :)

Zopár postrehov z testovania TV

Presné označenie: SAMSUNG LE40C670M1SXXH, verzia FW 2010/03/09_001005.

Prehrávanie DVD VOB súborov:
Funguje dosť divno... napr. som si spustil Jánošíka s dvoma jazykovými stopami (CZ,SK) a keďže prvá z nich bola CZ, tak som si samozrejme chcel dať našu SK zvukovú stopu. TV túto funkciu podporuje a zvukové stopy sa dajú zmeniť, ale ak pustím prvý VOB súbor (VTS_01_1.VOB), v ktorom nastavím druhú zvukovú stopu (SK) a tento prvý VOB sa celý prehrá a na šťastie automaticky spustí nasledujúci VOB súbor (VTS_01_2.VOB), tak tento druhý VOB súbor si nepamätá nastavenia zvuku = je opäť nastavená prvá zvuková stopa (CZ). To je dosť odveci a je nutné cez tlačidlo "TOOLS" prepnúť zvukovú stopu na č.2. Pri pretáčaní a zrýchľovaní videa sa mi podarilo TV zaseknúť až sa sám reštartoval Undecided.
Nepodarilo sa mi však roztiahnuť video na celú obrazovku (čierne pásy z hora a z dola), ale to je možno pre kino formát? V tomto sa vôbec nevyznám Frown.
Inak načítavanie ďalšieho VOB súboru trvá niekoľko sekúnd, čo tiež nie je najšťastnejšie... Skákanie po kapitolách je vcelku použiteľné, pretože je vidieť náhľady kapitol.

Prehrávanie DivX-XviD:
Pokusné video bolo Toy.Story.1995.720p.XviD.AC3.avi 1,6GB, ktoré mi načítalo bez problémov. Zrýchľovať a pretáčať sa dá. Taktiež aj skákanie po kapitolách to podporuje. Samozrejme, že aj toto avi malo dve zvukové stopy a ako obvykle prvá CZ a druhá SK, takže som si chcel prepnúť druhú stopu, čo sa mi aj podarilo takým istým spôsobom, ako pri prehrávaní DVD. Tlačidlo "P.SIZE" (ktoré pri sledovaní TV slúži na zmenu formátu obrazu 4:3, 16:9 a pod.) nefunguje a nedá sa cezeň zmeniť veľkosť obrazu. Musíte to urobiť cez tlačidlo "TOOLS" a v tomto menu zmeniť v položke „Veľkosť obrazu“ z režimu 1 na „Režim 2“, ktorý video roztiahne na celú obrazovku.
Ak sa súbor s titulkami nevolá rovnako ako video súbor, tak sa titulky nespustia. V prípade správneho pomenovania súboru titulkov sa titulky spustia automaticky. Nižšie popisujem čo všetko sa dá nastaviť pri titulkoch.

Prehrávanie mkv:
Prvé pokusné video som si vzal The.Blind.Side.720p.BluRay.x264.mkv 6,6GB, ktoré mi načítalo taktiež bez problémov. Video bolo automaticky na celú obrazovku (žiadne čierne pásy) a priložené titulky s rovnakým názvom ako video sa spustili automaticky. Pri nich som mal na výber cez tlačidlo „TOOLS“ / „Nastavenie titulkov“ tieto možnosti:
Titulky – zapnuté/vypnuté;
Kódovanie – z niekoľko rôznych možností som si vybral „Stredná Európa“, pretože automaticky načítaným titulkom nefungovala korektne diakritika (ř, č a možno ešte iné zložité znaky – tie klasické á, í apod. zobrazovalo dobre). Po prepnutí na „Stredná Európa“ fungovali titulky bez problémov. Veľkosť titulkov – štandardný / malý / veľký;
Synchronizácia titulkov – od 0,0 sekúnd sa dá nastaviť po 0,5s.
Musím povedať, že obraz bol nádherný a čistý ako keby som sa videl v zrkadle Cool.

Druhé pokusné video bolo The.Last.King.Of.Scotland.2006.BluRay.1080p.x264.DTS.AC3.mkv 15.9GB, ktoré mi taktiež otvorilo bez problémov. Tu som musel cez tlačidlo "TOOLS" prepnúť „Veľkosť obrazu“ na „Režim 2“, aby mi ho roztiahlo na celú obrazovku, ale to už bolo potom moc roztiahnuté (postavy boli moc úzke) a predpokladám, že to bol opäť ten kino formát, takže som veľkosť prepol na „Režim 1“ a hneď to vyzeralo ako v kine Smile. Toto video malo dve zvukové stopy: prvá ENG a druhá CZK a našťastie prepínanie zvukových stôp pri mkv funguje, ale iba cez tlačidlo "TOOLS" ako popisujem v predchádzajúcich príkladoch. Žiaľ musím skonštatovať, že pri tomto 1080p video bolo dosť zreteľne vidieť stopy sekania obrazu. Vyzerá to, ako keby to TV nestíhal prehrávať Cry.

Viacej formátov som zatiaľ neskúšal, ale časom sa k nim určite dostanem.

Teraz plánujem urobiť update FW a potom napíšem, ak sa niečo zmenilo.

Viacej som toho popísal na mojej stránke v tomto článku:
http://www.juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&catid=89%3Avideo-technika&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&Itemid=61
a hneď ako mi bude poriadne fungovať ftp, tak tam pridám aj fotky.
fosilia (54)|25.4.2010 17:33
[quote=mydyingbride;277720]Jak už jsem psal v Bé vláknu, mám problém s připojením přes router
Tenda W311R+ bez něj to jde na přímo bez problémů, ale já potřebuju
internet hlavně do PC, takže to není řešení, nemá někdo podobný problém
nebo nápad jak vyřešit, případně mi prosím napište typy, přes který vám to jde..

A naladil jsem:

Youtube (vyhledává česky)
Twitter
Picasa
Weather
US news
Nějaký obrázkový prohlížeč a spoustu her.

No četl jsem, že by se měli připojit Rajče.cz, Centrum a podobně..

Na to, že Béčkaři psali jen Youtube a počasí, tak je to super, ne?
Jste na tom stejně?[/quote]

Bohuzial B-ckari ich maju 14 + 1 test
zelva72 (15)|25.4.2010 18:36
[quote=lerby;278925]A pri prehravani z USB este stale po stlaceni "Menu" vyskoci z Media Player?[/quote]

Vyskočilo to na TV a menu.
JUCE (265)|25.4.2010 19:44
[quote=lerby;278795]V podpise uvadzas starsi FW. Aktualna verzia je 1011.1. Bolo by zaujimave ci uz konecne doplnili pokrocile funkcie nastavenia obrazu pri prehravani z USB, alebo to skonci nakoniec opravou manualu.[/quote]

Inak deň predtým, ako si mi toto odpísal bola aktuálna verzia 1010 a tú som práve dal do TV. Mám v nej niečo konkrétne odskúšať alebo mám ísť rovno na verziu 1011.1 ?
lerby (906)|25.4.2010 20:03
[quote=zelva72;278940]Vyskočilo to na TV a menu.[/quote]

Tak zasa nic :( Aj tak dakujem.


[quote=JUCE;278951]Inak deň predtým, ako si mi toto odpísal bola aktuálna verzia 1010 a tú som práve dal do TV. Mám v nej niečo konkrétne odskúšať alebo mám ísť rovno na verziu 1011.1 ?[/quote]

Ako chces. Ja som hlavne chcel vediet ako je na tom pokrocile nastavovanie obrazu pri prehravani z USB. Zelva72 to uz odskusal na poslednej verzii.
Wintermute (265)|26.4.2010 15:13
První seznámení s LE37C650 (ver AA01):
- Vícerá zlepšení media playeru, jak už popsal kolega JUCE. Jistě pozitivní, nikoli ovšem dokonalé (chybí podpora DVD IFO/ISO, výběr jiných než 1. titulků v MKV, barva titulků, obrázky TIFF, PNG, Samsung Oceanic 40mbit MKV se nespustí,...).
- Panel opravdu rušivě píská. Možná jde o problém kus od kusu, tento můj píská nehorázně.
- Reakce menu/OSD se mi zdají svižnější proti B650 (možná placebo efekt, nemám zrovna po ruce B650 k přímému srovnání).
- Během několika hodin intenzivního používání došlo k 2-3x samovolným restartům.
vivid.sk (11472)|26.4.2010 15:34
- Panel opravdu rušivě píská. Možná jde o problém kus od kusu, tento můj píská nehorázně.

Zda sa, ze o uplnu nahodu nejde. Si uz totiz treti, ktory to na tomto fore potvrdil.
Domino8 (3)|26.4.2010 15:49
zdravím, píšu jako nováček na tomto foru. Minuly tyden jsem si nadelil tuto LCD takze sem pres vikend zkoušel a mam taky par poznatku.
- mam panel SQ1 takze jak sem zde pochopil, mám asi scesti
- vymenil jsem timto LCD dva roky stary LCD takze porovnani nema cenu ani psat, obraz super
ale vyrazne se zlepsil po zapojeni karty z LICA na DVB-C od UPC
- telku jsem mel zaplou celej vikend a zadnej restart jsem nezaznamenal
- zkousel jsem i media player a zatim mi to vsechno přehrál včetně titulků
- pravdou je že nelze změnit barvu, mám raději žlutou, ale třeba to Samsung změní

Co mě však zarazilo je tento poznatek a zajímalo by mě zda máte stejnou zkušenost:
- Když pustím soubor MKV s externím titulkami z HDD nebo USB FLASH tak se normálně natáhne
i s titulkami
- Když pustím soubor MKV s externím titulkami přes Samsung SHARE z PC tak se titulky nenačtou
video jede i když je to ten samy adresar ktery jsem pak nahral na USB a zkusil pustit a slo to bez problemu

Nevíte čím to je ? Máte stejnou zkušenost

PS: moje TV nepiska vubec nic jsem nezaregistroval
JUCE (265)|27.4.2010 08:19
Ani ja som nezaregistroval piskanie. Treba mat vypnuty zvuk alebo je to pocut aj pocas zapnuteho zvuku?
JUCE (265)|27.4.2010 12:26
Ak môžem, tak by som chcel od vás poradiť, ako pripojím tento TV k mojim starším Genius SW-HF5.1 5000? Samozrejme nechcem kupovať nové repro, pretože tieto sú veľmi pekné a okrem chýbajúceho optického vstupu by mi úplne vyhovovali. Chcelo by to nejaký prevodník, ale jediný s najnižšou cenou okolo 2tis Kč (čo tiež nie je zrovna málo) som našiel na českom e-shope: SBR SHARKOON HEADSET X-Tatic Sound Control Unit
http://shop.freecomp.cz/?Mode=Sti&StiId=81220
Mrzí ma, že TV nemá analog 5.1 výstup, ale rozumiem tomu, že analógovým smerom cesta technológií nevedie :)
Zo SCARTu nedokážem taký zvuk vytiahnuť? predné L+P, zadné L+P a subwoofer
Wintermute (265)|27.4.2010 13:01
[quote=JUCE;279131]Ani ja som nezaregistroval piskanie. Treba mat vypnuty zvuk alebo je to pocut aj pocas zapnuteho zvuku?[/quote]

Bohužel píská tak pronikavě, že je slyšet i se zapnutým zvukem. A to dost, zvlášť večer je to jak někde ve včelím úle. Budu TV muset vrátit, ach jo. Jsou to lemplové, snad házejí TV z výrobního pásu rovnou do krabic, testováním se vůbec nezatěžují. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

C650 37" verze panelu AA01, vyrobeno na Slovensku. Originál FW byl 1006, nahrál jsem 1011 a "překvapivě" píská dál, no jo.

Možná, že 40" jsou na tom lépe, mnozí zmiňujete SQ panel a tichý provoz.
rommi (416)|27.4.2010 13:57
[quote=JUCE;279156]Ak môžem, tak by som chcel od vás poradiť, ako pripojím tento TV k mojim starším Genius SW-HF5.1 5000? Samozrejme nechcem kupovať nové repro, pretože tieto sú veľmi pekné a okrem chýbajúceho optického vstupu by mi úplne vyhovovali. Chcelo by to nejaký prevodník, ale jediný s najnižšou cenou okolo 2tis Kč (čo tiež nie je zrovna málo) som našiel na českom e-shope: SBR SHARKOON HEADSET X-Tatic Sound Control Unit
http://shop.freecomp.cz/?Mode=Sti&StiId=81220
Mrzí ma, že TV nemá analog 5.1 výstup, ale rozumiem tomu, že analógovým smerom cesta technológií nevedie :)
Zo SCARTu nedokážem taký zvuk vytiahnuť? predné L+P, zadné L+P a subwoofer[/quote]

...ne, zo scartu taky signal nedostanes maximale L+P
papinak2 (105)|27.4.2010 15:17
[quote=Wintermute;279158]

C650 37" verze panelu AA01, vyrobeno na Slovensku. Originál FW byl 1006, nahrál jsem 1011 a "překvapivě" píská dál, no jo.

