Nemuzu dostat video z pocitace do kamery. Export mi nabizi pouze memory card, coz tedy selze, napise to, ze nektere soubory nebylo mozne exportovat. Jak se dostanu k tomu abych zvolil Handycam ?(Memory Stick?)?? Diky moc.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Zadny - 12ka je pouze urcena pro jiny trh a pravdepodobne nebude mit cestinu
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi kamerami CX11 a CX12 ?
Předem díky
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: HDR-CX12e | od: Aleš Dvořák
27.6.200921:42
cx12 je pro americký trh cx11 pro evropu jinak jsou to identické kamery. U digitálu už není potřeba řešit ani rozdíl formátu NTSC(usa) a PAL(evropa)
Já mám cx12 od léta, kdy jsem byl ve státech a spokojenost
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Opravdu nemusím řešit formát? Ani v případě přehrávání z kamery rovnou na TV? Chápu, že přes PC je to asi jedno, ale opravdu u CX12 nebudu mít žádné omezení? (když pominu české menu).
Předem díky
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: HDR-CX12e | od: Aleš Dvořák
29.6.200912:38
Já to přímo do TV stejně nepouštím, protože mi přijde pořád ještě hodně drahý HDMI kabel, takže mě je to jedno, ale pokud je ta potřeba, tak musí umět televize obě normy jak PAL tak NTSC a myslím si, že většina dnešních TV už to umí. Ale s tím zkušenost nemám a nemohu ověřit. Zajedu ale koupit kabel a vyzkouším to.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: HDR-CX12e | od: Aleš Dvořák
29.6.200920:17
Tak to musí být nějaká speciální edice určená pro evropu. Nicméně pokud to píšou asi taková existuje. Přeji krásné záběry a můžu říct, že krásné opravdu budou. ;-)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Koupil jsem HDR-SR12 . V manuálu je všechno možné. Není zde ale ani zmínka jestli nějakým způsobem by bylo možno použít kameru jako Webkameru. Při propojení přes USB tečou data bez problemu.Je ale zavřený objektiv. Uměl by někdo poradit , jestli nějaký převodník , nebo něco jiného by umožnilo použít kameru třeba i pro SKYPE ? Děkoji
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Ahoj, chtěl bych se zeptat na dvě "neznámé" u mé Sony HDR-CX11E.
1) Kamera je na paměťovou kartu a přesto při přiložení ucha slyším nepravidelné a tiché bzučení, prskání, škrčení, nebo co je to za zvuk. V průběhu zumování je to pochopitelné – motorek optiky, ale v klidu? ( Ten zvuk uvnitř kamery je slyšet jen pokud je ticho a ucho nalepím na tělo kamery. Silněji jde slyšet při nejvyšším zumu. Po přepnutí do modu přehrávání, přesně po ninutě něco lupne a zvuk zmizí). Proč?
2) Kameře v režimu focení a natáčení svítí kontrolní dioda nabíjení. ( Oranžová ledka nabíjení (blesk/chg) na těle kamery, svítí permanentně ve všech režimech kromě přehrávání záznamů a prohlížení fotek. Zhasne jen, když prstem zatlačím tlačítko na prstenci objektivu – zřejmě detekce předsádky). Ledka by snad měla indikovat jen když nabíjím, ne?
.......................................Je to u těch vašich kamer stejné?...................................................
Kameru jsem koupil „jen“ za 17990 Kč, a v zápětí po mé koupi už na stejných stránkách stojí 18990 Kč. Tak snad to nebyla cenová past, aby se zbavili pochybného kusu. Ach jo.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: Ahoj, chtěl bych se zeptat na dvě | od: honza-max
15.3.200914:19
1) Zvuk jsem vypozoroval i u foťáku s 12× zumem - asi je to otázka technologie a nic podezřelého, ale stejně by mě zajímalo proč.
