Zobrazit plnou verzi : MOV
Chtěl bych poradit nějakej software pro převod MOV do něčeho lidštějšího. Koupil jsem foťák kterej umí dělat video 640x480/30s ale ukládá to do MOV a jsou to poměrně velký datový toky. Proto bych chtěl poradit něco na převod z MOV třeba do DIVX nebo MPEG-2.
Díky
Taky jsem tohle řešil. Existuje několik různě dobrych způsobů, tady jsem sestavil takovej žebříček od toho IMHO nejvhodnějšího po ty nejkomplikovanější.
1) AviSynth + QTReader + kodeky z Quicktime Alternative
2) TMPGEnc + QTReader + kodeky z Quicktime Alternative
3) Trmoov
4) Smartvid
5) Radtools
6) Premiera + QuickTime
7) Vegas + QuickTime
8) Canopus ProCoder
9) WinAVI
10) MOV2AVI
Ten MOV2AVI jsem vůbec nerozběhal a pořádně mi nefungoval ani WinAVI, proto jsem dal až na konec. Pokud máš nekomprimovanej zvuk, tak Trmoov by mohl velice jednoduše převést MOV na AVI a s tím už se potom dá dělat cokoliv. Pravděpodobně bude u toho videa použitej kodek MJPEG. Proto si nainstaluj třeba FFDShow a povol v něm dekódování MJPEGu nebo si stáhni nějaký jiný MJPEG codec. Pro návody na AviSynth nebo kompresi do MPEG-2 se můžeš podívat na moje stránky.
Takhle by třeba mohl vypadat skript pro načtení MOV pomocí AviSynthu:
LoadVFAPIPlugin("c:\Program Files\Avisynth\plugins\QTReader.vfp","QTReader")
QTReader("test.mov")
ChangeFPS(25)
FlipVertical
Pro použití s MPEG-2 enkoderem QuEnc by jsi ještě na konec přidal řádku
ConvertToYV12()
Vláďa
Vlada, az na to, ze Vegas QT nepotrebuje \/
StayMan by €RikŁ€> Potřebuje - já to zkoušel a řval na mě, že nemam nainstalovanej QuickTime. Bez těch kodeků a filtrů přece nemůže fungovat. Jedině, že by měl vlastní. Píšu teda o verzi 4.0, možná že pětka už opravdu ty kodeky má v sobě, to jsem nezkoušel. Teď mi sice Vegas 5 MOV videa bere, ale těžko říct jestli proto, že je umí nebo proto že mam nainstalovanej QuickTime. A odinstalovávat ho kvůli tomu nebudu, to po mně nechtěj :-)
Vláďa
Takhle by třeba mohl vypadat skript pro načtení MOV pomocí AviSynthu:
LoadVFAPIPlugin("c:\Program Files\Avisynth\plugins\QTReader.vfp","QTReader")
QTReader("test.mov")
ChangeFPS(25)
FlipVertical
Pro použití s MPEG-2 enkoderem QuEnc by jsi ještě na konec přidal řádku
ConvertToYV12()
Ten FlipVertical tam máš na čo?
peco
Bylo to video převrácené, tohle to opravuje. Ale abych se přiznal, už si to moc nepamatuju :-(.
Na http://forum.doom9.org/showthread.php?t=104293 je nějaký nový plugin pro QuickTime, ale zatím prý ještě nefunguje zcela spolehlivě.
vlada:
Včera som to vyskúšal, a je to tak, že to obracia ten QTReader.vfp a potom to teda treba otočiť naspäť tým FlipVertical. :BB:
vBulletin v4.1.12, Copyright ©2000-2012, Jelsoft Enterprises Ltd.