[/quote]

To je spôsobené použitými súčiastkami (asi trafo ).Tu zmena fw.určite nepomôže. Treba to vyreklamovat. Keď sa im vráti viacej kusov,tak si to snáď uvedomia a spravia nápravu.
vivid.sk (11472)|27.4.2010 23:42
[quote=JUCE;279156]Samozrejme nechcem kupovať nové repro, pretože tieto sú veľmi pekné[/quote]

[OT]Toto ma dnes pobavilo .... samozrejme, ked su pekne, budu urcite dobre hrat :D [/OT]


ale vazne ... nad prevodnikom za 2 litre k takym chrchlakom ani nerozmyslaj, ved tie bedne stali 3-4 tisicky nove. Radsej si kup nejaky low-end AVR, alebo nieco zanovne z druhej ruky, to ti spravi lepsiu sluzbu, mimo ineho aj preto, lebo s tym dekodujes DTS, co krabicka na ktoru si dal odkaz nedokaze.... Tych vyhod je samozrejme podstatne viac.
vivid.sk (11472)|27.4.2010 23:48
[quote=papinak2;279178]To je spôsobené použitými súčiastkami (asi trafo ).Tu zmena fw.určite nepomôže. Treba to vyreklamovat. Keď sa im vráti viacej kusov,tak si to snáď uvedomia a spravia nápravu.[/quote]

Piskat mozu aj cievky alebo ine suciastky. Suhlasim, ze jemny brum (ako ma model "B") sa zniest da (i ked aj to je relativne), pretoze je potlaceny pri beznej hlasitosti repro, no piskanie na vysokych frekvenciach (napr 14khz a viac) je velmi neprijemne, pretoze to je pocut neustale a priserne to obtazuje (hlavne mladsich jedincov, ktori este tieto frekvencie pocuju).

Samozrejme pokial by bol TV spraveny poctivo (konkretne LCD, pretoze pri plazmach je samotny tichy brum vydavany panelom dany techologiou), tak nebude piskat (ako napriklad modely SONY, ktorym pri recenziach taketo nedostatky vytykane neboli, na rozdiel od vsetkych Samsungov). Jedine, co sa z toho da vyvodit, ze korejci su bud nahluchli.... alebo na to evidentne j*bu.
garb7 (1189)|27.4.2010 23:55
[quote=vivid.sk;279261]Piskat mozu aj cievky alebo ine suciastky. Suhlasim, ze jemny brum (ako ma model "B") sa zniest da (i ked aj to je relativne), pretoze je potlaceny pri beznej hlasitosti repro, no piskanie na vysokych frekvenciach (napr 14khz a viac) je velmi neprijemne, pretoze to je pocut neustale a priserne to obtazuje (hlavne mladsich jedincov, ktori este tieto frekvencie pocuju).

Samozrejme pokial by bol TV spraveny poctivo (konkretne LCD, pretoze pri plazmach je samotny tichy brum vydavany panelom dany techologiou), tak nebude piskat (ako napriklad modely SONY, ktorym pri recenziach taketo nedostatky vytykane neboli, na rozdiel od vsetkych Samsungov). Jedine, co sa z toho da vyvodit, ze korejci su bud nahluchli.... alebo na to evidentne j*bu.[/quote]

Můžeš upřesnit : " pretoze pri plazmach je samotny tichy brum vydavany panelom dany techologiou " já jsem to nezaregistroval , to jako že když dojde k rážehu plazmy ?.
vivid.sk (11472)|28.4.2010 00:12
garb7> Vsetky (alebo aspon vacsina) plazmiem vydavaju brum v zavislosti od aktualnej zobrazovanej sceny.
Ide vsak o tichy (a pri beznych pozorovacich vzdialenostiach nepostrehnutelny) brum.

[quote]
Background Noise

Our review unit emitted a soft buzz from the front of the screen. Like most plasma televisions, the brighter the on-screen content, the louder the buzz, but we were never really bothered by the plasma buzz on the Panasonic G20 at normal TV volume and sitting distance.
[/quote]takisto je to napriklad pri "G" plazmach Panasonicu potvrdene uzivatelmi v diskusii:

[quote]
Screen fan noise and plasma buzz can be heard at low sound volumes.
[/quote]zdroj: hdtv.co.uk
garb7 (1189)|28.4.2010 01:05
Brum , pískot , a podobný zvuky jsou z měniče napětí a stabilizátorů napětí a plazma jich má několik , LCD má též zdroj a případně regulaci pro trubice nebo LED je to otázka vhodného navržení a použití součástek aby nebylo nic slyšet v celém rozsahu regulace, je smutný , že díky šetření jsou tyto problémy, klidně bych připlatil 20eur za jistotu že je to dobře udělaný a nebude to rušit.