2) Ledka je opravdu stav nabitého blesku, ale v režimu videa nevím proč, protože je v tomto režimu stejně mimo provoz. Asi to má nějaký smysl. Po vypnutí blesku už zhasla.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Dobrý den, mám v plánu koupit Sony HDR-CX11E a zajímalo by mě jestli je možné přišroubovat
( přimontovat ) předsádku před objektiv ? Nikde jsem se to zatím nedozvěděl. Děkuji.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: Závit na předsádku | od: G.Toman
27.1.200920:09
už jsem to našel :-)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Ahojky, chci se zeptati zda ta kamerka mi pořídí 50 i 60 půlsnímků za fteřinu v HD ?
Mějte se a děkuji, Alice.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Dobry den. Da se tato kamera propojit s pc jako webcam ??? Pokud ano,tak jak. Dekuji
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Tuhle kameru mám a je opravdu super, není nic co bych jí mohl vytknout...Jinak záznam na MS Duo jsem si zvolil proto, že odolnost paměťové karty a HDD se nedá srovnávat. Je větší šance že odejde HDD než paměťová karta...je větší šance že data na HDD budou poškozena třeba nějakými vibracemi či pohyby...HDD je prostě mechanika a ty rády dělají problémy a když mi odejde paměťovka, tak ji vyhodím a koupím novou. Když mi odejde HDD, tak budu muset kameru reklamovat, odesílat do servisu atd. takže nenatočím nic. Takže MS je podle mě nejlepší volba.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
zdravim vas diskutujucich,
chcem sa spytat, ako si tato kamera, resp aj ine od SONY (zaujimala by ma okrem tejto hlavne jej "sestra" s HDD - HDRSR11E) opradi s pamatovkami od inych vyrobcov, teda nahrady za SONY, ktore su pekelne drahe. Zda sa mi, akoby som niekde cital, ze mozem zabudnut, ze mi zozere nieco ine ako memorysticky od SONY. Skusal to niekto? ak hej dajte vediet. Dakujem.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: pamatove karty | od: Georgem
5.9.200812:49
Ahoj
Pouzivam kartu od SanDisk a uplne v pohode.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Váhám s výberem SONY jedenáctek - této a té s HDD.Při současných cenách a započtení 16GB karty to vyjde asi nastejno.Jak by dopadl výběr ve Vašem případě? 2hodiny záznamu mi z dovolené bohatě stačí (stejně se to sestřihá na cca 20-30min max., kdo by na to jinak koukal), stejně většinou beru notebook s sebou.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
trochu mě odrazuje malá váha(u HDD je to ale zase až dost), plastový vzhled a podivný ovladač zoomu..nemám ale vyzkoušeno.U HDD zase to, že se to pohybuje (karta z tohoto pohledu vede.ale je trochu drašší)a zmiNovaná váha.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
No nechte se překvapit výsledky srovnávacího testu (již brzy), které by vám snad měly pomoci při rozhodování. Nicméně k Vámi zmiňovaným obavám - vzhled CX11 je sice na první pohled trošku zastaralý, ovšem kvalita materiálů je výborná. I přesto, že jde o plast, je kamera odolná i proti poškrábání. Stejně tak i hmotnost není nijak nízká a dle mého názoru je odpovídající k rozměrům kamery.
U druhého modelu s pevným diskem si myslím, že větší hmotnost příliš nevadí. Sony má velmi dobrou ergonomii (i když to tak možná na první pohled nevypadá) a díky širokému popruhu se prakticky všechny kamery od této značky drží dobře i při delším záznamu.
