www.tvfreak.cz
>
>
>

Průmyslová 4K kamera Sony UMC-S3C s full frame čipem

Průmyslová 4K kamera Sony UMC-S3C s full frame čipem
, , aktualita
Nová průmyslová kamera Sony UMC-S3C je určena pro nejrůznější činnosti ve velmi špatných světelných podmínkách. Má totiž 12MPx full frame snímač, umí natáčet vysoce kvalitní 4K video a podporuje Sony FE objektivy.reklama
Sony dnes představilo novou kameru UMC-S3C. Nejde o běžný fotoaparát nebo kameru, i když umí i fotit. Je určena pro vysoce kvalitní záznam při nejrůznějším průmyslovém použití, ať už jde o funkci bezpečnostní kamery, mapování krajiny, vyšetřování nebo monitorování všeho možného. Samotná kamerka váží 400 gramů a je tak nejlehčím full frame zařízením od Sony.


Sony UMC-S3C s 35mm F1.4 objektivem


Vynikající výsledky při snímání za špatného světla má na svědomí známý full frame snímač s rozlišením 12 megapixelů, který byl použit už ve fotoaparátu Sony A7S II. Stejně jako on, i UMC-S3C má vyměnitelné objektivy a tedy bajonet Sony E/FE. Kamerka umí natáčet 4K video i pořizovat 12MPx statické snímky. Dokáže pracovat při velmi nízkém osvětlení 0,004 lx a citlivost lze nastavit od ISO 50 do ISO 409600. Schopnosti fotoaparátu A7S a A7S II jsme si už ukázali na několika filmech, které byly natáčeny za měsíčního světla (Refuge, Luna).


Sony UMC-S3C


Ke snížení šumu slouží i speciální nové odšumovací algoritmy, které rozdělují obraz na oblasti, jenž jsou specificky zpracovávány. Kameru Sony UMC-S3C lze ovládat pomocí multi-terminálu, kompatibilních microUSB zařízení nebo dálkových ovládání. Na 64GB kartu by se dle výrobce mělo vejít 125 minut 4K záznamu 2160p30 s datovým tokem 60 Mbps. Podporován je i záznam v XAVC S s datovým tokem 100 Mbps. V prodeji bude od srpna 2016.

Zdroj: sony.com
Nejpopulárnější videokamery
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik