Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV Live: návrat krále?

25.11.2011, Jakub Doležal, recenze
Je to již poměrně dávno, kdy trhu dominoval model WD TV Live. Nyní na scénu přichází jeho nástupce s inovovaným hardwarem, ale hlavně přepracovaným uživatelským prostředím. Bonusem navíc je integrované Wi-Fi, bude to však stačit?
Kapitoly článku:
Multimediální centra od společnosti Western Digital již prošly redakcí v několika generacích a vždy se jednalo o vcelku povedené modely. Pokud tedy chtěl tento výrobce udělat dobrý dojem i s novým modelem, měl již laťku nastavenou pěkně vysoko. Chtělo to zajisté novější a výkonnější hardware, přidat podporu současných technologií (Wi-Fi 802.11n, LAN 1000 Mbps) a pořádně odladit uživatelské rozhraní. Western Digital už také není jedinou rybou v rybníce a do těchto vod zavítalo hned několik dalších a možná mnohem dravějších kousků. Nicméně tam, kde ostatní ztrácejí na kvalitě softwaru (viz několik posledních recenzí), by mohla novinka od WD zabodovat. Jak to dopadlo, si povíme na konci recenzi.

První drobný problém na úvod je tak trochu zmatečné pojmenovaní tohoto modelu. Výrobce jej totiž nazval WD TV Live, což je název, který používal i předchozí model. Na samotném fóru výrobce ho však pod tímto označením nenajdete, tam se jmenuje: WD TV Live Streaming Media Player. No a aby v tom byl ještě větší guláš, tak jej čeští prodejci vesměs pojmenovali WD TV Live WDBGXT0000NBK. Nemusím tedy asi vysvětlovat, jak „jednoduché“ je případné hledání nápovědy či dalších informací.




Prodejní balení modelu WD TV Live se nese v celkem jednoduchém duchu a překvapí velmi malé rozměry krabice. Uvnitř jsou jednotlivé části balení rozděleny pomocí přihrádek, takže se během transportu nemohou vzájemně poškodit.


- Klikněte pro zvětšení -


Design novinky od WD není ničím zásadně převratným a nese se v podobném stylu jako zbytek konkurence. Musím však pochválit povrch plastů, které sice pojmou stále otisk prstu, avšak nejsou k tomu tolik náchylné. Zpracování je jako vždy na výbornou a jen těžko budete hledat nějaké zásadní vady způsobené při kompletaci.



- Klikněte pro zvětšení -


Přední strana přehrávače vypadá na první pohled velice skromně, avšak disponuje vším podstatným. Pod průhledným plastem v levé části se nachází dioda indikující zapnutí přístroje a v jejím okolí se nachází ještě IR přijímač pro dálkové ovládání. Na druhém okraji přední strany umístil výrobce USB port, takže při chvilkovém připojení externího disku nemusíte hledat porty vzadu.



- Klikněte pro zvětšení -


Boky přístroje nenabídnou žádný vstup či výstup a díky absenci interního pevného disku také nejsou perforovány kvůli přístupu chladnějšího vzduchu. Vzhledem k těmto okolnostem můžete přehrávač vměstnat do výrazně menšího prostoru, než by potřebovali někteří jeho konkurenti.



- Klikněte pro zvětšení -


Zadní strana nám již jako vždy nabízí prakticky celou výbavu vstupů a výstupů. Začněme při levém okraji, kde je připravena zdířka pro napájení, následuje optický výstup pro zvuk a síťové rozhraní LAN. Hned v jeho blízkosti navazuje HDMI, dále pak USB port a výčet konektorů zakončíme u kombinovaného AV out.


Přehled osazených konektorů:
  • HDMI
  • Kompozitní výstup
  • Optický audio výstup
  • 2x USB 2.0 (1x vpředu, 1x vzadu)
  • RJ-45 síťový konektor (100 Mbps)

Balení modelu WD TV Live je tak trochu chudšího ražení a najdete zde opravdu jen to nejnutnější. Kromě samotného přístroje a napájecího adaptéru jsou to manuály pro rychlé zapojení a dále kabel pro zapojení k televizoru skrze AV out. Právě přítomnost tohoto typu kabeláže mi přijde v dnešní době již zbytečná a mnohem užitečnější by bylo přibalit HDMI kabel. Majitelé NAS zařízení by pak jistě nepohrdli ethernetovým kabelem.




Dálkový ovladač si Western Digital vypůjčil od modelu WD TV Live Hub a neprovedl na něm snad ani jednu viditelnou úpravu. Jako první oceníte velmi příjemnou ergonomii při držení i při používání jednotlivých tlačítek. Kromě klasických kláves jsou tu i některé speciální, jako např. přímá volba titulků nebo audia. Celkové rozložení ovladače dovolí jej ovládat bez zbytečného přehmatávání, takže palec nahoru.




- Klikněte pro zvětšení -




- Klikněte pro zvětšení -