Osobně bych to tedy spíš viděl na vašich sympatiích a požadavku na velikost paměti.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Dobrý den,
v jakém programu upravujete 1080i video z této kamery? Mám starší model HDR-SD7, který také natáčí do FullHD. Sony Vegas a Adobe Premiere se tváří, že s tímto formátem neumí pracovat (*.m2ts). Povedlo se mi úspěšně sestříhat toto video pouze v Pinnacle Studiu. Jenže obraz po vyrenderování v Pinnacle je daleko "prokládanější" a vypadá to ošklivě.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Dobrý den,
videa byla upravována v programu Ulead VideoStudio 11 (už je tuším i novější verze).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Pavel P
1.3.200910:29
Tuto kameru mám, ale má jeden zásadní problém. Video přenesené do počítače už nelze nahrát zpět do kamery (vůbec), ani na MemoryStick (jen v nižší kvalitě). Navíc dodávaný software neumí přehrát video z disku, jen z karty. Dá se s tím něco dělat ? Jinak je to skvělá kamera, ale bohužel záznam z ní není moc použitelný. Vlastně jediná možnost je pálit na BlueRay.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Yzerman77
1.3.200919:29
Video z disku, tedy HDD, samozřejmě přehrát lze. Stačí použít nástroj "Import Media Files" dodávaný s kamerou. Na HDD se pak přenesou videa a vytvoří se jejich indexace, včetně vyhledání obličejů.
Dodávaný SW umí také převádět video do MPEG2 souborů, pokud tedy tento formát není zvolen už na kameře (což není, jak je v recenzi uvedeno, dobrým nápadem, neboť kamera umí HD video).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Pavel P
2.3.200910:28
Bohužel nemáte pravdu. Video na HDD přenést lze, o tom není sporu. Ale nejde již přehrát dodaným přehrávačem "Player for AVCHD". Ten umí jen externí paměťová zařízení a DVD disk.
Takže jediné a značně hloupé možnosti jsou:
1) použít k přehrávání dodávaný PMB, což je ale editor, takže je to obtížné a hlavně to moc nefunguje (mezery mezi jednotlivými záznamy).
2) Přehrát video z HDD na nějaké externí paměťové médium nebo vypálit na BlueRay - což před každým shlédnutím videa je nepohodlné.
3) Použít jiný formát s nižší kvalitou, ale na to jsem si nemusel kupovat kameru za 20.000.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Yzerman77
2.3.200911:02
PMB = Picture Motion Browser: já bych tento nástroj označil jako prohlížeč s jednou základní editační funkcí, ne jako editor. Subjektivně hodnotím jeho práci s uloženými video jako plně postačující - má pěkné možnosti indexace, rozdělení podle kalendáře, ...
K přehrání lze najednou vybrat i více souborů a pomocí klávesy F11 (Slide Show) je následně mohu shlédnout všechny postupně za sebou. Mezera mezi přehráním jednotlivých souborů (máte-li na mysli tuto mezeru) je asi 1,5 vteřiny, což je jistě způsobeno jen režií přístupu k novému souboru.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Pavel P
2.3.200911:47
Mezera 1.5 vteřiny mezi záznamy - no tohle snad už nikdo nemůže myslet vážně. Už u DOSovských prohlížečů fotek někdy v roce 98 (když jsem měl první dig. foťák FUJI) tohle bylo odstraněno. Není problém načítat soubor dříve. Dodávat dnes program, který to neumí, je jako by dnes někdo prodával nové auto se sytičem. Přehrávač AVCHD mezery nedělá, ale zase neumí přehrát video z HDD....
Pro SONY je typické, že vše tak nějak funguje, ale nic pořádně.
Za poslední rok jsem koupil 4 výrobky SONY
1) mini věž - jako dárek. Po jednom dni jí odešlo CD. Vyřešeno reklamací. Opravdu nečekané bylo, že rádio nemá RDS (!), na displeji tedy píše frekvenci...
2) Telefon - za několik týdnů odešla klávesnice. Prý vada první série. Vyřešeno reklamací.
3) Malé přenosné rádio - pěkný zvuk, velmi malá spotřeba na baterie. O.K. Způsob předvolby stanic je ovšem originální... no budiž, zvykli jsme si.
4) Kamera - funguje, ale se závadami. SONY je řeší tak, že v části Technická podpora k této kameře je opraven manuál. Prý je v manuálu CAN.. (můžete nahrát video do kamery), ale mělo být CANNOT... Opravdu mě to pobavilo.
Mně z toho vychází:
a) kamera je víceméně k ničemu
b) soudruzi u SONY dělají nějak moc chyb...
Naštěstí televizi jsem si koupil SAMSUNG řady 8 a naprostá spokojenost.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Yzerman77
2.3.200913:22
Zobrazování fotek s dopředným načtením dalšího v řadě je přece jen něco jiného než zobrazení m2ts záznamu. Načítání a zejména dekódování dalšího souboru při zobrazování předchozího videa - to by se mohlo hodně podepsat na kvalitě zobrazení běžícího videa. Tudy cesta nevede.
S kamerou dodávaný přehrávač AVCHD to provádí tak, že "zmrazí" poslední snímek předchozího videa a první snímek nového videa. Mezera mezi sekvencemi je tedy i tady (a divil bych, aby vzhledem k nárokům přehrávání m2ts nebyla).
Provedl jsem malý test. Nahrál jsem dvě krátká videa - krátká tak, aby se obě vešla při přehrávání z disku do paměti RAM. Tím tedy při jejich opakovaném přehrávání odpadlo čtení z disku, při dalších přehrání se přistupovalo jen do paměti. Výsledkem byla mezera mezi oběma sekvencemi odpovádící mezeře, kterou ukazuje přehrávač AVCHD. Jediným rozdílem je to, že PMB zobrazuje mezi oběma sekvencemi "černou obrazovku", kdežto AVCHD "zmrazí" poslední a první snímek (což je samozřejmě hezčí).
Delší mezera mezi spouštěním sekvencí je tedy dána HW počítače (dobou přístupu k novému souboru, fragmentací disku, ...). Při čtení přímo z kamery toto odpadá, neboť na kartě v kameře jsou videa dobře indexována.
Chápu, že dle svých zkušeností nemáte značku SONY rád. Nicméně popisované "nezamrznutí obrázku" dle mého absolutně nemá vliv na použitelnost této velmi pěkné kamery.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Pavel P
2.3.200914:18
No on taky výkon PC v roce 2009 je trochu vyšší než v roce 1998. Nevidím důvod, proč by soubory na sebe nemohly navázat, nakonec, jak správně píšete, kamera sama o sobě to umí.
Neřešil bych zatuhnutí obrázku, kdyby nebylo zablokováno přehrávání na AVCHD. A neřešil bych skoro vůbec přehrávání z PC, kdyby šlo video nahrát do kamery. Nebo kdyby ho alespoň program uměl nahrát na kartu MemoryStick v HD kvalitě. Proč to neumí, to opravdu nechápu.
Na použitelnost této velmi pěkné kamery to má vliv zásadní. Bohužel to, že nelze nahrát video do kamery zjistíte až na
http://support.sony-europe.com/dime/hotnews/hotnews.aspx?site=odw_cs_CZ&m=HDR-CX11E&f=HDR_IM .
No, řešení už jsme nalezl - kameru se snažím prodat na Aukru za aspoň 12.000,- a koupím jinou značku.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Yzerman77
2.3.200915:08
V předchozím příspěvku jsem se snažil vysvětlit, že mezera při přehrávání je věcí HW počítače, nikoliv SW dodávaného s kamerou. HD video je stále hodně blízko úrovni výkonu průměrného počítače, na nějaká kouzla ještě příliš nenazrála doba.
Škoda, že už tuto kameru mám. Na Aukru bych si teď mohl výhodně koupit. Ono totiž HD video do kamery nahrát zpět lze a samozřejmě ho lze pak kamerou přehrávat. Ano, nejde to přímo do kamery a tohle je správná výtka vůči této kameře. Nicméně stejného cíle dosáhnete přímým exportem na paměťovou kartu - ta ale musí být umístěna v čtečce, nikoliv v kameře. Export lze takto provést v dodávaném PMB - kamera si s tím pak bez problémů poradí.
Dodávaný AVCHD player mi z HDD nepřehraje nic - menu to nenabízí. Ale jak uvádím výše, to nevadí (byť výtka vůči SONY je to relevantní) - PMB má dobré indexační funkce a přehrání pěkně zvládá.
Mimochodem, až si pořídíte nějakou jinou kameru, dejte nám vědět, jak je to s mezerou u HD videa z disku. Řekl bych, že bude naprosto stejná, případně jen dořešena "zamrznutými obrázky".
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Pavel P
2.3.200915:40
>>Nicméně stejného cíle dosáhnete přímým exportem na paměťovou kartu - ta ale musí být umístěna v čtečce, nikoliv v kameře. Export lze takto provést v dodávaném PMB - kamera si s tím pak bez problémů poradí.
Tohle Vám opravdu funguje ? To jsem samozřejmě vyzkoušel hned, když jsem zjistil, že přímo do kamery nahrát video nelze. PMB mi ale píše, abych zvolil nějaký jiný formát než AVCHD (teď nevím přesně co hlásí, je to již nějaký čas).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Yzerman77
2.3.200915:47
Ano funguje, vyzkoušeno.
"Finta" je v tom, že je nutné zvolit režim exportu na "Handycam (Memory Stick)", nikoliv na "Memory Card" - přestože jde o export na kartu. V režimu "Memory Card" není opravdu HD video podporováno.
Důvodem bude to, že export v režimu "Handycam" vytváří na kartě spolu s přeneseným videem i indexové soubory pro kameru.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Pavel P
2.3.200916:05
Tak to moc děkuji za radu, hned to doma vyzkouším !
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: JIR2009
2.3.200913:37
Ja teda nevim, ale normalne mi AVCHD z HDD video prehrava. Mam na HDD desitky adresaru s videem, ktere po nekolika dnech prohlizim - mazu, proste edituji a pripravuji na pripadny vypal, nebo dalsi upravy - napriklad v ULEAD Video Studio.
k.1) ze minivez od sony nema RDS neni nic zvlastniho. Ze mu odeslo CD ( v teto tride asi smula )
k.2) pokud se jedna o SE a telefon mobilni, tak musite mit pekelnou smulu.
k.3) o prenosnem radiu se radeji vypisovat nebudu :)
k.4) Kameru pouzivam pul roku a troufam si rici, ze se holka nezastavi. Nemel jsem doposud jediny problem, ani naznak problemu.
Pokud jste nasel problem v dodavanem software, tak nechapu, proc zavrhovat pristroj. Dodavany software je spise pro ukladani. Co se tyce jejich radoby editoru, tak o tom samozrejme zadna. Rozdil jako malovani ve Windows a Adobe.
Dost dobre nechapu proc doposud pouzivate vyrobky sony, kdyz jste tak znacne se vsim od nich nespokojen :) Nepropaguji zde znacku, ale mam od nich TV, DVD Recorder, tuto kameru a fotoaparat a verte, nebo ne - nemuhu si stezovat na jediny vyrobek. Jestli to ovsem nebude tim, ze si pred koupi vse pozorne proctu a ujasnim si, co od toho a onoho ocekavam a zda-li mi to vyrobek muze dat. V kazdem pripade mejte alespon HAPPY DAY.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: Pavel P
2.3.200914:27
Vám AVCHD přehrává ? Já jej tedy vůbec nevidím v menu. Jen externí zařízení (mám kobinovanou čtečku paměťových karet) a BlueRay/DVD disk.
Přístroj a software beru jako jednu věc dohromady, dnes už se to ani nedá příliš rozlišovat. No kamera už je na prodej na Aukru,...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: JIR2009
2.3.200915:55
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: úprava AVCHD | od: kamikadze1
21.7.20099:12
1) PMB = Picture Motion Browser mi přehrává m2ts souboru z HDD bez problémů, akorát nemůžu najít nastavení pro celou obrazovku. Poradí mi někdo?
2) VLC player a BS player mi při přehrávání m2ts souboru obraz kostičkuje (může to být konfigurací počítače i když PMB nemá problém s přehráním), KMplayer mi obraz zúží na úzký svislý pruh (lze nějak změnit nastavení aby to nedělal?, v PowerDVD9 se mi zasekává obraz i zvuk (může to být konfigurací počítače i když PMB nemá problém s přehráním). Poradíte? Zkušenosti?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)